Najlepszy odkurzacz do popiołu i sadzy

Ostatnio aktualizowane: 25.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Prawdopodobnie trafiłeś na tę stronę, bo chcesz kupić dobry odkurzacz do popiołu i do sadzy. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka propozycji. Mamy pewność, że rekomendowane przez nas urządzenia są godne uwagi, a wszystko dlatego, że wybraliśmy je po przeczytaniu wielu recenzji. Na pierwszym miejscu w rankingu zamieściliśmy odkurzacz do kominków Kaminer Odk005-20L z kółkami umieszczonymi u podstawy, które pozwalają na łatwe przenoszenie. Odkurzacz zasługuje na miano uniwersalnego sprzętu, bo można go wykorzystać nie tylko do czyszczenia kominków, ale także usuwania zabrudzeń na budowie. Znajdujący się w zestawie filtr HEPA działa skutecznie i jest łatwy w pielęgnacji. Drugie miejsce w zestawieniu należy do odkurzacza do popiołu i sadzy Camry CR 7030. Jest on wyposażony w solidny, żaroodporny wąż. Pojemność zbiornika na odpady wynosi 25 l, więc nie trzeba opróżniać go po każdym użyciu. Odkurzacz jest sprzedawany w zestawie ze skutecznym filtrem HEPA.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki odkurzacz do popiołu i sadzy wybrać?

 

Dużo osób wyobraża sobie chłodne wieczory spędzone z kubkiem ciepłej herbaty, a w tle słychać trzask palonych gałęzi. Jest to oczywiście bardzo ładna wizja. Niestety, niewiele z nas zdaje sobie sprawę, że gdy ogień w kominku zgaśnie, powstałą sadzę i popiół należy posprzątać. Naturalnie, możesz tego dokonać przy pomocy szufelki, jednak takie rozwiązanie może zakończyć się rozsypaniem i rozniesieniem pyłu po reszcie domu. Jeśli opisany problem jest Ci bliski, polecamy Ci zakup odpowiedniego odkurzacza. Jeśli nie wiesz, jaki sprzęt zakupić, zachęcamy do lektury naszego poradnika, w którym wytłumaczymy, jakie cechy powinien mieć dobry sprzęt. Co więcej, na jego końcu zamieściliśmy niewielki, trzypunktowy ranking, w którym znajdziesz opisy najlepszych odkurzaczy do popiołu i sadzy.

Decydując się na zakup takiego urządzenia koniecznie sprawdź, czy interesujący Cię model posiada worek. Jeśli chcesz uchronić swój dom przed powtórnym zapyleniem, radzimy zainwestowanie w sprzęt bezworkowy. Maszyny te działają na zasadzie odkurzaczy cyklonowych, które bardzo szybko i sprawnie zbierają popiół i  kurz. Niestety, w przypadku modeli z workiem, powtórne uwolnienie się pyłów jest bardzo prawdopodobne.

Opisywane modele mogą być również używane do zbierania pyłów budowlanych, dlatego warto upewnić się, że interesujący nas sprzęt ma w zestawie kilka końcówek. Zagwarantuje to nam większą precyzję w zbieraniu zanieczyszczeń. Zwróć szczególną uwagę na cienkie zakończenia, które pomogą Ci usunąć popiół z trudno dostępnych miejsc.

Następną rzeczą, na którą powinieneś zwrócić uwagę jest pojemność zbiornika na odpady. Jeśli odkurzacz ma posłużyć Ci do pozbycia się nie tylko popiołu, ale też pyłu budowlanego, to warto zainwestować w sprzęt o zbiorniku co najmniej 17-litrowym.

Ważnym aspektem jest również mobilność maszyny. Ważne jest to, aby interesujące Cię urządzenie było łatwe w przenoszeniu. Z tego powodu, polecamy modele czterokołowe, a nie dwu. Wówczas znacznie prościej jest nimi manewrować. Istotna jest również długość kabla, ponieważ im jest ona większa, tym mniej skrępowane będą Twoje ruchy.

 

 

Odkurzacze do popiołu i sadzy – Ranking

 

 

Kaminer Odk005-20L 

 

Jeśli chcesz kupić odkurzacz do sadzy i popiołu dostępny w atrakcyjnej cenie, polecamy Twojej uwadze model Kaminer Odk005-20L. Jest to urządzenie wykonane m.in. ze stali szlachetnej. Materiał ten wykazuje nie tylko odporność na uszkodzenia mechaniczne, ale także nie jest podatny na korozję.

Prezentowany sprzęt ma moc 1200 W, więc dobrze radzi sobie z usuwaniem zabrudzeń. Odkurzacz ma funkcję dmuchawy, dlatego sprawdzi się także do wymiatania liści w ogrodzie. W związku z tym model okazuje się przydatny w wielu sytuacjach. Waga sprzętu wynosi 4,7 kg. W rezultacie jego przenoszenie nie jest trudne. Czynność tę ułatwiają zamontowane u podstawy kółka.

Wiele osób uważa, że Kaminer Odk005-20L to odkurzacz, który warto kupić. Jego zaletą jest nie tylko niska cena, ale także łatwa obsługa i skuteczność działania. Sprzęt nie zajmuje dużo miejsca, dlatego jego przechowywanie jest łatwe. Dołączone do kompletu filtry dobrze zabezpieczają silnik.

Kaminer Odk005-20L to bardzo dobry odkurzacz do popiołu i sadzy do 150 zł. Moc sprzętu jest równa 1200 W. Wymiary modelu to: 42 cm x 32 cm, a jego waga wynosi 4,7 kg.

Zalety
Mobilność:

U podstawy odkurzacza umieszczono 4 wygodne, obrotowe kółka. Dzięki nim przenoszenie urządzenia nie jest trudne. Kółka wykonano z mocnych tworzyw. Warto dodać, że elementy te nie rysują podłogi.

Filtry:

W zestawie otrzymujemy filtr HEPA, który skutecznie zabezpiecza silnik przed uszkodzeniem. Do kompletu dołączono także filtr materiałowy przeznaczony do wielokrotnego użytku.

Jakość:

Z uwagi na to, że do produkcji modelu wykorzystano dobre gatunkowo materiały, nie musimy się obawiać o to, że sprzęt zbyt szybko ulegnie uszkodzeniu.

Efektywność:

Produkt ma moc 1200 W, dlatego bardzo dobrze radzi sobie z usuwaniem popiołu i sadzy. W efekcie możemy w łatwy i szybki sposób zadbać o wygląd naszego kominka.

Wady
Kabel:

Część osób uważa, że kabel zasilający powinien być nieco dłuższy. Wtedy praca z urządzeniem byłaby bardziej komfortowa.

 

 

 

 

Camry CR 7030

 

Odkurzacz do popiołu i sadzy, Camry CR 7030 jest bardzo wydajną maszyną, która powinna znaleźć się w każdym domu z kominkiem. Dużą zaletą modelu jest to, że nadaje się on do sprzątania dawno zastygłych elementów, jak i tych o wyższej temperaturze.

Moc silnika tego produktu to aż 2000 W. Taka siła sprawia, że praca maszyny przebiega znacznie krócej i wydajniej. Co więcej, za sprawą użycia innowacyjnych technologii, przyrząd ten niemal w całości eliminuje ryzyko ponownego rozpylenia pyłu. Poza tym, specjalny filtr HEPA pozwala na wciągnięcie dużych ilości sadzy, gdyż skutecznie chroni on silnik przed osadzaniem się popiołu.

Pojemność pojemnika to aż 25 l, zatem nie musisz obawiać się, że w czasie pracy zajdzie potrzeba opróżnienia zbiornika. Pamiętaj jednak, aby zaraz po jego zakończeniu, opróżnić pojemnik, a zapobiegnie to rozwojowi bakterii wewnątrz urządzenia.

Opinie konsumentów o tym przyrządzie są bardzo pochlebne. Wiele osób zdecydowało się na zakup modelu ze względu na dużą wydajność pracy.

Odkurzacz do sadzy i popiołu Camry CR 7030 ma moc 2000 W. Pojemność modelu to 25 l, a jego dokładne wymiary wynoszą: 32,5 cm x 32,5 cm x 53 cm.

Zalety
Zastosowanie:

Prezentowany sprzęt został przystosowany nie tylko do usuwania zimnego popiołu. Przy jego użyciu można wyczyścić kominek niedługo po jego wygaszeniu. Nie musimy więc zbyt długo czekać, aby przystąpić do sprzątania.

Obudowa:

Wykonana z mocnych, odpornych na uszkodzenia materiałów obudowa dobrze zabezpiecza znajdujący się w środku mechanizm.

Kółka:

Umieszczone u podstawy kółka transportowe ułatwiają przenoszenie sprzętu. Przydatny okazuje się także wygodny, dobrze wyprofilowany uchwyt znajdujący się na obudowie.

Wady
Filtr:

Niektóre recenzje konsumentów wskazują, że filtr szybko się zapycha, co bywa kłopotliwe.

 

 

 

 

Fieldmann FDU 2002-E

 

Jeśli nadal nie wiesz, na jaki odkurzacz do popiołu się zdecydować, zachęcamy do zapoznania się z opisem Fieldmann FDU 2002-E. Jest to model zrobiony z wysokiej jakości materiałów, które gwarantują długi czas użytkowania bez awarii. U podstawy sprzętu znajdują się 4 obrotowe kółka, które umożliwiają sprawne przenoszenie.

Moc odkurzacza do popiołu jest równa 1200 W. Model jest sprzedawany w komplecie z filtrem HEPA i koszem chroniącym przed zablokowaniem się w środku większych elementów. Każde z wymienionych akcesoriów można łatwo zdjąć. 20-litrowy zbiornik jest wytrzymały i nie wymaga zbyt częstego opróżniania. W komplecie znajduje się metalowy wąż z aluminiową nasadką, a także akcesoria niezbędne do odkurzania podłogi. Sprzęt można wykorzystać także do czyszczenia garażu, warsztatu samochodowego czy auta.

Opublikowane recenzje dotyczące opisywanego produktu są pochlebne, a to świadczy o tym, że spełnia on oczekiwania użytkowników. Większość osób, które kupiły produkt jest zadowolona z podjętej decyzji.

Odkurzacz do popiołu Fieldmann FDU 2002-E ma zbiornik na odpady o pojemności równej 20 l. Sprzęt waży 4 kg. 

Zalety
Wysoka jakość wykonania:

Do zakupu tego produktu zachęca wysoka jakość jego wykonania. Odkurzacz ma metalowy wąż z wytrzymałą aluminiową nasadką. Użytkownik może bez obaw usuwać popiół o temperaturze nawet do 40 st. C. 

Zbiornik:

Model ma solidnie zrobiony zbiornik na zanieczyszczenia, którego pojemność wynosi 20 l. Jego opróżnianie nie jest trudne ani nie zajmuje zbyt dużo czasu.  

Łatwe przenoszenie:

Martwisz się o to, że przenoszenie odkurzacza będzie męczące dla Twoich dłoni i kręgosłupa? U podstawy tego modelu znajdują się sprawnie działające kółka, które pozwalają łatwo go przenosić, nawet jeśli zbiornik jest zapełniony.

Wady
Filtr:

Model jest wyposażony w filtr, który na początku bardzo dobrze się sprawdza, jednak po czasie zaczyna się zapychać. To wpływa na efektywność działania odkurzacza.

 

 

 

 

Czy warto kupić odkurzacz do popiołu i sadzy?

 

Posiadanie kominka to marzenie wielu osób. Nie wszyscy jednak pamiętamy o tym, że palenisko trzeba regularnie oczyszczać z resztek po spalonym drewnie, co bez odpowiedniego sprzętu może okazać się bardzo trudną czynnością. Podpowiedzieliśmy Ci już, jaki odkurzacz do popiołu i sadzy jest polecany przez konsumentów. W kolejnej części przedstawiamy najważniejsze atuty takiego urządzenia.

 

 

Czy odkurzacz do popiołu i sadzy jest potrzebny?

Kominek w domu pięknie się prezentuje i sprawia, że wnętrze staje się bardziej przytulne. Niemniej jednak jego sprzątanie nie należy do najprzyjemniejszych czynności, tak samo, jak np. czyszczenie paleniska grilla. Zgromadzony popiół jest lekki i mocno się pyli, dlatego usuwanie go przy pomocy zwykłej zmiotki nie jest najlepszym rozwiązaniem. Wzbijający się w powietrze pył drażni drogi oddechowe, a ponadto osiada na meblach, dlatego sprzątanie w pokoju zajmie nam znacznie więcej czasu niż zwykle. Odkurzacz doskonale radzi sobie z usuwaniem popiołu i sadzy, wszystkie zanieczyszczenia trafiają bezpośrednio do umieszczonego w środku pojemnika czy worka. Możemy cieszyć się nie tylko czystym kominkiem, ale i całym pomieszczeniem.

 

Czy potrzebujemy odkurzacza do popiołu?

Zakup odkurzacza do popiołu i sadzy może nam przynieść wiele korzyści. Sprzęt ten nie tylko ułatwia utrzymanie kominka w czystości, ale też podnosi bezpieczeństwo użytkowania go. Systematyczne usuwanie nagromadzonego popiołu i innych zanieczyszczeń skutecznie zapobiega zagrożeniu pożarowemu. Uważa się, że palenisko w kominku powinniśmy czyścić przynajmniej raz w tygodniu. Jeśli kupimy odkurzacz, czynność ta nie będzie czasochłonna ani zbyt uciążliwa. Nie będziemy też szukać wymówek, aby przełożyć sprzątanie na później.

 

Do czego możemy wykorzystać odkurzacz do popiołu?

Tak naprawdę urządzenie do usuwania popiołu i sadzy ma wiele różnych zastosowań. Idealnie nadaje się ono do czyszczenia kominka, grilla, szybu kominkowego, a nawet miejsca, w którym rozpaliliśmy ognisko. Tego typu odkurzacz pomoże nam usunąć piasek, żwirek, a niekiedy też opiłki metalu czy kawałki szkła (choć to może zależeć od modelu). Jeśli wybierzemy produkt wyposażony w funkcję dmuchawy, wówczas będziemy mogli wykorzystać go także do takich prac jak sprzątanie liści zalegających na trawniku bądź podjeździe.

Warto podkreślić, że nie zawsze musimy czekać, aż popiół ostygnie, zanim go sprzątniemy. Część urządzeń jest przystosowana do usuwania zanieczyszczeń mających temperaturę nawet do 60 st. C. To bardzo duże udogodnienie, w szczególności dla niecierpliwych osób.

 

 

Czy można sprzątać popiół zwykłym odkurzaczem?

Osoby, które nie chcą kupować specjalnego odkurzacza do popiołu, często zastanawiają się, czy do czyszczenia kominka można wykorzystać tradycyjny sprzęt. Mogłoby to jednak przyczynić się do awarii urządzenia. Co prawda możliwe jest zamontowanie separatora, czyli nakładki na rurę ssącą. Ten jednak radzi sobie tylko z usuwaniem popiołu, nie pozwala na pozbycie się np. pyłu budowlanego (specjalistyczny odkurzacz jest do tego przystosowany). Trzeba też pamiętać, że nagromadzona w kominku sadza jest stosunkowo gęsta, dlatego zwykłe urządzenie z pewnością nie pomoże nam w jej usunięciu.

Sprzęt do popiołu jest zbudowany w nieco inny sposób niż ten tradycyjny. Jest on zwykle nieco mniejszy i jednocześnie bardziej szczelny. To pozwala na sprzątanie różnych pyłów i pozostałości po drewnie czy węglu bez ryzyka, że zebrane zanieczyszczenia przedostaną się do silnika (dlatego nie musimy się obawiać o szybkie zepsucie odkurzacza).

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Lavor L-Ashlery 310

 

Model Lavor L-Ashley 310 to bardzo nowoczesny i wydajny odkurzacz do popiołów i sadzy. Prezentowany produkt na pewno okaże się nieocenioną pomocą podczas usuwania pyłów z Twojego kominka. Duża siła modelu skutecznie uniemożliwia ponowne rozpalenie zebranego popiołu.

Ten najlepszy odkurzacz do popiołu i sadzy w 2021 roku posiada średnią moc o wielkości 800 W, zaś w swojej maksymalnej fazie wynosi ona 1000 W. Dzięki temu, bez problemu w szybkim czasie usuniesz wszystkie zabrudzenia, jakie powstały na skutek rozpalenia kominka lub ogniska. Pojemność zbiornika na odpady ma pojemność 18 l, zatem nie będziesz musiał go opróżniać w czasie sprzątania.

Siła zasysania, czyli wartość oznaczająca pojemność zasysanego powietrza wynosi 30, 4 l/s. Z kolei, moc silnika w czasie pracy, czyli podciśnienie równe jest 15 kPa. Takie parametry gwarantują dużą intensywność pracy. Wymiary urządzenia to: 36 cm x 36 cm x 45 cm. Zaś waga modelu wynosi 5,5 kg. Zatem, nawet nieco słabsze osoby nie będą miały problemu z przenoszeniem sprzętu.

Opinie konsumentów o prezentowanym modelu są bardzo pochlebne. Wielu użytkowników doceniło dużą wydajność maszyny, jak również jej funkcjonalność.

Odkurzacz do sadzy i popiołu Lavor Ashley 310 ma moc 800 W. Pojemność zbiornika wynosi 18 l, a długość kabla zasilającego to 3 m. Waga urządzenia jest równa 5,5 kg.

Zalety
Uchwyt:

Na obudowie odkurzacza znajduje się dobrze wyprofilowany uchwyt, który umożliwia swobodne przenoszenie sprzętu. Rączka jest zrobiona z solidnych tworzyw, więc nie musimy się obawiać o jej uszkodzenie.

Zbiornik:

Wykonany ze stali malowanej zbiornik na odpady wykazuje dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne. Warto dodać, że opinie konsumentów wskazują, że pojemnik łatwo się opróżnia.

Filtr:

Urządzenie sprzedawane jest w zestawie z filtrem zmywalnym, który skutecznie chroni przed zapychaniem sprzętu. Filtr można łatwo wyjąć i wyczyścić.

Kabel:

Z uwagi na to, że długość kabla zasilającego wynosi 3 m, nic nie będzie krępowało naszych ruchów. Nawet jeśli źródło zasilania jest oddalone od kominka, będziemy mogli skorzystać z urządzenia.

Obsługa:

W opiniach użytkowników pojawia się informacja, że system obsługi odkurzacza jest prosty.

Wady
Głośność:

Niewielka grupa Internautów uważa, że sprzęt generuje zbyt duży hałas w trakcie pracy.

 

 

Hecht 21E

 

Urządzenie Hecht 21E to bardzo nowoczesny i wydajny odkurzacz do popiołu i sadzy w dobrej cenie. Do zalet typu należy zaliczyć jego funkcjonalność, bowiem prezentowany produkt może być używany zarówno do zanieczyszczeń suchych i mokrych.

Urządzenie może być używane do odseparowywania sadzy i innych pyłów, z wszystkich typów kominków, grilli, kotłów czy pieców. Czyni to sprzęt bardzo przydatnym w każdym domu jednorodzinnym.  

Jego moc wynosi 800W, co gwarantuje dużą siłę ssania i wysoką wydajność pracy. Możesz mieć zatem pewność, że wszystkie zabrudzenia zostaną usunięte bardzo szybko. Pojemność zbiornika na odpady to 18 l. Dzięki temu, nie musisz martwić się o to, że pojemnik zapcha się w czasie sprzątania. Pamiętaj jednak, że jeśli jednocześnie zasysasz mokre i suche brudy, koniecznie opróżnij zbiornik po skończonej pracy.

Waga urządzenie wynosi 4,5 kg, co więcej ma on również zamontowane koła, co dodatkowo ułatwia manewrowanie maszyną.

Produkt posiada wiele pozytywnych recenzji. W swoich opiniach, konsumenci zwrócili uwagę na niską cenę, dużą funkcjonalność oraz wysoką wydajność pracy.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status