Najlepszy odkurzacz do popiołu i sadzy

Ostatnio aktualizowane: 19.06.18

 

Jaki odkurzacz do popiołu i sadzy wybrać?

 

Dużo osób wyobraża sobie chłodne wieczory spędzone z kubkiem ciepłej herbaty, a w tle słychać trzask palonych gałęzi. Jest to oczywiście bardzo ładna wizja. Niestety, niewiele z nas zdaje sobie sprawę, że gdy ogień w kominku zgaśnie, powstałą sadzę i popiół należy posprzątać. Naturalnie, możesz tego dokonać przy pomocy szufelki, jednak takie rozwiązanie może zakończyć się rozsypaniem i rozniesieniem pyłu po reszcie domu. Jeśli opisany problem jest Ci bliski, polecamy Ci zakup odpowiedniego odkurzacza. Jeśli nie wiesz, jaki sprzęt zakupić, zachęcamy do lektury naszego poradnika, w którym wytłumaczymy, jakie cechy powinien mieć dobry sprzęt. Co więcej, na jego końcu zamieściliśmy niewielki, trzypunktowy ranking, w którym znajdziesz opisy najlepszych odkurzaczy do popiołu i sadzy.

Decydując się na zakup takiego urządzenia koniecznie sprawdź, czy interesujący Cię model posiada worek. Jeśli chcesz uchronić swój dom przed powtórnym zapyleniem, radzimy zainwestowanie w sprzęt bezworkowy. Maszyny te działają na zasadzie odkurzaczy cyklonowych, które bardzo szybko i sprawnie zbierają popiół i  kurz. Niestety, w przypadku modeli z workiem, powtórne uwolnienie się pyłów jest bardzo prawdopodobne.

Opisywane modele mogą być również używane do zbierania pyłów budowlanych, dlatego warto upewnić się, że interesujący nas sprzęt ma w zestawie kilka końcówek. Zagwarantuje to nam większą precyzję w zbieraniu zanieczyszczeń. Zwróć szczególną uwagę na cienkie zakończenia, które pomogą Ci usunąć popiół z trudno dostępnych miejsc.

Następną rzeczą, na którą powinieneś zwrócić uwagę jest pojemność zbiornika na odpady. Jeśli odkurzacz ma posłużyć Ci do pozbycia się nie tylko popiołu, ale też pyłu budowlanego, to warto zainwestować w sprzęt o zbiorniku co najmniej 17-litrowym.

Ważnym aspektem jest również mobilność maszyny. Ważne jest to, aby interesujące Cię urządzenie było łatwe w przenoszeniu. Z tego powodu, polecamy modele czterokołowe, a nie dwu. Wówczas znacznie prościej jest nimi manewrować. Istotna jest również długość kabla, ponieważ im jest ona większa, tym mniej skrępowane będą Twoje ruchy.

 

 

Odkurzacze do popiołu i sadzy – Ranking

 

 

Lavor L-Ashlery 310

 

Model Lavor L-Ashley 310 to bardzo nowoczesny i wydajny odkurzacz do popiołów i sadzy. Prezentowany produkt na pewno okaże się nieocenioną pomocą podczas usuwania pyłów z Twojego kominka. Duża siła modelu skutecznie uniemożliwia ponowne rozpalenie zebranego popiołu.

Ten najlepszy odkurzacz do popiołu i sadzy w 2018 roku posiada średnią moc o wielkości 800 W, zaś w swojej maksymalnej fazie wynosi ona 1000 W. Dzięki temu, bez problemu w szybkim czasie usuniesz wszystkie zabrudzenia, jakie powstały na skutek rozpalenia kominka lub ogniska. Pojemność zbiornika na odpady ma pojemność 18 l, zatem nie będziesz musiał go opróżniać w czasie sprzątania.

Siła zasysania, czyli wartość oznaczająca pojemność zasysanego powietrza wynosi 30, 4 l/s. Z kolei, moc silnika w czasie pracy, czyli podciśnienie równe jest 15 kPa. Takie parametry gwarantują dużą intensywność pracy. Wymiary urządzenia to: 36 cm x 36 cm x 45 cm. Zaś waga modelu wynosi 5,5 kg. Zatem, nawet nieco słabsze osoby nie będą miały problemu z przenoszeniem sprzętu.

Opinie konsumentów o prezentowanym modelu są bardzo pochlebne. Wielu użytkowników doceniło dużą wydajność maszyny, jak również jej funkcjonalność.

 

 

 

 

Hecht 21E

 

Urządzenie Hecht 21E to bardzo nowoczesny i wydajny odkurzacz do popiołu i sadzy w dobrej cenie. Do zalet typu należy zaliczyć jego funkcjonalność, bowiem prezentowany produkt może być używany zarówno do zanieczyszczeń suchych i mokrych.

Urządzenie może być używane do odseparowywania sadzy i innych pyłów, z wszystkich typów kominków, grilli, kotłów czy pieców. Czyni to sprzęt bardzo przydatnym w każdym domu jednorodzinnym.  

Jego moc wynosi 800W, co gwarantuje dużą siłę ssania i wysoką wydajność pracy. Możesz mieć zatem pewność, że wszystkie zabrudzenia zostaną usunięte bardzo szybko. Pojemność zbiornika na odpady to 18 l. Dzięki temu, nie musisz martwić się o to, że pojemnik zapcha się w czasie sprzątania. Pamiętaj jednak, że jeśli jednocześnie zasysasz mokre i suche brudy, koniecznie opróżnij zbiornik po skończonej pracy.

Waga urządzenie wynosi 4,5 kg, co więcej ma on również zamontowane koła, co dodatkowo ułatwia manewrowanie maszyną.

Produkt posiada wiele pozytywnych recenzji. W swoich opiniach, konsumenci zwrócili uwagę na niską cenę, dużą funkcjonalność oraz wysoką wydajność pracy.

 

 

 

 

Camry CR 7030

 

Odkurzacz do popiołu i sadzy, Camry CR 7030 jest bardzo wydajną maszyną, która powinna znaleźć się w każdym domu z kominkiem. Dużą zaletą modelu jest to, że nadaje się on do sprzątania dawno zastygłych elementów, jak i tych o wyższej temperaturze.

Moc silnika tego produktu to aż 2000 W. Taka siła sprawia, że praca maszyny przebiega znacznie krócej i wydajniej. Co więcej, za sprawą użycia innowacyjnych technologii, przyrząd ten niemal w całości eliminuje ryzyko ponownego rozpylenia pyłu. Poza tym, specjalny filtr HEPA pozwala na wciągnięcie dużych ilości sadzy, gdyż skutecznie chroni on silnik przed osadzaniem się popiołu.

Pojemność pojemnika to aż 25 l, zatem nie musisz obawiać się, że w czasie pracy zajdzie potrzeba opróżnienia zbiornika. Pamiętaj jednak, aby zaraz po jego zakończeniu, opróżnić pojemnik, a zapobiegnie to rozwojowi bakterii wewnątrz urządzenia.

Opinie konsumentów o tym przyrządzie są bardzo pochlebne. Wiele osób zdecydowało się na zakup modelu ze względu na dużą wydajność pracy.

 

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...