Najlepszy odkurzacz cyklonowy Dyson

Ostatnio aktualizowane: 09.08.20

 

Jaki odkurzacz cyklonowy Dyson wybrać?

 

Odkurzacz cyklonowy (inaczej bezworkowy) to doskonała alternatywa dla tradycyjnych urządzeń sprzątających. Ma on wiele zalet i z pewnością ułatwi pozbycie się kurzu czy innych zanieczyszczeń. Warto wiedzieć, czym kierować się na zakupach, aby znaleźć idealny dla siebie sprzęt. Niezbędne informacje na ten temat zawarliśmy w poniższym poradniku. Dużym ułatwieniem może być również umieszczony na końcu ranking 3 modeli Dyson.

 

 

Wybraliśmy markę Dyson, gdyż oferowane przez nią urządzenia (w tym właśnie odkurzacze) są chętnie wybierane przez konsumentów niemal na całym świecie. Sprzęty te wykorzystują najnowocześniejsze technologie, co znacząco podnosi ich komfort użytkowania i ułatwia codzienne funkcjonowanie. Warto przekonać się samemu, jak funkcjonalne mogą być cyklonowe urządzenia tego brytyjskiego przedsiębiorstwa.

Odkurzacze bezworkowe zasysają powietrze wraz z zanieczyszczeniami, by potem, dzięki dużej sile odśrodkowej wszystkie pyłki i kurz trafiły do specjalnego pojemnika. Z kolei oczyszczone już powietrze jest z powrotem wydmuchiwane do pomieszczenia.

Najlepszy odkurzacz cyklonowy Dyson w 2020 roku powinien być wyposażony w duży zbiornik na zanieczyszczenia. W niektórych modelach ma on pojemność 0,3 l lub 0,5 l, a w innych nawet ponad 2 l. Wiele zależy od tego, jak duża jest powierzchnia do sprzątania. Poza tym im większy będzie zbiornik, tym rzadziej trzeba będzie go opróżniać, a to znacząco wpłynie na wygodę użytkowania urządzenia. Jednocześnie rozmiar tego elementu może też decydować o wadze sprzętu i to również trzeba mieć na uwadze.

Pamiętaj, że najlepsze odkurzacze cyklonowe Dyson są wyposażone w filtr HEPA (lub inny, równie skuteczny). Jego zadaniem jest zatrzymywanie wewnątrz urządzenia wszystkich, nawet najmniejszych drobinek zanieczyszczeń, w tym także roztoczy, bakterii czy grzybów. Z tego względu modele wyposażone w taki filtr idealnie sprawdzą się zwłaszcza w domach, gdzie mieszkają alergicy.

Kolejna ważna kwestia to sposób zasilania. Wyróżniamy urządzenia zasilane sieciowo i akumulatorowo. Jeżeli zdecydujemy się na sprzęt podłączany do gniazdka, należy upewnić się, że jego przewód ma odpowiednią długość. Inaczej będzie on ograniczał nasze ruchy i uniemożliwi dokładnie posprzątanie domu. Z kolei przy wyborze modelu z akumulatorem trzeba sprawdzić, jak długo może on pracować bez przerwy. Choć ułatwia on dotarcie do wszystkich zakamarków, to trzeba pamiętać o jego regularnym ładowaniu. W tej kwestii zadecydują nasze preferencje i wygoda.

 

 

Odkurzacze cyklonowe Dyson – ranking

 

 

Dyson V8 Absolute 

 

Przedstawiamy odkurzacz Dyson V8 Absolute, który jest ręcznym urządzeniem zasilanym akumulatorowo. Na pełnym naładowaniu źródła zasilania pozwala on na 40 minut ciągłej pracy. Wewnątrz sprzętu znajduje się zbiornik na zanieczyszczenia o pojemności 540 ml i filtr HEPA, który neutralizuje wszelkie krążące w powietrzu alergeny, w tym również różnego rodzaju drobnoustroje.

Cechą wyróżniającą powyższy model jest duża siła ssania. Posprzątanie całego domu z jego pomocą nie zajmie wiele czasu i nie wymaga dużego wysiłku. Wymiary urządzenia wynoszą: 124,4 cm x 25 cm x 22,4 cm. Waży ono ok. 2,6 kg, dlatego jego przenoszenie i przechowywanie nie powinno sprawiać problemów.

Konsumenci docenili prezentowany odkurzacz głównie za funkcjonalność. Nie wymaga on regularnej wymiany worka, co pozwala sporo zaoszczędzić i uniknąć kontaktu z zanieczyszczeniami. Poza tym sprzęt pozwala dotrzeć nawet w trudno dostępne miejsca.

 

 

 

 

Dyson Big Ball Multifloor Pro

 

Dyson Big Ball Multifloor Pro to odkurzacz cyklonowy zasilany sieciowo. Długość przewodu wynosi 6,6 m, co daje ponad 10 m zasięgu pracy. Wynika z tego, iż z pomocą powyższego urządzenia możliwe jest dokładne wysprzątanie całego domu, bez konieczności przepinania do innego gniazdka.

Pojemność zbiornika na kurz to 1,8 l, dlatego nie trzeba go zbyt często opróżniać. Odkurzacz wyposażono w filtr Lifetime, który, tak jak HEPA, jest antyalergiczny. Co więcej, sprzęt umożliwia sprzątanie zarówno na sucho, jak i na mokro, dlatego jest on uniwersalny. Jego wymiary wynoszą: 39,9 cm x 30,8 cm x 34,7 cm, waga to 7,5 kg.

Z wydawanych opinii wynika, iż jednym z największych atutów odkurzacza jest niezawodność. Wewnątrz znajduje się 12 cyklonów ułożonych w dwóch obręczach, co pozwala generować większą siłę odśrodkową. Przez to wszystkie zanieczyszczenia i alergeny pozostają w pojemniku, a powietrze w domu jest oczyszczone.

 

 

 

 

Dyson DC43H

 

Każdy, kto chce znaleźć odkurzacz cyklonowy Dyson w dobrej cenie, powinien przyjrzeć się modelowi DC43H. To ręczne urządzenie akumulatorowe zapewniające do 20 minut pracy. Idealnie nadaje się ono do sprzątania trudno dostępnych miejsc. Powyższy sprzęt wyposażono w antyalergiczny filtr Lifetime, który neutralizuje bakterie, roztocza oraz inne zanieczyszczenia i drobne pyłki.

Pojemność zbiornika znajdującego się w środku odkurzacza to 0,35 l. Wymiary prezentowanego modelu wynoszą z kolei: 20,5 cm x 10,5 cm x 32,2 cm. Ponieważ waży on 1,32 kg, trzymająca go dłoń z pewnością nie zmęczy się zbyt szybko. Poza tym urządzenie ma dużą moc ssania i mocny silnik, co przekłada się na bardziej efektywne sprzątanie.

Odkurzacz Dyson DC43H cieszy się dużą popularnością wśród konsumentów. Chwalą go oni głównie za kompaktowe wymiary oraz praktyczność. Sprzęt pozwala szybko i łatwo pozbyć się zalegających w domu zanieczyszczeń, w tym również sierści zwierząt.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status