ᐅ Dobre odkurzacze automatyczne – Ranking i opinie

Najlepszy odkurzacz automatyczny

Ostatnio aktualizowane: 11.12.19

 

Jaki odkurzacz automatyczny wybrać?

 

Jeszcze do niedawna mało osób wiedziało o istnieniu takich urządzeń, jak odkurzacze automatyczne. Dziś mało kto wyobraża sobie bez nich życie. Wszystko przez to, że takie sprzęty sprzątają dom samodzielnie, nawet pod naszą nieobecność. Jeśli marzy Ci się podobne urządzenie, zachęcamy do przeczytania naszego poradnika. Znajdziesz tu kilka cennych wskazówek ułatwiających zakup oraz krótki ranking z 3 takimi odkurzaczami.

 

 

Modele automatyczne wyposażone są w obracającą się szczotkę. To właśnie dzięki niej znajdujące się na podłodze zanieczyszczenia trafiają prosto do pojemnika. Obok niej umieszczona jest również specjalna szczotka boczna, odpowiadająca za zbieranie kurzu z kątów. Takie odkurzacze mają okrągły kształt i są polecane w szczególności do sprzątania twardych podłóg, chodników oraz strzyżonych dywanów.

W komplecie powinna znaleźć się stacja dokująca, która poprzez podczerwień nawiguje urządzenie do miejsca, gdzie może naładować akumulator. Inaczej będziemy musieli sami sprawdzać poziom baterii sprzętu i pamiętać o jego regularnym ładowaniu. To może jednak zmniejszyć komfort użytkowania, dlatego czasami warto zainwestować w nieco droższy model ze stacją w zestawie.

Uważa się, że najlepszy odkurzacz automatyczny jest wyposażony w kilka różnych czujników. To ich obecność sprawia, że urządzenie omija znajdujące się na jego drodze przeszkody. Bardziej zaawansowane technologicznie modele, poza podstawowymi sensorami, mają także m.in. czujnik schodów. Jego obecność sprawia, że nie musimy obawiać się uszkodzenia odkurzacza w wyniku upadku ze schodów.

Aby uniknąć konieczności zbyt częstego opróżniania pojemnika na zanieczyszczenia, polecamy wybrać model z jak największym zbiornikiem. Ze względu na niewielkie gabaryty takich urządzeń pojemność tej części konstrukcji zwykle będzie wynosić do 0,5 l. Niemniej nie musi to oznaczać, że zbiornik trzeba będzie opróżniać kilka razy dziennie. Wiele zależy od ilości znajdujących się na podłogach zanieczyszczeń, a także od tego, czy urządzenie będzie pracować przez cały czas.

Robiąc zakupy, dobrze jest sprawdzić poziom generowanego przez odkurzacz hałasu. Jeżeli będzie on zbyt wysoki, wówczas ciągła praca sprzętu może po pewnym czasie stać się bardzo uciążliwa dla domowników. Przez to niekiedy nawet prowadzenie rozmowy okaże się utrudnione. Dlatego mówi się, że najlepszym wyborem są modele o poziomie głośności do ok. 70 dB.

 

 

Odkurzacze automatyczne – ranking

 

 

iRobot Roomba 886

 

Urządzenie iRobot Roomba 886 zostało wyposażone w nowoczesne technologie, takie jak Aero Force Performance Cleaning System. To właśnie dzięki niemu odkurzacz ma dużą moc ssącą i dokładnie sprząta mieszkanie w krótkim czasie. Minimalny czas pracy baterii wynosi 120 minut. Za sprawą dołączonej stacji dokującej nie musimy pamiętać o ładowaniu akumulatora, co jest bardzo dużą zaletą.

Odkurzacz ma zbiornik na zanieczyszczenia o pojemności 0,6 l. Ze względu na dużą liczbę czujników, nie musimy przed uruchomieniem urządzenia pozbywać się stojących na podłodze kwiatów czy innych przedmiotów. Sprzęt wykrywa i unika schodów, mebli, a nawet ścian. Co więcej, ze względu na specjalny filtr, wychwytuje on do 99% krążących w powietrzu alergenów.

Konsumenci chwalą iRobot Roomba 886 za kompaktowe wymiary (35,3 cm x 9,2 cm), bezproblemowe odkurzanie wszystkich rodzajów podłóg (w tym także dywanów) oraz 3-stopniowy system sprzątania. Urządzenie działa efektywnie, a do tego bardzo cicho, gdyż jego poziom hałasu nie przekracza 60 dB.

 

 

 

 

Moneual Rydis ME770 Style

 

Moneual Rydis ME770 Style to sprzęt, który jednocześnie odkurza i myje podłogi. Został on wyposażony w czujnik wizyjny. Dzięki niemu odkurzacz porusza się trasą uwzględniającą jeszcze nie wysprzątane obszary. Prezentowany model ma też sensory odległościowe. Zapobiegają one uderzeniom o ściany oraz meble.

Najlepsze odkurzacze automatyczne potrafią wysprzątać nawet bardzo trudno dostępne miejsca. Moneual Rydis ME770 Style również bez problemów radzi sobie z odkurzaniem pod łóżkiem czy szafkami. Ułatwia to jego wąska obudowa, która ma grubość 8,5 cm. Poza tym sprzęt może pracować nawet do 5 godzin na jednym ładowaniu (w trybie czyszczenia mopem na sucho).

Z opinii konsumentów można wywnioskować, że wspomniany model cieszy się dużą popularnością. Za jego największe zalety uznano pojemny zbiornik na zanieczyszczenia (0,6 l), a także obecność stacji dokującej.

 

 

 

 

RoboJet Duel

 

Osoby, którym zależy na tym, by kupić odkurzacz automatyczny w dobrej cenie, powinny przyjrzeć się urządzeniu RoboJet Duel. Jego czas pracy wynosi 90 minut, a poziom generowanego hałasu to 50 dB. Sprzęt został wyposażony w kilkanaście czujników, w efekcie czego nie uderza on o ściany i omija schody.

Przedstawiony model oferuje kilka różnych trybów sprzątania: automatyczny, manualny, punktowy, szybki, wolny oraz full go. Oznacza to, iż jego działanie możemy dostosować do swoich preferencji i oczekiwań. Odkurzacz po rozładowaniu akumulatora automatycznie wraca do stacji dokującej, by mógł się on ponownie naładować. Pojemność zbiornika na kurz wynosi 0,35 l.

Jedną z najważniejszych zalet opisanego wyżej urządzenia jest możliwość zaprogramowania go na każdy dzień tygodnia. Taki harmonogram sprzątania sprawi, że w naszym domu zawsze będzie czysto. Wiele osób doceniło model RoboJet Duel również za nowoczesny design i wytrzymałą obudowę.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status