Najlepszy odkurzacz automatyczny Vileda

Ostatnio aktualizowane: 10.07.20

 

Jaki jest najlepszy odkurzacz automatyczny Vileda w 2020 roku?

 

Dla zabieganych, zajętych, współczesnych ludzi automatyczny odkurzacz może stać się rozwiązaniem, które pozwoli zbyt zapracowanych odciążyć nieco od części obowiązków. Ty idziesz do pracy, a Twój pomocnik w sprzątaniu wysuwa się ze swojego konta, aby przygotować mieszkanie na Twój powrót. Tak może wyglądać rzeczywistość wszystkich tych, którzy zdecydują się na zakup odkurzacza automatycznego. Dziś, więc podpowiemy, w co powinien być wyposażony odkurzacz, aby spełnił swoje zadanie.

Przede wszystkim zakupiony model powinien mieć zaimplementowany, dobry algorytm sterowania. Pozwoli to na takie sterowanie urządzeniem, że wjedzie ono w każdy kąt i sprzątnie każdy zakamarek. Niektóre, droższe modele w tym celu posiadają zainstalowaną kamerę, która pozwala na lepsze obliczenie wielkości pokoju. W tym przypadku trasa odkurzacza jest uporządkowana i zaplanowana, a w przypadku napotkania na przeszkodę odkurzacz powraca do wyznaczonej wcześniej trasy.

Są również tańsze modele, których trasa polega na chaotycznym odbijaniu się od napotkanych przeszkód. Urządzenie odbijając się od nich zmienia kierunek jazdy. W takim przypadku może się okazać, że robot sprzątający kilkakrotnie sprząta te same obszary, ale są i miejsca, do których nie dotrze w ogóle.

Istotne też będą czujniki, w jakie model jest wyposażony. Jednym z przydatnych czujników jest czujnik brudu. Gdy odkurzacz wykryje zabrudzenie, dane miejsce jest sprzątane bardziej intensywnie. Niezbędne jest, w przypadku obsługi domu jednorodzinnego, aby model posiadał czujnik schodów, dzięki niemu robot nie zbliży się do schodów, a więc uniknie upadku i uszkodzenia elektroniki. Czujnik zbliżeniowy spowoduje, że Twój model nie będzie odbijał się od ścian, ale zaledwie się do nich zbliży, i już będzie zmieniać kierunek jazdy.

Rodzaj obsługi to też nie bagatelna sprawa. Część urządzeń ma dołączony pilot zdalnego sterowania, inne są włączane na obudowie urządzenia. Ważne jest, aby obsługa była prosta i intuicyjna. Każdy robot też powinien mieć informację, jak sobie radzi z przeszkodami i jakiej wysokości przeszkody potrafi pokonać. Informacja taka powinna nam powiedzieć, czy robot da radę wjechać na dywan z podłogi, lub pokonać próg.

Zwróć też uwagę na czas pracy odkurzacza na jednym ładowaniu, oraz to, jak długo potrzebuje on być ładowany do pełnego naładowania baterii. Od tego, jak długo Twoje urządzenie będzie mogło poruszać się po mieszkaniu sprzątając skutecznie zależy również wielkość pojemnika na śmieci. Ze względu na niewielkie rozmiary urządzenia możemy liczyć na pojemnik maksymalnie 0,5 l, co pozwala na wysprzątanie średniej wielkości mieszkania. Na koniec wspomnimy jeszcze o przydatności filtru HEPA, który skutecznie usuwa kurz, bakterie, i grzyby.

 

 

Vileda VR 301

Najważniejsze zalety

Jako zdecydowaną zaletę tego modelu możemy podać jego cenę. Jest to, co prawda najprostszy odkurzacz automatyczny, jednak zapłacić za niego musimy około 1/3 tego, co zapłacilibyśmy przy innych odkurzaczach tego typu, a sprzątanie odbywa się analogicznie do jego droższych braci.

Również obsługa tego modelu jest banalnie prosta. Wystarczy wybrać jeden z trzech oferowanych programów (krótki, standardowy i długi), a urządzenie rozpocznie pracę. Jednoznacznie możemy określić, że model ten to dobry i tani odkurzacz automatyczny Vileda.

 

Najważniejsze wady

Jako że model ten został uproszczony do maksimum możliwości nie posiada stacji dokującej. Odkurzacz po prostu zatrzymuje się w miejscu, w którym skończyło mu się zasilanie, a użytkownik sam musi pamiętać, aby go odstawić i podłączyć do ładowania. Również użytkownicy tego modelu podają, że odkurzacze automatyczne Vileda mają mały pojemnik na śmieci i dlatego najlepiej będą się sprawdzać w małych mieszkaniach. Gdy w domu są zwierzęta pozostawiające sierść na podłodze pojemnik pozwala na sprzątanie maksymalnie do 2 godzin.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Vileda M-448A Cleaning Robot to oferta czeskiego producenta i jest to jedyny odkurzacz automatyczny w jego ofercie. Jest to najprostszy i najtańszy dostępny na rynku odkurzacz tego typu. Producent uzyskał tę cenę zubożając produkt o funkcje dostępne w innych modelach, takie jak powrót do stacji dokującej przy rozładowaniu baterii, możliwość zaprogramowania godzin sprzątania, czy też zaplanowanie opóźnionego startu. Nie wpływa to jednak na jego jakość sprzątania. Mamy tu trzy tryby sprzątania wybierane za pomocą przycisku umieszczonego na obudowie i są to: tryb krótki, standardowy i długi.

 

 

Wewnątrz modelu mamy dwie szczotki, które są odpowiedzialne za skuteczne sprzątanie. Jest to szczotka gumowa i druga z włosiem. Szczotki te zgarniają śmieci do plastikowego pojemnika o pojemności 0,35 l. Za szczotkami głównymi jest umieszczona mini zmiotką, która zgarnia mniejsze śmieci. Mamy tu również boczną szczotkę, która doskonale zbiera śmieci za drzwiami, czy w rogach pokoju.

 

Model ten jest zaopatrzony w cztery czujniki zabezpieczające urządzenie przed upadkiem ze schodów, a także w pięć czujników podczerwieni, których zadaniem jest identyfikacja przeszkody. Odkurzacz ten jest odpowiedni do wszystkich twardych podłóg – płytek czy parkietu, a także podłogi z linoleum i wykładziny z krótkim włosiem. Producent podaje, że czas pracy urządzenia na jednym ładowaniu to 60 minut, a czas ładowania do pełna to 5 godzin.

 

Wymiary tego odkurzacza automatycznego wynoszą 32 cm średnicy i 9 cm wysokości, a jego waga to 3,1 kg. Sprząta on z prędkością 0,2 m/s z prędkością obrotową 1200 obrotów na minutę i prędkością ssania wynoszącą 4,5 m/s, a także posiada zaimplementowany, dobry algorytm sterowania, który spowoduje, że nie ominie on żadnego zakamarka domu.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
1 Comment
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Olla G
Olla G
11 months ago

ja jestem fanką roomby mam model 675 i jestem zadowolona z jakości sprzatania i z mocy z jaką zbiera brud

DMCA.com Protection Status