fbpx

Najlepszy odkurzacz akumulatorowy

Ostatnio aktualizowane: 17.06.19

 

Jaki odkurzacz akumulatorowy wybrać?

 

Jedną z największych zalet odkurzacza akumulatorowego jest to, że nie wymaga on podłączenia do prądu. Z tego względu z jego pomocą możemy swobodnie posprzątać wszystkie zakamarki w domu. Jednak, aby urządzenie dobrze się sprawdziło, musimy spojrzeć na jego kilka istotnych cech. W naszym poradniku podpowiadamy, na co należy zwrócić szczególną uwagę. Przygotowaliśmy też zestawienie 3 sprzętów, które mogą Cię zainteresować.

 

 

Odkurzacz akumulatorowy pomoże Ci nie tylko pozbyć się kurzu z trudno dostępnych miejsc, ale i oczyścić tapicerowane meble. Ponieważ ma on małe gabaryty i niewiele waży, nie obciąża on nadmiernie dłoni. Poza tym takie urządzenie można wykorzystać do sprzątania w samochodzie.

Najlepsze odkurzacze akumulatorowe mają długi czas pracy. Zazwyczaj znajdujący się w ich środku akumulator pozwala na ok. 15 minut ciągłego sprzątania. Im dłuższy będzie ten czas, tym lepiej. Wówczas nie będziesz musiał się martwić, że sprzęt rozładuje się zanim pozbędziesz się zanieczyszczeń z auta czy konkretnego pomieszczenia.

Zwróć uwagę na wielkość pojemnika, do którego trafia kurz. On także powinien być jak największy. Duży zbiornik trzeba opróżniać znacznie rzadziej, dlatego nie trzeba tego robić po każdym odkurzaniu. Niemniej musisz pamiętać o tym, że im większy będzie pojemnik, tym cięższy może okazać się odkurzacz.

Efektywność pracy urządzenia zależy z kolei od mocy. Wysokość tego parametru najczęściej wynosi ok. 15 W, jednak zdarzają się też sprzęty o mocy powyżej 100 W. Te jednak, z racji skuteczniejszego i szybszego odkurzania, rozładowują się o wiele szybciej. Ciągłe ładowanie akumulatora po pewnym czasie staje się kłopotliwe i uciążliwe, dlatego przez zakupem zastanów się, na czym bardziej Ci zależy. Jeśli liczy się głównie komfort użytkowania, model o mniejszej mocy sprawdzi się w Twoim przypadku lepiej. Chcąc przede wszystkim sprzątać dokładniej w krótszym czasie, mocniejsze urządzenie z pewnością będzie lepszym wyborem.

Najlepszy odkurzacz akumulatorowy w 2019 roku ma kilka wymiennych końcówek dołączonych do zestawu. Dodatkowe szczotki czy ssawki zwiększają funkcjonalność urządzenia i sprawiają, że sprzątanie konkretnych typów powierzchni (np. twardych podłóg czy tapicerki) stanie się o wiele łatwiejsze.

 

 

Odkurzacze akumulatorowe – ranking

 

 

Samsung PowerStick VS60K6050KW/GE

 

Prezentujemy odkurzacz Samsung PowerStick VS60K6050KW/GE, który ma moc 170 W i pojemnik na zanieczyszczenia o pojemności 0,25 l. Urządzenie jest zasilane baterią litowo-jonową, która jest energooszczędna i jednocześnie przyjazna dla środowiska naturalnego (ponieważ nie zawiera żadnych toksycznych substancji).

Odkurzacz jest polecany w szczególności do domów zamieszkałych przez zwierzęta. Wszystko przez to, że doskonale radzi on sobie ze sprzątaniem sierści zalegającej na dywanach czy meblach. Wystarczy podłączyć do ssącego węża dołączoną elektroszczotkę wyposażoną w obracający się wałek. Sprzęt pozwala na 60 minut ciągłej pracy, co umożliwia dokładne posprzątanie całego domu.

Jak twierdzą konsumenci, jedną z najważniejszych zalet odkurzacza Samsung PowerStick VS60K6050KW/GE jest jego funkcjonalność. To urządzenie 2w1, które z pionowego modelu można szybko zmienić w produkt ręczny. Co więcej, sprzęt ma smukłą obudowę ułatwiającą przechowywanie. Waży on jedynie 2,7 kg, więc jego przenoszenie w inne miejsce nie sprawia żadnych problemów.

 

 

 

 

Black&Decker DVJ315J

 

Odkurzacz Black&Decker DVJ315J ma moc 15 W. Wyposażono go w zbiornik na zanieczyszczenia o pojemności 0,5 l, a także w wymienne końcówki (szczotkę zintegrowaną oraz szczelinową). Urządzenie jest zasilane akumulatorem pozwalającym na ok. 15 minut ciągłej pracy. Czas jego ładowania wynosi 4 godziny.

Sprzęt ma tryb Intelligent Boost, który pozwala zwiększyć siłę ssania, aby szybko pozbyć się nawet najbardziej uporczywych zanieczyszczeń. Zbiornik oraz znajdujące się w środku filtry w razie konieczności można odłączyć i opłukać wodą. To ułatwia utrzymanie tych elementów w czystości. Poza tym wewnątrz urządzenia można zamontować wkład zapachowy. Dzięki temu podczas odkurzania będzie uwalniał się przyjemny zapach.

Z opinii konsumentów wynika, że jest to odkurzacz akumulatorowy w dobrej cenie. Ma on specjalnie wyprofilowany kształt i jest lekki, a to gwarantuje wysoki komfort użytkowania. Wiele osób doceniło powyższy model także za funkcję wirowania (Cyclonic Action), która pozwala na odwirowanie większych drobin od filtra. Przez to można utrzymać stałą skuteczność zasysania.

 

 

 

 

Dyson V8 Absolute 

 

Przedstawiamy Dyson V8 Absolute, czyli odkurzacz akumulatorowy o mocy silnika wynoszącej 425 W i zbiorniku na zanieczyszczenia o pojemności 0,54 l. Wbudowany akumulator pozwala na 40 minut ciągłej pracy w trybie standard oraz 25 minut pracy w trybie MAX.

Działanie powyższego modelu opiera się na systemie 15 cyklonów. Powietrze wraz z zanieczyszczeniami trafia do pierwszego cyklonu, a potem poszczególne cząsteczki są oddzielane i zatrzymywane we wnętrzu urządzenia. Dzięki temu nawet pyłki, roztocza i grzyby zostają skutecznie zneutralizowane. Z tego względu sprzęt jest w szczególności polecany alergikom.

Na podstawie wydawanych opinii można wywnioskować, że jednym z najbardziej istotnych atutów odkurzacza są kompaktowe wymiary. Urządzenie niewiele waży (2,61 kg), a do tego ma wąską obudowę. Poza tym w zestawie znalazła się elektryczna mini szczotka ułatwiająca dotarcie do wszystkich zakamarków.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status