Najlepszy odkurzacz akumulatorowy pionowy

Ostatnio aktualizowane: 19.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Odkurzacze akumulatorowe pionowe – Przewodnik zakupowy, ranking i test w 2021

 

Jak wybrać pionowy odkurzacz akumulatorowy? Aby mieć pewność, że produkt spełni nasze oczekiwania warto przed zakupem zapoznać się z opiniami na jego temat. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każdy ma na to czas, dlatego przygotowaliśmy krótkie zestawienie. Zamieszczone w nim urządzenia zdobyły sporo pochlebnych recenzji. Na pierwszym miejscu w rankingu znalazł się pionowy odkurzacz akumulatorowy Philips PowerPro Duo 2w1. Umożliwia on czyszczenie nie tylko podłóg i dywanów, ale także blatów kuchennych czy stołu. Model wyposażono w wydajny akumulator, który pozwala na ok. 40 minut pracy po pełnym naładowaniu. Produkt jest lekki i ma niewielkie wymiary. Można go łatwo przechowywać także w niewielkim mieszkaniu. Urządzenie jest sprzedawane z dobrej jakości nasadką – skutecznie usuwa ona sierść z dywanów. Electrolux Ergorapido EER7ALLRGY to pionowy odkurzacz akumulatorowy, który uplasował się na 2. miejscu w rankingu. Urządzenie ma specjalną szczotkę, która generuje promienie UV pozwalające skutecznie pozbyć się roztoczy i innych alergenów.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki odkurzacz akumulatorowy pionowy wybrać?

 

Odkurzacz stanowi nieodłączny element wyposażenia każdego domu, jednak tradycyjne modele są zazwyczaj ciężkie i nieporęczne. Na szczęście producenci wyszli naprzeciw wymaganiom klientów i stworzyli urządzenie, którym manewruje się łatwo i sprawnie. Chodzi o odkurzacz pionowy, który zyskuje coraz większą popularność wśród polskich konsumentów. W niniejszym artykule podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas zakupu tego typu sprzętu.

 

 

Najlepsze pionowe odkurzacze akumulatorowe są przede wszystkim lekkie i, dzięki mniejszej konstrukcji, zwrotne. Poza tym cicho pracują, a ich zasięg nie jest ograniczony przez kabel. Kupując nowy sprzęt sprawdźmy jego czas pracy po pełnym naładowaniu akumulatora. Ma to szczególne znaczenie wtedy, gdy posiadamy dużą powierzchnię do sprzątania. Standardowy czas pracy urządzenia wynosi około 30 minut. Ważny jest także czas ładowania, który zazwyczaj wynosi około 4 godziny. Przed zakupem warto porównać stosunek długości ładowania odkurzacza do czasu jego pracy.

Istotne jest również napięcie akumulatora mierzone w woltach. Im większe, tym urządzenie działa lepiej, skuteczniej i ma lepszą mocą ssania. Jest to szczególnie ważne dla właścicieli zwierząt, którzy muszą często sprzątać sierść z podłogi. Niemniej ważna jest waga urządzenia, która nie powinna przekraczać około 4 kg. Pamiętajmy, że lżejszy odkurzacz jest bardziej funkcjonalny i zwrotny. Na ciężar sprzętu ma również wpływ pojemność zbiornika na śmieci. Większy zbiornik pozwala na dłuższą pracę, jednak powoduje wzrost masy całego odkurzacza.

Zwróćmy uwagę również na Ilość i rodzaje końcówek roboczych. Tego typu sprzęty są zazwyczaj wyposażone w nakładki przeznaczone do czyszczenia konkretnych typów powierzchni, na przykład dywanów czy paneli. Poza tym najlepszy pionowy odkurzacz akumulatorowy w 2021 roku wyposażony jest w mniejszy moduł ręczny, wmontowany w korpus urządzenia. Taki mini odkurzacz świetnie sprawdzi się przy sprzątaniu samochodu lub podczas mniejszych porządków.

Odkurzacze pionowe powinny także emitować jak najmniej hałasu. Dla zapewnienia komfortu sprzątania jego poziom nie powinien on przekroczyć 80 dB. Jednak im wartość ta będzie niższa, tym lepiej.

 

 

Odkurzacze akumulatorowe pionowe – Ranking

 

 

Philips PowerPro Duo 2w1

 

Philips PowerPro Duo 2w1 to pionowy odkurzacz akumulatorowy w dobrej cenie, dzięki któremu dokładnie wyczyścimy dywany oraz wszystkie rodzaje podłóg. Urządzenie wyposażone jest w nasadkę TriActive Turbo, która za jednym pociągnięciem zbiera cały kurz i kłaczki. Maksymalną efektywność sprzątania zapewnia technologia PowerCyclone, utrzymująca wysoką moc ssania.

Odkurzacz ma baterię litowo-jonową o dużej mocy – 18 V, która gwarantuje dużą wydajność. Dodatkowo jest bardzo lekka, co zwiększa wygodę sprzątania oraz zapewnia bezprzewodowe użytkowanie eliminujące problem plączącego się przewodu. Czas ładowania akumulatora wynosi 5 godzin. Po pełnym naładowaniu urządzenie działa przez 40 minut.

Model Philips PowerPro Duo to odkurzacz 2 w 1, czyli połączenie odkurzacza pionowego i ręcznej szczotki, która sprawdza się przy mniejszych porządkach. Całość nie zajmuje dużo miejsca, a sprzęt można wygodnie ustawić w pozycji pionowej w dowolnym miejscu.

W Internecie przeczytać można wiele pozytywnych opinii na temat prezentowanego odkurzacza. Konsumenci twierdzą, że jest on lekki, zwrotny i łatwo dociera do wszystkich zakamarków.

Philips PowerPro Duo 2w1 to dobry pionowy odkurzacz akumulatorowy do 600 zł. Urządzenie ma wymiary: szerokość – 25,3 cm, wysokość – 115 cm i głębokość – 21,5 cm.

Zalety
Nasadka TriActive Turbo:

W opakowaniu znajduje się nasadka TriActive Turbo, która pozwala na dokładne usunięcie zabrudzeń z dywanów. Model jest szczególnie polecany osobom mającym zwierzęta. Wspomniana nasadka jest polecana także do sprzątania twardych podłóg.

Akumulator:

Urządzenie jest zasilane akumulatorowo. Po pełnym naładowaniu pozwala na odkurzanie przez 40 minut. Jest to dobry wynik - w tym czasie można posprzątać całe mieszkanie.

Funkcjonalność:

Model działa nie tylko jako odkurzacz pionowy, ale także ręczny. W rezultacie urządzenie posłuży nam także do sprzątania kuchni i pozbywania się okruchów z blatu czy stołu.

Jakość wykonania:

Produkt wykonano z solidnych materiałów, co daje pewność, że na długo zachowa on swój początkowy wygląd.

Komfort użytkowania:

Odkurzacz ma dobrze wyprofilowaną rączkę, więc manewrowanie nim jest wygodne. Zapewnia to komfort i precyzje podczas sprzątania.

Wady
Słabo radzi sobie ze zbieraniem piasku:

Pojedyncze osoby twierdzą, że sprzęt nie radzi sobie odpowiednio ze zbieraniem dużej ilości piasku, który gromadzi się np. blisko drzwi wejściowych.

 

 

 

 

Electrolux Ergorapido EER7ALLRGY 

 

Pionowy odkurzacz akumulatorowy Electrolux Ergorapido EER7ALLRGY to model, który musiał się znaleźć w naszym zestawieniu. Urządzenie jest wykorzystywane nie tylko do czyszczenia dywanów czy podłóg. Sprzęt okazuje się przydatny także do sprzątania kuchni. Wszystko dzięki temu, że po odłączeniu poszczególnych części model zmienia się w odkurzacz ręczny.

Wymiary produktu są następujące: 26,5 cm x 14,5 cm x 114,5 cm. Pojemność zbiornika na kurz wynosi 0,5 l. Maksymalny czas pracy na pełnym naładowaniu wynosi 45 minut. Czas ładowania jest równy 4 h. Pielęgnacja urządzenia nie jest trudna. Na uwagę zasługuje technologia BrushRollClean. To dzięki niej wystarczy nacisnąć jeden przycisk, aby automatycznie wyczyścić szczotkę.

Produkt cieszy się popularnością wśród konsumentów, ponieważ jest solidnie wykonany i działa efektywnie. Zaletą jest wytrzymała bateria, która pozwala na jednym naładowaniu zadbać o czystość w całym mieszkaniu. Użytkownicy doceniają sprzęt także za jego estetyczny design.

Pionowy odkurzacz akumulatorowy Electrolux Ergorapido EER7ALLRGY ma wymiary: 26,5 cm x 14,5 cm x 114,5 cm. Czas ładowania sprzętu wynosi 4 h.

Zalety
Szczotka BedPro:

Kupując urządzenie otrzymujemy w zestawie szczotkę BedPro. Jest ona bardzo skuteczna, ponieważ pozwala na usunięcie alergenów i roztoczy. Jest to możliwe dzięki promieniowaniu UV. W rezultacie model jest polecany przez alergików.

Bateria litowa:

Odkurzacz wyposażono w baterię litową TurboPower. Jest ona bardzo lekka, a przy tym wydajna. Dodatkową zaletą jest to, że na obudowie modelu znajduje się wskaźnik naładowania baterii.

Automatyczne czyszczenie:

Technologia BrushRollClean sprawia, że użytkownik nie musi poświęcać czasu na czyszczenie szczotki. Wystarczy nacisnąć jeden przycisk i wszystkie pozostałości zostaną natychmiast usunięte z włosia.

Filtry zmywalne:

Odkurzacz ma filtry zmywalne, więc nie trzeba ich zbyt często wymieniać.

Wady
Mały pojemnik na kurz:

Z uwagi na to, że pojemnik na kurz jest mały trzeba go często opróżniać (czasami nawet 2 razy w ciągu jednego odkurzania całego mieszkania).

 

 

 

 

Dyson V8 Absolute Pro 

 

Nasz ranking nie byłby kompletny bez modelu Dyson V8 Absolute Pro. Jest to nowoczesny odkurzacz pionowy o oryginalnym designie, który doskonale sprawdzi się do sprzątania każdego kąta w domu.

Urządzenie występuje w zestawie z wygodną stacją dokującą, która pełni funkcję ładowarki. Dodatkowo zapewnia ona miejsce do przechowywania dodatkowych końcówek, w tym ssawki do czyszczenia szczelin czy szczotki do delikatnego czyszczenia zakamarków.

Odkurzacz zasilany jest niklowo-kobaltowo-manganową baterią. Zapewnia ona 40 minut nieprzerwanego sprzątania, a do jej pełnego naładowania potrzebujemy 4 godzin. Sprzęt wyposażony jest w szczotkę z wałkiem pokrytym sztywnym, nylonowym włosiem, które wnika w środek dywanu i dokładnie usuwa głęboko osadzony brud i sierść.

Model Dyson V8 Absolute Pro można szybko zmienić w odkurzacz ręczny oraz urządzenie do czyszczenia powierzchni na wysokości. Całość waży zaledwie 2,6 kg, dlatego użytkowanie przyrządu jest łatwe i wygodne. Również konsumenci w swoich opiniach podkreślają, że odkurzacz jest niezwykle wydajny, cichy i funkcjonalny.

Dyson V8 Absolute Pro to pionowy odkurzacz akumulatorowy ze zbiornikiem na odpady o pojemności 0,5 l. Model waży ponad 2,5 kg.

Zalety
Regulacja mocy ssania:

Na rączce znajduje się specjalny przycisk, za pomocą którego użytkownik może regulować moc ssania urządzenia dostosowując jego ustawienia do poziomu zabrudzenia mieszkania.

Przydaje się do sprzątania samochodu:

Prezentowany odkurzacz akumulatorowy przydaje się nie tylko do sprzątania domu, ale także czyszczenia wnętrza samochodu. Wygodne jest to, że nie trzeba podłączać sprzętu do źródła zasilania.

Filtr HEPA:

Urządzenie ma filtr HEPA, który skutecznie zbiera zabrudzenia z powietrza, co ma duże znaczenie szczególnie dla alergików.

Wady
Efektywność:

Część osób wskazuje, że model, mimo zapewnień producenta, nie pozwala skutecznie pozbyć się sierści z dywanów.

 

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Electrolux ZB3230ST Ergorapido

 

W naszym zestawieniu chcielibyśmy zaprezentować Ci produkt Electrolux ZB3230ST Ergorapido. Jest to bezprzewodowy odkurzacz pionowy 2 w 1, posiadający ręczny moduł do łatwiejszego sprzątania małych powierzchni.

Urządzenie wyposażone jest w akumulator litowo-jonowy o mocy 18 V, dzięki któremu możemy skutecznie usunąć brud czy sierść zwierząt z każdej powierzchni. Czas pracy baterii to około 45 minut, a do jej całkowitego naładowania potrzebne są 4 godziny.

Odkurzacz nie wymaga używania worków na zanieczyszczenia, co sprawia, że nie musimy martwić się ich ciągłym wymienianiem. Kurz zbierany jest do specjalnego pojemnika o pojemności 0,5 litra, który można łatwo opróżnić po zapełnieniu.

Dzięki zastosowaniu podwójnych przegubów sprzęt jest łatwy w manewrowaniu i prowadzeniu.  W zestawie otrzymujemy wbudowaną turboszczotkę, która dokładnie usuwa najgłębiej ukryte zabrudzenia z dywanów i wykładzin.

Konsumenci pozytywnie oceniają odkurzacz Electrolux ZB3230ST Ergorapido. Cenią go za ciche działanie, wydajność oraz solidne wykonanie. Dodatkową zaletą jest również niewielka waga.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status