Najlepszy odkurzacz akumulatorowy Philips

Ostatnio aktualizowane: 01.04.20

 

Odkurzacze akumulatorowe Philips – Przewodnik zakupowy, ranking i test w 2020

 

Jaki odkurzacz akumulatorowy Philips wybrać?

 

Mieszkanie, czy dom wymagają regularnego sprzątania. Mowa tu nie tylko o myciu podłóg i wycieraniu półek, ale również odkurzaniu. W tym pomocny może okazać się odkurzacz, chociażby akumulatorowy. Jest on zasilany bateriami i nie trzeba go podłączać do gniazdka. Ten poradnik podpowie Ci, jak wybrać odpowiedni model. Na jego końcu znajdziesz ranking trzech tego typu odkurzaczy Philips w dobrych cenach.

Philips jest marką, która cieszy się uznaniem w wielu krajach całego świata. Założyli ją bracia Philips w 1891 roku. Ich pierwszym produktem była żarówka, a już w latach 20. XX wieku zaczęto produkować również inne sprzęty. To właśnie ta marka wprowadziła na rynek m.in. kasetę magnetofonową. Do dziś jest kojarzona jednak przede wszystkim z AGD i innego rodzaju elektroniką użytkową. Oferowane produkty cechuje wysoka jakość i stosowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

Odkurzacze akumulatorowe możemy podzielić na modele kolumnowe i ręczne. Są one poręczne i mobilne, jednak różnią się między sobą kilkoma istotnymi cechami. Produkty kolumnowe są zbudowane z długiego ramienia połączonego z pojemnikiem. Sprawdzą się przy sprzątaniu płaskich powierzchni domu. Odkurzacze ręczne są jeszcze bardziej mobilne, mają one krótki korpus z rączką i pojemnikiem. Są lekkie i pomogą wyczyścić nawet trudno dostępne zakamarki.

Najważniejszy parametr, jaki musimy sprawdzać podczas zakupu to moc. Najlepiej wybierać modele o dużej mocy. Jednak trzeba pamiętać, że im większą wartość ma ten parametr, tym bardziej obciążony będzie akumulator. Wiele osób uważa też, że najlepszy odkurzacz akumulatorowy Philips w 2020 roku powinien posiadać duży pojemnik. To tam będzie trafiać zebrany kurz, dlatego rzeczywiście nie może być on zbyt mały. Ciągłe opróżnianie go może po pewnym czasie stać się irytujące i skutecznie zniechęcić do sprzątania z jego pomocą.

Dla alergików ciekawym rozwiązaniem są modele z filtrem HEPA. Dzięki niemu drobinki kurzu, roztoczy oraz innych zanieczyszczeń nie będą wzbijały się w powietrze. Co za tym idzie,  nie będą one wywoływały dokuczliwych, alergicznych reakcji.

 

 

Odkurzacze akumulatorowe Philips – ranking

 

 

Philips PowerPro Duo 2w1 FC6168/01

 

Odkurzacz Philips PowerPro Duo 2w1 FC6168/01 to model ręczny o wadze 2,9 kg oraz napięciu baterii o wartości 18 V. Zastosowano tutaj specjalną technologię o nazwie PowerCyclone, dzięki czemu urządzenie utrzymuje wysoką moc ssania i umożliwia dokładne odkurzanie zarówno dywanów, jak i podłóg.

Model ten jest zasilany baterią litowo-jonową, która zapewnia znacznie większą wydajność niż bateria standardowa. W efekcie, odkurzanie staje się bardziej komfortowe. Funkcja 2w1 jest połączeniem ręcznego odkurzacza oraz szczotki, z pomocą której można nawet zebrać sierść zwierząt z kanapy oraz innych mebli, czy tkanin. Ponadto ten przyrząd może dotrzeć nawet do trudno dostępnych miejsc, takich jak np. przestrzeń za łóżkiem.

Konsumenci doceniają ten odkurzacz przede wszystkim za zastosowanie systemu łatwego opróżniania pojemnika zbierającego kurz. Zebrane zanieczyszczenia można zbierać bezpośrednio do kosza, dzięki czemu nie mamy z nimi kontaktu i zachowujemy odpowiedni poziom higieny. Dodatkowo dołączana do zestawu nasadka TriActive Turbo, która potrafi zebrać kurz już za jednym pociągnięciem.W efekcie, odkurzanie przebiega bardzo szybko.

 

 

 

 

Philips MiniVac FC6142/01

 

Produkt Philips MiniVac FC6142/01 jest odkurzaczem ręcznym o mocy silnika 56 W i ssania 9 W. Dlatego też musiał  się on znaleźć w naszym rankingu. Przyrząd posiada trzy różne funkcje, dzięki którym sprzątanie staje się o wiele łatwiejsze: zbieranie płynów, odkurzanie na sucho oraz na mokro. Ponadto waży on jedynie 1,4 kg, co zapewnia wyjątkowy komfort użytkowania.

Czas pracy tego modelu wynosi 9 minut, a czas pełnego ładowania to 18 godzin. W jego standardowym wyposażeniu znajduje się szczotka główna, ssawka do kurzu, a także specjalna ssawka do zbierania wody. Dzięki nim urządzenie staje się niemal uniwersalne i pozwala na dokładne posprzątanie domu, czy mieszkania. Jest ono zasilane baterią o napięciu wynoszącym 4,8 V.

Konsumenci doceniają ten produkt za aerodynamiczny kształt nasadki, dzięki któremu kurz można zebrać efektywniej i szybciej. Ten odkurzacz akumulatorowy Philips w dobrej cenie ma 2-stopniową, bezworkową komorę cykloniczną, co gwarantuje znacznie lepszą filtrację. Poza tym, nasadkę można zdjąć jednym ruchem, a to ułatwia opróżnianie komory z zebranych zanieczyszczeń.

 

 

 

 

Philips PowerPro Aqua 3w1 FC6405/01

 

Odkurzacz Philips PowerPro Aqua 3w1 FC6405/01 to model kolumnowy zasilany akumulatorem litowo-jonowym o napięciu 18 V. Wyposażony jest on w technologię PowerCyclone, która gwarantuje skuteczne odkurzanie już za jednym pociągnięciem. Znajduje się tutaj też system czyszczenia na mokro, który kontroluje ilość uwalnianej wody, co zapewnia optymalne czyszczenie podłóg.

Do tego produktu w zestawie jest dołączona nasadka TriActive Turbo, która jest przeznaczona przede wszystkim do odkurzania dywanów. Dzięki regularnym przepływom powietrza, kurz i inne zanieczyszczenia zbiera się szybciej. Zastosowano tu również specjalny filtr z niemiecką technologią, który potrafi wyłapać do 90% drobnych cząsteczek w tym bakterie, pyłki i alergeny.

Konsumenci doceniają ten model za możliwość odłączenia ssącej części z pojemnikiem, przez co  staje się on produktem ręcznym. Wielu z nich uważa, że najlepsze odkurzacze akumulatorowe Philips powinny posiadać łatwy system opróżniania pojemnika. Tak jest też w tym przypadku, ponieważ otwiera się on jednym ruchem. W efekcie, nie mamy kontaktu z zanieczyszczeniami.

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
DMCA.com Protection Status