Najlepszy odkurzacz akumulatorowy Bosch

Ostatnio aktualizowane: 10.12.18

 

Jaki odkurzacz akumulatorowy Bosch wybrać?

 

Podstawowym elementem wyposażenia każdego domu jest odkurzacz, który pomaga nam w utrzymaniu mieszkania w czystości. Ciekawym typem tego urządzenia jest sprzęt akumulatorowy, który cechuje się dużą mobilnością. Ten oto poradnik powstał z myślą o osobach, które szukają dobrego sprzętu. Dowiesz się z niego, jakie cechy powinny mieć najlepsze odkurzacze akumulatorowe Bosch. Dodatkowo, na końcu artykułu znajdziesz niewielki ranking trzech najlepszych modeli.

 

 

Bosch jest znaną na świecie niemiecką marką, która trudni się produkcją sprzętów gospodarstwa domowego. Dodatkowo, oferta firmy powiększyła się również o części samochodowe. Historia producenta rozpoczęła się ponad 100 lat temu. Od tego czasu wszystkie sprzedawane maszyny cechują się innowacyjnością i dbałością o szczegóły, co zapewnia bezawaryjny mechanizm. Warto dodać, że marka stara się inwestować w nowoczesne i energooszczędne rozwiązania, co sprawia, że nie przyczynia się do degradacji środowiska.

Przed dokonaniem zakupu powinieneś wiedzieć, że sprzęty akumulatorowe dzielimy na ręczne i kolumnowe. Pierwszy typ urządzeń cechuje się dużą mobilnością. Największą zaletą takich produktów jest ich niewielka waga, która ułatwia przenoszenie. Z tego powodu, jeśli szukasz maszyn do czyszczenia samochodu, to szybko odkryjesz najlepszy odkurzacz akumulatorowy Bosch w 2018 roku dla Ciebie to model kompaktowy. Za sprawą zintegrowanej rączki z krótkim korpusem, urządzenie pozwoli na usunięcie brudu z trudno dostępnych miejsc. Drugim typem sprzętów są produkty kolumnowe, które posiadają dość długie ramię. Posiada ono zintegrowany pojemnik. Konsumenci decydują się na zakup tego sprzętu, gdyż pozwala na szybkie sprzątanie płaskich powierzchni. Ten rodzaj odkurzaczy polecany jest szczególnie osobom żyjącym w niewielkich mieszkaniach.

Pierwszym parametrem, na który musisz zwrócić uwagę jest moc maszyny. Wiedz jednak, że wybranie odpowiedniego sprzętu jest dość trudne. Logika może nakazywać zakup sprzętu o największej ilości watów, jednak duża moc obciąża akumulator. To z kolei powoduje zdecydowanie skrócenie czasu pracy.

Drugą kwestią, która wymaga Twojej uwagi jest czas pracy maszyny. Kluczem do kupienia wysokiej jakości urządzenia, jest wybranie takiego modelu, który pozwoli na możliwie najdłuższe użytkowanie. Tylko wtedy będziemy w stanie posprzątać całe mieszkanie, czy samochód. Jeśli wybierzesz produkt o niskiej jakości, bardzo możliwe, że będziesz musiał niejednokrotnie przerwać pracę, by naładować akumulator.

Nieodzownym elementem wszystkich odkurzaczy są znajdujące się w nich filtry, które zapewniają pozbycie się niewielkich alergenów. Godnym polecenia udogodnieniem jest filtr HEPA, który zalecany jest w domach, gdzie mieszkają alergicy. Skutecznie zatrzymuje on drobinki kurzu, roztoczy i innych zanieczyszczeń. Z kolei wypuszczane powietrze, zostaje dokładnie oczyszczone.

 

 

Odkurzacze akumulatorowe Bosch – ranking

 

 

Bosch BBH 52550

 

Model BBH 52550 jest jednym z pierwszych odkurzaczy bezprzewodowych, które marka Bosch wypuściła na rynek. Największą zaletą sprzętu jest jego niewielka waga, która nie przekracza 3 kg. Dzięki temu produkt jest bardzo mobilny. Co więcej, elastyczne końcówki sprawiają, że prezentowany produkt może być używany na każdej powierzchni. Bez trudu usuniesz zabrudzenia pod stołem, czy szafkami.

Dużym atutem sprzętu, który zwiększa jego funkcjonalność jest krótki czas ładowania. Urządzenie ma opcję szybkiego ładowanie (do 80%) w czasie 3 h. Pełną baterię otrzymamy po 6 h. Maksymalny czas pracy to 50 min, co pozwoli na posprzątanie całego domu. Warto dodać, że elektroszczotka pomoże Ci uporać się z włosami i sierścią zwierząt. Pojemność zbiornika na kurz to 0,9 l, zatem nie musisz go zbyt często opróżniać. Wymiary odkurzacza to wysokość – 116 cm, szerokość – 28,5 cm i głębokość – 18,5 cm.

Opinie konsumentów o tym sprzęcie są bardzo pozytywne. Wiele osób doceniło niewielkie wymiary urządzenia oraz jego wagę. Co więcej, za sprawą braku kabla, nie musisz obawiać się o skrępowane ruchy.

 

 

 

 

Bosch BBH MOVE 5

 

Jeśli zależy Ci na szybkim uporaniu się z kurzem w domu, polecamy zakup modelu BBH MOVE 5, marki Bosch. Jest to bardzo nowoczesny i wydajny sprzęt, który łączy w sobie działanie odkurzacza akumulatorowego i kolumnowego. Moc tego produktu to 100 W, co sprawia, że w krótkim czasie uporasz się z zabrudzeniami.

Jeśli będziesz chciał wyczyścić fotele lub tapicerki, wystarczy delikatnie wyjąć niewielką rączką, która jest prosta w manewrowaniu. Dzięki temu ten podręczny odkurzacz akumulatorowy Bosch w dobrej cenie nadaje się do sprzątania domu, jak również samochodów. Wymiary sprzętu: wysokość – 113 cm, szerokość – 25,5 cm, długość – 20 cm. Kolejnym atutem tego modelu jest składana rączka, która ułatwia przechowywanie. Waga tego urządzenia to jedynie 3,2 kg, co pozwala na łatwe przenoszenie.

Opinie konsumentów o prezentowanym produkcie są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło obecność elektroszczotki, która pomaga usunąć sierść zwierząt, włosy oraz mocne zabrudzenia. Również niska cena spotkała się z pozytywną reakcją ze strony użytkowników.

 

 

 

 

Bosch BBHMOVE6N 

 

Kurz gromadzi się również pod szafkami, czy kanapą. Niestety nie każdy odkurzacz jest w stanie dotrzeć do takich miejsc. Wyjątkiem jest model BBHMOVE6N marki Bosch. Jest to bardzo nowoczesne i wydajne urządzenie, które waży jedynie 3,3 kg, co sprawia, że jego przenoszenie jest proste. Prezentowany sprzęt jest bezprzewodowy, dzięki czemu nie musisz obawiać się, że kabel skrępuje Ci ruchy. Maszyna to połączenie ręcznego odkurzacza kolumnowego z akumulatorowym. Takie połączenie gwarantuje dotarcie do trudno dostępnych miejsc.

Atutem sprzętu jest elektroszczotka, która gwarantuje efektywne usuwanie zabrudzeń. Co więcej, pomoże Ci się ona uporać również z włosami i sierścią zwierząt. Za sprawą wysokiej jakości baterii Ni- MH, prezentowany produkt może działać do 36 minut. Sprawia to, że będziesz w stanie uporać się z zabrudzeniami w całym domu. Pojemność zbiornika na kurz to 0,3 l, zatem nie będziesz musiał go opróżniać w czasie sprzątania. Wymiary modelu to: wysokość – 113 cm, szerokość – 25,5 cm i głębokość – 20 cm.

Opinie konsumentów o prezentowanym odkurzaczu akumulatorowym marki Bosch są bardzo pozytywne. Wiele osób doceniło niewielkie wymiary oraz małą wagę produktu, co ułatwia manewrowanie sprzętem.

 

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...