Najlepszy multicooker Tefal

Ostatnio aktualizowane: 21.04.19

Jaki multicooker Tefal wybrać?

 

Przewodnik zakupowy

Wiele osób stara się wprowadzić do swojej codziennej diety zdrowe i pełnowartościowe produkty. Niestety, taki sposób odżywiania wiąże się z dużą ilością gotowania. Nie każdy z nas ma czas, by spędzić kilka godzin przy garnkach. Jeśli jesteś jedną z takich osób, polecamy Ci zakup multicookera. Jest to nowoczesne urządzenie, które łączy w sobie pracę wielu sprzętów, a jednocześnie gwarantuje zachowanie witamin i mikroelementów w przygotowanym jedzeniu. Wybór dobrego elementu nie jest jednak prosty. Z tego względu, przygotowaliśmy ten oto poradnik, w którym podpowiemy zainteresowanym, na co zwrócić uwagę. Co więcej, na jego końcu umieściliśmy niewielki ranking, w którym znalazły się dwa najlepsze multicookery Tefal.

Francuska marka Tefal już od ponad 50 lat zajmuje się produkcją i dystrybucją wysokiej jakości garnków i patelni. Dodatkowo w swoim asortymencie mają też niewielkie AGD. W czasie swojej działalności nazwa firmy stała się synonimem jakości i niezawodności. Bowiem produkty Tefal słyną z dużej wytrzymałości i eleganckiego wyglądu.

Najważniejszą częścią każdego multicookera jest znajdująca się w nim misa. Z tego powodu, zanim dokonasz zakupu powinieneś upewnić się, czy na pewno została ona wykonana z ceramiki lub innego materiału, który dobrze przewodzi ciepło. Jest to bardzo ważne, gdyż jedynie wysokiej jakości tworzywa są w stanie zagwarantować równomierny rozkład temperatury grzania.  

Wiele osób decyduje się na zakup multicookera, gdyż pragną zredukować czas potrzebny na gotowanie i sprzątanie. Jeśli należysz do grona takich osób, upewnij się, czy misa w Twoim urządzeniu może być myta w zmywarce. Takie rozwiązanie pomoże Ci zaoszczędzić kilka dodatkowych minut.

Przed dokonaniem zakupu radzimy dowiedzieć się, jakie dodatkowe funkcje posiada interesujący Cię sprzęt. Do najbardziej popularnych opcji należy opóźniony start, minutnik, podgrzewanie dań oraz utrzymywania ciepła. Pierwsze dwie opcje na pewno okażą się niezbędne dla osób, które dużo czasu spędzają poza domem i nie mają czasu gotować. Dzięki multicookerowi wystarczy, że przed wyjściem do pracy ustawisz odpowiedni program i godzinę, a po powrocie będzie na Ciebie czekać ciepły obiad.

Warto również zastanowić się, do jakich dań ma posłużyć Ci multicooker. Jest to zatem bardzo istotne przy wyborze ilości programów. Wiedz, że standardowe typy mają ich między 10 a 12 i oferują one gotowanie, duszenie, pieczenie i smażenie. Jeśli jednak jesteś zainteresowany wyrabianiem ciasta, chleba, pizzy, dżemu, jogurtu czy twarogu, to powinieneś rozważyć model, który posiada między 30 a 50 trybów pracy.

 

 

Multicookery Tefal – Ranking

 

 

Tefal FC22 RK705138

 

Urządzenie typu FC22 RK705138 to jeden z najpopularniejszych multicookerów na rynku. Zakup tego urządzenia na pewno pomoże Ci zaoszczędzić czas oraz zredukować ilość brudnych naczyń do umycia.

Jedną z czołowych zalet prezentowanego przyrządu jest jego wielofunkcyjność. Posiada on bowiem aż 12 programów, dzięki czemu skutecznie zastąpi Ci wiele urządzeń w kuchni. W multicookerze możemy przygotować takie dania, jak zupy, mięsa, ryż, kaszę, a także ciasta, owsianki czy chleby. Naturalnie, standardowe funkcje, chociażby gotowanie, duszenie, pieczenie czy smażenie są również oferowane przez ten model.

Kolejną zaletą tego urządzenia jest równoległe rozprowadzanie ciepła. Spowodowane jest to wysokiej jakości misą, której grubość wynosi 2 mm. Została ona pokryta specjalną powłoką ceramiczną, która następnie została wzbogacona przez producenta o diamentową strukturę. To, w połączeniu z innowacyjną technologią Fuzzy Logic gwarantuje, że wszystkie składniki, które znajdują się w misie poddawane są jednakowej obróbce cieplnej. Dzięki temu nie musisz się obawiać o przypalone lub niedogotowane elementy obiadu.

Do zalet prezentowanego przyrządu możemy również zaliczyć funkcję opóźnionego startu. Dzięki niej po umieszczeniu wybranych składników wewnątrz urządzenia, samodzielnie wybieramy godzinę, o której proces gotowania ma się rozpocząć. Przez co, możemy przygotować danie tak, aby było ono gotowe po naszym powrocie z pracy.

Kolejnym udogodnieniem jest opcja podtrzymywania temperatury do 24 godzin. Jest ona aktywowana automatycznie, zaraz po zakończeniu pracy multicookera. Sprawia to, że przez ten okres czasu wszystkie składniki odżywcze zostają zachowane. Takie rozwiązanie powstało z myślą o rodzinach, gdzie każdy z członków wraca do domu o innej porze. Dzięki opcji podtrzymywania ciepła potrawy, każda z osób może cieszyć się równie ciepłym obiadem.

Opinie konsumentów o tym urządzeniu są bardzo pochlebne. Wiele osób jest zdania, że jest to najlepszy multicooker Tefal w 2019 roku i dlatego zdecydowało się na zakup tego sprzętu. Co więcej, gwarantuje on dużą oszczędność czasu, gdyż nie wymaga ciągłego stania przy garnkach.

 

 

 

 

Tefal RK81242

 

Urządzenie typu RK81242 to wielofunkcyjny multicooker Tefal w dobrej cenie. Ten elektryczny garnek łączy w sobie pracę wielu urządzeń, dzięki czemu skutecznie pomoże Ci oszczędzić czas.

Największą zaletą tego modelu jest jego prosta obsługa. W celu przygotowania obiadu wystarczy umieścić w misie wybrane przez siebie składniki, a następnie wybrać jeden z oferowanych programów lub samodzielnie ustawić czas gotowania. Ze względu na nowoczesną technologię, cały proces przygotowania jedzenia może odbywać się bez nadzoru.

Efektywne gotowanie jest zapewnione przez wysokiej jakości misę umieszczoną wewnątrz multicookera. Wiedz, że została ona pokryta specjalną, ceramiczną powłoką, która gwarantuje równomierne rozprowadzenie ciepła. Sprawia to, że ciepła temperatura dojdzie do wszystkich miejsc, bez konieczności otwierania sprzętu i mieszania. Co więcej, z powodu użycia tej nowoczesnej technologii nie musisz już się obawiać o przypalenie, niedogotowanie lub nawet rozgotowanie dań.

Jedną z największych zalet prezentowanego przyrządu jest jego wielofunkcyjność. Maszyna ta bowiem posiada aż 45 programów do gotowania, smażenia, pieczenia, zapiekania lub duszenia. Ponadto oferuje ona liczne tryby skierowane do konkretnych składników, jak kasza, ryż, kuskus, makarony lub rośliny strączkowe. Poza tym, prezentowany multicooker gwarantuje również przygotowanie takich dań, jak ciasta, pizzę, zapiekanki, dziczyznę, jogurty, twarogi, owsianki, dżemy, konfitury, ryby czy różne typy warzyw.

Opinie konsumentów o tym modelu są bardzo pochlebne. Wiele osób zdecydowało się na zakup tego sprzętu ze względu na niską cenę oraz wysoką jakość wykonania. Co więcej, liczna grupa użytkowników przyznaje, że od czasu zakupu multicookera marki Tefal ich dieta znacznie się urozmaiciła.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...