Najlepszy mop parowy z funkcją czyszczenia paneli

Ostatnio aktualizowane: 01.10.20

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki mop parowy z funkcją czyszczenia paneli wybrać?

 

Jeśli męczy Cię sprzątanie przy pomocy zwykłego mopa, powinieneś zastanowić się nad zakupem urządzenia parowego. Tego typu sprzęt jest wyposażony w pompkę i grzałkę, dzięki którym woda w specjalnym zbiorniczku jest podgrzewana i wydostaje się na zewnątrz w postaci pary. Gorąca para nadaje się do czyszczenia różnego rodzaju powierzchni: paneli, płytek, linoleum, kamienia czy szkła. W naszym artykule podpowiadamy, jaki sprzęt jest najlepszy.

 

 

Sprzątając przy pomocy mopa parowego, możemy niemal całkowicie zrezygnować ze środków chemicznych i detergentów. Dzięki wysokiej temperaturze produkt nie tylko skutecznie usuwa zanieczyszczenia, ale również zabija zarazki i bakterie. Poza tym dużą zaletą jest to, że po umyciu podłogi jest ona całkowicie sucha. Przyrząd jest łatwy w obsłudze, pozwala pozbyć się uciążliwego brudu i pozwala zaoszczędzić nam czas.

Wybierając nowy sprzęt, warto sprawdzić jego moc. Im będzie ona większa, tym urządzenie będzie szybciej wytwarzać parę, a sprzątanie zajmie nam mniej czasu. Optymalny wybór to od 1300 W do 1500 W – taki sprzęt pozwoli nam na szybkie i skuteczne sprzątanie. Miejmy na uwadze również głowicę. Najlepiej sprawdza się wersja obrotowa, dzięki której dotrzemy do wszystkich zakamarków i trudno dostępnych miejsc.

Co jeszcze powinien mieć najlepszy mop parowy z funkcją czyszczenia paneli w 2020 roku? Na pewno długi przewód zasilający, który nie będzie nam ograniczał zasięgu działania. Przed zakupem sprawdźmy też wagę. Urządzenie musi być lekkie i zwrotne, aby sprzątanie nie było udręką. Jest to także istotny parametr w przypadku czyszczenia ścian – zbyt ciężki sprzęt tylko to utrudni. Praktyczny jest także pojemny zbiornik na wodę, dzięki któremu będziemy mogli go rzadziej uzupełniać.

Najlepsze mopy parowe z funkcją czyszczenia paneli mają też różne tryby, które można dostosować do rodzaju czyszczonej powierzchni. Panele podłogowe nie lubią wody, dlatego warto zakupić model z regulacją pary wodnej, która nie zniszczy delikatnego drewna.

 

 

Mopy parowe z funkcją czyszczenia paneli – Ranking  

 

 

Vileda 146574 Perfect Cleaning Steam

 

Godnym polecenia mopem parowym z funkcją czyszczenia paneli jest Vileda 146574 Perfect Cleaning Steam. Przy jego użyciu skutecznie wyczyścimy podłogi, nie używając przy tym żadnych środków chemicznych czy detergentów. Produkt dokładnie czyści różne powierzchnie z brudu i zanieczyszczeń, a dodatkowo zabija bakterie.

Mop jest lekki (2,3 kg), w efekcie czego jest łatwy do przenoszenia. Moc 1500 W sprawia, że szybko się rozgrzewa i wytwarza parę wodną – jest gotowy do działania już po kilku sekundach. Urządzenie jest przeznaczone do czyszczenia różnego rodzaju podłóg, w tym paneli, płytek, linoleum czy drewna. W zestawie znajduje się także dodatkowa nakładka do usuwania brudu z dywanów.

Zbiornik tego modelu ma pojemność 0,4 litra. Wymiary urządzenia to 30 cm × 20 cm × 126 cm. Osoby, które na co dzień używają mopa, twierdzą, że sprzątanie przy jego użyciu jest łatwe i przyjemne. Jest to wygodna alternatywa dla tradycyjnych mopów.

 

 

 

 

Overmax Parry 2.0 

 

Overmax Parry 2.0 to wielofunkcyjny mop, który szybko i łatwo można zamienić w ręczną myjkę parową. Urządzenie dokładnie czyści różne powierzchnie i nie wymaga użycia środków chemicznych. Sprzątanie przy pomocy sprzętu jest łatwe i szybkie, gdyż jest gotowy do działania już po 25 sekundach.

W zestawie z mopem otrzymujemy 7 końcówek czyszczących, 5 nakładek z mikrofibry oraz 2 filtry wody. Sprzęt ma dużą moc 1500 W, dzięki której bardzo dobrze radzi sobie z najbardziej zabrudzonymi podłogami. Zbiornik wody o pojemności 370 ml pozwala na ciągłe sprzątanie przez 20 minut. Produkt dociera w trudno dostępne miejsca za sprawą obrotowej końcówki.

Urządzenie jest przeznaczone do czyszczenia różnego rodzaju powierzchni, w tym paneli, płytek, drewna czy kamienia. Świetnie nadaje się również do mycia luster, odświeżania ubrań czy czyszczenia dywanów. Według gospodyń domowych sprzęt jest lekki, wygodny w użyciu i wydajny.

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Homelife 12W1

 

Wielofunkcyjne urządzenie myjące Homelife 12W1 pozwala Ci szybko i skutecznie wysprzątać mieszkanie. Dzięki licznym wymiennym końcówkom i nakładkom sprzęt możemy szybko zmienić w ręczną myjkę do czyszczenia parą wodną. Produkt nie wymaga użycia środków chemicznych, cały proces czyszczenia odbywa się przy użyciu gorącej pary.

Główka mopa jest obrotowa, dzięki czemu dociera do trudno dostępnych miejsc. Produkt ma regulator pary, który pozwala dostosować jej siłę do czyszczonej powierzchni. Jest to szczególnie przydatna opcja w przypadku delikatnych paneli. Produkt jest gotowy do użycia już po 25 sekundach.

W zestawie otrzymujemy aż 7 końcówek wymiennych, których możemy używać do czyszczenia różnych powierzchni – płytek, paneli czy kamienia. Moc sprzętu to 1300 W. Pojemność pojemnika na wodę wynosi 450 ml. Konsumenci twierdzą, że mop jest lekki, poręczny i łatwy w użyciu. Jest niezastąpiony podczas sezonowych porządków.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status