Najlepszy mop parowy Hoffen

Ostatnio aktualizowane: 17.09.20

 

Mopy parowe marki Hoffen to bardzo użyteczne urządzenia, ponieważ pozwalają na umycie podłóg bez potrzeby sięgania po detergenty. Tym samym możemy posprzątać dom w bardziej ekologiczny sposób i co ważniejsze nie tracić na to zbyt dużo czasu. Jeśli marzy Ci się taki sprzęt, sprawdź modele opisane w poniższym zestawieniu. Pierwsze miejsce pod względem popularności i ilości pochlebnych opinii zajmuje Hoffen SM-8023 1500W – mop z 350 ml zbiornikiem na wodę, który łatwo się uzupełnia za pomocą specjalnego lejka. To lekki, zasilany sieciowo model z długim kablem, pozwalający na dotarcie do wszystkich zakamarków. Sprzęt jest przystosowany nie tylko do czyszczenia podłóg, ale i dywanów, a jest to możliwe za sprawą dołączonej do kompletu ramki. Drugie miejsce należy do urządzenia Hoffen 4w1, które jest zasilane akumulatorowo (maksymalny czas pracy to 45 minut). Wyposażono je w funkcję polerowania oraz woskowania, a ponadto ma on niewielkie wymiary. Zaletą mopa jest również podświetlana głowica, umieszczono w niej kilka diod LED.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki mop parowy Hoffen wybrać?

 

Używając mopa parowego, możemy skutecznie wyczyścić podłogi i mieć tym samym pewność, że nasz dom lśni czystością. Para zabija bakterie, grzyby i pleśń, dlatego wiele osób kupuje takie urządzenie. Pojawia się jednak pytanie: jak wybrać godny uwagi model? Odpowiedź na nie znajdziesz w naszym poradniku. Dodatkowym ułatwieniem podczas zakupów okaże się także umieszczony na końcu tekstu ranking. Znajdują się w nim najlepsze mopy parowe Hoffen.

 

 

Skąd przekonanie, że to właśnie produkty marki Hoffen zasługują na szczególną uwagę konsumentów? Takie przeświadczenie zyskaliśmy po przeczytaniu wielu opinii na temat urządzeń tej firmy. Oferowane przez nią sprzęty cechuje wysoka jakość wykonania. Dodatkowo są one łatwe w obsłudze i bardzo rzadko ulegają awariom.

Kupując mop parowy, musimy skupić się na kilku kwestiach. Duże znaczenie ma moc sprzętu, ponieważ to od niej zależy jego efektywność. Parametr ten powinien wynosić ponad 1000 W. Podczas zakupów, musimy także zwrócić uwagę na pojemnik na wodę. Nie może być on zbyt mały, bo w takim wypadku trzeba będzie co chwilę przerywać pracę w celu uzupełnienia płynów. Najlepszy mop parowy Hoffen w 2020 roku musi szybko się nagrzewać. Konsumenci twierdzą, że przygotowanie do pracy powinno zajmować nie więcej niż minutę. Jeśli czas nagrzewania będzie zbyt długi, zniechęci nas to do używania sprzętu.

Wybrany model powinien mieć w zestawie nakładkę czyszczącą. Najczęściej jest ona zrobiona z mikrofibry, bo ten materiał dobrze usuwa zabrudzenia, a przy tym jest wytrzymały. Umieszczona w komplecie nakładka musi nadawać się do prania w pralce. Da nam to pewność, że podłoga będzie idealnie czysta, a my nie będziemy musieli co chwilę ponosić dodatkowych kosztów związanych z zakupem nowych nakładek. Znaczenie ma także długość kabla zasilającego. Dobrze, jeśli przewód ma długość co najmniej 5 m. Zapewnia to swobodę ruchów i pozwala uniknąć sytuacji, w której co kilka minut trzeba zmieniać źródło zasilania.

 

 

Mopy parowe Hoffen – ranking

 

 

Hoffen SM-8023

 

Mop parowy Hoffen SM-8023 umożliwia skuteczne czyszczenie różnego rodzaju podłóg. Urządzenie może być wykorzystywane także do usuwania zabrudzeń z dywanów, co czyni je bardziej uniwersalnym. Model ma trójkątną stopę, dzięki czemu dotarcie w trudno dostępne miejsca nie stanowi dużego wyzwania. Moc urządzenia jest równa 1500 W. Pojemność zbiornika na wodę wynosi 350 ml. Jego uzupełnianie jest proste, ponieważ w zestawie znajduje się specjalny lejek. Ogranicza on ryzyko rozlania cieczy na podłogę.

Długość przewodu zasilającego wynosi 5 m, więc mamy zagwarantowaną swobodę ruchu. Z uwagi na to, że sprzęt waży niewiele ponad 2 kg, jego przenoszenie, jak również manewrowanie nim nie wymagają użycia sporej siły. Urządzenie stosunkowo szybko się nagrzewa. Kiedy jest ono gotowe do pracy, zapala się wskaźnik. Czas nagrzewania wynosi ok. 30 sekund. Aby rozpocząć sprzątanie, wystarczy wlać do zbiornika wodę i niewielką ilość detergentu. Para skutecznie radzi sobie z usuwaniem nawet uporczywych zabrudzeń. Zestaw obejmuje trójkątną ramkę do prania dywanów i 2 nakładki z mikrofibry, które można prać w pralce.

Prezentowany model to mop parowy Hoffen w dobrej cenie. Dlaczego konsumenci decydują się na jego zakup? Dzieje się tak, ponieważ sprzęt umożliwia łatwe i szybkie sprzątanie. Obsługa urządzenia jest prosta, a jego użytkowanie wygodne. Wpływ na to ma m.in. dobrze wyprofilowana rączka. Spore znaczenie ma również fakt, że produkt waży niewiele.

Sprzęt Hoffen SM-8023 1500W waży nieco ponad 2 kg. Czas nagrzewania wynosi ok. 30 sekund, a pojemność zbiornika na wodę to 350 ml.

Zalety
Swobodne poruszanie się:

Myjąc podłogi za pomocą urządzenia, możemy swobodnie poruszać się po domu. Wynika to z długiego przewodu zasilającego (5 m).

Szybki czas nagrzewania:

Po podłączeniu sprzętu do prądu nie musimy długo czekać, aż się nagrzeje. Tym samym sprzątanie nie zajmuje dużo czasu, co pokazał również test mopów parowych Hoffen.

Wygodne uzupełnianie zbiornika:

Uzupełnianie zbiornika na wodę jest bardzo wygodne, ponieważ w zestawie znajdziemy przeznaczony do tego celu lejek.

Do czyszczenia dywanów:

Mop nadaje się do czyszczenia różnego rodzaju podłóg, ale nie tylko. Do kompletu dołączono specjalną ramkę pozwalającą na usuwanie zanieczyszczeń z dywanów.

Dostęp do zakamarków:

Urządzenie jest wyposażone w trójkątną stopę, dlatego możemy bez trudu dotrzeć do wszystkich zakamarków.

Wady
Podatna na zarysowania obudowa:

Osoby, które używają sprzętu od dłuższego czasu, zauważyły, że obudowa nie jest dobrze zabezpieczona przed zarysowaniami.

 

 

 

 

Hoffen 4w1

 

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć urządzenia Hoffen 4w1. Nie wymaga on podłączenia do prądu, gdyż jest zasilany akumulatorowo (pojemność ogniwa wynosi 2000 mAh). To pozwala na pozbycie się problemu krótkiego przewodu zasilającego, ograniczającego swobodę ruchów. Maksymalny czas pracy mopa po naładowaniu wynosi 45 minut.

Sprzęt został wyposażony w 160 ml zbiornik na wodę. W komplecie otrzymujemy wymienne nakładki z mikrofibry, które można prać w pralce. Mop przydaje się do czyszczenia podłóg na sucho i mokro, polerowania, a nawet ich woskowania. To bardzo użyteczne urządzenie, dzięki któremu utrzymanie porządku w domu nie sprawia już trudności.

Jakie atuty ma prezentowany model? Z recenzji kupujących wynika, że to poręczny i łatwy w obsłudze sprzęt, którym można swobodnie manewrować. Co ciekawe, w głowicy umieszczono diody LED, które podświetlają czyszczoną powierzchnię. Emitują one jasne światło pozwalające się upewnić, że zmyliśmy z podłogi wszystkie zanieczyszczenia.

Mop parowy Hoffen 4w1 ma 160 ml zbiornik na wodę. Sprzęt jest zasilany akumulatorowo, pojemność ogniwa wynosi 2000 mAh.

Zalety
Podświetlana głowica:

W głowicy znajdują się małe diody LED, które podświetlają czyszczoną powierzchnię. Podczas sprzątania widzimy, czy usunęliśmy już wszystkie zanieczyszczenia.

Funkcja polerowania i woskowania:

Mop może być używany do czyszczenia podłóg na sucho i mokro, a także do ich wypolerowania oraz woskowania. Zwiększa to jego praktyczność.

Wygodne sterowanie:

Sterowanie urządzeniem jest bardzo wygodne, podczas sprzątania nie musimy się nad nim mocno pochylać. Przyciski przeznaczone do jego obsługi zostały umieszczone na uchwycie.

Kompaktowe wymiary:

Sprzęt nie jest duży, dlatego szybko znajdziemy odpowiednie miejsce do jego przechowywania.

Wady
Za mały zbiornik:

Choć za pomocą mopa możemy usunąć wszystkie zabrudzenia z podłóg, nie jest idealny. Większość konsumentów narzeka na zbyt mały zbiornik na wodę, który trzeba często uzupełniać. To może wydłużać całkowity czas sprzątania w domu.

 

 

 

 

Mop parowy Hoffen SM-9576

 

Mop parowy Hoffen SM-9576 ma moc 1500 W i jest zasilany sieciowo. Długość przewodu wynosi prawie 5 m, a to oznacza, że nie musimy go wciąż przepinać do gniazdek w kolejnych sprzątanych pomieszczeniach. Urządzenie jest przystosowane do mycia takich powierzchni jak terakota, glazura oraz gumowa wykładzina.

Czas nagrzewania sprzętu wynosi ok. 30 sekund, a więc nie trwa to zbyt długo. Razem z mopem otrzymujemy trójkątną ramkę do czyszczenia dywanów oraz dwie nakładki z mikrofibry. Bardzo dobrze chłoną one wilgoć, w dodatku można je prać w pralce. Mop ma długi uchwyt, nie trzeba się nad nim pochylać.

Urządzenie zebrało wiele pozytywnych komentarzy kupujących. Jest ono chwalone za komfort użytkowania, efektywne usuwanie uporczywych zabrudzeń oraz wygodny uchwyt. Ponieważ głowica mopa jest trójkątna, możemy z łatwością dotrzeć do każdego zakamarka w domu. Konsumenci podkreślają też, że sprzęt wyposażono w stosunkowo duży zbiornik na wodę.

Model Hoffen SM-9576 jest zasilany sieciowo, ma kabel o długości 4,8 m. To dobry mop parowy Hoffen do 100 zł. Wyposażono go w zbiornik na wodę o pojemności 350 ml.

Zalety
Przydatne akcesoria:

Do urządzenia dołączono przydatne podczas sprzątania elementy. Mowa tu o dwóch wymiennych, chłonnych nakładkach z mikrofibry, które można prać w pralce, jak również o trójkątnej ramce. Pozwala ona na wyczyszczenie dywanów i chodników.

Nadaje się do różnych powierzchni:

Mop jest przystosowany do czyszczenia różnego rodzaju powierzchni. Możemy wykorzystać go do mycia podłóg z glazury i terakoty, a nawet gumowej wykładziny.

Duża moc:

Sprzęt ma bardzo dużą moc (równą 1500 W), co gwarantuje efektywną pracę oraz szybki czas nagrzewania.

Wady
Niewygodne uzupełnianie zbiornika:

Zdaniem niektórych kupujących napełnianie zbiornika nie jest do końca wygodne, gdyż można przypadkowo rozlać wodę.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status