Najlepszy mop parowy Clatronic

Ostatnio aktualizowane: 04.06.20

 

Jaki mop parowy Clatronic wybrać?

 

Mop parowy, w porównaniu do tradycyjnego, pozwala nie tylko na pozbycie się plam, ale i zneutralizowanie bakterii. Takie urządzenie jest przeznaczone do mycia podłóg, okien, luster, a także fug. Jak znaleźć właściwy sprzęt, który ułatwia sprzątanie w domu? Odpowiedź na to pytanie jest w naszym artykule. To poradnik z kilkoma zakupowymi wskazówkami, na końcu którego umieściliśmy ranking 3 popularnych mopów Clatronic.

Clatronic to znany w Polsce i całej Europie producent AGD i RTV. W ofercie firmy znajdziemy takie sprzęty, jak: odkurzacze, czajniki, opiekacze do kanapek czy młynki do kawy. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentów Clatronic rozpoczął produkcję także bardziej nowoczesnych urządzeń do użytku domowego, w tym również mopów parowych.

Mycie podłóg wielu z nas kojarzy się z nieprzyjemnym, a do tego niezwykle męczącym obowiązkiem. Ciągłe wyciskanie końcówki mopa wymaga użycia dużej siły, dlatego po pewnym czasie pojawia się nieprzyjemny ból rąk. Urządzenie parowe może temu skutecznie zapobiec. Wewnątrz takiego sprzętu znajduje się pompka i zbiornik z wodą, który jest podgrzewany do odpowiedniej temperatury. W ten sposób wytwarza się para wodna, dzięki której możemy wyczyścić dokładnie różne powierzchnie w domu nie obawiając się o powstanie smug. Poza tym przy pomocy sprzętu parowego możemy z powodzeniem wyczyścić tapicerkę rezygnując tym samym z korzystania z usług profesjonalnej pralni. To pozwala nam sporo zaoszczędzić.

Najlepszy mop parowy Clatronic w 2020 roku ma dużą moc i dzięki temu pracuje efektywnie (zalecane minimum to 1000 W). Im mocniejszy jest silnik urządzenia, tym skuteczniejsze okazuje się działanie sprzętu. To jednak nie jest jedyny parametr, który należy sprawdzić przed zakupem. Niemal tak samo ważna jest pojemność zbiornika na wodę niezbędną do wytwarzania pary. Większy pojemnik nie wymaga zbyt częstego uzupełniania podczas sprzątania. Standardowo mopy parowe wyposażone są w zbiornik o pojemności do 2 l.

W zestawie poza urządzeniem powinniśmy otrzymać akcesoria ułatwiające sprzątanie. Należą do nich m.in.: różnego rodzaju nasadki (np. okrągłe i strumieniowe), wycieraczka do szyb i luster oraz nakładka do mycia delikatnych powierzchni. Im więcej elementów znajdziemy w komplecie, tym lepiej, ponieważ sprzęt ma wtedy bardziej profesjonalny charakter.

 

 

Mopy parowe Clatronic – Ranking

 

 

Clatronic DR 3280

 

Mop parowy Clatronic DR 3280 ma moc 1500 W. Urządzenie zostało wyposażone w 1,5 l pojemnik na wodę oraz zabezpieczenie przed przegrzaniem. Nie musimy się więc obawiać o uszkodzenie silnika w wyniku długotrwałej pracy. Produkt ma w zestawie wycieraczkę do szyb, powłokę z włókniny, 4 nasadki (2 strumieniowe i 2 okrągłe) oraz szczotkę do podłogi.

W podstawie sprzętu są duże koła, dlatego nie będziemy mieć problemu z przenoszeniem go do innych pomieszczeń. Na uchwycie znajduje się praktyczny regulator pary umożliwiający nam dostosowanie pracy urządzenia do swoich potrzeb. Mop waży 5,5 kg, a jego dokładne wymiary to: 67 cm x 26 cm x 28,5 cm.

Z opinii konsumentów wynika, że model Clatronic DR 3280 jest łatwy w obsłudze i poręczny. Znajdujący się wewnątrz obudowy kocioł do podgrzewania wody powstał ze stali nierdzewnej, dlatego jest odporny na korozję. Co więcej, urządzenie nie tylko skutecznie czyści, ale również dezynfekuje i odtłuszcza powierzchnię.

 

 

 

 

Clatronic DR 3536

 

Clatronic DR 3536 to mop parowy, który czyści powierzchnie nie pozostawiając nieestetycznie wyglądających smug. Sprzęt nadaje się do mycia podłóg, okien, a także tapicerki. Moc produktu to 1350 W, a pojemność zbiornika na wodę wynosi 0,6 l.

Model ten ma wymiary: 31 cm x 23 cm x 26 cm i waży 3,8 kg. To niezwykle poręczne urządzenie, które jest łatwe w przechowywaniu. Do mopa dołączono okrągłą szczotkę, szczotkę do podłóg, włókninę (przeznaczoną do mycia parkietu), wycieraczkę do szyb oraz dyszę natryskową. Sprzęt wyposażono w zabezpieczenie przed przegrzaniem i włącznik chroniony przed pryskającą podczas sprzątania wodą.

Według konsumentów najlepsze mopy parowe Clatronic są wytrzymałe i niezawodne. Z komentarzy opublikowanych w Internecie wynika, że to samo można powiedzieć o przedstawionym modelu. Urządzenie ma solidny, aluminiowy kocioł, a także odporną na uszkodzenia mechaniczne obudowę.

 

 

 

 

Clatronic DR 3431 

 

Chcielibyśmy zaprezentować Clatronic DR 3431 – mop parowy, którego moc wynosi 1500 W. Wymiary sprzętu to: 31,5 cm x 19 cm x 112 cm. Produkt waży 2,35 kg i ma duże kółka w podstawie, dlatego możemy go swobodnie przenosić do innych pomieszczeń. Urządzenie wyposażono w 5 metrowy przewód zasilający zapewniający komfortowe użytkowanie.

Do mopa dołączono specjalny ślizgacz do dywanów oraz 2 ścierki z mikrofibry. Urządzenie ma 0,5 l pojemnik na wodę, który łatwo się zdejmuje i napełnia. Co ważne, sprzęt jest gotowy do użytku po upływie 30 sekund od włączenia, dlatego możemy posprzątać w domu szybciej, niż zwykle i zyskać chwilę wolnego czasu dla siebie.

Do głównych zalet modelu Clatronic DR 3431 należy zaliczyć kompaktowe wymiary, brak smug na mytych powierzchniach oraz możliwość zneutralizowania bakterii. To mop parowy Clatronic w dobrej cenie, który nadaje się do domu zamieszkiwanego przez małe dzieci. Za sprawą pary wodnej możemy pozbyć się szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status