Ranking 3 Najlepszych Mopów Parowych Bezprzewodowych w 2021

Ostatnio aktualizowane: 17.05.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Najlepszy bezprzewodowy mop parowy – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Zastanawiasz się, jak zainwestować w dobry bezprzewodowy mop parowy? Przede wszystkim warto dowiedzieć się, jakie preferencje zakupowe mają inni konsumenci. Na podstawie zamieszczonych w Internecie opinii można łatwo określić, które modele są najlepsze i zapewniają najefektywniejszą pracę. Zdajemy sobie sprawę z tego, że czytanie wszystkich komentarzy zajmuje bardzo dużo czasu, dlatego zrobiliśmy to za Ciebie. Po zapoznaniu się z recenzjami stworzyliśmy ranking, który rozpoczyna bezprzewodowy mop parowy Moneual Aqua Jet. To łatwe w obsłudze urządzenie, z którego wygodnie się korzysta. Sprzęt jest dostępny w zestawie z wydajnym akumulatorem zapewniającym do kilkudziesięciu minut pracy po pełnym naładowaniu. Znajdujące się w komplecie nakładki z mikrofibry są miękkie i na długo zachowują początkowe właściwości.  Ciekawym wyborem jest także bezprzewodowy mop parowy Polti Aurumopp Moppy. Dzięki aluminiowej konstrukcji jest lekki, a teleskopowa rączka zapewnia komfort użytkowania. Wymienne, miękkie ściereczki z mikrofibry przyciągają zabrudzenia, skutecznie pozbywając się ich z czyszczonego podłoża. Mop nadaje się do różnego rodzaju powierzchni, również pionowych, takich jak ściany, drzwi, czy meble.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Po naładowaniu akumulatora sprzęt działa do 45 minut, więc z pewnością zdążymy umyć podłogi we wszystkich pomieszczeniach. W zestawie znajdziemy nakładki z mikrofibry, które są miękkie i chłonne, szybko usuwają zanieczyszczenia.

Wady

Nie zawsze mop działa wystarczająco efektywnie. Problem może pojawić się podczas zmywania z podłogi zaschniętych zanieczyszczeń, przykładowo resztek jedzenia czy błota.

Podsumowanie

Urządzenie ma moc równą 94 W. Daje ono możliwość regulowania ilości wody wypływającej z pojemnika na podłogę. Mop jest lekki i poręczny, więc sprzątanie staje się bardziej komfortowe. Poza tym pozwala on na umycie podłogi pod łóżkiem czy kanapą, gdyż rączkę można ustawić do pozycji pionowej.

Drugi wybór

Zalety

Podstawa dołączona do mopa odkaża jego powierzchnię, co zapewnia higieniczność podczas sprzątania. Teleskopowa rączka umożliwia dopasowanie jej wysokości do swojego wzrostu. Elektrostatyczna ściereczka dobrze zbiera kurz z podłogi. Połączenie pary i ściereczek z mikrofibry sprawia, że na podłożu nie pozostają plamy, a wszystkie powierzchnie szybko wysychają.

Wady

Dołączone ściereczki są cienkie i łatwo się przecierają, przez co nie nadają się do dłuższego, intensywnego użytkowania. Instrukcja jest mało czytelna i nie wyjaśnia dokładnie, jak prawidłowo użytkować mop.

Podsumowanie

Do regularnego sprzątania domu warto używać dobrych sprzętów, które przyspieszą cały proces. Mop parowy Polti jest wygodny, teleskopowa rączka ułatwia dopasowanie go do swoich preferencji. Podstawa zapewnia odpowiednie odkażenie mopa, dzięki czemu nie rozwijają się na nim bakterie. Cały dom jest czysty i bezpieczny, ponieważ nie rozprzestrzeniają się w nim kurz i drobnoustroje.

Rozważ też

Zalety

Mop wyposażono we wskaźnik naładowania baterii, dlatego nie musimy się zastanawiać, kiedy należy podłączyć go do ładowarki. W komplecie znajdziemy przydatne ściereczki do mopowania oraz woskowania podłogi. Wysokość uchwytu można samodzielnie regulować.

Wady

Choć zbiornik na wodę jest odłączany od obudowy, kupujący przyznają, że czasami nie jest to proste. Trzeba też uważać, aby przypadkowo nie zniszczyć elementów mocowania.

Podsumowanie

Moc modelu wynosi 40 W, a wysokość uchwytu jest regulowana w zakresie od 83 do 110 cm. Mop jest lekki i ma kompaktowe wymiary, w dodatku nadaje się do mycia różnych powierzchni (m.in. paneli). To urządzenie z praktyczną funkcją podświetlenia.

 

 

Jaki bezprzewodowy mop parowy wybrać?

 

Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem bezprzewodowego mopa parowego, to ten artykuł pomoże Ci w wyborze odpowiedniego produktu. Urządzenie takie z pewnością ułatwi codzienne sprzątanie w domu. Jeśli jeszcze masz wątpliwości co do kupna mopa parowego, ponieważ przeraża Cię cena tego produktu, to z pewnością zmienisz zdanie, gdy zapoznasz się z jego zaletami. Owszem, pozornie koszt takiego urządzenia w porównaniu ze zwykłym, tradycyjnym mopem jest wyższa.

Natomiast, jeśli weźmie się pod uwagę kilka funkcji tego produktu, to z perspektywy czasu z pewnością nie stracisz, a jedynie zaoszczędzisz pieniądze. Bezprzewodowy mop parowy przede wszystkim umożliwia zmywanie bez używania detergentów. Jest to najmocniejsza strona tego urządzenia. Po pierwsze nie zatruwamy środowiska niepotrzebną chemią, ale przy okazji siebie i domowników chronimy przed jej wdychaniem. W dodatku znika problem, jeżeli ktoś z bliskich ma uczulenie na jakiś składnik środków czyszczących. Mop parowy jest też świetnym rozwiązaniem przy dzieciach, w szczególności tych raczkujących, które jak każdy wie, lubią próbować nowych smaków.

Bezprzewodowy mop parowy działa przez zasilanie akumulatorowe. W urządzeniu znajduje się zbiornik na wodę, pompka oraz grzałka, która podgrzewa ciecz do odpowiedniej temperatury w celu wytworzenia pary. Efekt użycia produktu to czysta powierzchnia. Mop usuwa nie tylko brud, ale także bakterie i zarazki, pod wpływem gorącej pary.. Urządzenie poradzi sobie nie tylko z zabrudzoną podłogą, ale też dywanami, czy tapicerkami. Można nim czyścić także fugi, okna oraz szklane powierzchnie. Najlepsze bezprzewodowe mopy parowe usuwają 99,99% bakterii. W pierwszej kolejności warto sprawdzić jaką urządzenie ma wagę. Ciężki mop może nam sprawić trudność w czyszczeniu i niepotrzebnie zwiększy wysiłek podczas sprzątania, w szczególności, gdy chcielibyśmy go użyć do umycia ścian, czy okien. Ponadto dobrze, gdy głowica urządzenia jest giętka. Umożliwi to mycie mniej dostępnych miejsc. Mop parowy powinien mieć pojemny zbiornik na wodę. Przy zmywaniu podłogi nie trzeba się będzie martwić o ciągłe dolewanie cieczy, a przy czyszczeniu powierzchni wyżej położonych można spokojnie wlać jej mniej. Najlepszy bezprzewodowy mop parowy w 2021 roku posiada regulację temperatury. Ta opcja pozwala na wybranie ilości wytwarzanej pary w zależności od czyszczonej powierzchni.

 

Bezprzewodowe mopy parowe – ranking

 

1. Mop Parowy Moneual Aqua Jet AME-5500

 

Moneual Aqua Jet to wysokiej jakości bezprzewodowy mop elektryczny, który perfekcyjnie wyczyści powierzchnię oraz znajdujące się na niej bakterie. Można go użyć do czyszczenia z użyciem wody lub bez. Moc, z jaką pracuje urządzenie wynosi 95 W. Jego waga wynosi 3,4 kg, a wymiary to: 450 x 250 x 1200 mm. Mop parowy działa bezprzewodowo, co daje możliwość komfortowego sprzątania bez uciążliwego podłączania do sieci lub plączącego się pod nogami kabla. W dodatku akumulator Li-Ion 14,6V, w jaki jest zaopatrzone urządzenie jest bardzo wydajny.

Po pełnym naładowaniu baterii, pozwala on pracować przez około 25 minut. Litowo-jonowy rodzaj akumulatora gwarantuje brak występowania zjawiska efektu pamięci oraz leniwej baterii. Sprawi to, że urządzenie będzie długo działało bez utraty pamięci baterii, przez co nie zmniejszy ona swojej pojemności, a jej działanie nie będzie narażone na szybkie rozładowanie. Mop posiada zbiornik, do którego można wlać wodę oraz detergent (jeśli zachodzi taka potrzeba). Urządzenie jest wyposażone w dwie głowice, które pracują z prędkością 250 obrotów na minutę. Na nich montuje się  2 mopy z mikrofibry, które wchodzą w skład zestawu.

Po użyciu produktu, można je spokojnie umyć pod bieżącą wodą lub w pralce. Temperatura pary po podgrzaniu wody przez mopa wynosi 100ºC, co umożliwia skuteczne pozbycie się bakterii i zarazków. W ten sposób można zaoszczędzić na kupnie detergentów, które są szkodliwe dla środowiska oraz zdrowia człowieka. Jest to świetne rozwiązanie dla świeżo upieczonych rodziców, którzy mają małe dzieci i nie chcą narażać ich na kontakt z chemią. Zakup taki może także ułatwić mycie powierzchni przez osoby, które mają uczulenie na detergenty.

Klienci są zachwyceni urządzeniem, które umożliwia perfekcyjne oraz łatwe czyszczenie zabrudzonych powierzchni.

Moneual Aqua Jet to bezprzewodowy mop parowy o mocy równej 95 W. Dokładne wymiary modelu to: 45 cm x 25 cm x 120 cm. Jego waga wynosi 3,4 kg.

Zalety
Regulator przepływu wody:

Urządzenie ma sprawnie działający regulator przepływu wody. Przycisk do jego ustawiania znajduje się na rączce. Użytkownik ma możliwość kontrolowania tego, ile wody przepływa z pojemnika na powierzchnię podłogi.

Wydajny akumulator:

Na uwagę zasługuje to, że bezprzewodowy mop parowy ma wydajny akumulator, który po pełnym naładowaniu wytrzymuje nawet do 45 minut. Nie trzeba go zbyt często ładować.

Komfort pracy:

Jak wynika z wielu opinii, korzystanie ze sprzętu jest wygodne. Ma to związek z tym, że jest on bezprzewodowy, więc żaden kabel zasilający nie krępuje naszych ruchów i możemy dotrzeć wszędzie tam, gdzie jest to niezbędne.

Dobrze przemyślana budowa:

Rączkę można ustawić do pozycji pionowej. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy bez większego wysiłku usunąć zabrudzenia spod łóżka, kanapy czy komody.

Nakładki z mikrofibry:

W komplecie znajdują się solidnie wykonane nakładki z mikrofibry. Są one miękkie i mają dobre właściwości czyszczące. Tak wynika z opinii osób, które wykonały test bezprzewodowych mopów parowych.

Wady
Usuwanie zaschniętych zabrudzeń:

Użytkownicy przyznają, że sprzęt nie radzi sobie dobrze z usuwaniem zaschniętych zabrudzeń, szczególnie jeśli mowa o resztkach jedzenia.

 

 

 

 

2. Mop Parowy Bezprzewodowy Polti Aurumopp Moppy

 

W każdym domu sprawdzi się bezprzewodowy mop parowy Polti Aurumopp Moppy. Moc stacji ładującej wynosi 1500 W, więc po całkowitym rozładowaniu sprzęt szybko jest gotowy do ponownego użycia. Do postawy dołączony jest bak na wodę o pojemności 0,7 l z wygodnym otworem na górze. Płyn nagrzewa się w 10 sekund, po tym czasie można zacząć zmywanie podłóg. Para wodna nie tylko zabija bakterie, ale także pozwala uniknąć rozlanej wody i plam na podłożu. Kontrolka dystrybucji pary zwiększa komfort użytkowania. Mop ma teleskopową rączkę, której wysokość można regulować od 70 cm do 125 cm.

Bezprzewodowy mop parowy łatwo zbiera kurz z każdego podłoża dzięki elektrostatycznym ściereczkom. Przyciągają one drobne cząsteczki zabrudzeń, pozostawiając czystą powierzchnię. Chłonne ściereczki eliminują powstawanie smug i plam wody na podłodze. Mop nadaje się do większości powierzchni, od płytek po parkiet oraz ściany, drzwi i meble. Do czyszczenia nie potrzeba dodatkowych środków chemicznych, wystarczy zwykła woda z kranu.

Opinie użytkowników o mopie parowym są pozytywne. Jest łatwy w obsłudze i nadaje się do czyszczenia wszystkich powierzchni. Konsumenci są zadowoleni, że nie zostawia żadnych plam i wykorzystuje wyłącznie wodę.

Bezprzewodowy mop parowy Polti Aurumopp Moppy wykonano głównie z aluminium, co sprawia, że jest bardzo lekki. Waży tylko 0,5 kg. Do zestawu dołączone są ściereczki w dwóch rozmiarach.

Zalety
Przyciąganie kurzu:

Elektrostatyczne ściereczki przyciągają drobiny kurzu i zanieczyszczeń, co pozwala skutecznie umyć każdą powierzchnię.

Antybakteryjne działanie:

Para wodna zapewnia skuteczne odkażanie powierzchni mopa, dzięki czemu podczas mycia nie roznoszą się bakterie i drobnoustroje.

Brak smug:

Chłonne ściereczki w połączeniu z parą wodną sprawiają, że na czyszczonym podłożu nie powstają smugi oraz duże plamy z wody.

Lekka konstrukcja:

Aluminiowa rączka sprawia, że cały mop jest lekki. W efekcie można wygodnie i szybko pozmywać podłogę w całym domu bez uczucia zmęczenia.

Wady
Niska trwałość ściereczek:

Dołączone ściereczki łatwo się przecierają, ponieważ wykonano je z cienkiego materiału.

 

 

 

 

3. Mop Parowy Teesa Power Clean

 

Do naszego rankingu wybraliśmy mop elektryczny Teesa Power Clean o mocy 60 W, który dobrze radzi sobie z usuwaniem zabrudzeń. Dokładne wymiary sprzętu to: szerokość – 39 cm, wysokość – 122 cm i głębokość – 8,5 cm, a jego waga wynosi 3,2 kg. Ramię można regulować w zakresie od 83 cm do 110 cm, istnieje też możliwość zmiany kąta jego nachylenia.

Mop ma dwie czyszczące głowice obrotowe, na które nakłada się czyszczące albo woskujące ściereczki. Prędkość ruchomych elementów wynosi do 250 obrotów na minutę, co gwarantuje efektywną pracę. Sprzęt można wykorzystać do czyszczenia paneli, a także innych podłóg. Mop ma funkcję podświetlenia, więc można dokładnie usunąć zabrudzenia nawet z najmniejszych zakamarków.

Pozytywne opinie na temat mopa Teesa Power Clean wynikają z jego dobrych parametrów, które gwarantują efektywność pracy. Urządzenie jest też lekkie i łatwe w prowadzeniu, jego obsługa nie sprawia problemów.

Teesa Power Clean to dobry bezprzewodowy mop parowy do 400 zł. Ma on moc równą 40 W. Sprzęt waży 3,2 kg.

Zalety
Elementy zestawu:

W komplecie znajdują się specjalne ściereczki do woskowania i do mopowania, więc chcąc przystąpić do pracy, nie trzeba inwestować w żadne dodatkowe akcesoria. Kupujący otrzymuje też miarki, zasilacz sieciowy i 2 baterie AAA.

Wskaźniki:

Na obudowie znajduje się wskaźnik poziomu baterii, więc można kontrolować, kiedy podłączyć sprzęt do zasilania.

Regulowany uchwyt:

Użytkownicy przyznają, że regulowany uchwyt to wygodne rozwiązanie. Wysokość ramienia można ustawiać w zależności od potrzeb, regulacji podlega też kąt jego nachylenia.

Wady
Zbiornik na wodę:

Część użytkowników przyznała, że zbiornik na wodę w tym modelu niekiedy trudno jest odłączyć.

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

Mop elektryczny bezprzewodowy Mamibot Mopa+

 

Prezentujemy bezprzewodowy elektryczny mop parowy z funkcją mopowania, woskowania i polerowania. Jak widać, że jest to funkcjonalne urządzenie, które z pewnością spodoba się osobom lubiącym porządek. Model jest polecany do sprzątania powierzchni do ok. 100 m2, więc sprawdzi się w mieszkaniu i mniejszym domku jednorodzinnym.

Moc bezprzewodowego mopa wynosi 60 W. Ma on pojemnik na wodę liczący 300 ml. Urządzenie osiąga prędkość do 250 obrotów na minutę. W zestawie znajduje się bateria o pojemności 2200 mAh zapewniająca do 45 minut pracy. Czas jej ładowania wynosi 2,5 h. Mop ma podświetlenie LED pozwalające zachować zdecydowanie lepszą dokładność podczas sprzątania podłóg.

Opinie na temat mopa bezprzewodowego marki Mamibot są pozytywne. Sprzęt jest uznawany za komfortowy w użyciu i tani w eksploatacji. Większość osób bardzo dobrze oceniania efektywność jego działania. Urządzenie usuwa kurz, mokre plamy i tłuste zabrudzenia.

Bezprzewodowy mop parowy Mamibot Mopa+ ma moc równą 60 W. Jest on polecany do sprzątania powierzchni do ok. 100 m2. 

Zalety
Funkcjonalność:

Konsumentom podoba się to, że mop można wykorzystać nie tylko do usuwania zabrudzeń z podłogi, ale także do jej woskowania. Urządzenie pomaga więc zadbać nie tylko o czystość, ale też ładniejszy wygląd i trwałość parkietu.

Uniwersalność:

Istotnym atutem jest to, że sprzęt jest polecany do każdego rodzaju podłóg. W efekcie można go wykorzystać do sprzątania całego domu.

Tanie wymienne ściereczki:

Producent zapewnia, że eksploatacja bezprzewodowego mopa elektrycznego nie jest kosztowna. Do modelu pasują tanie ściereczki myjące, których dodatkowo nie trzeba zbyt często wymieniać.

Wbudowany spryskiwacz:

Mop ma wbudowany spryskiwacz o pojemności równej 300 ml. Jest on zamontowany w rączce, więc można szybko go odłączyć od podstawy i dolać wody.

Wady
Pozostawia smugi na podłodze:

W niektórych komentarzach można przeczytać, że sprzęt podczas czyszczenia na mokro pozostawia na podłodze nieestetycznie wyglądające smugi.

 

Vileda Easy Cleaning 146572

 

Vileda Easy Cleaning 146572 to bezprzewodowy mop elektryczny. Urządzenie za pomocą pary wodnej usuwa zabrudzenia, bakterie i zarazki w 99,99%. Pozwala to na bezpieczne porządki przy dzieciach lub osobach uczulonych na detergenty. Aby zwiększyć skuteczność przy myciu podłoża można użyć także detergentów. Moc, z jaką pracuje urządzenie wynosi 1550 W.

Jego waga jest równa 2,3 kg,a  wymiary to: 300 x 200 x 1260 mm. Kąt przegubu mopa wynosi 180 stopni. Daje to możliwość mycia w mniej dostępnych miejscach, na przykład, pod meblami. Pojemność zbiornika na wodę to 250 ml. Wystarcza on na czyszczenie 120 metrów kwadratowych. Po uruchomieniu mopa trzeba poczekać 90 sekund. Po upływie tego czasu mop jest gotowy do pracy, a temperatura wody w zbiorniku wynosi 100ºC. Temperatura cieczy podczas sprzątania utrzymuje się do mniej więcej 30 minut i wynosi minimum 90ºC. Mop posiada wkład zrobiony z wysokiej jakości mikrofibry oraz dwuwarstwową budowę.

W efekcie podłoga jest perfekcyjnie czysta. Obsługa urządzenia jest bardzo prosta. Wystarczy najpierw wlać wodę do zbiorniczka, bez przekraczania maksymalnego poziomu. W następnej kolejności należy podłączyć urządzenie do sieci i odczekać  90 sekund aż woda się zagotuje. Urządzenie samo nas poinformuje, że jest gotowe do pracy za pomocą świecącej się, zielonej lampki. Po wykonaniu tych czynności możesz spokojnie odłączyć urządzenie z gniazdka i zacząć sprzątać.

Według użytkowników produktu Vileda Easy Cleaning 146572 to bezprzewodowy mop parowy w dobrej cenie.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir