Najlepszy akumulatorowy odkurzacz samochodowy

Ostatnio aktualizowane: 03.06.20

 

Odkurzacze akumulatorowe samochodowe – Przewodnik zakupowy, ranking i test w 2020

 

Jaki akumulatorowy odkurzacz samochodowy wybrać?

 

Posiadasz samochód i zastanawiasz się nad kupnem odkurzacza? Ten artykuł może Ci pomóc w wyborze odpowiedniego produktu. Z pewnością każda osoba posiadająca własny pojazd spotkała się z trudnością, jaką jest jego sprzątanie. Do samochodu wnosimy nie tylko kurz, brud, czy nawet błoto, ale też nieraz zaśmiecamy go różnymi drobnymi paprochami. Niestety auto ze względu na swoją konstrukcję jest ciężkie do porządnego wysprzątania. Fotele i miejsce pod nimi, a także różnego rodzaju zakamarki nie ułatwiają nam tego zadania. W dodatku ciężko usunąć bałagan w samochodzie zwykłym odkurzaczem. Nie wszyscy mają możliwość sprzątania w garażu, co też jest dodatkowym utrudnieniem. Z pewnością najlepszym odkurzaczem do samochodu będzie taki, który jest kompaktowy. Kabel w zwykłym urządzeniu przeszkadza, plącze się i nie zawsze pozwala nam dostać się w każdy kąt pojazdu.

 

 

Odkurzacze samochodowe ręczne mają wiele zalet. Przede wszystkim mobilność produktu sprawia, że możemy używać ich w praktycznie każdych warunkach. Po zakupie takiego urządzenia, brak garażu nie jest już problemem. Dobrze jest zwrócić uwagę na to, jak duży jest odkurzacz. Najlepsze akumulatorowe odkurzacze samochodowe powinny być małe, poręczne i niezbyt ciężkie. Dobrze jest sprawdzić, aby urządzenie było zrobione z dobrej jakości materiałów. Mało wytrzymały sprzęt nie posłuży nam długo i szkoda na coś takiego wydawać pieniądze. Przy zakupie tego rodzaju sprzętów, dobrze jest kupić taki, który jest markowy, ponieważ gwarantuje to jego jakość i trwałość. Wybierając odkurzacz samochodowy trzeba sprawdzić długość ładowania akumulatora oraz czas działania urządzenia po pełnym jego naładowaniu.

Warto wspomnieć, że takie przenośne urządzenia sprawdzają się też dobrze w domu lub warsztacie. Najlepsze akumulatorowe odkurzacze samochodowe w 2020 roku posiadają wysokiej jakości filtry powietrza. Niektóre z nich są  przyjazne nawet dla alergików, ponieważ wraz z kurzem i brudem, pochłaniają alergeny. Odkurzacz powinien też być zaopatrzony w pojemny zbiornik na zabrudzenia. Istotną kwestią jest moc urządzenia. Im większa, tym bardziej będzie ono wydajne. W dodatku wiele odkurzaczy posiada regulację mocy działania, co także może być przydatne.

 

 

Akumulatorowe odkurzacze samochodowe – Ranking

 

 

Philips MiniVac FC6152/01 

 

Philips MiniVac FC6152/01 to odkurzacz ręczny do samochodu, który działa bezprzewodowo. Urządzenie wyposażone jest w baterię Ni-MH (akumulator niklowo-metalowo-wodorkowy), która charakteryzuje się tym, że nie posiada efektu pamięci. Powoduje to, iż akumulator nie traci swojej pojemności, co za tym idzie, odkurzacz będzie Ci służył dłużej od tych ze zwykłą baterią. Wymiary urządzenia to: 444 x 133 x 109 mm. Niewielkie jego rozmiary oraz ergonomiczny kształt, jak i lekkość sprawią, że bez dużego wysiłku odkurzysz w każdym kącie samochodu. Philips MiniVac FC6152/01 posiada dwa filtry, co pozwala na wyłapanie większych i mniejszych brudów.

Rozmiar pojemnika na kurz to 0,5 litra. Aby go opróżnić, wystarczy wcisnąć przycisk i wyrzucić jego zawartość do kosza. Odkurzacz posiada załączone dwie końcówki: szczelinową oraz szczotkę. Ten pierwszy z dodatków ułatwi swobodne czyszczenie wąskich miejsc lub kątów w samochodzie. Szczotka zaś przeznaczona jest do powierzchni foteli, czy dywaników. Ponadto do urządzenia dołączona jest podstawka do ładowania odkurzacza, którą można zamontować w wybranym miejscu lub położyć na stole.

Klienci, którzy zakupili odkurzacz zauważyli, że ergonomiczny kształt zdecydowanie poprawił komfort podczas jego używania. Także docenili oni wspomniane przez nas końcówki i niewielkie rozmiary, które wpłynęły pozytywnie na efektywności urządzenia.

 

 

 

 

Sencor SVC 190 B 

 

Odkurzacz bezprzewodowy Sencor SVC 190 B pozwala na sprzątanie nie tylko w samochodzie, ale także w domu. Zdecydowanie wyróżniającą się cechą produktu jest możliwość odkurzania nie tylko suchych, ale także mokrych powierzchni. Wymiary urządzenia to: 380 x 100 x 122 mm. Odkurzacz jest poręczny i lekki. Moc silnika wynosi 45 W. Akumulator posiada baterie typu NiMH o sile 7,2 V. Czas jej ładowania wynosi 12 godzin. Urządzenie na pełnej baterii działa przez 15 minut. Odkurzacz ma także wskaźnik, który pokazuje poziom naładowania akumulatora. Jeżeli chodzi o czyszczenie powierzchni, to zostało ono wyposażone w trzy końcówki: nasadka zbierająca płyny, szczotka, końcówka szczelinowa.

Filtr odkurzacza można wykorzystać wielokrotnie. Wystarczy go zdjąć i wyczyścić pod wodą. Odkurzacz posiada także pojemnik na zabrudzenia, który po zapełnieniu wystarczy opróżnić. Stacja ładująca do urządzenia może być zamontowana w na ścianie lub stole.

Według opinii użytkowników Sencor SVC 190 B to akumulatorowy odkurzacz samochodowy w dobrej cenie.

 

 

 

 

Bosch PAS 18V-LI

 

Odkurzacz ręczny Bosch PAS 18V-LI jest uniwersalny i bezprzewodowy. Produkt został wykonany z najwyższej jakości materiałów. Urządzenie zdecydowanie nadaje się do odkurzania podłogi, foteli i tapicerki samochodowej. Poręczność urządzenia, jego niewielkie wymiary oraz bezprzewodowe działanie z pewnością pomogą ułatwić sprzątanie w mało dostępnych miejscach. Akumulator litowo-jonowy 18V pozwala na odkurzanie przez 20 minut po całkowitym naładowaniu baterii, które zajmuje 40 minut.

Bosch PAS 18V-LI został zaopatrzony w nowoczesną technologię SensorBagless. Dopasowuje ona moc działania urządzenia do stopnia zabrudzenia, przez co czas pracy odkurzacza jest dłuższy w porównaniu z innymi. Zdecydowanym plusem produktu jest sposób filtracji, który pozwala używać produktu nawet alergikom. Dodatkowo filtr jest zmywalny, dlatego nie musisz się martwić o dodatkowe koszta. Bateria urządzenia jest nie tylko wytrzymała, ale nie podlega samorozładowaniu. Odkurzacz posiada 3 dysze: do podłóg, spoin oraz szczotkową. Ponadto dołączona jest do nich rura, która umożliwia komfortowe odkurzanie podłoża.

Konsumenci docenili fakt, iż odkurzacz nie tylko idealnie sprawdził się  w domu ale też samochodzie.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status