Najlepsze żelazko z generatorem pary Tefal

Ostatnio aktualizowane: 12.08.20

 

Jakie żelazko z generatorem pary Tefal wybrać?

 

Żelazko z generatorem pary jest urządzeniem domowym, które doskonale usprawnia prasowanie. Dzięki możliwości wyrzucania pary pod bardzo dużym c iśnieniem, produkt ma ogromną przewagę nad tradycyjnymi modelami. Jeszcze kilka lat temu tego typu sprzęty były używane wyłącznie w pracowniach krawieckich. Dziś każda gospodyni może mieć takie żelazko we własnym domu. Aby ułatwić Ci zakup najlepszego produktu przygotowaliśmy ten poradnik, który podpowie Ci, czym kierować się przy wyborze. Na końcu zamieściliśmy także ranking, z którego dowiesz się, jak wybrać najlepsze żelazko Tefal z generatorem pary w 2020 roku.

 

 

Tefal to francuskie przedsiębiorstwo, które od ponad 60 lat zajmuje się produkcją AGD. Produkty tej marki cechuje przede wszystkim innowacyjność, co potwierdza fakt, że firma jako pierwsza stworzyła garnki i patelnie z nieprzywierającą powłoką teflonową. Bogata oferta i szeroki wybór wysokiej jakości sprzętów z pewnością zadowolą każdego klienta.

Istotna jest moc urządzenia, gdyż to od niej zależy, jak szybko żelazko się nagrzeje. Optymalna moc sprzętu wynosi około 2400 W, wówczas jest on gotowy do pracy już po kilkunastu sekundach. Warto również zwrócić uwagę na regulację stopnia nagrzania. Wybierzmy model, który ma szeroki zakres temperatur i wygodne pokrętło.

Ważne jest także ciśnienie pary wodnej. Aby dokładnie wyprasować każde ubranie, powinniśmy zaopatrzyć się w przyrząd minimum 5 barów. Najlepsze żelazka Tefal z generatorem pary mają ciśnienie sięgające 6,5 bara i potrafią wytworzyć nawet 400 g pary na minutę. Dzięki temu możemy bez wahania prasować kilka warstw tkaniny jednocześnie.

Bardzo ważna jest stopa żelazka. Przede wszystkim należy sprawdzić, z jakiego materiału jest ona wykonana. Do wyboru mamy powłoki teflonowe, stalowe i ceramiczne, które różnią się od siebie odpornością na zarysowania i poślizgiem. Najlepiej sprawdzają się stopy ceramiczne, które są niezwykle odporne na zarysowania i dobrze ślizgają się po wszelkiego rodzaju tkaninach.

Miejmy także na uwadze pojemność zbiornika na wodę. Im jest ona większa, tym prasowanie będzie wygodniejsze. Aby bardziej usprawnić sobie pracę, warto sprawdzić wagę żelazka. Modele zintegrowane ze stacjami parowymi powinny być lekkie, aby nie sprawiały trudności podczas kilkudziesięciu minut użytkowania.

 

 

Żelazka z generatorem pary Tefal – Ranking

 

 

Tefal Pro Express Total Plus GV8962

 

Jeśli szukasz żelazka, który pozwoli na wyprasowanie każdego rodzaju tkaniny, model Tefal Pro Express Total Plus GV8962 powinien Cię zainteresować.

Sprzęt wyposażony jest w samooczyszczającą się stopę Autoclean oraz system odkamieniania AntiCalc, dzięki którym jego użytkowanie jest komfortowe i pozwala zaoszczędzić nam czas. Kamień nie osadza się wewnątrz żelazka, co przedłuża jego żywotność oraz zapewnia trwałość i bezawaryjność.

Model ten może pracować w trybie Eco, co gwarantuje mniejsze zużycie energii. Żelazko posiada również funkcję samoczynnego wyłączania się po upływie 30 sekund, gdy znajduje się ono w pozycji poziomej oraz po 8 minutach w pozycji pionowej. Temperaturę i poziom wytwarzania pary przez urządzenia są regulowane.

Moc żelazka wynosi 2400 W i jest ono w stanie wytworzyć 120 g pary w minutę. Zbiornik na wodę ma pojemność 1,6 litra. Komfort użytkowania zwiększa również długi 1,8-metrowy kabel, który zwija się automatycznie. Opinie użytkowników odnośnie tego modelu są pozytywne. Cenią oni przede wszystkim łatwość i wygodę w użyciu żelazka.

 

 

 

 

Tefal Pro Express Care GV907 

 

W naszym zestawieniu chcielibyśmy zaprezentować Ci również model Tefal Pro Express Care GV907. Żelazko to dokładnie prasuje nasze ubrania i chroni je przed powstawaniem plam.

Urządzenie wyposażone jest w technologię Protect System, która zapewnia dostosowanie temperatury stopy i poziomu wytwarzania pary do różnych typów tkanin. Szufladka antywapienna umożliwia samoczynne oczyszczanie, gwarantując mniejszą awaryjność oraz większą wydajność pary.

Moc tego modelu to 2400 W. Jest on wyposażony w kabel o długości 1,8 m oraz zbiornik na wodę o pojemności 1,6 litra. Żelazko wytwarza 120 gram pary na minutę, ułatwiając prasowanie grubych tkanin i rozprasowywanie trudnych zagnieceń.

Model ten jest pozytywnie oceniany przez konsumentów. W swoich opiniach podkreślają oni, że jest wydajny, łatwy w użyciu i skuteczny.

 

 

 

 

Tefal Optimo GV463

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez modelu Tefal Optimo GV463. Jest to żelazko Tefal z generatorem pary w dobrej cenie, które zapewnia wygodę użytkowania oraz oszczędność czasu.

Urządzenie jest przystosowane do prasowania zarówno w pionie, jak i poziomie. Bardzo szybko się nagrzewa, gdyż już po 4 minutach jest gotowe do pracy. Model ten wytwarza 110 g pary w minutę pod wysokim ciśnieniem do 4,2 bara. Dzięki temu łatwo i szybko wyprasujemy najtrudniejsze zagniecenia.

Moc żelazka wynosi 2000 W, a jego zbiornik na wodę ma pojemność 0,7 litra. Dzięki kompaktowym wymiarom oraz niewielkiej wadze, całość jest łatwa w przenoszeniu i przechowywaniu. Długość przewodu to 1,8 m.

Osoby, które zdecydowały się na zakup tego modelu zgodnie twierdzą, że jest on bardzo wygodny w użyciu. Konsumenci cenią ten produkt za łatwość obsługi oraz skuteczność działania.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status