Najlepsze żelazko turystyczne Rowenta

Ostatnio aktualizowane: 03.07.20

 

Jakie jest najlepsze żelazko turystyczne Rowenta ?

 

Żelazko turystyczne, to sprzęt, który przydaje się nie tylko w podróży. Chętnie jest wykorzystywane ono również przez osoby, które często się przeprowadzają, lub pracują w systemie 24/48 i chcą po długim pobycie w pracy wyjść z niej w porządnie wyglądających ubraniach.

Żelazka turystyczne charakteryzuje mniejsza moc niż tradycyjny sprzęt domowy. W takich modelach możemy liczyć na moc od 800 do 1200 W. Z racji tego, że jest to sprzęt turystyczny, jest on też mniejszych rozmiarów od standardowego sprzętu, a także mniej od niego waży. Aby łatwiej taki model przewozić producenci stosują różne sposoby. Niektóre modele mają składaną rączkę, w innych tę rączkę się demontuje. Wszystko po to, aby zaoszczędzić miejsca. Do turystycznych modeli często producenci dołączają również podróżne etui, aby sprzęt łatwiej spakować i przewieźć. Niestety mniejszy rozmiar żelazka niesie za sobą również mniejszą moc, o czym już pisaliśmy, ale też takie żelazko dłużej się nagrzewa do wymaganej temperatury, a i prasowanie trwa dłużej. Dzieje się tak nie tylko ze względu na małą moc, ale też ze względu na małe wymiary stopy żelazka. Oba te czynniki nie wpływają jednak na poziom temperatury, jaki żelazko może osiągnąć.

Kupując model turystyczny żelazka zwróć uwagę na jego stopę i koniecznie wybierz taką, która jest powleczona teflonem, lub stopem metali zapobiegającej przywieranie materiału. Również takie funkcje, jak wytwarzanie pary w sposób ciągły, wyrzut pary, spryskiwacz, czy regulacja zarówno pary, jak i temperatury, to funkcje, które we współczesnych żelazkach turystycznych są przez producentów wykorzystywane. Coraz częściej żelazka takie oferują prasowanie z użyciem pary, oraz charakteryzują się wygodnym i pojemnym wlewem wody. Dzięki tej technologii, żelazka turystyczne zyskały na skuteczności prasowania i są chętnie przez użytkowników wykorzystywane. Dodatkowo część modeli, wyposażonych w silny wyrzut pary, posiada funkcję prasowania w pionie. A więc wykorzystuje obecnie bardzo chwalony sposób na prasowanie ubrań swobodnie wiszących na wieszaku, podczas gdy żelazko z silnym strumieniem pary przesuwamy przed ubraniem rozprostowując jego zagniecenia.

Oczywiście im więcej będzie dodatkowych funkcji takiego sprzętu, tym wyższa będzie jego cena. Choć ceny żelazek turystycznych odbiegają znacznie od modeli tradycyjnych, bo są od nich znacznie tańsze, to nadal są to ceny zróżnicowane. Za najtańsze żelazko turystyczne zapłacimy w okolicach 40 złotych, natomiast modele z wieloma funkcjami to koszt około 120 złotych.

 

 

Rowenta DA 1510 F2 

Najważniejsze zalety

Żelazka turystyczne Rowenta, to modele, które są sprzedawane wraz z kosmetyczką, w której można je zabierać na wyjazd. Główną zaletą takiego żelazka są jego małe rozmiary, oraz to, że składa się w nim rączkę, co powoduje, że w każdej walizce znajdziemy tę odrobinę miejsca, aby je zapakować. Ważną zaletą jest możliwość prasowania w pionie, dzięki temu, że żelazko szybko się nagrzewa i ma spory wyrzut pary, można je stosować, jako parownicę do prasowania ubrań wiszących na wieszaku.

 

Najważniejsze wady

Szukając wad tego produktu możemy stwierdzić, że obudowa i rączka żelazka jest z delikatnego plastiku i u mniej uważnych użytkowników może się uszkodzić. Zwłaszcza mechanizm składania rączki jest miejscem wrażliwym na uszkodzenia, więc zaleca się z uwagą rączkę składać i rozkładać.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Żelazko turystyczne Rowenta to doskonały produkt dla osób, które często podróżują, a jednocześnie potrzebują mieć swoją odzież w nienagannym stanie. Jako że jest to żelazko turystyczne, posiada ono składaną rączkę, która pozwala na łatwiejsze przewożenie sprzętu. Dodatkowo producent dołącza wygodną kosmetyczkę, w której żelazko przewieziemy. Model ten można wykorzystać zarówno używając napięcia 230 V, jak i 120 V. Łatwe prasowanie umożliwia stopa Microsteam 200, która dobrze i bez oporów przesuwa się po materiale, a 1000 W jest wystarczające, aby nagrzać żelazko do wysokiej temperatury potrzebnej do skutecznego prasowania. Ta moc również pozwala na użycie żelazka z wytwornicą pary.

 

 

Wytwornica ta produkuje parę w ilości 10 g/min, a uderzenie pary jest możliwe z prędkością 45 g/min. Ale gdy chcesz ograniczyć ilość pary, to możesz użyć regulacji jej generowania i ustawić właściwy dla siebie poziom. W podobny sposób możesz zarządzać temperaturą prasowania. Ponadto model ten ma możliwość wyrzucenia dodatkowego, silnego strumienia pary, które poradzi sobie z najtrudniejszymi zagnieceniami. A w razie czego również można użyć spryskiwacza. Pojemnik na wodę pozwoli, aby nalać do niego 120 ml i posiada wygodny wlew, a to, że pojemnik jest przezroczysty pozwoli na kontrolę ilości wody w nim podczas prasowania. To dobre i tanie żelazko turystyczne Rowenta pozwala również na prasowanie w pionie.

 

Do tej funkcji należy ustawić żelazko w pozycji MAX, a także używać przycisku uaktywniającego dodatkowe, silne uderzenie pary, równocześnie przesuwając w górę i w dół wzdłuż prasowanej garderoby. Ta funkcja sprawdzi się nie tylko przy garderobie, którą zwyczajnie zawiesimy swobodnie na wieszaku i wyprasujemy w tej pozycji. Ta funkcja może też się znakomicie sprawdzić przy prasowaniu domowych zasłon. Przy takiej czynności na pewno plusem będzie to, że żelazko ma długi przewód zasilający, którym sięgniesz aż 2 metry od gniazdka.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status