Najlepsze żelazko Philips Azur

Ostatnio aktualizowane: 27.03.20

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jakie żelazko Philips Azur wybrać?

 

Wiele osób nie wyobraża sobie życia bez żelazka, ponieważ to właśnie to urządzenie pozwala nam każdego dnia prezentować się elegancko i schludnie. Pogniecione ubrania często są dużym problemem, jednak odpowiednio dobrany sprzęt pomoże nam szybko się z nim uporać. W poniższym poradniku znajduje się kilka cennych wskazówek ułatwiających zakup idealnego modelu. Dodaliśmy też zestawienie 3 produktów Philips Azur, które według nas mogą spełnić nawet bardzo wygórowane oczekiwania.

 

 

Dlaczego wybraliśmy produkty z serii Philips Azur? Wszystko przez to, że prasowanie z pomocą tego rodzaju urządzeń może stać się wyjątkowo łatwe i przyjemne. Parowe żelazka wspomnianej marki są funkcjonalne i wykorzystują nowoczesne technologie, które mimo wszystko są wciąż rzadko spotykane. Decydując się na zakup takiego sprzętu możemy się więc przekonać, że pozbywanie się uporczywych zagnieceń nie musi być kłopotliwe, ani zajmować zbyt wiele czasu.

Wybierając nowe żelazko zwykle musimy zdecydować, jaki rodzaj najbardziej nas interesuje. Obecnie największą popularnością cieszą się modele parowe, gdyż pozwalają nam prasować na dwa sposoby, czyli na sucho i na mokro. W wielu przypadkach okazuje się, że prasowanie z parą wodną jest o wiele bardziej efektywne i bezpieczniejsze dla tkanin, zwłaszcza delikatnych. Dlatego każdy, kto chciałby prasować szybko i skutecznie, powinien sięgnąć po produkt parowy.

Najlepsze żelazko Philips Azur w 2020 roku powinno mieć odpowiednio dużą moc, możliwość łatwej regulacji temperatury, a także wytwarzać dużą ilość pary na minutę. Jeżeli chodzi o moc, to jej minimalna wartość powinna wynosić ok. 2000 W. Im większa ona będzie, tym szybciej urządzenie będzie gotowe do pracy.

Temperaturę prasowania możemy regulować na trzy sposoby, w zależności od produktu. Najczęściej jej wartość ustawia się za pomocą pokrętła, jednak bardziej nowoczesne żelazka są wyposażone w wyświetlacz z diodami LED lub ze specjalnymi przyciskami. To idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie komfort i łatwość użytkowania sprzętów domowych. Niemniej pokrętło zwykle umożliwia nam ustawienie temperatury w tak samo precyzyjny sposób.

W przypadku żelazek parowych ilość wytwarzanej pary ma bardzo istotne znaczenie. Zwykle parametr ten ma wartość ok. 50 g/min i to wystarczy, aby szybko wyprasować nawet bardzo wygniecione ubrania. Im większa będzie ilość wytwarzanej pary, tym szybciej możemy wyprasować tkaninę (czasami nie musimy nawet odwracać ubrań na drugą stronę, gdyż wyprasowanie jednej w zupełności wystarczy).

 

 

Żelazka Philips Azur – ranking

 

 

Philips Azur Performer Plus GC4527/00 

 

Model Philips Azur Performer Plus GC4527/00 to żelazko o mocy 2600 W wytwarzające strumień pary do 50 g/min. Oznacza to, że prasowanie z pomocą prezentowanego urządzenia może być bardzo skuteczne i przyjemne. Automatyczny regulator pary samodzielnie dobiera jej ilość w zależności od tkaniny. Takie rozwiązanie sprawia, że nie trzeba martwić się o zniszczenie ubrań, ani prasować ich kilka razy, by pozbyć się dużych zagnieceń.

Stopa żelazka została zaprojektowana w taki sposób, aby umożliwić dokładne wyprasowanie nawet trudno dostępnych miejsc. Ma ona spiczastą końcówkę, gładki kształt oraz specjalny rowek do prasowania miejsc wokół guzików. Wbudowany pojemnik na kamień zbiera jego cząsteczki wydzielające się podczas prasowania, a potem są one wypłukiwane. W ten sposób prasowanie i działanie sprzętu za każdym razem jest tak samo wydajne.

Konsumenci docenili urządzenie Philips Azur Performer Plus GC4527/00 nie tylko za możliwość efektywnego prasowania, ale też komfort użytkowania. Żelazko jest lekkie, dlatego trzymająca go dłoń nie męczy się zbyt szybko.

 

 

 

 

Philips Azur Performer Plus GC4526/20 

 

Żelazko noszące nazwę Philips Azur Performer Plus GC4526/20 jest produktem o mocy 2600 W. Oznacza to, iż bardzo szybko się ono nagrzewa i jest gotowe do pracy. Strumień pary o wartości 50 g/min ułatwia z kolei pozbywanie się zagnieceń i sprawia, że prasowanie przebiega znacznie szybciej. Kiedy urządzenie się przewróci lub nie będzie używane przez dłuższy czas wyłączy się automatycznie za sprawą elektronicznego wyłącznika bezpieczeństwa.

Stopa żelazka wykazuje odporność na zarysowania i zapewnia dobry poślizg, a więc prasowanie z pomocą opisywanego sprzętu zawsze będzie komfortowe. Końcówka Triple Precision ułatwia natomiast wyprasowanie trudno dostępnych miejsc, takich jak np. kołnierze. Atutem jest też obecność automatycznego regulatora pary dobierającego jej optymalną wartość.

Według konsumentów najlepsze żelazka Philips Azur powinny niezawodnie działać przez długi czas. Model Performer Plus GC4526/20 spełnia ten warunek, a wszystko za sprawą funkcji Self Clean. Dzięki niej stopa urządzenia samodzielnie oczyszcza się z kamienia, który mógłby pogorszyć skuteczność sprzętu.

 

 

 

 

Philips Azur Performer GC3802/20 

 

Wszyscy, którym marzy się żelazko Philips Azur w dobrej cenie, powinni przyjrzeć się modelowi Performer GC3802/20. To sprzęt o mocy 2400 W, potrafiący wytwarzać strumień pary o wartości 40 g/min. Ma on także opcję uderzenia pary do 140 g, za sprawą którego nawet najbardziej uporczywe zagniecenia znikają błyskawicznie.

Stopa SteamGlide, w którą zostało wyposażone powyższe żelazko, gwarantuje doskonały poślizg na tkaninach, w efekcie czego prasowanie stanie się łatwiejsze. Podwójny, aktywny system antywapienny zapobiega natomiast osadzaniu się kamienia, co mogłoby skrócić żywotność produktu.

Jak zapewniają konsumenci, opisane wyżej żelazko z pewnością zadowoli nawet najbardziej wymagające osoby. Model Performer GC3802/20 nagrzewa się bardzo szybko, a więc prasowanie trwa znacznie krócej. Poza tym z pomocą wspomnianego sprzętu prasowanie nie będzie już przykrym obowiązkiem.

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
DMCA.com Protection Status