Najlepsze żelazko parowe pionowe Caltronic

Ostatnio aktualizowane: 05.07.20

 

Jakie jest najlepsze żelazko parowe pionowe Caltronic ?

 

Coraz częściej w naszym domu pojawia się nowoczesny sprzęt, czas więc na zakup żelazka pionowego z parownicą. Taki rodzaj prasowania jest szybszy i skuteczniejszy od tradycyjnego ze względu na to, że cząsteczki pary najpierw nawilżają materiał, a potem rozciągają włókna materiału. Taka technologia pozwala na precyzyjne rozprasowanie zagnieceń. Ważne jest, aby tkaniny były swobodnie i luźno powieszone na wieszaku podczas procesu prasowania, aby przepływ powietrza i pary był swobodny. Takie prasowanie nie tylko wygładza tkaninę, ale też odświeża ją pozbawiając na przykład niechcianych zapachów.

 

 

Żelazko pionowe z parownicą najlepiej sprawdza się przy prasowaniu koszul męskich, których prasowane na desce tradycyjnym żelazkiem bywa zmorą wielu pań domu. Tu wieszając swobodnie koszulę na wieszaku wyprasujemy wszystkie trudno dostępne miejsca. Podobnie ma się sprawa, na przykład ze spodniami męskimi, zwłaszcza takimi, których prasowanie na desce może wyświecić materiał. Tu nie ma problemu z takim uszkodzeniem materiału, bo stopa żelazka nie przyciska go do podłoża, a para wodna nawilży, odświeży, i wyrówna zagniecenia. Taka sama sytuacja może być z marynarką, czy sukienką. Również duże powierzchnie, takie jak, na przykład zasłony, łatwiej prasować w pionie zawieszone już na karniszu. Oszczędzasz przy tym sporo pracy i wysiłku.

Jednak, aby prasowanie było skuteczne potrzebuje legitymować się kilkoma parametrami potrzebnymi do sprawnej obsługi. Pierwsze to będzie moc żelazka. Im będzie ona większa tym lepiej, przy dużej mocy żelazko szybko się rozgrzeje. Zwracaj, więc uwagę, aby moc zakupionego urządzenia nie była niższa niż 2400 W. Taki model poradzi sobie z absolutnie każdym rodzajem tkaniny. Przy czym ważna jest nie tylko moc, ale też opcja regulacji temperatury i strumienia pary.

Podobnie sprawa się ma z ciśnieniem pary. Im ciśnienie będzie większe, tym silniejsze i skuteczniejsze będzie jej uderzenie, a tym samym efektywniejsze prasowanie. Zwykłe żelazka mają ciśnienie od 3 do 6,5 bara.

Dobrze jest też sprawdzić, jak duży jest pojemnik na wodę. Optymalnym rozwiązaniem wydaje się być pojemność 1,5 litra. Ta ilość wody pozwoli na ciągłą pracę przez kilkadziesiąt minut, a drugiej strony nie będzie zbyt duża, aby przeszkadzała w obsłudze.

Do sprawnej obsługi urządzenia ważne są też rozmaite funkcje dodatkowe. Na przykład istotną sprawą będzie funkcja samoczyszczenia żelazka. Chodzi tu o odwapnienie i odkamienianie urządzenia.

 

 

Clatronic TDC 3432

Najważniejsze zalety

Dobre i tanie żelazko parowe pionowe Clatronic – tak można określić najważniejszą zaletę tego modelu. Klienci oceniają, że jest tu dobry stosunek ceny do jakości wykonania i nie ma na rynku podobnej jakości modelu o tak niskiej cenie. Ponadto cecha, której nie da się uzyskać w tradycyjnym żelazku, to łatwe prasowanie wszelkich marszczeń i zakamarków ubrań. Ten model poradzi sobie z każdym z nich bez trudności.

 

Najważniejsze wady

Przy użyciu urządzenia łatwo jest przez nieuwagę poparzyć się parą, dlatego użytkownicy uważają, że model ten powinien być sprzedawany wraz z rękawicą ochronną. Niestety tak nie jest. Dobrze, więc jest zaopatrzyć się oddzielnie w rękawicę dla własnego bezpieczeństwa.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Żelazko parowe pionowe Clatronic to parownica, która skutecznie i szybko usuwa zagniecenia. W porównaniu z tradycyjnym żelazkiem działa szybciej i nadaje się do użycia przy delikatnych tkaninach. Prasowanie odbywa się w pionie w ten sposób, że do ubrań wiszących na wieszaku zbliża się wylot parownicy z gorącą parą, która usuwa zagniecenia z ubrań. Model ten ma moc 1500 W i od włączenia go do zasilania jest gotowy do użycia po upływie około 50 sekund. Długość przewodu zasilającego wynosi 1,8 m. Do sprawnego działania urządzenia konieczne jest napełnienie zdejmowanego zbiornika na wodę o pojemności 1,2 litra.

 

 

Pełny zbiornik pozwala na 40-sto minutową pracę, a para wypływa w tempie 30 g/min. Producent pozwala na użycie wody z kranu. Pojemnik na wodę jest przeźroczysty, dzięki temu masz pod kontrolą, ile czasu pozostało do napełnienia go. Pojemnik można napełniać z włączonym żelazkiem do sieci. Kolor tego urządzenia jest dość uniwersalny, bo jest on srebrno – szary.

 

Żelazka parowe pionowe Clatronic są wyposażone w funkcję zapobiegającą kapaniu, a także ochronę przed przegrzaniem i zabezpieczenie przed pożarem. Dla łatwiejszego użytkowania model ten ma podświetlany wyłącznik, a także dwie duże rolki do przemieszczania parownicy i dwa kółka obrotowe 360 stopni.  W wyposażeniu jest również rura teleskopowa z płynną regulacją długości do maksymalnej 1,35 m. Jako wyposażenie dodatkowe producent dołącza końcówkę ze szczotką, drugą końcówkę ze szczotką do usuwania zmarszczek i zmechaceń, a także wieszak do ubrań, który wykorzystuje się do prasowania ubrań. W porównaniu z tradycyjnym żelazkiem, prasowanie za pomocą żelazka parowego pionowego Clatronic odbywa się szybciej i mniej kłopotliwie. Taki rodzaj żelazka pozwala na łatwe rozprasowanie wszelkich marszczeń, a także nie niesie ze sobą zagrożenia spalenia materiału. Żelazko to jest odpowiednie nawet do bardzo delikatnych tkanin, które za pomocą pary są rozprasowywane bez uszkodzeń struktury materiału.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status