Najlepsze żelazko parowe do prasowania w pionie

Ostatnio aktualizowane: 05.07.20

 

Żelazko do prasowania w pionie to funkcjonalny sprzęt, dzięki któremu można bez wysiłku pozbyć się zagnieceń z ubrań, firan czy pościeli. Zastanawiasz się, który model wybrać? Sprawdź nasz ranking najlepszych tego typu produktów w 2020 roku. Pierwsze miejsce należy do urządzenia Philips Steam&Go GC362/80 o mocy 1300 W, które zostało wyposażone w długi przewód zasilający. Sprzęt spodobał się wielu konsumentom, ponieważ jest poręczny, dobrze leży w dłoni i nie wyślizguje się z niej. Poza tym żelazko ułatwia prasowanie nawet bardzo delikatnych tkanin (np. jedwabiu), możemy uniknąć ich przypalenia. Do zestawu dołączono rękawicę chroniącą rękę przed poparzeniem parą wodną. Na drugim miejscu jest produkt Philips Steam&Go GC299/40. To model o mocy 1000 W z długim przewodem zasilającym. Urządzenie wygładza zagniecenia, eliminuje 99,9% bakterii i nieprzyjemne zapachy. Jest ono lekkie i ma niewielkie wymiary. Sprzęt przydaje się w domu oraz poza nim, możemy bez przeszkód wziąć go na wakacyjny wyjazd. Inne godne uwagi żelazka opisujemy w dalszej części rankingu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jakie żelazko parowe do prasowania w pionie wybrać?

 

Wiele ubrań w naszej szafie wymaga specjalnej uwagi w czasie prasowania. Zaliczamy do nich jedwabne sukienki, grube swetry i kurtki zimowe. Niestety usunięcie z nich zagnieceń jest bardzo trudne i czasochłonne. Dlatego w Twoim domu powinno pojawić się najlepsze żelazko parowe do prasowania w pionie w 2020 roku. Urządzenie to pomoże nie tylko wyprasować tkaninę, ale również ją odświeży i wyeliminuje nieprzyjemny zapach. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem takiego urządzenia, polecamy Ci lekturę naszego poradnika.

 

 

Ważnym parametrem jest ilość pary, jaką sprzęt jest w stanie wytworzyć w czasie minuty. Naturalnie, im ta liczba będzie większa, tym wydajniejsza będzie praca urządzenia. Niektóre modele są w stanie generować tak duże ciśnienie, że nie ma potrzeby przekładania prasowanych ubrań na drugą stronę, gdyż żelazko jest w stanie wyprasować dwie warstwy materiału na raz. Wydajność przeciętnych sprzętów wynosi od 40 g do 50 gram pary w ciągu jednej minuty. Tego typu maszyny na pewno poradzą sobie z cienkimi materiałami. Jednak, jeśli chcesz też używać maszyny do prostowania grubych zimowych płaszczy, polecamy najlepsze żelazka parowe do prasowania w pionie o wydajności 200 gram pary w ciągu minuty.

Bardzo ważną kwestią jest też waga sprzętu pionowego. Ponieważ przez cały czas pracy, musimy podnosić urządzenie, dobrze, aby jego waga nie była zbyt duża, gdyż spowoduje to nadwyrężenie nadgarstka. Zdecydowanie zachęcamy do wyboru maszyn o masie do 3 kg.

Ostatnim elementem konstrukcji, który musi zostać przez Ciebie sprawdzony jest zbiornik na wodę. Przed rozpoczęciem pracy musisz go napełnić, następnie ciecz zostaje podgrzana i dzięki temu możesz pracować przy użyciu pary. Jeśli pojemnik będzie za mały, konieczne będzie przerywanie pracy w celu jego napełnienia, co zdecydowanie wydłuży czas prasowania. Równocześnie, jeśli kupisz model o zbyt dużym zbiorniku, podniesienie i utrzymanie żelazka może być zbyt trudne.

 

 

Żelazka parowe do prasowania w pionie – ranking

 

 

Philips Steam&Go GC362/80

 

Żelazko Philips Steam&Go GC362/80 ma moc 1300 W i generuje do 24 g/min pary wodnej. To zapewnia efektywne i szybkie pozbywanie się zagnieceń z tkanin, także tych delikatnych. Urządzenie wyposażono w odłączany, 0,07 l pojemnik na wodę, który łatwo się uzupełnia. Ze względu na czarną kolorystykę model świetnie się prezentuje.

Sprzęt ma przewód zasilający o długości 2,5 m, który gwarantuje komfort użytkowania. Produkt jest lekki i poręczny, możemy go zabrać ze sobą w podróż, np. służbową. Aby wyprasować ubrania, firanki czy pościel nie musimy rozkładać deski, co jest niezwykle wygodne. W komplecie jest termoodporna torba do przechowywania żelazka.

Opisany wyżej model spodobał się konsumentom, gdyż skraca czas prasowania. Urządzenie jest bezpieczne dla tkanin. Możemy uniknąć przypalenia swojej ulubionej bluzki czy koszuli. Sprzęt ma zarówno pionowy, jak i poziomy wyrzut pary wodnej, dlatego możemy usunąć zagniecenia także z trudno dostępnych miejsc, takich jak kołnierzyk bądź mankiety. Dołączona rękawica zapobiega poparzeniu dłoni.

Model Philips Steam&Go GC362/80 ma 2,5 m kabel. Moc urządzenia to 1300 W, a czas nagrzewania jest krótszy niż 1 minuta. Sprzęt zapewnia ciągły strumień pary do 24 g/min.

Zalety
Neutralizuje do 99,99% bakterii:

Para wodna nie tylko usuwa zagniecenia z tkanin, ale też neutralizuje niemal 100% bakterii i innych drobnoustrojów.

Kompaktowe wymiary:

Sprzęt nie jest duży, dlatego dobrze leży w dłoni, a dodatkowo możemy wziąć go ze sobą w podróż.

Brak ryzyka przypalenia tkaniny:

Z pomocą urządzenia możemy prasować wszystkie tkaniny, także bardzo delikatne. Żelazko nie przypala materiałów, co pozwala uniknąć zniszczenia ubrań.

Komfortowe prasowanie:

Sprzęt nie wymaga rozkładania deski, ponieważ możemy wyprasować tkaniny, gdy wiszą na wieszakach. Model ma nie tylko pionowy, ale i poziomy wyrzut pary.

Odłączany zbiornik na wodę:

Zbiornik na wodę jest odłączany, co gwarantuje jego wygodne napełnianie (możemy to zrobić w dowolnym momencie, nawet gdy urządzenie jest włączone).

Wady
Plączący się przewód:

Według części konsumentów kabel jest za długi, dlatego plącze się podczas prasowania.

 

 

 

 

Philips Steam&Go GC299/40

 

Popularnym sprzętem jest Philips Steam&Go GC299/40 o mocy 1300 W, który wytwarza strumień pary wodnej do 20 g/min. Ma on 60 ml zbiornik na wodę, który odłącza się od obudowy, co pozwala na wygodne napełnianie w zlewie. Do urządzenia dołączono rękawicę ochronną oraz nakładkę ze szczotką przeznaczoną do grubszych materiałów.

Dzięki prezentowanemu modelowi możemy zrezygnować z korzystania z deski do prasowania. Nie musimy zdejmować ubrań z wieszaków, aby wygładzić zagniecenia. Poza tym sprzęt umożliwia odświeżenie płaszczy i kurtek, pościeli, firanek, a nawet tapicerowanych mebli czy dziecięcych zabawek. Urządzenie jest przydatne w domu oraz podróży, np. w czasie służbowego wyjazdu.

Po przeanalizowaniu opinii na temat żelazka Philips Steam&Go GC299/40 doszliśmy do wniosku, że to efektywnie działający sprzęt. Polecają go zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Obsługa urządzenia nie jest skomplikowana, można utrzymać je w jednej dłoni. Do głównych atutów modelu zalicza się: kompaktowe wymiary, szybkie nagrzewanie i brak ryzyka przypalenia tkaniny.

Philips Steam&Go GC299/40 to żelazko o mocy 1000 W, które ma 60 ml zbiornik na wodę. Sprzęt jest wyposażony w kabel o długości 2 m.

Zalety
Niewielkie wymiary:

Cechą wyróżniającą sprzęt są niewielkie wymiary. Z łatwością utrzymamy go w jednej dłoni. Co ciekawe, żelazko nie zajmuje za dużo miejsca w walizce, dlatego możemy wziąć je na wakacyjny czy służbowy wyjazd.

Przydatne akcesoria:

Razem z urządzeniem otrzymujemy w zestawie praktyczne akcesoria. Mowa tu o ochronnej rękawicy zapobiegającej poparzeniu dłoni oraz nasadce ze szczotką do grubszych tkanin.

Prasowanie bez deski:

Za sprawą sprzętu prasowanie jest bardziej przyjemną czynnością. Ponieważ działa on w pionie, nie musimy rozkładać deski i zdejmować pogniecionych ubrań z wieszaka.

Usuwa zapachy:

Generowany przez żelazko strumień pary wodnej umożliwia usunięcie z tkanin nieprzyjemnego zapachu papierosów, jedzenia, spalin itp.

Wady
Czasochłonne odświeżanie ubrań:

Na odświeżenie ubrań, dziecięcych zabawek czy tapicerki trzeba poświęcić dużo czasu. Zwykle należy też kilka razy napełnić pojemnik na wodę, co bywa uciążliwe.

 

 

 

 

Clatronic TDC 3432 

 

Jeśli poszukujesz dobrej jakości żelazka parowego, to polecamy Ci Clatronic TDC 3432. Jest to urządzenie przeznaczone do prasowania pionowego, co na pewno znacznie ułatwi Ci usuwanie zagnieceń z takich tkanin, jak jedwab.

Moc sprzętu to 1500 W, więc jest on bardzo wydajny, a do tego woda szybko się nagrzewa. Czynność ta zajmuje mniej niż minutę, dlatego wyprasowanie kilkunastu tkanin zajmie Ci tylko kilka minut. Regularne korzystanie z prezentowanego żelazka bardzo pozytywnie wpłynie na żywotność ubrań. Strumień pary usuwa bowiem nie tylko nieeleganckie zagniecenia, ale również bakterie, przykre zapachy jedzenia, papierosów oraz potu. Maszyna wyposażona jest w zbiornik na wodę o pojemności 1,2 l, który może być bez przeszkód napełniany w czasie prasowania. Z kolei przewód ma długość 2 m, więc nie będzie krępował Twoich ruchów.

Ponieważ model jest bardzo wydajny i prosty w użyciu, wiele osób postanowiło w niego zainwestować. Do tego konsumenci docenili szybką pracę maszyny oraz niewielką cenę.

Clatronic TDC 3432 to dobre żelazko parowe do prasowania w pionie do 300 zł. Moc urządzenia to 1500 W. Pojemność zbiornika na wodę jest równa 1200 ml.

Zalety
Bezpieczeństwo:

Żelazko ma zabezpieczenie przed przegrzaniem. W związku z tym nie musimy się martwić, że dojdzie do nieprzyjemnych sytuacji w trakcie korzystania z produktu.

Dodatkowe akcesoria:

Do zestawu dołączono praktyczny wieszak na ubrania. Element ten znacznie ułatwia prasowanie. Zaletą jest także znajdująca się w zestawie szczotka do ubrań.

Efektywność:

Sprzęt ma dużą moc, dzięki czemu dobrze radzi sobie z prasowaniem każdego rodzaju tkanin. Konsumenci zapewniają także, że nie trzeba poświęcać zbyt dużo czasu na prasowanie jednej rzeczy, a na ubraniach nie zostają wgniecenia.

Wady
Nieszczelna dysza:

Pewna grupa Internautów wskazuje, że dysza nie jest solidnie wykonana i przecieka przez nią woda.

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Philips Steamer Steam&Go GC320/55

 

Model Philips Steamer Steam&Go GC320/55 to wysokiej jakości żelazko parowe, które przeznaczone jest do prasowania w pionie. W czasie tej czynności nie musisz używać rozkładanej deski, więc zajęcie staje się bardziej komfortowe. Wystarczy, że powiesisz ubrania na wieszaku i potraktujesz je strumieniem pary, a tkanina zacznie się prostować.

Moc urządzenia to 1200 W, co gwarantuje wydajną pracę oraz krótki czas podgrzewania (1 min) wody w zbiorniku. Prezentowany model posiada pompkę elektryczną, która zapewnia ciągły strumień na poziomie 24 g/min. Dzięki temu, usuwanie zagnieceń przebiega znacznie szybciej. Przy zakupie otrzymasz również specjalną szczotkę służącą do wygładzania grubszych tkanin, takich jak zimowe płaszcze. Zbiornik z wodą (60 ml) bardzo łatwo odłączyć, by w razie czego napełnić go w czasie prasowania.

Wiele osób zdecydowało się na zakup tego sprzętu ze względu na dużą wydajność pracy. Gdyż w czasie prasowania nie są usuwane tylko zagniecenia, również nieprzyjemne zapachy papierosów, jedzenia oraz potu. Z tego powodu to żelazko parowe do prasowania w pionie w dobrej cenie polecane jest wszystkim konsumentom, którym zależy na efektywnym czyszczeniu ubrań.

Philips Steamer Steam&Go GC320/55 to żelazko parowe do prasowania w pionie o mocy 1200 W. Produkt waży 660 g, a zbiornik na wodę ma pojemność równą 60 ml.

Zalety
Budowa:

Model ma dobrze wyprofilowaną rączkę. W rezultacie prasowanie przy użyciu tego urządzenia jest wygodne  (uchwyt nie wyślizguje się z dłoni).

Moc:

Stosunkowo duża moc sprzętu gwarantuje, że żelazko parowe poradzi sobie z prasowaniem nawet grubych tkanin. Nie musimy się obawiać, że trzeba będzie poświęcić zbyt dużo czasu na prasowanie jednej bluzki czy spodni.  

Czas nagrzewania:

Jak twierdzi producent, urządzenie nagrzewa się w mniej niż minutę. W rezultacie nie tracimy zbyt dużo czasu na czekanie, aż żelazko będzie gotowe do pracy.

Zbiornik na wodę:

Wiele osób podkreśla, że zbiornik na wodę jest zrobiony z wytrzymałych tworzyw i nie przecieka. Co istotne, pojemnik można łatwo odłączyć w celu jego napełnienia.

Właściwości pary:

Generowana przez żelazko para zabija do 99,9% bakterii.

Wady
Przewód zasilający:

Część osób uważa, że przewód zasilający mógłby być nieco dłuższy. Wtedy praca z urządzeniem byłaby bardziej komfortowa.

 

 

Philips Steamer Steam&Go GC332/87

 

Żelazko Philips Steamer Steam&Go GC332/87 to nowoczesny model służący do prasowania w pionie. Dzięki temu czynność zabiera nam znacznie mniej czasu. Urządzenie może być używane zarówno w pionie, jak i poziomie, co zwiększa jego efektywność. W obu tych wariantach nie ma potrzeby używania deski.

W czasie pracy maszyna generuje bardzo silny, ciągły strumień pary. Jest on na tyle silny, że w przypadku cienkich tkanin, wyprasujemy obie warstwy na raz. Stała dystrybucja pary utrzymuje się na poziomie 24 g/min. Poza tym moc sprzętu równa jest 1200 W, co zapewnia wydajną pracą przez kilkadziesiąt minut oraz krótki czas nagrzewania (około 45 sek.). Do tego żelazko jest bardzo skuteczne, gdyż w czasie pracy usuwa do 99,99% bakterii, znajdujących się w ubraniach oraz nieprzyjemne zapachy papierosów, jedzenia czy odoru ciała. W zestawie otrzymasz też specjalną szczotkę do wygładzania grubych tkanin w zimowych płaszczach.

Pojemnik na wodę ma pojemność 60 ml, lecz można go odczepić i od razu napełnić, bez przerywania pracy urządzenia. Zostało to bardzo docenione przez konsumentów.

Żelazko parowe do prasowania w pionie Philips Steamer Steam&Go GC332/87 ma moc równą 1200 W. Pojemność zbiornika na wodę to 60 ml.

Zalety
Torba:

Do zestawu dołączono płócienną torbę przeznaczoną do przechowywania żelazka. Etui jest szczególnie przydatne podczas podróży.

Właściwości pary:

Urządzenie generuje parę, która ma bardzo dobre właściwości: skutecznie usuwa do 99,9% bakterii, jak również pozbywa się nieprzyjemnego zapachu np. dymu papierosowego. W rezultacie nasze ubrania są świeże i pachnące.

Czas nagrzewania:

Nie musimy zbyt długo czekać, aby rozpocząć użytkowanie sprzętu. Czas jego nagrzewania wynosi zaledwie kilka sekund. Nawet jeśli spieszymy się do wyjścia, z pewnością zdążymy wyprasować ubranie.

Do delikatnych tkanin:

Prezentowane żelazko będzie odpowiednie do prasowania każdego rodzaju tkanin, także bardzo delikatnych. Nie ma obaw o to, że na ulubionej, jedwabnej bluzce pojawi się dziura.

Wady
Obudowa:

Niektóre osoby twierdzą, że obudowa jest podatna na uszkodzenia, dlatego na powierzchni produktu widać zarysowania.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
3 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Żaba
Żaba
9 months ago

Moim skromnym zdaniem najlepsze jest żelazko do prasowania w pionie Braun, które służy mi już dosyć długo. Moja siostra ma żelazko innej marki i niestety nie jest tak zadowolona jak ja 🙂

Zespół NR
Admin
9 months ago
Reply to  Żaba

Dzień dobry,

Dziękujemy za podzielenie się swoim zdaniem.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

Krzysztof
Krzysztof
8 months ago
Reply to  Żaba

To całe prasowanie w pionie to świetna sprawa. Zwłaszcza przy koszulach czuję różnicę. Co prawda nie mam takiego, ale brat mi pokazywał i jestem zachwycony.. Dlatego też po tym artykule i wielu testach w internecie, też chcę kupić jakiś model od Brauna i myślę, że się nie zawiodę

DMCA.com Protection Status