Najlepsze żelazko parowe do prasowania w pionie

Ostatnio aktualizowane: 15.08.18

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jakie żelazko parowe do prasowania w pionie wybrać?

 

Wiele ubrań w naszej szafie wymaga specjalnej uwagi w czasie prasowania. Zaliczamy do nich jedwabne sukienki, grube swetry i kurtki zimowe. Niestety usunięcie z nich zagnieceń jest bardzo trudne i czasochłonne. Dlatego w Twoim domu powinno pojawić się najlepsze żelazko parowe do prasowania w pionie w 2018 roku. Urządzenie to pomoże nie tylko wyprasować tkaninę, ale również ją odświeży i wyeliminuje nieprzyjemny zapach. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem takiego urządzenia, polecamy Ci lekturę naszego poradnika.

 

 

Ważnym parametrem jest ilość pary, jaką sprzęt jest w stanie wytworzyć w czasie minuty. Naturalnie, im ta liczba będzie większa, tym wydajniejsza będzie praca urządzenia. Niektóre modele są w stanie generować tak duże ciśnienie, że nie ma potrzeby przekładania prasowanych ubrań na drugą stronę, gdyż żelazko jest w stanie wyprasować dwie warstwy materiału na raz. Wydajność przeciętnych sprzętów wynosi od 40 g do 50 gram pary w ciągu jednej minuty. Tego typu maszyny na pewno poradzą sobie z cienkimi materiałami. Jednak, jeśli chcesz też używać maszyny do prostowania grubych zimowych płaszczy, polecamy najlepsze żelazka parowe do prasowania w pionie o wydajności 200 gram pary w ciągu minuty.

Bardzo ważną kwestią jest też waga sprzętu pionowego. Ponieważ przez cały czas pracy, musimy podnosić urządzenie, dobrze, aby jego waga nie była zbyt duża, gdyż spowoduje to nadwyrężenie nadgarstka. Zdecydowanie zachęcamy do wyboru maszyn o masie do 3 kg.

Ostatnim elementem konstrukcji, który musi zostać przez Ciebie sprawdzony jest zbiornik na wodę. Przed rozpoczęciem pracy musisz go napełnić, następnie ciecz zostaje podgrzana i dzięki temu możesz pracować przy użyciu pary. Jeśli pojemnik będzie za mały, konieczne będzie przerywanie pracy w celu jego napełnienia, co zdecydowanie wydłuży czas prasowania. Równocześnie, jeśli kupisz model o zbyt dużym zbiorniku, podniesienie i utrzymanie żelazka może być zbyt trudne.

 

 

Żelazka parowe do prasowania w pionie – ranking

 

 

Philips Steamer Steam&Go GC320/55

 

Model Philips Steamer Steam&Go GC320/55 to wysokiej jakości żelazko parowe, które przeznaczone jest do prasowania w pionie. W czasie tej czynności nie musisz używać rozkładanej deski, więc zajęcie staje się bardziej komfortowe. Wystarczy, że powiesisz ubrania na wieszaku i potraktujesz je strumieniem pary, a tkanina zacznie się prostować.

Moc urządzenia to 1200 W, co gwarantuje wydajną pracę oraz krótki czas podgrzewania (1 min) wody w zbiorniku. Prezentowany model posiada pompkę elektryczną, która zapewnia ciągły strumień na poziomie 24 g/min. Dzięki temu, usuwanie zagnieceń przebiega znacznie szybciej. Przy zakupie otrzymasz również specjalną szczotkę służącą do wygładzania grubszych tkanin, takich jak zimowe płaszcze. Zbiornik z wodą (60 ml) bardzo łatwo odłączyć, by w razie czego napełnić go w czasie prasowania.

Wiele osób zdecydowało się na zakup tego sprzętu ze względu na dużą wydajność pracy. Gdyż w czasie prasowania nie są usuwane tylko zagniecenia, również nieprzyjemne zapachy papierosów, jedzenia oraz potu. Z tego powodu to żelazko parowe do prasowania w pionie w dobrej cenie polecane jest wszystkim konsumentom, którym zależy na efektywnym czyszczeniu ubrań.

 

 

 

 

Philips Steamer Steam&Go GC332/87 

 

Żelazko Philips Steamer Steam&Go GC332/87 to nowoczesny model służący do prasowania w pionie. Dzięki temu czynność zabiera nam znacznie mniej czasu. Urządzenie może być używane zarówno w pionie, jak i poziomie, co zwiększa jego efektywność. W obu tych wariantach nie ma potrzeby używania deski.

W czasie pracy maszyna generuje bardzo silny, ciągły strumień pary. Jest on na tyle silny, że w przypadku cienkich tkanin, wyprasujemy obie warstwy na raz. Stała dystrybucja pary utrzymuje się na poziomie 24 g/min. Poza tym moc sprzętu równa jest 1200 W, co zapewnia wydajną pracą przez kilkadziesiąt minut oraz krótki czas nagrzewania (około 45 sek.). Do tego żelazko jest bardzo skuteczne, gdyż w czasie pracy usuwa do 99,99% bakterii, znajdujących się w ubraniach oraz nieprzyjemne zapachy papierosów, jedzenia czy odoru ciała. W zestawie otrzymasz też specjalną szczotkę do wygładzania grubych tkanin w zimowych płaszczach.

Pojemnik na wodę ma pojemność 60 ml, lecz można go odczepić i od razu napełnić, bez przerywania pracy urządzenia. Zostało to bardzo docenione przez konsumentów.

 

 

 

 

Clatronic TDC 3432 

 

Jeśli poszukujesz dobrej jakości żelazka parowego, to polecamy Ci Clatronic TDC 3432. Jest to urządzenie przeznaczone do prasowania pionowego, co na pewno znacznie ułatwi Ci usuwanie zagnieceń z takich tkanin, jak jedwab.

Moc sprzętu to 1500 W, więc jest on bardzo wydajny, a do tego woda szybko się nagrzewa. Czynność ta zajmuje mniej niż minutę, dlatego wyprasowanie kilkunastu tkanin zajmie Ci tylko kilka minut. Regularne korzystanie z prezentowanego żelazka bardzo pozytywnie wpłynie na żywotność ubrań. Strumień pary usuwa bowiem nie tylko nieeleganckie zagniecenia, ale również bakterie, przykre zapachy jedzenia, papierosów oraz potu. Maszyna wyposażona jest w zbiornik na wodę o pojemności 1,2 l, który może być bez przeszkód napełniany w czasie prasowania. Z kolei przewód ma długość 2 m, więc nie będzie krępował Twoich ruchów.

Ponieważ model jest bardzo wydajny i prosty w użyciu, wiele osób postanowiło w niego zainwestować. Do tego konsumenci docenili szybką pracę maszyny oraz niewielką cenę.

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 4.67 out of 5)
Loading...