Najlepsze żelazko parowe do prasowania w pionie

Ostatnio aktualizowane: 14.10.18

 

Nalepsze żelazka parowe do prasowania w pionie to Philips Steamer Steam&Go GC320/55 i Philips Steamer Steam&Go GC332/87. Skąd mamy takie informacje? Przeanalizowaliśmy publikowane w Internecie opinie – wspomniane modele mają najwięcej pochlebnych ocen. Philips Steamer Steam&Go GC320/55, czyli żelazko parowe, które znalazło się na drugim miejscu, jest cenione przede wszystkim za swoje kompaktowe wymiary. Produkt można zabrać w podróż nie martwiąc się o to, że zajmie zbyt dużo miejsca w naszej walizce. Urządzenie niewiele waży, dlatego wygodnie trzyma się je w dłoni. Do produkcji obudowy wykorzystano wytrzymałe materiały, w związku z czym na modelu nie widać nieestetycznych zarysowań. Czas nagrzewania sprzętu jest krótszy niż minuta. Równie atrakcyjną propozycją jest żelazko parowe do prasowania w pionie Philips Steamer Steam&Go GC332/87. Prezentowany model sprzedawany jest w zestawie z torbą, która umożliwia bezpieczne przechowywanie urządzenia. Generowana przez sprzęt para zabija nawet do 99,9% bakterii.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jakie żelazko parowe do prasowania w pionie wybrać?

 

Wiele ubrań w naszej szafie wymaga specjalnej uwagi w czasie prasowania. Zaliczamy do nich jedwabne sukienki, grube swetry i kurtki zimowe. Niestety usunięcie z nich zagnieceń jest bardzo trudne i czasochłonne. Dlatego w Twoim domu powinno pojawić się najlepsze żelazko parowe do prasowania w pionie w 2018 roku. Urządzenie to pomoże nie tylko wyprasować tkaninę, ale również ją odświeży i wyeliminuje nieprzyjemny zapach. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem takiego urządzenia, polecamy Ci lekturę naszego poradnika.

 

 

Ważnym parametrem jest ilość pary, jaką sprzęt jest w stanie wytworzyć w czasie minuty. Naturalnie, im ta liczba będzie większa, tym wydajniejsza będzie praca urządzenia. Niektóre modele są w stanie generować tak duże ciśnienie, że nie ma potrzeby przekładania prasowanych ubrań na drugą stronę, gdyż żelazko jest w stanie wyprasować dwie warstwy materiału na raz. Wydajność przeciętnych sprzętów wynosi od 40 g do 50 gram pary w ciągu jednej minuty. Tego typu maszyny na pewno poradzą sobie z cienkimi materiałami. Jednak, jeśli chcesz też używać maszyny do prostowania grubych zimowych płaszczy, polecamy najlepsze żelazka parowe do prasowania w pionie o wydajności 200 gram pary w ciągu minuty.

Bardzo ważną kwestią jest też waga sprzętu pionowego. Ponieważ przez cały czas pracy, musimy podnosić urządzenie, dobrze, aby jego waga nie była zbyt duża, gdyż spowoduje to nadwyrężenie nadgarstka. Zdecydowanie zachęcamy do wyboru maszyn o masie do 3 kg.

Ostatnim elementem konstrukcji, który musi zostać przez Ciebie sprawdzony jest zbiornik na wodę. Przed rozpoczęciem pracy musisz go napełnić, następnie ciecz zostaje podgrzana i dzięki temu możesz pracować przy użyciu pary. Jeśli pojemnik będzie za mały, konieczne będzie przerywanie pracy w celu jego napełnienia, co zdecydowanie wydłuży czas prasowania. Równocześnie, jeśli kupisz model o zbyt dużym zbiorniku, podniesienie i utrzymanie żelazka może być zbyt trudne.

 

 

Żelazka parowe do prasowania w pionie – ranking

 

 

Philips Steamer Steam&Go GC320/55

 

Model Philips Steamer Steam&Go GC320/55 to wysokiej jakości żelazko parowe, które przeznaczone jest do prasowania w pionie. W czasie tej czynności nie musisz używać rozkładanej deski, więc zajęcie staje się bardziej komfortowe. Wystarczy, że powiesisz ubrania na wieszaku i potraktujesz je strumieniem pary, a tkanina zacznie się prostować.

Moc urządzenia to 1200 W, co gwarantuje wydajną pracę oraz krótki czas podgrzewania (1 min) wody w zbiorniku. Prezentowany model posiada pompkę elektryczną, która zapewnia ciągły strumień na poziomie 24 g/min. Dzięki temu, usuwanie zagnieceń przebiega znacznie szybciej. Przy zakupie otrzymasz również specjalną szczotkę służącą do wygładzania grubszych tkanin, takich jak zimowe płaszcze. Zbiornik z wodą (60 ml) bardzo łatwo odłączyć, by w razie czego napełnić go w czasie prasowania.

Wiele osób zdecydowało się na zakup tego sprzętu ze względu na dużą wydajność pracy. Gdyż w czasie prasowania nie są usuwane tylko zagniecenia, również nieprzyjemne zapachy papierosów, jedzenia oraz potu. Z tego powodu to żelazko parowe do prasowania w pionie w dobrej cenie polecane jest wszystkim konsumentom, którym zależy na efektywnym czyszczeniu ubrań.

Philips Steamer Steam&Go GC320/55 to żelazko parowe do prasowania w pionie o mocy 1200 W. Produkt waży 660 g, a zbiornik na wodę ma pojemność równą 60 ml.

 

Zalety

Budowa: Model ma dobrze wyprofilowaną rączkę. W rezultacie prasowanie przy użyciu tego urządzenia jest wygodne  (uchwyt nie wyślizguje się z dłoni).

Moc: Stosunkowo duża moc sprzętu gwarantuje, że żelazko parowe poradzi sobie z prasowaniem nawet grubych tkanin. Nie musimy się obawiać, że trzeba będzie poświęcić zbyt dużo czasu na prasowanie jednej bluzki czy spodni.  

Czas nagrzewania: Jak twierdzi producent, urządzenie nagrzewa się w mniej niż minutę. W rezultacie nie tracimy zbyt dużo czasu na czekanie, aż żelazko będzie gotowe do pracy.

Zbiornik na wodę: Wiele osób podkreśla, że zbiornik na wodę jest zrobiony z wytrzymałych tworzyw i nie przecieka. Co istotne, pojemnik można łatwo odłączyć w celu jego napełnienia.

Właściwości pary: Generowana przez żelazko para zabija do 99,9% bakterii.

 

Wady

Przewód zasilający: Część osób uważa, że przewód zasilający mógłby być nieco dłuższy. Wtedy praca z urządzeniem byłaby bardziej komfortowa.

 

 

 

 

Philips Steamer Steam&Go GC332/87 

 

Żelazko Philips Steamer Steam&Go GC332/87 to nowoczesny model służący do prasowania w pionie. Dzięki temu czynność zabiera nam znacznie mniej czasu. Urządzenie może być używane zarówno w pionie, jak i poziomie, co zwiększa jego efektywność. W obu tych wariantach nie ma potrzeby używania deski.

W czasie pracy maszyna generuje bardzo silny, ciągły strumień pary. Jest on na tyle silny, że w przypadku cienkich tkanin, wyprasujemy obie warstwy na raz. Stała dystrybucja pary utrzymuje się na poziomie 24 g/min. Poza tym moc sprzętu równa jest 1200 W, co zapewnia wydajną pracą przez kilkadziesiąt minut oraz krótki czas nagrzewania (około 45 sek.). Do tego żelazko jest bardzo skuteczne, gdyż w czasie pracy usuwa do 99,99% bakterii, znajdujących się w ubraniach oraz nieprzyjemne zapachy papierosów, jedzenia czy odoru ciała. W zestawie otrzymasz też specjalną szczotkę do wygładzania grubych tkanin w zimowych płaszczach.

Pojemnik na wodę ma pojemność 60 ml, lecz można go odczepić i od razu napełnić, bez przerywania pracy urządzenia. Zostało to bardzo docenione przez konsumentów.

Żelazko parowe do prasowania w pionie Philips Steamer Steam&Go GC332/87 ma moc równą 1200 W. Pojemność zbiornika na wodę to 60 ml.

 

Zalety

Torba: Do zestawu dołączono płócienną torbę przeznaczoną do przechowywania żelazka. Etui jest szczególnie przydatne podczas podróży.

Właściwości pary: Urządzenie generuje parę, która ma bardzo dobre właściwości: skutecznie usuwa do 99,9% bakterii, jak również pozbywa się nieprzyjemnego zapachu np. dymu papierosowego. W rezultacie nasze ubrania są świeże i pachnące.

Czas nagrzewania: Nie musimy zbyt długo czekać, aby rozpocząć użytkowanie sprzętu. Czas jego nagrzewania wynosi zaledwie kilka sekund. Nawet jeśli spieszymy się do wyjścia, z pewnością zdążymy wyprasować ubranie.

Do delikatnych tkanin: Prezentowane żelazko będzie odpowiednie do prasowania każdego rodzaju tkanin, także bardzo delikatnych. Nie ma obaw o to, że na ulubionej, jedwabnej bluzce pojawi się dziura.

 

Wady

Obudowa: Niektóre osoby twierdzą, że obudowa jest podatna na uszkodzenia, dlatego na powierzchni produktu widać zarysowania.

 

 

 

 

Clatronic TDC 3432 

 

Jeśli poszukujesz dobrej jakości żelazka parowego, to polecamy Ci Clatronic TDC 3432. Jest to urządzenie przeznaczone do prasowania pionowego, co na pewno znacznie ułatwi Ci usuwanie zagnieceń z takich tkanin, jak jedwab.

Moc sprzętu to 1500 W, więc jest on bardzo wydajny, a do tego woda szybko się nagrzewa. Czynność ta zajmuje mniej niż minutę, dlatego wyprasowanie kilkunastu tkanin zajmie Ci tylko kilka minut. Regularne korzystanie z prezentowanego żelazka bardzo pozytywnie wpłynie na żywotność ubrań. Strumień pary usuwa bowiem nie tylko nieeleganckie zagniecenia, ale również bakterie, przykre zapachy jedzenia, papierosów oraz potu. Maszyna wyposażona jest w zbiornik na wodę o pojemności 1,2 l, który może być bez przeszkód napełniany w czasie prasowania. Z kolei przewód ma długość 2 m, więc nie będzie krępował Twoich ruchów.

Ponieważ model jest bardzo wydajny i prosty w użyciu, wiele osób postanowiło w niego zainwestować. Do tego konsumenci docenili szybką pracę maszyny oraz niewielką cenę.

Clatronic TDC 3432 to dobre żelazko parowe do prasowania w pionie do 300 zł. Moc urządzenia to 1500 W. Pojemność zbiornika na wodę jest równa 1200 ml.

 

Zalety

Bezpieczeństwo: Żelazko ma zabezpieczenie przed przegrzaniem. W związku z tym nie musimy się martwić, że dojdzie do nieprzyjemnych sytuacji w trakcie korzystania z produktu.

Dodatkowe akcesoria: Do zestawu dołączono praktyczny wieszak na ubrania. Element ten znacznie ułatwia prasowanie. Zaletą jest także znajdująca się w zestawie szczotka do ubrań.

Efektywność: Sprzęt ma dużą moc, dzięki czemu dobrze radzi sobie z prasowaniem każdego rodzaju tkanin. Konsumenci zapewniają także, że nie trzeba poświęcać zbyt dużo czasu na prasowanie jednej rzeczy, a na ubraniach nie zostają wgniecenia.

 

Wady

Nieszczelna dysza: Pewna grupa Internautów wskazuje, że dysza nie jest solidnie wykonana i przecieka przez nią woda.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 4.75 out of 5)
Loading...