Najlepsze żelazko Bosch

Ostatnio aktualizowane: 19.09.18

 

Jakie żelazko Bosch wybrać?

 

Żelazko jest urządzeniem niemal niezbędnym w każdym domu. To ono jest jednym z najczęściej kupowanych sprzętów i wiele osób ma pewność, że nie potrafiłoby bez niego funkcjonować. Dzięki temu poradnikowi dowiesz się, jak wybrać właściwy model. Na końcu umieściliśmy też ranking trzech żelazek marki Bosch w dobrych cenach.

Bosch jest dziś marką znaną na całym świecie. Od lat produkuje sprzęt gospodarstwa domowego, który pokochali ludzie na całym świecie. Ułatwia on wykonywanie podstawowych czynności domowych, takich jak pranie, prasowanie, czy zmywanie. Produkty marki cechuje nie tylko wysoka jakość, ale i podążanie za najbardziej nowoczesnymi trendami w dziedzinie technologii.

Zakup właściwego żelazka wbrew pozorom nie jest tak łatwy. Na rynku istnieje wiele różnych modeli, a każdy z nich może mieć inne funkcje. Jeśli wybieramy się na zakupy warto się zastanowić, jaki rodzaj najbardziej nas interesuje. Możemy wyróżnić produkty przewodowe (podłączane do gniazdka, najbardziej podstawowe) oraz bezprzewodowe (nie ma konieczności podłączania ich do prądu, bo stopa żelazka nagrzewa się na specjalnym stojaku).

Jeżeli już podejmiemy decyzję, jaki rodzaj urządzenia nas najbardziej interesuje, należy przejść do sprawdzenia jego kilku parametrów. Pierwszym będzie moc. To od niej zależy, jak szybko stopa żelazka się nagrzeje. By móc szybko rozpocząć prasowanie, najlepiej rozejrzeć się za produktem, którego moc będzie wynosiła minimum 200 W.

Istotna jest również regulacja temperatury. Obecnie producenci stosują w swoich produktach trzy systemy zmiany temperatury – za pomocą pokrętła, wyświetlacza z diodami LED lub przycisków oraz ekranu wyświetlacza. Pamiętajmy, że wszystkie dostępne na rynku modele mają takie same oznaczenia temperatur, czyli: do 110 st. C (materiały syntetyczne), do 150 st. C (jedwab, wełna), do 200 st. C (len, bawełna).

Po sprawdzeniu najważniejszych parametrów warto również przyjrzeć się samej stopie żelazka. Powinna ona być m.in. odporna na zarysowania i mieć prawidłowo rozłożone otwory. Ten element jest wykonywany z aluminium, jednak może ono szybko ulegać zniszczeniu. Dlatego też bardziej nowoczesne modele mają stopy pokryte stalą, ceramiką lub teflonem. Poniżej przedstawiamy ranking trzech ciekawych modeli. Z całą pewnością znajdziesz tutaj najlepsze żelazko Bosch w 2018 roku, które spełni Twoje oczekiwania.

 

 

Żelazka Bosch – ranking

 

 

Bosch TDI903231A 

 

Żelazko Bosch TDI903231A to model o mocy 3200 W, którego stopa zapewnia ochronę przed wybłyszczaniem tkanin. Dzięki temu można swobodnie prasować każdego rodzaju ubrania i nie obawiać się o ich zniszczenie. Został on również wyposażony w kompaktowy generator, który wytwarza stałą, dużą ilość pary pozwalającą wyprasować szybko nawet największe zagniecenia.

Produkt ten został wyposażony w innowacyjną, ceramiczną stopę, która nie tylko jest odporna na zarysowania, ale również zapewnia duży komfort prasowania. Jest ona podzielona na trzy strefy naparowywania tkanin, dzięki czemu pozbywanie się zagnieceń nie jest trudne i nie zajmuje wiele czasu.

Konsumenci doceniają to żelazko m.in. za uniwersalne ustawienie temperatury, które jest bezpieczne dla każdego rodzaju tkanin. Ponadto posiada ono funkcję eko, dzięki której można zużyć podczas prasowania nawet do 40% mniej wody oraz 25% mniej energii. Takie rozwiązanie to duża oszczędność przy jednoczesnym zachowaniu właściwej efektywności działania urządzenia.

 

 

 

 

Bosh TDA 703021A

 

Model Bosch TDA 703021A ma moc 3000 W, dzięki której nagrzewa się w zaledwie kilka sekund. Został on wyposażony w specjalny czujnik, za sprawą którego urządzenie grzeje wyłącznie w momencie, gdy jest trzymane w dłoni. Po odstawieniu go następuje automatyczne jego wyłączanie, co może poprawiać bezpieczeństwo całego domu.

Żelazko posiada ceramiczną stopę CeraniumGlissée, która jest bardzo odporna na zarysowania, wpływa też na zwiększenie komfortu w czasie prasowania. Ponadto znajdują się w niej trzy strefy naparowywania tkanin ułatwiające wygładzanie dużych zagnieceń. Można tutaj także znaleźć optymalne ustawienia temperatury dla każdego rodzaju tkaniny.

Konsumenci uważają, że najlepsze żelazka Bosch powinny posiadać funkcję Antishine. Tak też jest w przypadku tego produktu. Z jego pomocą można więc bez obaw prasować ciemne ubrania, a także te posiadające ozdobne nadruki. Dla wielu plusem jest również system AntiCalc, za sprawą którego kamień nie osadza się w urządzeniu, co przedłuża jego żywotność.

 

 

 

 

Bosch TDA 2365

 

Produkt Bosch TDA 2365 to żelazko o mocy 3000 W posiadające innowacyjną, ceramiczną stopę z trzema strefami naparowywania, dlatego musiało ono znaleźć się w naszym rankingu. Posiada ono funkcję o nazwie AntiShine, która zapobiega wybłyszczaniu ubrań, nawet tych bardzo delikatnych. Zapobiega ona również przywieraniu do stopy urządzenia materiałów syntetycznych.

Model ten ma wbudowany specjalny system AntiCalc, który zapobiega w automatyczny sposób osadzaniu się kamienia. Dzięki temu możemy mieć pewność, że żelazko posłuży nam przez bardzo długi czas. Ponadto posiada ono także specjalny, duży otwór z pokrywą, dzięki któremu napełnianie żelazka wodą niezbędną do wytwarzania pary nie będzie już kłopotliwe.

Konsumenci uważają, że to żelazko Bosch w dobrej cenie zasługuje na uwagę przede wszystkim za blokadę kapania wody przy ustawieniu niskiej temperatury. Dla wielu zaletą jest również wskaźnik TempOk, który dokonuje porównania temperatury stopy z wybranym przez nas ustawieniem. Dopóki nie zostanie osiągnięta odpowiednia temperatura, lampka kontrolna będzie migać. Dopiero, gdy zacznie ona świecić nieprzerwanie, można rozpocząć prasowanie.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...