Najlepsza suszarka do ubrań Samsung

Ostatnio aktualizowane: 22.10.18

 

Jaką suszarkę do ubrań Samsung wybrać?

 

Coraz częściej suszarka do ubrań staje się wyposażeniem naszych domów. Jednak, jaką wybrać, gdy się kupuje suszarkę po raz pierwszy i nie ma się z tym urządzeniem żadnych doświadczeń? Właśnie to postaramy się podpowiedzieć prezentując również najlepsze suszarki do ubrań Samsung w rankingu na końcu poradnika.

 

 

Istnieją dwa rodzaje suszarek: kondensacyjne i wywiewowe. Te drugie ze względu na konieczność odprowadzenia pary muszą być podłączone do instalacji wentylacyjnej, więc coraz więcej producentów zarzuca ich produkcję. Suszarki kondensacyjne zbierają wodę z ubrań w specjalnym pojemniku, który jest opróżniany przez użytkownika, bądź automatycznie. Bardziej innowacyjne urządzenia mają pompę ciepła, co pozwala na kumulację ciepła i używanie rozgrzanego po raz kolejny, co wpływa na oszczędności energetyczne.

Ponadto możemy wyróżnić urządzenia wolnostojące lub te do zabudowy. Suszarki mogą, również, jak pralki, być ładowane zarówno od góry, jak i od frontu – zależy to od modelu.

Kupując model dla siebie powinniśmy zwrócić uwagę na jego ładowność. Im więcej domowników, to podobnie, jak pralka, większą ładowność powinna mieć i suszarka. Dobrze jest ładowność dopasować do wkładu, jaki mamy w pralce, aby całe pranie można było przenieść do suszarki.

Najlepsza suszarka do ubrań Samsung w 2018 roku to będzie taki model, który ma wysoką klasę energetyczną. Najlepsze modele mają klasę energetyczną A+++ i takie w pierwszym rzędzie należy wybierać do zakupu, bo suszarka to urządzenie, które zużywa dużo prądu. Zatem urządzenie nawet o wysokiej klasie energetycznej zużyje nie mało prądu.  

Zwrócić uwagę trzeba również na pojemność zbiornika na wodę. Im jest on większy, tym rzadziej, go będziesz opróżniał. Większość modeli ma zbiorniki o pojemności 4 – 5 litrów.

Przydatne w obsłudze urządzenia są różnego rodzaju funkcje, takie jak funkcja opóźnionego startu, czy auto suszenia, gdzie czujniki pralki wykrywają wilgotność ubrań i dostosowują do nich czas suszenia. Dwukierunkowa praca bębna pozwala na efektywniejsze suszenie, a system redukcji zagnieceń ułatwia prasowanie. Suszarki do ubrań Samsung w dobrej cenie posiadają również szereg programów do wyboru, w zależności od rodzaju suszonej odzieży i wymaganego tempa suszenia.

 

 

Suszarki do ubrań Samsung – Ranking

 

 

Samsung DV90H8000HW

 

Samsung DV90H8000HW, to suszarka do ubrań o załadunku do 9 kg odzieży. Wymiary tego modelu to (SxWxG) 59.8 x 85 x 64.5 cm, a drzwiczki otwierają się w lewą stronę. Użytkownik może tu wybierać spośród programów suszenia, takich jak zimne powietrze, koszulki sportowe, ciepłe powietrze, wełna, ekstra suchy, szybkie pranie i ultra delikatny. Suszarka została wyposażona w zabezpieczenie przed uruchomieniem przez dzieci. Można tu zablokować panel sterowania i wszelkie przyciski.

Klasa energetyczna A++ daje pewność, że model ten zużyje tak mało energii, jak tylko to możliwe przy pracy tego typu urządzeń. A poziom hałasu 65 dB, jaki urządzenie emituje podczas pracy nie będzie nadmiernie uciążliwy dla użytkowników. W urządzeniu dodatkowo zastosowano takie technologie, jak wskaźnik filtra, wskaźnik zapełnienia, selekcja czasu schnięcia.

Urządzenie na wyświetlaczu LED pokazuje również ile czasu pozostało do zakończenia programu. Model ten pozwala również na opóźnienie startu suszarki, ma funkcję „łatwe prasowanie”, a także pozwala na podgląd suszenia, dzięki oświetleniu bębna. Użytkownicy tego modelu chwalą go za mnogość funkcji, jakość wykonania i prostotę obsługi.

 

 

 

 

Samsung DV90M5200QW/EO 

 

Blokadę panelu sterowania i blokadę przedwczesnego otwarcia drzwi ma model Samsung DV90M5200QW/EO. Jego wymiary wynoszą (WxSxG) 64 x 60 x 85 cm, a sterowanie odbywa się elektronicznie za pomocą panelu sterowania. Model ten został wyposażony w takie programy, jak bawełna, delikatny, do prasowania, koszule, mix, odzież wierzchnia, pościel, powietrze ciepłe, powietrze zimne, program czasowy, ręczniki, syntetyki, szybki oraz wełna, i pozwala na opóźniony start każdego z nich.

Ponadto suszarka ta posiada unikatowy system pozwalający na zamontowanie jej na górze pralki, dzięki czemu nie zabiera dodatkowej przestrzeni w łazience. Jednorazowy załadunek tego urządzenia to 9 kg odzieży i należy do klasy energetycznej A+++. Producent podaje, że roczne zużycie energii tego modelu wynosi 194 kWh. Dzięki zamontowanym trzem czujnikom suszarka sama monitoruje temperaturę i wilgotność tkanin, aby skończyć suszenie w czasie możliwie najszybszym.

 Użytkownicy cenią sobie w tym modelu, że wyświetla on czas pozostały do ukończenia programu, pozwala na wybranie programu powodującego mniejsze zagniecenia ubrań, oraz wysoką energooszczędność.

 

 

 

 

Samsung AirWash DV90M6200CW/EO 

 

Samsung AirWash DV90M6200CW/EO to suszarka kondensacyjna o załadunku do 9 kg odzieży i wymiarach  (WxSxG) 64 x 60 x 85 cm oraz możliwością montażu na górze pralki. Model ten dysponuje następującymi programami: bawełna, delikatny, do prasowania, koszule, mix, odświeżanie, odzież wierzchnia, pościel, powietrze ciepłe, powietrze zimne, program czasowy, ręczniki, syntetyki, szybki oraz wełna, a każdy z nich można ustawić z opóźnieniem startu.

Klasa energetyczna A+++ zapewnia małe zużycie prądu. Urządzenia przekazuje użytkownikowi informacje o potrzebie oczyszczenia filtru, opróżnienia pojemnika na wodę, o wyborze programu, a także przebiegu i czasie pozostałym do jego zakończenia. Suszarka ta posiada również funkcję odświeżania parowego, albo program zmniejszający ilość zagnieceń. Neutralizacja zapachów spowoduje, że Twoje ubrania wyjęte z bębna będą miały świeży zapach. A blokada panelu sterowania jest zabezpieczeniem przed użyciem suszarki przez dzieci.

Użytkownicy natomiast zwracają uwagę na łącznik szufladowy, którego półka ułatwia wyciąganie prania z bębna. Podoba im się też wygląd suszarki i jej funkcjonalność.

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...