Najlepsza suszarka do ubrań Samsung

Ostatnio aktualizowane: 27.10.20

 

Wielu konsumentów poleca suszarki do ubrań marki Samsung. Ilość dostępnych na rynku urządzeń jest jednak tak duża, że trudno zdecydować się na to, jaki model wybrać. W związku z tym postanowiliśmy stworzyć ranking, który obejmuje jedynie sprawdzone produkty. Samsung DV90M5200QW/EO to suszarka do ubrań zajmująca pierwsze miejsce w zestawieniu. Jest to urządzenie energooszczędne. Kupując je nie musimy się martwić o to, że nasze rachunki za prąd znacznie wzrosną. Sprzęt ma funkcję szybkiego suszenia, która zdaniem wielu Internautów jest bardzo przydatna. Do produkcji modelu wykorzystano dobre gatunkowo tworzywa. Obudowa jest odporna na zarysowania, a dodatkowo łatwa w czyszczeniu. Urządzenie zostało wyposażone w skuteczny filtr, który pozwala pozbyć się kurzu z wnętrza suszarki. Użytkownik jest informowany o konieczności czyszczenia filtra, co ułatwia konserwację sprzętu. Drugie miejsce w rankingu należy do suszarki Samsung AirWash DV90M6200CW/EO, która ma oświetlany bęben. Model można postawić na pralce (łącznik szufladowy).

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką suszarkę do ubrań Samsung wybrać?

 

Coraz częściej suszarka do ubrań staje się wyposażeniem naszych domów. Jednak, jaką wybrać, gdy się kupuje suszarkę po raz pierwszy i nie ma się z tym urządzeniem żadnych doświadczeń? Właśnie to postaramy się podpowiedzieć prezentując również najlepsze suszarki do ubrań Samsung w rankingu na końcu poradnika.

 

 

Istnieją dwa rodzaje suszarek: kondensacyjne i wywiewowe. Te drugie ze względu na konieczność odprowadzenia pary muszą być podłączone do instalacji wentylacyjnej, więc coraz więcej producentów zarzuca ich produkcję. Suszarki kondensacyjne zbierają wodę z ubrań w specjalnym pojemniku, który jest opróżniany przez użytkownika, bądź automatycznie. Bardziej innowacyjne urządzenia mają pompę ciepła, co pozwala na kumulację ciepła i używanie rozgrzanego po raz kolejny, co wpływa na oszczędności energetyczne.

Ponadto możemy wyróżnić urządzenia wolnostojące lub te do zabudowy. Suszarki mogą, również, jak pralki, być ładowane zarówno od góry, jak i od frontu – zależy to od modelu.

Kupując model dla siebie powinniśmy zwrócić uwagę na jego ładowność. Im więcej domowników, to podobnie, jak pralka, większą ładowność powinna mieć i suszarka. Dobrze jest ładowność dopasować do wkładu, jaki mamy w pralce, aby całe pranie można było przenieść do suszarki.

Najlepsza suszarka do ubrań Samsung w 2020 roku to będzie taki model, który ma wysoką klasę energetyczną. Najlepsze modele mają klasę energetyczną A+++ i takie w pierwszym rzędzie należy wybierać do zakupu, bo suszarka to urządzenie, które zużywa dużo prądu. Zatem urządzenie nawet o wysokiej klasie energetycznej zużyje nie mało prądu.  

Zwrócić uwagę trzeba również na pojemność zbiornika na wodę. Im jest on większy, tym rzadziej, go będziesz opróżniał. Większość modeli ma zbiorniki o pojemności 4 – 5 litrów.

Przydatne w obsłudze urządzenia są różnego rodzaju funkcje, takie jak funkcja opóźnionego startu, czy auto suszenia, gdzie czujniki pralki wykrywają wilgotność ubrań i dostosowują do nich czas suszenia. Dwukierunkowa praca bębna pozwala na efektywniejsze suszenie, a system redukcji zagnieceń ułatwia prasowanie. Suszarki do ubrań Samsung w dobrej cenie posiadają również szereg programów do wyboru, w zależności od rodzaju suszonej odzieży i wymaganego tempa suszenia.

 

 

Suszarki do ubrań Samsung – Ranking

 

 

Samsung DV90M5200QW/EO 

 

Blokadę panelu sterowania i blokadę przedwczesnego otwarcia drzwi ma model Samsung DV90M5200QW/EO. Jego wymiary wynoszą (WxSxG) 64 x 60 x 85 cm, a sterowanie odbywa się elektronicznie za pomocą panelu sterowania. Model ten został wyposażony w takie programy, jak bawełna, delikatny, do prasowania, koszule, mix, odzież wierzchnia, pościel, powietrze ciepłe, powietrze zimne, program czasowy, ręczniki, syntetyki, szybki oraz wełna, i pozwala na opóźniony start każdego z nich.

Ponadto suszarka ta posiada unikatowy system pozwalający na zamontowanie jej na górze pralki, dzięki czemu nie zabiera dodatkowej przestrzeni w łazience. Jednorazowy załadunek tego urządzenia to 9 kg odzieży i należy do klasy energetycznej A+++. Producent podaje, że roczne zużycie energii tego modelu wynosi 194 kWh. Dzięki zamontowanym trzem czujnikom suszarka sama monitoruje temperaturę i wilgotność tkanin, aby skończyć suszenie w czasie możliwie najszybszym.

 Użytkownicy cenią sobie w tym modelu, że wyświetla on czas pozostały do ukończenia programu, pozwala na wybranie programu powodującego mniejsze zagniecenia ubrań, oraz wysoką energooszczędność.

Model DV90M5200QW/EO to dobra suszarka do ubrań Samsung do 3000 zł. Urządzenie jest w klasie energetycznej A+++. Wymiary modelu to: 60 cm x 85 cm x 64 cm.

Zalety
Szybkie suszenie:

Sprzęt ma program szybkiego suszenia trwający 35 minut. Jest on przeznaczony do małego prania. Dzięki tej funkcji możemy szybko wysuszyć potrzebne nam ubrania.

Energooszczędność:

Klasa energetyczna sprzętu to A+++. W rezultacie możemy być pewni, że urządzenie nie pobiera zbyt dużo prądu, a tym samym nasze rachunki za energię nie będą zbyt wysokie.

Filtr 2w1:

Urządzenie jest wyposażone w skuteczny filtr typu 2w1, który bardzo dobrze usuwa ze sprzętu kurz i włókna. Warto podkreślić, że filtr nie wymaga częstego czyszczenia, a o potrzebie jego wymycia informuje specjalny alarm.

Pompa ciepła:

Za sprawą pompy ciepła możliwe jest suszenie ubrań w niższej temperaturze. To pozwala uchronić tkaniny przed ich ewentualnym zniszczeniem.

System Smart Check:

Model ma system Smart Check, który pozwala łatwo rozpoznać i rozwiązać problem w przypadku nieodpowiedniego działania suszarki.

Wady
Głośność pracy:

Po przeczytaniu wielu komentarzy można dojść do wniosku, że jedyną wadą urządzenia jest stosunkowo głośna praca.

 

 

 

 

Samsung AirWash DV90M6200CW/EO 

 

Samsung AirWash DV90M6200CW/EO to suszarka kondensacyjna o załadunku do 9 kg odzieży i wymiarach  (WxSxG) 64 x 60 x 85 cm oraz możliwością montażu na górze pralki. Model ten dysponuje następującymi programami: bawełna, delikatny, do prasowania, koszule, mix, odświeżanie, odzież wierzchnia, pościel, powietrze ciepłe, powietrze zimne, program czasowy, ręczniki, syntetyki, szybki oraz wełna, a każdy z nich można ustawić z opóźnieniem startu.

Klasa energetyczna A+++ zapewnia małe zużycie prądu. Urządzenia przekazuje użytkownikowi informacje o potrzebie oczyszczenia filtru, opróżnienia pojemnika na wodę, o wyborze programu, a także przebiegu i czasie pozostałym do jego zakończenia. Suszarka ta posiada również funkcję odświeżania parowego, albo program zmniejszający ilość zagnieceń. Neutralizacja zapachów spowoduje, że Twoje ubrania wyjęte z bębna będą miały świeży zapach. A blokada panelu sterowania jest zabezpieczeniem przed użyciem suszarki przez dzieci.

Użytkownicy natomiast zwracają uwagę na łącznik szufladowy, którego półka ułatwia wyciąganie prania z bębna. Podoba im się też wygląd suszarki i jej funkcjonalność.

Klasa energetyczna suszarki Samsung AirWash DV90M6200CW/EO to A+++. Wymiary sprzętu są następujące: 60 cm x 85 cm x 65 cm.

Zalety
Blokada rodzicielska:

Model ma blokadę rodzicielską. Dzięki niej nie musimy się martwić o to, że nasze dzieci przypadkowo zmienią wybrane przez nas ustawienia sprzętu i konieczne będzie jego ponowne programowanie.

Automatycznie ustawiany czas suszenia:

OptimalDry to inteligentny system suszenia, który m.in. za sprawą czujników wilgoci automatycznie ustawia czas potrzebny do wysuszenia danej partii ubrań.

Łącznik szufladowy:

Produkt ma łącznik szufladowy, który pozwala na ustawienie suszarki na pralce. Użytkownik może w łatwy sposób oszczędzić miejsce w łazience czy pralni.

Oświetlenie bębna:

W środku bębna znajduje się oświetlenie, które znacznie ułatwia napełnianie suszarki, jak również pozwala na swobodne wyjmowanie ubrań.

Wady
Filtr:

Czasami wyjęcie filtra stanowi problem. Może się więc zdarzyć, że będziemy mieć kłopot z dokładnym wyczyszczeniem tego elementu.

 

 

 

 

Samsung QuickDrive DV90N62632W

 

Suszarka do ubrań Samsung QuickDrive DV90N62632W jest w klasie energetycznej A+++. To daje pewność, że jej regularne używanie nie będzie powodowało znacznego zwiększenia kosztów za prąd. Ponadto kupując energooszczędny model wspieramy środowisko naturalne.

Wymiary sprzętu są następujące: 85 cm x 60 cm x 60 cm. Jego ładowność jest równa 9 kg. Model waży ok. 50 kg. Urządzenie ma wskaźnik poziomu wody, dzięki któremu wiadomo, kiedy należy opróżnić zebraną w pojemniku ciecz. Suszarkę można obsługiwać z poziomu swojego telefonu, a więc niezależnie od miejsca, w jakim się znajdujemy. Filtr 2w1 pozwala łatwo utrzymać wnętrze sprzętu w nienagannej czystości. Czysty bęben stanowi gwarancję efektywności.

Do zakupu suszarki do ubrań Samsung QuickDrive DV90N62632W zachęca jej funkcjonalność i solidne wykonanie. Konsumenci bez wątpienia doceniają to, że w urządzeniu można bezpiecznie suszyć nawet bardzo delikatne tkaniny. Sporym plusem jest również wytrzymały i efektywny silnik.

Samsung QuickDrive DV90N62632W to suszarka do ubrań w klasie energetycznej A+++. Model ma wymiary: 85 cm x 60 cm x 60 cm.

Zalety
Smart Control:

Użytkownik ma możliwość zdalnego sterowania pracą suszarki z poziomu swojego smartfona. Wystarczy przed pierwszym użyciem urządzenia sparować je z posiadanym przez nas telefonem.

Silnik:

Model został wyposażony w silnik Digital Inverter, który cechuje niezwykła trwałość. Ogranicza to ryzyko wystąpienia awarii. Warto wspomnieć o tym, że silnik stosunkowo cicho pracuje.

Delikatna dla ubrań:

Prezentowana suszarka jest delikatna dla różnego rodzaju tkanin. W związku z tym można w niej bez obaw suszyć nawet bardzo cienkie materiały (np. aksamitną bluzkę).

Wady
Obsługa:

Dołączona do opakowania instrukcja obsługi nie wyjaśnia w sposób wyczerpujący, jak należy korzystać ze sprzętu.

 

 

 

 

Czy warto kupić suszarkę do ubrań?

 

Nie zawsze mamy możliwość swobodnego wywieszenia ubrań po praniu na lince. Musimy wtedy korzystać z innych rozwiązań, np. takich jak automatyczna suszarka do ubrań. Urządzenie przypomina pralkę, ale jego zadaniem jest nie pranie, a suszenie. Zastanawiasz się, czy zaopatrzyć się w taki sprzęt? W tym artykule podpowiemy Ci, czy warto kupić suszarkę do ubrań.

 

 

Komu przydaje się suszarka do ubrań?

Jeżeli mieszkasz sam, to raczej nie gromadzisz zbyt dużo prania. W tym wypadku możliwe, że suszarka będzie wyłącznie zajmować Ci miejsce w domu i lepszy będzie zakupu sprzętu 2w1. Jeżeli jednak w domu mieszkają więcej niż dwie osoby, a szczególnie dzieci, to suszarka jest jak najbardziej pomocna. Urządzenie przyda się nawet dwójce osób, które mieszkają w bloku i nie mają za bardzo gdzie powiesić prania. Sprzęt 2w1 to dobry wybór do małego mieszkania, ale jeśli masz miejsce, osobna suszarka jest lepsza, gdyż jest mocniejsza i wydajniejsza.

 

Czy suszenie w suszarce do ubrań zabiera dużo czasu?

Suszarka do ubrań pozwala zaoszczędzić czas. Możesz zapomnieć o żmudnym wywieszaniu ubrań na linkach lub kaloryferach. Wystarczy, że włożysz całość prania do bębna sprzętu i ustawisz jego pracę. Po zakończeniu suszenia możesz zazwyczaj bezpośrednio poskładać już suche ubrania, a następnie umieścić je w szafach. Pamiętaj jednak, że wszystko zależy od modelu suszarki, z jakiego korzystasz.

 

Czy używanie suszarki do ubrań jest wygodne?

Jaka suszarka do ubrań jest polecana? Wielu użytkowników odpowiada, że taka, która jest wyposażona w wiele ustawień. Takie ustawienia są dla nas bardzo wygodne. Pamiętaj, że suszarka działa podobnie do pralka. Dlatego ma znaczenie, jaki rodzaj ubrań wkładasz do urządzenia. Nowoczesne suszarki mają specjalne programy, z pomocą których można suszyć delikatne tkaniny, ubrania dla dzieci, jeans i wiele innych materiałów. Nie musisz się martwić, że po wypraniu te dziecięce lub bardzo delikatne zostaną zniszczone.

 

 

Jakich rezultatów można się spodziewać?

Wielu użytkowników zauważyło, że ubrania wyjęte bezpośrednio z suszarki do ubrań bardzo ładnie pachną, a na dodatek są bardzo miękkie. Jeżeli suszy się sprzętem, napełniając go ciepłą wodą, to działa on podobnie jak żelazko. Ubrania nie są pogniecione i bardzo często nie wymagają dodatkowego prasowania. W tym momencie możemy zaoszczędzić czas i uniknąć nielubianej przez wielu czynności, jaką jest prasowanie. Pamiętaj jednak, żeby ubrania wyglądały dobrze, trzeba je od razu po zakończeniu suszenia wyciągnąć z suszarki. Warto zainwestować w model, który ma specjalny czujnik i daje sygnał wtedy, kiedy suszenie się kończy (w zależności od ilości oraz rodzaju ubrań sam proces może trwać od kilku minut do kilku godzin). W rezultacie nie musisz co chwilę sprawdzać, czy suszenie się zakończyło.

 

Dbanie o suszarkę do ubrań

Niektórym osobom wydaje się, że nie warto kupować suszarki do ubrań ze względu na skomplikowaną pielęgnację. Jednak pielęgnacja urządzenia typu suszarka zazwyczaj ogranicza się wyłącznie do mycia raz na jakiś czas. Tak samo, jak w przypadku innych sprzętów, musimy co pewien czas kontrolować, czy wszystkie części suszarki odpowiednio działają, ponieważ na wewnętrznych częściach często osiada kamień z wody. Warto dodać, że większość urządzeń nie pobiera zbyt dużo prądu, a koszt 1 suszenia to zazwyczaj około 1 zł. Biorąc pod uwagę wygodę oraz szybkość pracy, korzystanie z suszarki do ubrań jest w wielu wypadkach bardziej opłacalne niż korzystanie z tradycyjnych metod suszenia, na przykład wieszanie ubrań na lince.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 


Produkty te nie są już dostępne

 

Samsung DV90H8000HW

 

Samsung DV90H8000HW, to suszarka do ubrań o załadunku do 9 kg odzieży. Wymiary tego modelu to (SxWxG) 59.8 x 85 x 64.5 cm, a drzwiczki otwierają się w lewą stronę. Użytkownik może tu wybierać spośród programów suszenia, takich jak zimne powietrze, koszulki sportowe, ciepłe powietrze, wełna, ekstra suchy, szybkie pranie i ultra delikatny. Suszarka została wyposażona w zabezpieczenie przed uruchomieniem przez dzieci. Można tu zablokować panel sterowania i wszelkie przyciski.

Klasa energetyczna A++ daje pewność, że model ten zużyje tak mało energii, jak tylko to możliwe przy pracy tego typu urządzeń. A poziom hałasu 65 dB, jaki urządzenie emituje podczas pracy nie będzie nadmiernie uciążliwy dla użytkowników. W urządzeniu dodatkowo zastosowano takie technologie, jak wskaźnik filtra, wskaźnik zapełnienia, selekcja czasu schnięcia.

Urządzenie na wyświetlaczu LED pokazuje również ile czasu pozostało do zakończenia programu. Model ten pozwala również na opóźnienie startu suszarki, ma funkcję „łatwe prasowanie”, a także pozwala na podgląd suszenia, dzięki oświetleniu bębna. Użytkownicy tego modelu chwalą go za mnogość funkcji, jakość wykonania i prostotę obsługi.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
1 Comment
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
jola drąg
jola drąg
1 year ago

mam suszarkę do prania samsung. Czyszczenie jej to jakaŚ zmora.nie powinna być w ogóle dopuszczona na rynek właśnie z tego powodu.

DMCA.com Protection Status