Najlepsza stacja parowa Tefal

Ostatnio aktualizowane: 21.09.18

 

Jaką stację parową Tefal wybrać?

 

Przebywając w sferze publicznej powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na wygląd naszych ubrań. Jeśli będą one wyprasowane na pewno wydamy się bardziej profesjonalni. Takie rzeczy mają szczególne znaczenie podczas rozmów o pracę, czy prezentacji na forum firmy. Niestety nie każdy materiał można prasować przy użyciu żelazka. Z tego powodu dobrą inwestycją jest zakup stacji parowej, która ułatwi usunięcie zagnieceń. Aby ułatwić Ci wybór przygotowaliśmy ten oto poradnik, z którego dowiesz, co cechuje najlepsze stacje parowe Tefal. Dodatkowo, na końcu artykułu opisaliśmy trzy godne polecenia urządzenia.

Firma Tefal już od ponad 50 lat wprowadza na rynek swoje innowacyjne produkty. Swoim klientom dała się poznać jako jeden z czołowych producentów garnków i patelni, jednak jej oferta obejmuje również sprzęty gospodarstwa domowego. Powodem tak dużego zaufania konsumentów do marki jest wysoka jakość urządzeń oraz ich elegancki wygląd.

Decydując się na zakup stacji parowej koniecznie zwróć uwagę na moc urządzenia. Parametr ten jest ważny dla wydajności sprzętu, jak również dla naszego portfela. Dobrze zakupić szybko nagrzewający się sprzęt, który dodatkowo posiada możliwość regulacji temperatury. Pomoże Ci to dostosować sposób pracy maszyny do aktualnie prasowanego materiału. Jeśli interesuje Cię najlepsza stacja parowa Tefal w 2018 roku to polecamy zainwestowanie w model, którego moc mieści się w przedziale 2000 W – 2500 W.

Istotnym parametrem jest także pojemność zbiornika na wodę. Ważne jest, aby zbiornik był duży, gdyż zwiększy to wydajność interesującego Cię urządzenia. Takie modele pozwalają na dłuższą pracę, jednak ich czas nagrzewania jest dłuższy. W tym poradniku chcielibyśmy zachęcić do inwestycji w urządzenia, których zbiorniki mają od 1.2 l do 1,8 l. Dodatkowo, koniecznie sprawdź, jak wygląda uzupełnianie pojemnika w czasie pracy maszyny.

Następną kwestią, której musisz poświęcić uwagę jest czas podgrzewania wody. Parametr ten bezpośrednio odpowiada za komfort naszego użytkowania. Przecież nikt nie lubi zbyt długo czekać. Standardem w stacjach parowych są dwie minuty oczekiwania na nagrzanie i takie właśnie sprzęty chcielibyśmy Ci polecić.

Na wielu generatorach pary nie ma pokręteł, mamy za to wyświetlacz, na którym wybieramy odpowiednie funkcje. Z tego powodu polecamy zakup sprzętu, który bogaty jest w opcje prasowania, gdyż tylko takie urządzenie pomoże Ci dobrać odpowiedni program do tkaniny.

 

 

Stacje parowe Tefal – ranking

 

 

Tefal Pro Express Total Plus GV8962

 

Jeśli zależy Ci na zakupie nowoczesnej stacji parowej, to polecamy model Tefal Pro Express Total Plus GV8962. Największą zaletą urządzenia jest to, że działa ono na korzyść ochrony środowiska, gdyż nie wymaga użycia zbyt dużej ilości prądu.

Innowacyjna technologia sprawia, że system antywapienny zapobiega osadzaniu się kamienia wewnątrz żelazka. Zdecydowanie zwiększa to żywotność urządzenia. Pełnię bezpieczeństwa zapewnia system Auto off, który wyłącza maszynę po 30 sekundach bezruchu w pozycji poziomej i 8 minutach w pionie. Każdy użytkownik może samodzielnie wybrać 1 z 3 poziomów temperatury, co pozwala na precyzyjne dostosowanie pracy sprzętu do rodzaju tkaniny. Warto dodać, że stacja pozwala na uzupełnianie wody w 1,6 – litrowym zbiorniku bez konieczności przerywania prasowania. Ciśnienie pary to 6,5 bar, co pozwala na usunięcie nawet dużych zagnieceń.

Opinie konsumentów o tym sprzęcie są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło elegancki design i dużą moc urządzenia. Sprzęt ten wytwarza do 120 g pary w ciągu minuty. Posiada również dodatkowe uderzenie wynoszące 430 g na minutę.

 

 

 

 

Tefal Easy Pressing GV5245

 

Urządzenie Tefal Easy Pressing GV5245 to bardzo elegancka i ekologiczna stacja parowa, która pomoże Ci usunąć zagniecenia na niemal każdym materiale. Warto dodać, że za sprawą innowacyjnych technologii, system Anti Calc Collector samodzielnie usuwa kamień, który odkłada się w zbiorniku. Dzięki temu żywotność maszyny jest znacznie większa.

Moc prezentowanego produktu to 2320 W, co gwarantuje szybkie i wydajne prasowanie. Zbiornik na wodę ma pojemność 1 l, co w pełni wystarczy, aby wyprasować kilkanaście koszul. Istnieje naturalnie opcja prostego uzupełnienia cieczy w pojemniku, bez konieczności zatrzymywania pracy sprzętu. Dużym udogodnieniem jest możliwość prasowania w pionie, co pozwala pozbyć się zagnieceń na eleganckich sukienkach, czy garniturach. Urządzenie posiada opcję ciągłego wytwarzania pary w ilości 90 g na minutę. Ciśnienie wytwarzane przez maszynę to 4,3 bar.

Opinie konsumentów o tym modelu są bardzo pozytywne. Wiele osób doceniło gładki ślizg po tkaninie oraz kompaktowe wymiary, ułatwiające przechowywanie. Warto też zaznaczyć, że za sprawą funkcji Eco pobór prądu jest znacznie mniejszy, niż w przypadku innych urządzeń. Sprawia to, że stacja parowa nie ma negatywnego wpływu na środowisko.

 

 

 

 

Tefal GV 4630

 

Stacja parowa Tefal GV 4630 to bardzo nowoczesne i godne polecenia urządzenie, które cechuje się niewielkim zużyciem prądu. Dzięki temu, model ten nie wpływa negatywnie na nasze rachunki. Co więcej, nie przyczynia się do degradacji środowiska.

Ciekawym udogodnieniem jest możliwość silnego uderzenia parą, co pozwala na usunięcie bardzo mocnych zagnieceń. Wygenerowany para wnika głęboko w tkaninę, a następnie ją zmiękcza. Ciśnienie pary wynosi 4,2 bara, zaś ilość jej wytworzenia to 110 g na minutę. Warto jednak dodać, że każdy użytkownik może samodzielnie zmienić tę wartość, za pomocą wybrania innego programu. Ta godna polecenia stacja parowa Tefal w dobrej cenie ma zbiornik o pojemności 0,7 l. Wiedz jednak, że jest możliwość szybkiego uzupełnienia płynu, bez konieczności zatrzymywania maszyny. Gładka, ceramiczna stopa Easy Gliding zapewnia dobry poślizg na tkaninie.

Opinie konsumentów o tym modelu są bardzo pozytywne. Wiele osób doceniło możliwość prasowania w pionie, gdyż pozwala to na usunięcie zagnieceń na sukienkach i garniturach.

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)
Loading...