fbpx

Najlepsza stacja parowa Tefal

Ostatnio aktualizowane: 19.09.19

 

Stacje parowe Tefal uznawane są za jedne z najlepszych urządzeń na rynku. W ofercie producenta można jednak znaleźć wiele atrakcyjnych modeli, dlatego wybór jednego z nich nie jest oczywisty. Jeśli nie chcesz poświęcać zbyt dużo czasu na porównywanie poszczególnych urządzeń, powinieneś przeczytać nasz ranking. Zamieściliśmy w nim opisy najbardziej funkcjonalnych stacji parowych Tefal. Pierwsze miejsce w zestawieniu należy do modelu Tefal GV8962. Ma on spory zbiornik na wodę, więc nie trzeba zbyt często przerywać pracy, aby go uzupełnić. Co istotne, urządzenie nie pobiera dużo prądu, a użytkownik ma możliwość ustawienia trybu Eco. Z uwagi na sporą moc i wydajny generator pary przy użyciu żelazka możemy wygładzić nawet najbardziej pogniecione ubrania. Drugie miejsce w rankingu zajęła stacja parowa Tefal Easy Pressing GV5245. Żelazko ma solidnie wykonaną i odporną na zarysowania stopę. Warto wspomnieć, że element ten jest odpowiednio wyprofilowany, co umożliwia łatwe wyprasowanie mankietów czy miejsc obok guzików.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką stację parową Tefal wybrać?

 

Przebywając w sferze publicznej powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na wygląd naszych ubrań. Jeśli będą one wyprasowane na pewno wydamy się bardziej profesjonalni. Takie rzeczy mają szczególne znaczenie podczas rozmów o pracę, czy prezentacji na forum firmy. Niestety nie każdy materiał można prasować przy użyciu żelazka. Z tego powodu dobrą inwestycją jest zakup stacji parowej, która ułatwi usunięcie zagnieceń. Aby ułatwić Ci wybór przygotowaliśmy ten oto poradnik, z którego dowiesz, co cechuje najlepsze stacje parowe Tefal. Dodatkowo, na końcu artykułu opisaliśmy trzy godne polecenia urządzenia.

Firma Tefal już od ponad 50 lat wprowadza na rynek swoje innowacyjne produkty. Swoim klientom dała się poznać jako jeden z czołowych producentów garnków i patelni, jednak jej oferta obejmuje również sprzęty gospodarstwa domowego. Powodem tak dużego zaufania konsumentów do marki jest wysoka jakość urządzeń oraz ich elegancki wygląd.

Decydując się na zakup stacji parowej koniecznie zwróć uwagę na moc urządzenia. Parametr ten jest ważny dla wydajności sprzętu, jak również dla naszego portfela. Dobrze zakupić szybko nagrzewający się sprzęt, który dodatkowo posiada możliwość regulacji temperatury. Pomoże Ci to dostosować sposób pracy maszyny do aktualnie prasowanego materiału. Jeśli interesuje Cię najlepsza stacja parowa Tefal w 2019 roku to polecamy zainwestowanie w model, którego moc mieści się w przedziale 2000 W – 2500 W.

Istotnym parametrem jest także pojemność zbiornika na wodę. Ważne jest, aby zbiornik był duży, gdyż zwiększy to wydajność interesującego Cię urządzenia. Takie modele pozwalają na dłuższą pracę, jednak ich czas nagrzewania jest dłuższy. W tym poradniku chcielibyśmy zachęcić do inwestycji w urządzenia, których zbiorniki mają od 1.2 l do 1,8 l. Dodatkowo, koniecznie sprawdź, jak wygląda uzupełnianie pojemnika w czasie pracy maszyny.

Następną kwestią, której musisz poświęcić uwagę jest czas podgrzewania wody. Parametr ten bezpośrednio odpowiada za komfort naszego użytkowania. Przecież nikt nie lubi zbyt długo czekać. Standardem w stacjach parowych są dwie minuty oczekiwania na nagrzanie i takie właśnie sprzęty chcielibyśmy Ci polecić.

Na wielu generatorach pary nie ma pokręteł, mamy za to wyświetlacz, na którym wybieramy odpowiednie funkcje. Z tego powodu polecamy zakup sprzętu, który bogaty jest w opcje prasowania, gdyż tylko takie urządzenie pomoże Ci dobrać odpowiedni program do tkaniny.

 

 

Stacje parowe Tefal – ranking

 

 

Tefal Pro Express Total Plus GV8962

 

Jeśli zależy Ci na zakupie nowoczesnej stacji parowej, to polecamy model Tefal Pro Express Total Plus GV8962. Największą zaletą urządzenia jest to, że działa ono na korzyść ochrony środowiska, gdyż nie wymaga użycia zbyt dużej ilości prądu.

Innowacyjna technologia sprawia, że system antywapienny zapobiega osadzaniu się kamienia wewnątrz żelazka. Zdecydowanie zwiększa to żywotność urządzenia. Pełnię bezpieczeństwa zapewnia system Auto off, który wyłącza maszynę po 30 sekundach bezruchu w pozycji poziomej i 8 minutach w pionie. Każdy użytkownik może samodzielnie wybrać 1 z 3 poziomów temperatury, co pozwala na precyzyjne dostosowanie pracy sprzętu do rodzaju tkaniny. Warto dodać, że stacja pozwala na uzupełnianie wody w 1,6 – litrowym zbiorniku bez konieczności przerywania prasowania. Ciśnienie pary to 6,5 bar, co pozwala na usunięcie nawet dużych zagnieceń.

Opinie konsumentów o tym sprzęcie są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło elegancki design i dużą moc urządzenia. Sprzęt ten wytwarza do 120 g pary w ciągu minuty. Posiada również dodatkowe uderzenie wynoszące 430 g na minutę.

Tefal GV8962 to stacja parowa o mocy równej 2200 W. Urządzenie generuje 120 g pary w ciągu minuty. Zbiornik na wodę ma pojemność równą 1,6 l.

Zalety
System antywapienny:

Sprzęt ma system antywapienny Anti-Calc, który skutecznie ogranicza osadzanie się kamienia wewnątrz żelazka. Wpływa to pozytywnie na jego efektywność i wydłuża czas użytkowania.

Bezpieczeństwo:

Urządzenie jest bezpieczne w użytkowaniu, dzięki systemowi Auto off. To on powoduje, że żelazko wyłącza się automatycznie po upływie 30 sekund bezczynności w pozycji poziomej i po 8 minutach w bezruchu w pozycji pionowej.

Tryb Eco:

Chcąc obniżyć rachunki za energię elektryczną możemy wybrać tryb pracy Eco. Pozwala on nie tylko zmniejszyć zużycie energii, ale także przyczynić się do ochrony środowiska.

Zbiornik na wodę:

Model wyposażono w duży pojemnik na wodę. Zaletą zbiornika jest nie tylko spora pojemność, ale również fakt, że można go napełniać nie przerywając pracy żelazka.

Efektywność:

Żelazko ma dużą moc i dobrze wyprofilowaną stopę, dzięki czemu jest efektywne.

Wady
Waga:

Urządzenie jest stosunkowo ciężkie, dlatego po kilkudziesięciu minutach prasowania możemy odczuwać delikatny ból dłoni.

 

 

 

 

Tefal Easy Pressing GV5245

 

Urządzenie Tefal Easy Pressing GV5245 to bardzo elegancka i ekologiczna stacja parowa, która pomoże Ci usunąć zagniecenia na niemal każdym materiale. Warto dodać, że za sprawą innowacyjnych technologii, system Anti Calc Collector samodzielnie usuwa kamień, który odkłada się w zbiorniku. Dzięki temu żywotność maszyny jest znacznie większa.

Moc prezentowanego produktu to 2320 W, co gwarantuje szybkie i wydajne prasowanie. Zbiornik na wodę ma pojemność 1 l, co w pełni wystarczy, aby wyprasować kilkanaście koszul. Istnieje naturalnie opcja prostego uzupełnienia cieczy w pojemniku, bez konieczności zatrzymywania pracy sprzętu. Dużym udogodnieniem jest możliwość prasowania w pionie, co pozwala pozbyć się zagnieceń na eleganckich sukienkach, czy garniturach. Urządzenie posiada opcję ciągłego wytwarzania pary w ilości 90 g na minutę. Ciśnienie wytwarzane przez maszynę to 4,3 bar.

Opinie konsumentów o tym modelu są bardzo pozytywne. Wiele osób doceniło gładki ślizg po tkaninie oraz kompaktowe wymiary, ułatwiające przechowywanie. Warto też zaznaczyć, że za sprawą funkcji Eco pobór prądu jest znacznie mniejszy, niż w przypadku innych urządzeń. Sprawia to, że stacja parowa nie ma negatywnego wpływu na środowisko.

Stacja parowa Tefal Easy Pressing GV5245 ma biało-niebieską obudowę. Moc urządzenia wynosi 2320 W, a pojemność zbiornika na wodę jest równa 1 l.

Zalety
Kabel zasilający:

Uwagę wielu osób przykuł dobrze wykonany kabel zasilający. Został on zrobiony z mocnych tworzyw, co ogranicza ryzyko jego przerwania. Warto dodać, że przewód nie plącze się w trakcie prasowania.

Stopa:

Żelazko ma stopę Ulatragliss, która gwarantuje bardzo dobry ślizg po tkaninie ułatwiając tym samym prasowanie. Dodatkowo stopa jest odporna na zarysowania i łatwo utrzymać ją w czystości.

Do każdego rodzaju tkanin:

Urządzenie jest dostosowane do wygładzania różnego rodzaju tkanin. Dobrze radzi sobie nawet z grubymi i mocno pogniecionymi ubraniami.

Blokada:

Stacja parowa ma blokadę, która gwarantuje, że żelazko nie wyślizgnie się z podstawy w trakcie przenoszenia. Zapewnia to bezpieczeństwo, jak również ogranicza ryzyko uszkodzenia sprzętu na skutek jego upadku na podłogę.

Wady
Uzupełnianie zbiornika:

Konsumenci twierdzą, że uzupełnianie zbiornika na wodę jest niewygodne.

 

 

 

 

Tefal GV 4630

 

Stacja parowa Tefal GV 4630 to bardzo nowoczesne i godne polecenia urządzenie, które cechuje się niewielkim zużyciem prądu. Dzięki temu, model ten nie wpływa negatywnie na nasze rachunki. Co więcej, nie przyczynia się do degradacji środowiska.

Ciekawym udogodnieniem jest możliwość silnego uderzenia parą, co pozwala na usunięcie bardzo mocnych zagnieceń. Wygenerowany para wnika głęboko w tkaninę, a następnie ją zmiękcza. Ciśnienie pary wynosi 4,2 bara, zaś ilość jej wytworzenia to 110 g na minutę. Warto jednak dodać, że każdy użytkownik może samodzielnie zmienić tę wartość, za pomocą wybrania innego programu. Ta godna polecenia stacja parowa Tefal w dobrej cenie ma zbiornik o pojemności 0,7 l. Wiedz jednak, że jest możliwość szybkiego uzupełnienia płynu, bez konieczności zatrzymywania maszyny. Gładka, ceramiczna stopa Easy Gliding zapewnia dobry poślizg na tkaninie.

Opinie konsumentów o tym modelu są bardzo pozytywne. Wiele osób doceniło możliwość prasowania w pionie, gdyż pozwala to na usunięcie zagnieceń na sukienkach i garniturach.

Model GV 4630 to dobra stacja parowa Tefal do 350 zł. Generator pary ma moc równą 2200 W. Urządzenie wytwarza 110 g pary w ciągu minuty.

Zalety
Funkcjonalność:

Prezentowany sprzęt jest funkcjonalny. Żelazko umożliwia nie tylko prasowanie w poziomie, ale także w pionie. Przy użyciu urządzenia możemy więc szybko wygładzić koszulę czy bluzkę bez konieczności wyjmowania z szafy deski do prasowania.

Schowek na kabel:

Stacja parowa ma praktyczny schowek na kabel, który ogranicza plątanie się przewodu i okazuje się niezastąpiony w trakcie przechowywania modelu.

Generator pary:

Wydajny generator pary pozwala uporać się nawet z najbardziej pogniecionymi tkaninami.

Wady
Brak wskaźnika poziomu wody w zbiorniku:

Model nie ma wskaźnika poziomu wody w zbiorniku, dlatego też nie wiemy, ile cieczy znajduje się w środku. Może się więc okazać, że w trakcie prasowania ubrania sprzęt przestanie wytwarzać parę.

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 votes, average: 4.33 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status