Najlepsza stacja parowa Philips

Ostatnio aktualizowane: 14.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

W naszym rankingu prezentujemy najlepsze stacje parowe marki Philips. Możesz mieć pewność, że modele, które znalazły się w rankingu są wysoce bezawaryjne. Urządzenia łączy sporo cech: solidne wykonanie, bezpieczeństwo użytkowania, efektywność i prosta obsługa. Najlepszą stacją parową okazał się Philips PerfectCare Elite GC9650/80. Został on wyposażony w duży zbiornik na wodę, więc nie trzeba go zbyt często uzupełniać. Z uwagi na to, że w urządzeniu zastosowano technologię Silent Steam użytkownik nie musi za każdym razem zmieniać temperatury pracy żelazka i dostosowywać go do rodzaju prasowanej tkaniny. Model robi to automatycznie. Nie ma więc obaw o to, że zniszczymy ubranie. Prezentowana stacja parowa jest uznawana za funkcjonalną. Wszystko dlatego, że żelazko można używać także w pionie. Jest to szczególnie przydatne podczas prasowania zasłon, sukienek czy koszul. Na drugim miejscu w naszym rankingu znalazła się stacja parowa Philips PerfectCare Elite Plus GC9682/80. Sprzęt jest bezpieczny w użytkowaniu – po określonym czasie bezczynności automatycznie się wyłącza.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką stację parową Philips wybrać?

 

Stacja parowa jest urządzeniem domowym, które doskonale usprawnia prasowanie. Dzięki możliwości wyrzucania pary pod bardzo dużym ciśnieniem, produkt ma ogromną przewagę nad tradycyjnymi żelazkami. Jeszcze kilka lat temu tego typu sprzęty były używane wyłącznie w pracowniach krawieckich. Dziś każda gospodyni domowa może mieć go we własnym domu. Aby ułatwić Ci zakup najlepszego generatora pary, przygotowaliśmy ten poradnik, który podpowie Ci, jaki model wybrać. Na końcu zamieściliśmy także ranking, w którym znajdziesz trzy najlepsze stacje parowe Philips.

 

 

Firma Philips od 1891 roku zajmuje się produkcją wysokiej klasy sprzętu AGD. W ofercie marki znaleźć możemy między innymi ekspresy do kawy, sokowirówki, czajniki, czy odkurzacze. Philips jest również liderem w zakresie produkcji stacji parowych. Produkty tej marki cechuje niebanalne wzornictwo i wykonanie z dbałością o najmniejsze szczegóły. Dlatego też nabywając sprzęt możemy mieć pewność, że będzie on wysokiej jakości.

Przed zakupem odpowiedniego modelu warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych parametrów. Jednym z nich jest moc urządzenia. Im jest ona wyższa, tym żelazko szybciej się nagrzewa. Wytwarza wówczas parę, a następnie ostudza. Optymalna moc przyrządu powinna oscylować około 2000 W.

Istotne jest również ciśnienie pary wodnej. Aby dokładnie wyprasować każde ubranie, powinniśmy zaopatrzyć się w model minimum 5 barów. Jednak najlepsza stacja parowa Philips w 2021 roku ma ciśnienie sięgające 6,5 bara i potrafi wytworzyć nawet 400 g pary na minutę. Dzięki temu możemy bez wahania prasować kilka warstw tkaniny jednocześnie.

Nie bez znaczenia jest także pojemnik na wodę. Im zbiornik jest większy, tym rzadziej będziemy zmuszeni go uzupełniać, przez co prasowanie jest komfortowe. Aby jeszcze bardziej usprawnić sobie pracę, warto zwrócić uwagę na wagę żelazka. Modele zintegrowane ze stacjami parowymi powinny być lekkie, aby nie sprawiały trudności podczas kilkudziesięciu minut użytkowania.

Przed zakupem stacji parowej dobrze jest się upewnić, że posiada ona system antywapienny wysokiej jakości. Urządzenia tego typu są bardzo podatne na osadzanie się kamienia. Dlatego warto kupić przyrząd, z którego można go łatwo usunąć.

 

 

Stacje parowe Philips – Ranking

 

 

Philips PerfectCare Elite GC9650/80

 

W naszym rankingu chcielibyśmy zaprezentować Ci model Philips PerfectCare Elite GC9650/80. Jest to wysokiej klasy żelazko z generatorem pary, dzięki któremu wyprasujemy każdą tkaninę, od jeansu po jedwab, bez konieczności regulowania temperatury.

Urządzenie wyrzuca parę wodną pod wysokim ciśnieniem 6,5 bara i wytwarza 400 g pary na minutę. Dzięki temu wnika ona głęboko w tkaninę i gwarantuje sprawne oraz efektywne prasowanie. Dodatkowym udogodnieniem jest regulowanie strumienia pary w zależności od potrzeb użytkownika.

Model ten wyposażony jest w system antywapienny Easy De-Calc Plus. Dzięki niemu pozbycie się kamienia jest niezwykle proste. Wystarczy jedynie wylać zanieczyszczoną wodę. O konieczności czyszczenia informują nas sygnały dźwiękowe i świetlne.

Żelazko jest niezwykle lekkie, gdyż waży zaledwie 0,8 kg. Dzięki temu można nim łatwo manewrować, ponieważ nie obciąża nadgarstka. Jest to również pomocne w przypadku prasowania pionowego, bo możemy szybko i wygodnie usunąć zagniecenia z sukienek, czy koszul.

Opinie użytkowników odnośnie tego modelu są pozytywne. Cenią oni przede wszystkim łatwość i wygodę w użytkowaniu żelazka.

Philips PerfectCare Elite GC9650/80 to stacja parowa o mocy 2400 W. Pojemność zbiornika na wodę jest równa 1,8 l. Długość kabla zasilającego wynosi 1,8 m.

Zalety
Technologia Silent Steam:

W urządzeniu zastosowano technologię Silent Steam. To właśnie dzięki niej nie musimy się obawiać, że stacja parowa będzie generowała duży hałas w trakcie produkowania pary. W efekcie mamy pewność, że podczas prasowania nie będziemy przeszkadzać domownikom.

Lampka kontrolna:

Jeśli w sprzęcie będzie zbyt mało wody, lampka kontrolna nas o tym poinformuje. Zdaniem konsumentów takie rozwiązanie jest bardzo przydatne.

Technologia OptimalTemp:

Za sprawą technologii OptimalTemp nie musisz już tracić czasu na ustawienie temperatury grzania. Żelazko jest dostosowane do prasowania każdego rodzaju ubrań.

Silne uderzenia pary:

Model ma opcję silnego wyrzutu pary (500 g/min). W rezultacie za pomocą sprzętu można wyprasować nawet grube, mocno pogniecione tkaniny.

Prasowanie w pionie:

Urządzenie pozwala na wygodne prasowanie w pionie. Żelazko jest lekkie, co zapewnia komfort.

Wady
Tworzywo sztuczne:

Część osób twierdzi, że użyte do produkcji obudowy tworzywo sztuczne nie jest najlepszej jakości. Materiał jest podatny na zarysowania.

 

 

 

 

Philips PerfectCare Elite Plus GC9682/80

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez stacji parowej Philips PerfectCare Elite Plus GC9682/80. W urządzeniu zastosowano wiele przydatnych technologii, które wpływają na jego funkcjonalność. Czujnik DynamiQ wykrywa, kiedy żelazko znajduje się w ruchu i automatycznie generuje parę. Dzięki technologii OptimalTemp nie tracimy czasu na ustawianie temperatury – następuje to samoczynnie.

Prezentowana stacja parowa ma moc równą 2700 W. Wymiary produktu są następujące: szerokość – 23,3 cm, wysokość – 28,5 cm i długość – 45,3 cm. Waga żelazka z podstawą jest równa 5,1 kg. Przenoszenie sprzętu jest łatwe. Model ma blokadę żelazka w stacji dokującej, co minimalizuje ryzyko uszkodzenia urządzenia i poparzenia dłoni w trakcie transportu.

Konsumenci wskazują, że prezentowana stacja parowa jest godna polecenia. Jedną z największych zalet urządzenia jest silny wyrzut pary (600 g/min), który pozwala pozbyć się nawet bardzo mocnych zagnieceń. Atutem jest także pojemny, łatwy do odłączenia zbiornik na wodę.

Stacja parowa Philips PerfectCare Elite Plus GC9682/80 ma moc równą 2700 W. Żelazko waży 0,8 kg. Zbiornik na wodę ma pojemność 1,8 l.

Zalety
Automatyczne wyłączanie:

Urządzenie po określonym czasie bezczynności automatycznie się wyłącza. Nie trzeba więc obawiać się o to, że jeśli nie wyłączymy sprzętu dojdzie do niebezpiecznych sytuacji.

Zbiornik na wodę:

Z uwagi na to, że stacja parowa ma duży zbiornik na wodę nie trzeba co chwilę go uzupełniać. W efekcie nie tracimy czasu i możemy szybciej wyprasować uprane ubrania.

Stopa żelazka:

Jak podaje producent, stopa żelazka jest wyjątkowo wytrzymała. Nie jest podatna na zarysowania, więc nawet po wielu miesiącach użytkowania nie widać na niej uszkodzeń mechanicznych.

Tryb ECO:

Jeśli prasujemy ubrania, które nie są mocno pogniecione, możemy skorzystać z trybu ECO. Pozwoli nam on zaoszczędzić pieniądze bez strat w efektywności działania urządzenia.

Wady
Kapie woda:

Pewna grupa Internautów twierdzi, że z żelazka podczas prasowania czasami kapie woda.

 

 

 

 

Philips SpeedCare GC6630/20

 

Nasz ranking nie byłby kompletny bez modelu Philips SpeedCare GC6630/20. Ta stacja parowa Philips w dobrej cenie pozwala na szybkie prasowanie dzięki generatorowi pary SpeedCare. Skraca on czas prasowania, gdyż urządzenie jest gotowe do użytku w ciągu 2 minut.

Sprzęt ten generuje silny strumień pary pod ciśnieniem 4,8 bara, który można regulować w zależności od potrzeb. Wytwarza on do 110 g pary na minutę zapewniając łatwą i wygodną pracę.

Stacja parowa wyposażona jest w zbiornik o pojemności 1,2 litra, który zapewnia możliwość prasowania przez około godzinę bez konieczności uzupełniania wody. Posiada ona także inteligentny system antywapienny, który emituje sygnały świetlne i dźwiękowe, informujące o konieczności oczyszczenia sprzętu z kamienia. Poza tym, dzięki funkcji automatycznego wyłączania, przyrząd jest bezpieczny i pozwala nam zaoszczędzić energię.

Model ten jest bardzo lekki, a dzięki kompaktowym wymiarom zajmuje bardzo mało miejsca. Klienci doceniają jego dobry stosunek ceny do jakości i wydajność.

SpeedCare GC6630/20 to dobra stacja parowa Philips do 500 zł. Moc urządzenia wynosi 2400 W. Zbiornik na wodę ma pojemność równą 1,2 l.

Zalety
Przewód:

Konsumenci pozytywnie wypowiadają się na temat wykonania przewodu zasilającego. Jest on zrobiony z dobrych gatunkowo materiałów. Co więcej, kabel obraca się o 360 st., co podnosi komfort użytkowania.

Ochrona przed osadzaniem się kamienia:

Użytkownik jest informowany o konieczności usunięcia kamienia z urządzenia (sygnał dźwiękowy i świetlny). W rezultacie wie, jak często należy czyścić sprzęt.

Efektywność:

Ze względu na to, że generator pary ma duża moc, a dodatkowo nie trzeba za każdym razem ustawiać temperatury można oszczędzić sporo czasu podczas prasowania ubrań.

Wady
Stopa:

Niewiele osób wskazuje, że na stopie żelazka po pewnym czasie pojawia się rdza. Może to sugerować, że jakość wykonania tego elementu nie jest najlepsza.

 

 

 

 

Jak odkamienić stację parową Philips?

 

Pisaliśmy już o tym, jaka stacja parowa Philips jest polecana osobom, które chcą ułatwić sobie prasowanie ubrań. Ponieważ tego typu urządzenie wymaga użycia wody, po dłuższym czasie eksploatacji w jego wnętrzu może pojawić się kamień. Jak się go pozbyć, aby nie uszkodzić sprzętu? O tym jest kolejna część artykułu.

 

 

Stacja parowa z funkcją Easy De-Calc

Mając sprzęt wyposażony w funkcję Easy De-Calc odkamienianie trzeba przeprowadzić zaraz po tym, jak wskaźnik Easy De-Calc na obudowie stacji zacznie migać. Jeśli właśnie skończyliśmy prasowanie, najlepiej odłączyć urządzenie od prądu i poczekać, aż ostygnie (trwa to ok. 2 godziny). Potem należy ustawić sprzęt na skraju stołu (ewentualnie pod zlewem), pod pokrętłem Easy De-Calc umieścić kubeczek lub miseczkę i odkręcić je. W tym momencie do przystawionego naczynia zacznie spływać woda z cząsteczkami kamienia. Kiedy stacja parowa będzie już pusta, należy z powrotem założyć pokrętło i przekręcić je w prawo.

 

Stacja parowa z funkcją Smart Calc Clean

Urządzenie z funkcją Smart Calc Clean odkamienia się nieco inaczej. Po zauważeniu sygnałów dźwiękowych i świetlnych świadczących o pojawieniu się osadu wapiennego powinniśmy napełnić umieszczony w stacji zbiornik do połowy, a następnie włączyć sprzęt. Kolejny krok to postawienie żelazka na pojemniku Calc Clean (na równej powierzchni). Gdy upewnimy się, że urządzenie stoi stabilnie, należy wcisnąć i przytrzymać przez ok. 2 sekundy przycisk Calc Clean, aż do usłyszenia krótkich sygnałów dźwiękowych – to świadczy o rozpoczęciu procesu odkamieniania. Po upływie dwóch minut stacja będzie już czysta, o czym ponownie zostaniemy poinformowani przez krótkie alarmy.

Niektórych modeli z funkcją Smart Calc Clean nie odkamienia się przy pomocy pojemnika. Zależnie od sprzętu, czasami wystarczy napełnić zbiornik w stacji do połowy, włączyć urządzenie, a następnie przekręcić pokrętło regulatora temperatury do pozycji „Calc Clean”. Po ustawieniu żelazka na równej powierzchni należy wcisnąć przycisk włączający odkamienianie (umieszczony na rączce) i odczekać 2 minuty, aż sprzęt sam się oczyści.

 

 

Stacja parowa z wkładem PerfectCare Pure

Niektóre stacje parowe Philips nie mają funkcji automatycznego odkamieniania. Są one za to wyposażone w wymienny wkład PerfectCare Pure. Gdy w takim urządzeniu nagromadzi się kamień specjalny wskaźnik na obudowie zacznie migać (jeśli wkładu nie usuniemy, zablokowana zostanie opcja prasowania parowego). Jak odkamienić model z wkładem PerfectCare Pure? Najpierw trzeba wyłączyć sprzęt, poczekać aż ostygnie, a później zdjąć żelazko z podstawy i otworzyć pokrywę w górnej części stacji. Następnie musimy wyjąć wkład i w jego miejsce włożyć nowy dociskając go aż do momentu zablokowania.

 

Jak często trzeba odkamieniać stację parową?

Standardowo stację parową powinniśmy odkamieniać co miesiąc, maksymalnie co dwa miesiące. Niemniej jednak w dużej mierze zależy to od stopnia twardości wody używanej do prasowania. Odkamienianie musimy przeprowadzić od razu, gdy tylko urządzenie zacznie nam wysyłać świetlne i dźwiękowe sygnały o zbyt dużej ilości osadu w jego wnętrzu. Inaczej w czasie prasowania poza parą wodną ze stopy żelazka będą wydobywać się drobinki kamienia, co z pewnością zauważymy na ciemnych tkaninach. Jeżeli chcemy zapobiec powstawaniu wapiennego osadu, najlepiej używać do prasowania wody demineralizowanej, ewentualnie tej z kranu, ale oczyszczonej wcześniej przez specjalny filtr IronCare (do kupienia osobno).

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Philips PerfectCare Silence GC9550/02

 

W naszym rankingu nie mogło zabraknąć modelu Philips PerfectCare Silence GC9550/02. Jest to pierwsza stacja parowa, która łączy w sobie dużą moc oraz niezwykle cichą pracę. Dzięki cichemu filtrowi pary oraz platformie pochłaniającej dźwięk, urządzenie nie emituje hałasu i zapewnia bardzo komfortowe użytkowanie.

Sprzęt wyrzuca parę pod ciśnieniem 6,5 bara i wytwarza 120 g pary na minutę. Dzięki temu zapewnia on skuteczne usuwanie najtrudniejszych zagnieceń. Ponadto żelazko jest odpowiednie do każdego rodzaju tkanin. Można nim prasować wszelkie ubrania bez konieczności regulacji temperatury. Jest ono także bardzo bezpieczne nawet dla najdelikatniejszych materiałów, takich jak kaszmir, czy jedwab.

Przyrząd wyposażony jest w łatwy w obsłudze system antywapienny, dzięki któremu można łatwo i skutecznie go oczyścić. Blokada w żelazku pozwala na wygodne przenoszenie generatora pary. Dodatkowym udogodnieniem jest także funkcja automatycznego wyłączania, przez co oszczędzamy energię. Stacja posiada odłączany zbiornik na wodę o pojemności 1,5 l. Jak podaje producent, zapewnia on do 2 godzin prasowania bez konieczności uzupełniania wody.

Osoby, które zdecydowały się na zakup tego modelu zgodnie twierdzą, że jest on bardzo dokładny, cichy i wygodny w użyciu.

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
3 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mmm
Mmm
1 year ago

Z całym szacunkiem (nie wskazując na markę), ale przy wytwarzaniu pary wydziela to taki obrzydliwy zapach jak od mokrego zwierzęcia – nie jestem w stanie nosić koszuli uprasowanej tym urządzeniem.

Bart
Bart
9 months ago
Reply to  Mmm

Może trzeba czasem zmienić wode jak stoi w zlezaku długo to zaczyna śmierdzieć

DMCA.com Protection Status