Najlepsza ręczna parownica do ubrań

Ostatnio aktualizowane: 03.06.20

 

W sklepach dostępnych jest wiele modeli ręcznych parownicy do ubrań, co utrudnia wybór konkretnego sprzętu. W związku z tym sporo konsumentów szuka odpowiedzi na pytanie, jaki model kupić? Postanowiliśmy więc stworzyć ranking tego typu produktów. Na pierwszym miejscu w zestawieniu uplasowała się ręczna parownica do ubrań Philips Steam&Go GC362/80. Wytwarza ona strumień pary do 24 g/min, jej moc wynosi 1300 W. To niewielki model, który można spakować do walizki i zabrać w podróż. Urządzenie nagrzewa się w 45 sekund. Usuwa ono zagniecenia, bakterie i nieprzyjemne zapachy. Sprzęt możemy wykorzystać np. do odświeżenia tapicerowanych mebli. Jest on użyteczny, a w dodatku łatwy w obsłudze. Tefal Access Steam Minu DT7000 to ręczna parownica do ubrań, która znalazła się na drugim miejscu w rankingu. Model ma stosunkowo duży zbiornik, który można łatwo wyjąć. W rezultacie jego napełnianie nie stanowi problemu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką ręczną parownicę do ubrań wybrać?

 

Wiele osób nie lubi prasowania. Godziny spędzone z żelazkiem w ręku w pozycji stojącej okazują się dużym wyzwaniem dla naszego ciała. Jeśli chcesz ułatwić sobie życie, dobrym rozwiązaniem będzie zakup ręcznej parownicy do ubrań. Sprzęt tego typu jest lekki, dlatego nie męczy dłoni zbyt szybko. Ma także wiele innych zalet, które przedstawimy w dalszej części artykułu. Jeśli chcesz zdobyć cenne informacje na temat tego urządzenia, zachęcamy do przeczytania tego tekstu. Na końcu znajdziesz także zestawienie, w którym znalazły się najlepsze ręczne parownice do ubrań. Wybrane do rankingu modele cieszą się dużą popularnością wśród konsumentów.

 

 

Wśród zalet parownic do ubrań wymienia się ich wagę, o czym wspomnieliśmy na samym wstępie. Wygodny sprzęt powinien ważyć niewiele więcej niż 0,5 kg. Da nam to pewność, że prasowanie nie będzie zbyt męczące dla naszych dłoni. Jeśli chcemy, aby nasza praca przebiegała sprawnie musimy także zwrócić uwagę na moc sprzętu. Powinna ona wynosić ok. 1000 W lub więcej. Parownice szybko się nagrzewają, dzięki czemu nie tracimy dużo czasu. Najlepsze modele potrzebują do tego zaledwie 45 sekund.

Konieczne jest to, aby sprzęt miał dobrą budowę. Najlepsza ręczna parownica do ubrań w 2020 roku posiada wygodną, odpowiednio wyprofilowaną rączkę. W efekcie jej trzymanie jest w pełni komfortowe – nie tylko nie musimy martwić się o ból dłoni, ale także o to, że urządzenie wypadnie nam z rąk w trakcie pracy. Jeśli chcemy, aby produkt posłużył nam na długie lata musimy wybrać model zrobiony z dobrych gatunkowo materiałów. Chodzi tutaj nie tylko o elementy grzejne, ale także obudowę, która zabezpiecza znajdujący się w środku mechanizm.

Warto, aby wybrana przez nas parownica do ubrań miała kompaktowe wymiary. Wtedy będziemy mogli zabierać ją ze sobą w podróż, bez obaw o to, że zajmie zbyt wiele miejsca w walizce. Niektórzy producenci dodają do zestawu wygodny pokrowiec ułatwiający przenoszenie.

 

 

Ręczne parownice do ubrań – ranking

 

 

Philips Steam&Go GC362/80

 

Przedstawiamy eleganckie i łatwe w obsłudze żelazko Philips Steam&Go GC299/40 o mocy 1300 W. Nagrzewa się ono w ok. 45 sekund. Parownica generuje ciągły strumień pary wodnej do 24 g/min, co pozwala na usuwanie zagnieceń, a także bakterii i nieprzyjemnych zapachów. Sprzęt można wykorzystać do odświeżenia firanek, zasłon czy ubrań, które przez długi czas wiszą w szafie.

Urządzenie daje możliwość prasowania w pionie i poziomie, ale nie musimy przy tym rozkładać deski. Używając go nie trzeba się obawiać o przypalenie tkaniny lub powstanie mokrych plam. Opisywany model przydaje się w domu, jak również w czasie podróży, zwłaszcza służbowej. 

Jak twierdzą konsumenci, to użyteczne żelazko znajdujące zastosowanie w wielu sytuacjach. Z jego pomocą można łatwo odświeżyć nawet tapicerowane meble czy pościel. Sprzęt jest poręczny i można utrzymać go w jednej dłoni. Co więcej, zbiornik na wodę jest odłączany, dlatego bez trudu go napełnimy w zlewie. Parownica Philips Steam&Go GC299/40 ma 70 ml zbiornik na wodę. Moc sprzętu wynosi 1300 W, a długość przewodu zasilającego jest równa 2,5 m.

Zalety
Nagrzewa się w 45 sekund:

Żelazko jest gotowe do użycia po 45 sekundach od podłączenia do gniazdka. Możemy go użyć nawet tuż przed wyjściem z domu.

Brak mokrych plam:

Choć to sprzęt parowy, nie zostawia na tkaninach mokrych plam. Zapobiega temu podgrzewana płyta SmartFlow.

Nie tylko usuwa zagniecenia:

Urządzenie jest praktyczne i można je wykorzystać nie tylko do usunięcia zagnieceń, ale też odświeżenia ubrań, firanek, pościeli i tapicerowanych mebli. Eliminuje ono nieprzyjemne zapachy oraz bakterie.

Prasowanie w pionie i poziomie:

Żelazko pozwala na prasowanie w dowolny sposób, a więc nie tylko w poziomie, ale też w pionie.

Mieści się w walizce:

Urządzenie na pewno zmieści się w niewielkiej walizce. Możemy zabrać je na wakacyjny lub służbowy wyjazd.

Wady
Zbyt mały zbiornik na wodę:

Pełny zbiornik na wodę umożliwia wyprasowanie jednej, maksymalnie dwóch bluzek czy koszul. Pojawiają się opinie, że powinien on być nieco większy.

 

 

 

 

Tefal Access Steam Minute DT7000

 

Tefal Access Steam Minute DT7000 to ręczna parownica do ubrań w dobrej cenie. Jej moc jest równa 1100 W. Urządzenie nagrzewa się bardzo szybko – wystarczy 45 s, aby sprzęt był gotowy do pracy. Do prasowania nie potrzebujemy deski, wystarczy nam wieszak, który możemy umieścić w dowolnym miejscu.

Do zestawu dołączona jest tekstylna szczotka przeznaczona do grubych materiałów. Przystawka tekstylna zaś stanowi ochronę dla delikatnych tkanin. Dzięki tym akcesoriom parownica jest bardziej funkcjonalna i można z niej korzystać w wielu sytuacjach. Wydobywająca się z urządzenia para skutecznie pozbywa się nieprzyjemnych zapachów – nasze ubrania stają się świeże.

Z uwagi na to, że model Tefal Access Steam Minute DT7000 dostępny jest w atrakcyjnej cenie, wielu konsumentów decyduje się na jego zakup. Jak wskazują recenzje, produkt spełnia oczekiwania użytkowników. Jest poręczny, łatwy w obsłudze i skutecznie radzi sobie z usuwaniem nawet bardzo mocnych wgnieceń.

Ręczna parownica do ubrań Tefal Access Steam Minu DT7000 ma moc równą 1100 W. Pojemność zbiornika na wodę wynosi 150 ml.

Zalety
Dodatkowe akcesoria:

W zestawie otrzymujemy szczotkę do tkanin, która umożliwia dokładne prasowanie grubszych materiałów. Dodatkowo w komplecie znajduje się głowica przeznaczona do delikatnych tkanin, jak również zaczep umożliwiający swobodne prasowanie w każdym miejscu.

Wyjmowany zbiornik:

Konsumenci wskazują, że zbiornik jest solidnie wykonany i odpowiednio duży. Jego uzupełnianie jest łatwe.

Kabel zasilający:

Jakość wykonania kabla zasilającego jest bardzo dobra, co minimalizuje ryzyko awarii przewodu, a tym samym gwarantuje bezpieczeństwo. Kabel ma odpowiednią długość (2 m).

Szybkie odświeżanie ubrań:

Urządzenie będzie odpowiednie do odświeżania ubrań. Wytwarzana przez sprzęt para zabija do 99,9% bakterii. Dodatkowo niweluje ona nieprzyjemne zapachy np. dymu papierosowego.

Wady
Prasowanie koszuli:

Nieliczne osoby uważają, że prezentowany sprzęt nie jest odpowiedni do prasowania koszul i jeśli chcemy, aby materiał był idealnie gładki lepiej zdecydować się na użycie standardowego żelazka.

 

 

 

 

Ariete 4167 

 

Ręczna parownica do ubrań Ariete 4167 jest solidnie wykonana i dobrze spełnia swoje zadanie, dlatego też nie mogło jej zabraknąć w naszym rankingu. Model ma stosunkowo dużą moc (1200 W), więc szybko się nagrzewa i dobrze usuwa wszelkie wgniecenia na ubraniach. Zbiornik na wodę ma pojemność równą 260 ml. Nie trzeba więc zbyt często przerywać pracy, aby go uzupełnić.

Prezentowana parownica ręczna umożliwia prasowanie w pionie i poziomie, co czyni ją bardziej funkcjonalną. Generowana przez sprzęt para usuwa nieprzyjemne zapachy, a tym samym odświeża ubrania. Urządzenie będzie odpowiednie do prasowanie zarówno cienkich i delikatnych materiałów, jak i grubych tkanin.

Konsumenci pozytywnie wypowiadają się na temat Ariete 4167. Internauci doceniają, że kabel zasilający jest odpowiednio długi (2,5 m), co gwarantuje swobodę ruchów. Sporym atutem jest także duży zbiornik na wodę, który można łatwo odłączyć, jak również solidne wykonanie modelu.

Ariete 4167 to dobra ręczna parownica do ubrań do 150 zł. Moc sprzętu wynosi 1200 W. Zbiornik na wodę ma pojemność równą 260 ml. Długość kabla zasilającego to 2,5 m.

Zalety
Możliwości zastosowania:

Prezentowane urządzenie można używać zarówno w pionie, jak i w poziomie. To daje pewność, że spełni ona oczekiwania wymagających konsumentów, którzy poszukują funkcjonalnego sprzętu do swojego domu.

Kompaktowe wymiary:

Model ma kompaktowe wymiary, więc będzie odpowiedni także do małych mieszkań.

Duży zbiornik:

Z uwagi na to, że produkt został wyposażony w duży zbiornik nie trzeba zbyt często go uzupełniać. W efekcie prasowanie przebiega szybciej - nie musimy co chwilę robić przerw.

Wady
Rączka:

Zdaniem małej grupy Internautów rączka mogłaby być lepiej wyprofilowana. Wtedy prasowanie byłoby nieco łatwiejsze.   

 

 

 

 

Czy warto kupić ręczną parownicę do ubrań?

 

Chyba nie znajdziemy wielu osób, które zdecydowanie mogłyby stwierdzić, że lubią prasować. W dobie pośpiechu i ciągłej gonitwy, gdzie każda minuta jest dla człowieka bardzo cenna, czynność taka jak prasowanie zajmuje stanowczo za dużo czasu. Samo przygotowanie deski do prasowania, nagrzanie żelazka, nie wspominając o naszykowaniu ubrań, zajmuje bardzo dużo czasu. Prasowanie delikatnych tkanin, koszul czy mankietów i tym podobnych rzeczy czasem z kilku minut zamienia się w kilka ładnych godzin stania i prasowania. W poradniku odpowiedzieliśmy na pytanie, jaka ręczna parownica do ubrań jest polecana, a w artykule znajdziesz wady i zalety tych urządzeń jak też porównanie tradycyjnego żelazka i ręcznej parownicy. Poniższe informacje pozwolą wzbogacić się w wiedzę, która ułatwi podjęcie odpowiedniego wyboru, czy warto zainwestować w taki sprzęt do swojego gospodarstwa domowego.

 

 

Dlaczego warto kupić ręczną parownicę do ubrań?

Na samym wstępie, trzeba zastanowić się, czemu zakup ręcznej parownicy do ubrań to dobra decyzja. Konsumentów cieszy przede wszystkim fakt, że nielubiana do tej pory czynność przy użyciu takiego urządzenia do prasowania zajmuje dwa razy mniej czasu. Zatem zaoszczędzimy sporo czasu, jak i nerwów, które często towarzyszą nam podczas prasowania. Z pewnością wiele razy byłeś już spóźniony na spotkanie, a ubrania nie chciały się uprasować. Kolejnym atutem parownicy jest to, że z reguły używamy jej w pozycji pionowej, co bardzo ułatwia prasowanie i nie trzeba ustawiać deski do prasowania, nad którą trzeba się nachylać. Steamer, czyli prasownica jest urządzeniem, które nie wymaga specjalnej obsługi. Wystarczy tylko nalać do niego wodę i podłączyć do prądu. Urządzenie szybko się nagrzewa i już po chwili jest gotowe do pracy. Trzymając je w jednej dłoni, pod wpływem nacisku na przycisk, uwalniamy rumień pary, który rozluźnia włókna, wygładzając je.

 

Parownica ręczna wady i zalety

Niewątpliwym atutem ręcznej parownicy do ubrań jest możliwość odświeżenia rzeczy i wyeliminowanie z nich brzydkich zapachów. W codziennym użytkowaniu nasze ubrania szybko chłoną zapachy zarówno te ładne, jak i te mniej przyjemne dla naszego nosa np. dym z papierosa czy przypalony tłuszcz. Wszystkie te zapachy można szybko usunąć za pomocą właśnie parownicy do ubrań. Oprócz tego sprzęt radzi sobie z zabijaniem 99% bakterii. Wśród zalet wymienia się również to, że jest on poręczny – niewielkich rozmiarów, co znacząco usprawnia pracę. Jest też bezwzględnie bezpieczny dla wszystkich tkanin, gdyż nie styka się bezpośrednio z materiałem, więc mamy gwarancję, że nie powstaną plamy i źle wyglądające zaprasowania. Każdy model jest równie łatwy w obsłudze. Niemniej jednak część konsumentów uważa, iż mały pojemnik na wodę, którą trzeba często uzupełniać, jest głównym minusem tego produktu.

 

 

Dlaczego parownica do ubrań powinna znaleźć się w każdym gospodarstwie domowym?

Jeśli prasowanie to dla Ciebie tylko przykry obowiązek, a zależy Ci na dobrze wyprasowanych ubraniach i cenisz sobie czas wolny to zakup ręcznej parownicy do ubrań spełni Twoje oczekiwania. Dzięki temu produktowi zyskasz dużo czasu. Trzeba tylko zastanowić się, z jakiej półki cenowej sprzęt wybrać.

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Philips Steamer Steam&Go GC320/55

 

Chcesz ułatwić sobie prasowanie ubrań? Jeśli tak, polecamy zakup ręcznej parownicy. Jedną z najczęściej polecanych jestr Philips Steamer Steam&Go GC320/55. Sprzęt ten ma moc równą 1200 W. Dzięki temu jego praca jest efektywna – urządzenie radzi sobie nawet z bardzo wymagającymi tkaninami. Do zestawu dołączona jest szczotka, która ułatwi prasowanie grubych materiałów np. płaszczów.

Prezentowany produkt waży zaledwie 0,66 kg. Nie musimy się martwić o to, że nasza dłoń zmęczy się zbyt szybko, a my zaniechamy prasowania. Rączka ma odpowiednio wyprofilowany kształt, dlatego jej trzymanie jest wygodne. Czas nagrzewania parownicy wynosi mniej niż minutę. Para eliminuje do 99,9% bakterii, a także usuwa zapach jedzenia i papierosów.

Do kompletu dołączony jest wygodny woreczek do przechowywania parownicy. To umożliwia zabranie jej np. w podróż. Produkt nie zajmuje wiele miejsca, więc zmieści się w każdej walizce. Do jego użytkowania nie potrzebna nam deska do prasowania – aby wyprasować ubranie wystarczy zawiesić je na wieszaku.  

 

 

Philips Steamer Steam&Go GC332/87

 

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć Philips Steamer Steam&Go GC332/87. Jest to parownica do ubrań o mocy 1200 W. Waga urządzenia wynosi 0,72 kg. To oznacza, że produkt nie obciąża naszej dłoni w trakcie prasowania, dzięki czemu nie musimy obawiać się o pojawienie się zbyt szybko uczucia zmęczenia.

Steamer nagrzewa się w zaledwie 45 sekund. W sprzęcie zastosowano technologię SmartFlow. Polega ona na tym, że płytka parowa w trakcie pracy utrzymuje optymalną temperaturę. Oznacza to, że można korzystać z urządzenia do prasowania wszystkich, nawet bardzo delikatnych tkanin. Ponadto w trakcie pracy z parownicy nie wycieka woda, więc na ubraniach nie powstają mokre plamy.

Konsumenci wypowiadają się pochlebnie na temat prezentowanego modelu. Podkreślają, że sprzęt jest łatwy w obsłudze, lekki i niezwykle poręczny. Dzięki temu prasowanie ubrań okazuje się mniej męczące. Obudowa zrobiona jest z odpornych na uszkodzenia mechaniczne tworzyw, co sprawia, że produkt na długo zachowuje swój atrakcyjny wygląd.

Philips Steam&Go GC332/87 to ręczna parownica do ubrań o mocy 1200 W. Produkt waży 0,72 kg. Pojemność zbiornika na wodę wynosi 60 ml.

Zalety
Czas nagrzewania:

Z informacji podanych przez producenta wynika, że urządzenie nagrzewa się w kilkadziesiąt sekund. Po jego podłączeniu do źródła zasilania nie musimy więc zbyt długo czekać, aby wyprasować ubranie.

Usuwa nieprzyjemne zapachy:

Generowana przez sprzęt para skutecznie niweluje nieprzyjemne zapachy. Parownica jest odpowiednia do odświeżania ubrań.

Przeznaczenie:

Model jest przystosowany do prasowania każdego rodzaju tkanin, nawet bardzo delikatnego jedwabiu.

Wygoda:

Produkt niewiele waży, dlatego jego używanie nie jest męczące. Dobrze wyprofilowana rączka gwarantuje precyzję. Uchwyt nie wyślizguje się z dłoni, co zmniejsza ryzyko uszkodzenia urządzenia w wyniku upuszczenia na podłogę.

Płytka:

Model jest wyposażony w podgrzewaną płytkę parową. W efekcie urządzenie działa nie tylko jako parownica, ale też żelazko.

Wady
Wielkość zbiornika:

Choć w większości konsumenci są zadowoleni z zakupu prezentowanego urządzenia, część osób wskazuje, że zbiornik na wodę jest zbyt mały. To nieco obniża komfort użytkowania sprzętu.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
6 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Laura
Laura
11 months ago

ja mam tę parownicę ariete i jak dla mnie jest rewelacyjna. Nagrzana w kilka chwil i wcale nie czuć jej wagi 🙂

Ola
Ola
10 months ago
Reply to  Laura

jaki masz model? ostatnio oglądałam właśnie tej marki model 4167 i tak się zastanawiam nad zakupem. Szukam czegoś żeby rano na szybko odświeżyć ubrania przed wyjściem do biura.

Iza
Iza
7 months ago
Reply to  Laura

Też mam tą parownice. Używam ją do tiul owych sukienek corci. Fenomenalnie się sprawdza

Ala
Ala
4 months ago
Reply to  Laura

Też ja mam.jest fenomenalna. A co fajne zapłaciłam za nią mniej niż 100zl

Adela
Adela
5 months ago

U mnie super się ariete sprawdza, tania, prosta w obsłudze.

Zespół NR
Admin
5 months ago
Reply to  Adela

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i rekomendację.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

DMCA.com Protection Status