Najlepsza prasowalnica parowa pionowa

Ostatnio aktualizowane: 21.04.19

 

Prasowalnice parowe to urządzenia, które znacznie przyspieszają żmudny proces prasowania. Jeśli więc stoisz przed wyborem tego typu sprzętu do swojego domu lub biura polecamy Ci zapoznać się z produktami, które zostały ocenione przez konsumentów, jako najbardziej poręczne i praktyczne. Na pierwszym miejscu w naszym rankingu znajduje się Philips Steamer Cleartouch GC536/35. Urządzenie w niezwykle krótkim czasie wyprasuje nawet bardzo pognieciony, sztywny materiał. Dzięki 3 poziomom intensywności możemy dostosować moc żelazka do rodzaju tkaniny. Tym sposobem z powodzeniem wygładzimy jedwabną bluzkę lub szyfonową spódnicę. Kolejną parownicą, która cieszy się wyjątkowo dobrą opinią jest Clatronic TDC 3432. Sprzęt jest bardzo prosty w obsłudze. Wystarczy podłączyć przewód do prądu, nacisnąć guzik i rozpocząć swoją pracę. Stosunkowo niewielki zbiornik na wodę pozwoli Ci na prasowanie ubrań nawet przez 30 min. Kiedy płyn skończy się wystarczy napełnić go wodą i wznowić pracę. Użytkownicy podkreślają, że model jest więc doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nie przepadają za nowinkami technologicznymi.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką prasowalnicę parową pionową wybrać?

 

Przewodnik zakupowy

Prasowanie ubrań na pewno nie jest popularną czynnością w domu. Niestety zniwelowanie zgnieceń we wszystkich koszulach zajmuje bardzo dużo czasu. Dodatkowym problemem są sukienki, marynarki czy garsonki, które z racji swoich gabarytów nie mieszczą się na desce do prasowania. Jeśli taki problem jest Ci bliski, radzimy zainwestować w urządzenie do pionowego prasowania. Pomoże Ci ono zaoszczędzić nie tylko czas, ale i energię. Aby pomóc Ci w zakupie możliwie najlepszego modelu, przygotowaliśmy ten oto poradnik. Znajdziesz w nim informacje o tym, na co zwrócić uwagę podczas zakupów. Co więcej, na jego końcu umieściliśmy zestawienie, w którym zaprezentowaliśmy trzy najlepsze prasowalnice parowe pionowe.

 

 

Wiele osób dokonuje zakupu takiego sprzętu, by w krótkim czasie odświeżać swoją garderobę. Z tego powodu warto dopilnować, aby interesujący Cię sprzęt cechował się małą wagą. Gdy pionowe żelazko będzie zbyt ciężkie, szybko nabawisz się urazu nadgarstka. Co więcej, osoby o mniejszej sile nie będą go w stanie podnieść. Jest to szczególnie problematyczne, gdy planujemy odświeżyć nasze zasłony.

Następną rzeczą, na którą powinieneś zwrócić uwagę jest moc produktu. Im jest ona większa, tym praca będzie wydajniejsza. Najbardziej zaawansowane modele mogą mieć moc równą 3000 W. Pamiętaj jednak, że duża moc wiąże się z większym zużyciem prądu. Z tego powodu polecamy standardowe sprzęty, które mają 2000 W.

Warto przyjrzeć się również ilości wytwarzanej pary, która wyrażana jest w gramach na minutę. Im ta wartość jest większa, tym szybciej wyprasujemy nasze ubrania. Przeciętne sprzęty są w stanie wytworzyć od 40 g do 50 g pary na minutę.

Kolejnym, ważnym elementem jest zbiornik na wodę. Im jest on większy, tym bardziej wydajne jest nasze prasowanie. Nie będziemy musieli wtedy przerywać czynności co kilka chwil by ponownie napełnić zbiornik.

Przydatną funkcją jest opcja kontroli strumienia pary. Dzięki temu, będziesz w stanie dopasować pracę urządzenia do stopnia zagniecenia materiału.

 

 

Prasowalnice parowe pionowe – Ranking

 

 

Philips Steamer Cleartouch GC536/35 

 

Żelazko Philips Steamer Cleartouch GC536/35 to bardzo nowoczesne urządzenie, które pomoże Ci zlikwidować zagniecenia na ubraniach, sukienkach, ale również na zasłonach.

Ta najlepsza prasowalnica parowa pionowa w 2019 roku posiada bardzo silny strumień pary. Dzięki temu prasowanie ubrań zajmuje tylko chwilę. Co więcej, pozwala to na usunięcie zagnieceń z materiału, bez konieczności odwracania go na drugą stronę.

Model ten posiada aż 3 poziomy strumienia pary, dzięki czemu każdy użytkownik może sam dobrać system pracy do danego rodzaju tkaniny. Dużym udogodnieniem jest tryb ECO, który gwarantuje wysoką efektywność, przy minimalnym zużyciu energii.

Płytka parowa została wykonana ze stali szlachetnej, co gwarantuje szybką pracę i dużą efektywność.

Warto dodać, że prezentowany produkt posiada odłączany zbiornik z wodą o pojemności 1,2 l. Pozwoli Ci to na prasowanie, bez konieczności dolewania wody.  

Philips Steamer Cleartouch GC536/35 to prasowalnica parowa o mocy 2000 W. Sprzęt dysponuje 3 poziomami wyrzutu pary. W zestawie znajdziemy m.in.: zbiornik o pojemności 1,2 l, wieszak, rękawicę ochronną i uchwyt do plis.

 

Zalety

 

Czas nagrzewania: Żelazko bardzo szybko się nagrzewa. Woda osiąga wyznaczoną przez nas temperaturę w niecałą minutę, dzięki czemu prasowanie możemy zaczynać tuż po podłączeniu urządzenia do prądu.

Dystrybucja pary: Produkt dystrybuuje parę wodną w maksymalnej ilości 40 g/min. Jest to bardzo mocny wyrzut, który oddziałuje na dość obszerną powierzchnię prasowanej rzeczy.

Easy Rinse: Producent zastosował w procesie produkcji modelu specjalną technologię, która uniemożliwia osadzanie się kamienia. Dzięki temu do zbiornika śmiało możesz wlać wodę bezpośrednio z kranu bez ryzyka, że ciecz ulegnie zwapnieniu.

Bezpieczeństwo: Ze względu na regulowany poziom wyrzutu pary możemy dostosować intensywność pracy do materiału, jaki prasujemy. Za pomocą Philips Steamer Cleartouch GC536/35 wygładzisz nawet bardzo delikatne tkaniny, takie jak jedwab czy satyna.

Rękawica: Do zestawu dołączona została specjalna rękawica, która ochroni Twoje dłonie przed przypadkowym poparzeniem.

 

Wady

Przewód: Niektórzy konsumenci uważają, że kabel sieciowy jest zbyt krótki. Przewód ma długość 1,6 m, przez co czasami jesteśmy zmuszeni do korzystania z przedłużacza.

 

 

 

 

Clatronic TDC 3432

 

Model Clatronic TDC 3432 to bardzo wydajna i wielofunkcyjna prasowalnica parowa pionowa w dobrej cenie. Używanie tego sprzętu pozwoli Ci szybko i efektywnie pozbyć się zagnieceń z różnych tkanin. Co więcej, para wodna zabija niemal 99% bakterii i drobnoustrojów, które znajdują się na naszych ubraniach. Moc modelu wynosi 1500 W, co gwarantuje jego dużą wydajność. Para jest bowiem wytwarzana bardzo szybko.

Prezentowany sprzęt cechuje się dużą funkcjonalnością, dzięki czemu zdecydowanie skróci czas potrzebny na prasowane. Jest to zasługa zbiornika na wodę o pojemności 1,2 l. Jego napełnienie starczy Ci na 40 minut prasowania.

Dużą zaletą modelu jest krótki czas nagrzewania, co sprawia, że prasowanie odbywa się dość szybko. Po 50 sekundach od włączenia, urządzenie jest gotowe do użycia. Opinie konsumentów o tym produkcie są bardzo pozytywne. Wiele osób jest zdania, że korzystanie z niego to duża oszczędność czasu. Liczna grupa użytkowników podkreśla, że mimo niskiej ceny, model ten jest bardzo efektywny w swojej pracy.

Żelazko parowe Clatronic TDC 3432 to sprzęt, którego waga przekracza nieco ponad 4,5 kg. Prasowalnica wyposażona jest w pojemnik na wodę o pojemności 1,2 l. Wypływ pary szacuje się na poziomie 30 g/min. Silnik pracuje z mocą 1500 W.

 

Zalety

Blokada kapania: Urządzenie ma funkcję blokowania kapania, która minimalizuje ryzyko wypływania wody ze stopy żelazka. Dzięki temu na materiale nie pozostają mokre plamy, co znacznie przyspiesza proces prasowania.

Obsługa: Produkt jest bardzo łatwy w obsłudze. Na panelu sterowania mamy zaledwie kilka guzików, co sprawia, że opanowanie wszystkich funkcji zajmie nam dosłownie kilka minut.

Prasowanie w pionie: Parownica przystosowana została do pracy zarówno w pionie, jak i poziomie. Przy pomocy urządzenia wyprasujesz więc nie tylko firanki czy zasłony, ale także obrusy i inne rzeczy, które trudno jest zawiesić na wieszaku.

Przewód: Kabel w Clatronic TDC 3432 mierzy aż 1,8 m. Jest to optymalna długość wystarczająca dla większości konsumentów.

 

Wady

Wyrzut pary: Niektórzy użytkownicy sądzą, że wyrzut pary na poziomie 30 g/min to zbyt mało, by wyprostować zagniecenia na sztywnym materiale.

 

 

 

 

Maestro MR-351

 

Urządzenie Maestro MR-351 to wysokiej klasy prasowalnica. Może być ona używana do prasowania ubrań, jak również i odświeżania zasłon. Sprzęt ten jest bezpieczny i nie powoduje zniszczenia żadnej z tkanin. Wiedz też, że używanie pary wodnej pomaga zredukować około 99% zarazków i drobnoustrojów, które znajdują się na naszych ubraniach.

Prasowanie przy pomocy prezentowanego sprzętu jest bardzo proste i szybkie. Po umieszczeniu wody w zbiorniku, należy uruchomić żelazko. Po upływie 40 sekund maszyna będzie gotowa do pracy. W czasie prasowania urządzenie usuwa również nieprzyjemne zapach, dlatego polecane jest jego używanie na ubraniach sezonowych, które przez pół roku leżą zamknięte w szafie.

Żelazko posiada pojemnik na wodę o pojemności 2,5 l, co wystarczy na 90 minut ciągłej pracy. W pełni wystarczy to na wykonanie niezbędnego prasowania. Opinie o prezentowanym urządzeniu są bardzo pochlebne. Wielu konsumentów doceniło to, że żelazko parowe nie nabłyszcza ani nie przypala tkanin.

SATURN ST-CC 0227 to dobra pionowa prasowalnica parowa do 300 zł. Produkt ma silnik o mocy 1900 W. Wodę wlewamy do zbiornika o pojemności 1,5 l. W zestawie znajduje się m.in. wieszak i szczotka.

 

Zalety

Zabezpieczenie przed przegrzaniem: Producent wyposażył swój produkt w specjalne zabezpieczenie przed przegrzaniem. Bezpieczniki kontrolują pracę urządzenia i optymalizują wytwarzaną przez podzespoły temperaturę, co wpływa na ekonomiczną eksploatację sprzętu.

Nóżki: W podstawie parownicy umieszczono antypoślizgowe nóżki. Dzięki nim baza nie przesuwa się i jest stabilna. Prasując rzeczy bezpośrednio na wieszaku możemy być pewni, że urządzenie nie odjedzie pod wpływem naszego nacisku.

Instrukcja: Do zestawu dołączona została dobrze opracowana instrukcja obsługi. W książce opisano wszystkie funkcje produktu oraz umieszczono wskazówki dotyczące np. naprawy parownicy.

 

Wady

Przeciekanie: Żelazko po pewnym czasie zaczyna przeciekać, podczas prasowania tworzy na powierzchni materiału mokre plamy.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 4.50 out of 5)
Loading...