Najlepsza prasowalnica parowa pionowa

Ostatnio aktualizowane: 15.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Prasowalnice parowe to urządzenia, które znacznie przyspieszają żmudny proces prasowania. Jeśli więc stoisz przed wyborem tego typu sprzętu do swojego domu lub biura polecamy Ci zapoznać się z produktami, które zostały ocenione przez konsumentów, jako najbardziej poręczne i praktyczne. Na pierwszym miejscu w naszym rankingu znajduje się model Philips ComfortTouch Advanced GC552/40 o mocy 1800 W. Sprzęt ten umożliwia usunięcie uporczywych zagnieceń, a także pozbycie się bakterii i nieprzyjemnych zapachów, np. papierosów. Co więcej, urządzenie zostało wyposażone w długą deskę, która przyda się w czasie prasowania firanek czy pościeli. Prasowalnica nagrzewa się w mniej niż 60 sekund. Kolejną parownicą, która cieszy się wyjątkowo dobrą opinią jest Clatronic TDC 3432. Sprzęt jest bardzo prosty w obsłudze. Wystarczy podłączyć przewód do prądu, nacisnąć guzik i rozpocząć swoją pracę. Stosunkowo niewielki zbiornik na wodę pozwoli Ci na prasowanie ubrań nawet przez 30 min. Kiedy płyn skończy się wystarczy napełnić go wodą i wznowić pracę. Użytkownicy podkreślają, że model jest więc doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nie przepadają za nowinkami technologicznymi.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką prasowalnicę parową pionową wybrać?

 

Przewodnik zakupowy

Prasowanie ubrań na pewno nie jest popularną czynnością w domu. Niestety zniwelowanie zgnieceń we wszystkich koszulach zajmuje bardzo dużo czasu. Dodatkowym problemem są sukienki, marynarki czy garsonki, które z racji swoich gabarytów nie mieszczą się na desce do prasowania. Jeśli taki problem jest Ci bliski, radzimy zainwestować w urządzenie do pionowego prasowania. Pomoże Ci ono zaoszczędzić nie tylko czas, ale i energię. Aby pomóc Ci w zakupie możliwie najlepszego modelu, przygotowaliśmy ten oto poradnik. Znajdziesz w nim informacje o tym, na co zwrócić uwagę podczas zakupów. Co więcej, na jego końcu umieściliśmy zestawienie, w którym zaprezentowaliśmy trzy najlepsze prasowalnice parowe pionowe.

 

 

Wiele osób dokonuje zakupu takiego sprzętu, by w krótkim czasie odświeżać swoją garderobę. Z tego powodu warto dopilnować, aby interesujący Cię sprzęt cechował się małą wagą. Gdy pionowe żelazko będzie zbyt ciężkie, szybko nabawisz się urazu nadgarstka. Co więcej, osoby o mniejszej sile nie będą go w stanie podnieść. Jest to szczególnie problematyczne, gdy planujemy odświeżyć nasze zasłony.

Następną rzeczą, na którą powinieneś zwrócić uwagę jest moc produktu. Im jest ona większa, tym praca będzie wydajniejsza. Najbardziej zaawansowane modele mogą mieć moc równą 3000 W. Pamiętaj jednak, że duża moc wiąże się z większym zużyciem prądu. Z tego powodu polecamy standardowe sprzęty, które mają 2000 W.

Warto przyjrzeć się również ilości wytwarzanej pary, która wyrażana jest w gramach na minutę. Im ta wartość jest większa, tym szybciej wyprasujemy nasze ubrania. Przeciętne sprzęty są w stanie wytworzyć od 40 g do 50 g pary na minutę.

Kolejnym, ważnym elementem jest zbiornik na wodę. Im jest on większy, tym bardziej wydajne jest nasze prasowanie. Nie będziemy musieli wtedy przerywać czynności co kilka chwil by ponownie napełnić zbiornik.

Przydatną funkcją jest opcja kontroli strumienia pary. Dzięki temu, będziesz w stanie dopasować pracę urządzenia do stopnia zagniecenia materiału.

 

 

Prasowalnice parowe pionowe – Ranking

 

 

Philips ComfortTouch Advanced GC552/40

 

Jedną z częściej polecanych prasowalnic jest Philips ComfortTouch Advanced GC552/40 o mocy 1800 W. Pozwala ona na szybkie i w pełni komfortowe prasowanie ubrań. Sprzęt został wyposażony w długą deskę StyleBoard. Ma on 3-stopniową regulację strumienia pary wodnej (maksimum to 35 g/min). 

Urządzenie nie tylko usuwa zagniecenia z materiału, ale też eliminuje do 99,9% bakterii i neutralizuje nieprzyjemne zapachy jedzenia czy papierosów. Prasowalnica ma 1,8 l zbiornik na wodę, który nie wymaga częstego uzupełniania oraz elastyczny wąż parowy wykonany z silikonowego materiału (w jego składzie nie ma szkodliwych dla zdrowia substancji).

Sprzęt nie jest trudny w obsłudze, a w dodatku dobrze zastępuje zwykłe żelazko – tak o modelu Philips ComfortTouch Advanced GC552/40 wypowiadają się osoby, które go kupiły. Prasowalnica jest ponadto chwalona za to, że pozwala uniknąć przypalenia delikatnych tkanin. Czas nagrzewania urządzenia to mniej niż 1 minuta. Po podłączeniu sprzętu do prądu nie musimy długo czekać, aby był gotowy do użytku.

Model Philips ComfortTouch Advanced GC552/40 ma moc 1800 W. Jego wymiary to: 173 cm x 33 cm x 37 cm. Urządzenie wytwarza strumień pary do 35 g/min.

Zalety
Duży zbiornik na wodę:

Zbiornik na wodę ma pojemność 1,3 l, co oznacza, że podczas prasowania nie wymaga zbyt częstego uzupełniania.

Neutralizuje bakterie:

Poza usunięciem zagnieceń sprzęt daje możliwość pozbycia się bakterii oraz nieprzyjemnych zapachów z ubrań.

Długa deska:

Prasowalnica została wyposażona w długą deskę. To znacząco ułatwia prasowanie firanek czy pościeli.

Zapobiega przypaleniu ubrań:

Nie trzeba się obawiać, że podczas prasowania ubrań przypalimy je. Sprzęt ma 3-stopniową regulację strumienia pary, jest bezpieczny nawet dla takich tkanin, jak jedwab.

Ruchoma głowica:

Model ma ruchomą głowicę, która zapewnia bardziej efektywne i komfortowe prasowanie. Nie musimy się pochylać, aby usunąć zagniecenia z dolnej części materiału.

Wady
Za krótki kabel:

Niektóre osoby uważają, że kabel zasilający jest za krótki. Przez to podczas używania prasowalnicy trzeba stać w pobliżu gniazdka.

 

 

 

 

Clatronic TDC 3432

 

Model Clatronic TDC 3432 to bardzo wydajna i wielofunkcyjna prasowalnica parowa pionowa w dobrej cenie. Używanie tego sprzętu pozwoli Ci szybko i efektywnie pozbyć się zagnieceń z różnych tkanin. Co więcej, para wodna zabija niemal 99% bakterii i drobnoustrojów, które znajdują się na naszych ubraniach. Moc modelu wynosi 1500 W, co gwarantuje jego dużą wydajność. Para jest bowiem wytwarzana bardzo szybko.

Prezentowany sprzęt cechuje się dużą funkcjonalnością, dzięki czemu zdecydowanie skróci czas potrzebny na prasowane. Jest to zasługa zbiornika na wodę o pojemności 1,2 l. Jego napełnienie starczy Ci na 40 minut prasowania.

Dużą zaletą modelu jest krótki czas nagrzewania, co sprawia, że prasowanie odbywa się dość szybko. Po 50 sekundach od włączenia, urządzenie jest gotowe do użycia. Opinie konsumentów o tym produkcie są bardzo pozytywne. Wiele osób jest zdania, że korzystanie z niego to duża oszczędność czasu. Liczna grupa użytkowników podkreśla, że mimo niskiej ceny, model ten jest bardzo efektywny w swojej pracy.

Żelazko parowe Clatronic TDC 3432 to sprzęt, którego waga przekracza nieco ponad 4,5 kg. Prasowalnica wyposażona jest w pojemnik na wodę o pojemności 1,2 l. Wypływ pary szacuje się na poziomie 30 g/min. Silnik pracuje z mocą 1500 W.

Zalety
Blokada kapania:

Urządzenie ma funkcję blokowania kapania, która minimalizuje ryzyko wypływania wody ze stopy żelazka. Dzięki temu na materiale nie pozostają mokre plamy, co znacznie przyspiesza proces prasowania.

Obsługa:

Produkt jest bardzo łatwy w obsłudze. Na panelu sterowania mamy zaledwie kilka guzików, co sprawia, że opanowanie wszystkich funkcji zajmie nam dosłownie kilka minut.

Prasowanie w pionie:

Parownica przystosowana została do pracy zarówno w pionie, jak i poziomie. Przy pomocy urządzenia wyprasujesz więc nie tylko firanki czy zasłony, ale także obrusy i inne rzeczy, które trudno jest zawiesić na wieszaku.

Przewód:

Kabel w Clatronic TDC 3432 mierzy aż 1,8 m. Jest to optymalna długość wystarczająca dla większości konsumentów.

Wady
Wyrzut pary:

Niektórzy użytkownicy sądzą, że wyrzut pary na poziomie 30 g/min to zbyt mało, by wyprostować zagniecenia na sztywnym materiale.

 

 

 

 

Tefal Pro Style Care IT8460 

 

Przedstawiamy Tefal Pro Style Care IT8460, czyli prasowalnicę o mocy 1800 W, która ma 5-stopniową regulację strumienia pary wodnej. Czas nagrzewania sprzętu to ok. 45 sekund. Możemy szybko wyprasować ubranie, nawet tuż przed wyjściem z domu. Urządzenie wyposażono w zabezpieczenie przed przegrzaniem, a także automatyczny wyłącznik i zawór bezpieczeństwa.

Ponieważ 1,3 l zbiornik na wodę jest odłączany od obudowy, napełnianie go nie stanowi problemu. Głowica parowa w rozmiarze XL efektywnie rozprowadza parę wodną na powierzchni tkaniny i pozwala na szybkie usunięcie uporczywych zagnieceń. Funkcja usuwania kamienia przedłuża trwałość prasowalnicy. W zestawie znajdziemy kilka akcesoriów: ochronną rękawicę, nasadkę do kantów, szczotkę do grubszych materiałów, szczotkę do usuwania włosów oraz nakładkę do delikatniejszych tkanin.

Jak twierdzą kupujący, prasowalnica ma dużą moc i dzięki temu efektywnie działa. W podstawie sprzętu są antypoślizgowe nóżki, dlatego nie przesuwa się po podłodze w trakcie prasowania. Zbiornik na wodę jest nie tylko pojemny, ale też wygodnie się go napełnia (można odłączyć go od obudowy).

Prasowalnica Tefal Pro Style Care IT8460 waży 7,5 kg. Pojemność zbiornika na wodę wynosi 1,3 l. Sprzęt ma moc 1800 W.

Zalety
Przydatne akcesoria:

W zestawie razem z urządzeniem znajdziemy kilka akcesoriów, które ułatwiają prasowanie. Są to: ochronna rękawica, nasadka do delikatnych tkanin, szczotka do usuwania włosów, szczotka do grubszych materiałów oraz nasadka do kantów.

Wygodne napełnianie zbiornika:

Napełnianie zbiornika na wodę nie jest trudne. Można go odłączyć od obudowy i włożyć do zlewu, a następnie z powrotem zamontować we właściwym miejscu. Ponieważ pojemnik jest przezroczysty, możemy stale kontrolować, ile zostało w nim wody.

Usuwanie kamienia:

Prasowalnica jest wyposażona w funkcję usuwania kamienia. To wydłuża trwałość sprzętu, nawet jeśli do prasowania używamy twardej wody.

Wady
Brak funkcji Anti drip:

To model bez funkcji Anti drip, co oznacza, że podczas prasowania na tkaninie mogą pojawić się wilgotne plamy (na niektórych materiałach są widoczne nawet po odparowaniu wody).

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Philips Steamer Cleartouch GC536/35

 

Żelazko Philips Steamer Cleartouch GC536/35 to bardzo nowoczesne urządzenie, które pomoże Ci zlikwidować zagniecenia na ubraniach, sukienkach, ale również na zasłonach.

Ta najlepsza prasowalnica parowa pionowa w 2021 roku posiada bardzo silny strumień pary. Dzięki temu prasowanie ubrań zajmuje tylko chwilę. Co więcej, pozwala to na usunięcie zagnieceń z materiału, bez konieczności odwracania go na drugą stronę.

Model ten posiada aż 3 poziomy strumienia pary, dzięki czemu każdy użytkownik może sam dobrać system pracy do danego rodzaju tkaniny. Dużym udogodnieniem jest tryb ECO, który gwarantuje wysoką efektywność, przy minimalnym zużyciu energii.

Płytka parowa została wykonana ze stali szlachetnej, co gwarantuje szybką pracę i dużą efektywność.

Warto dodać, że prezentowany produkt posiada odłączany zbiornik z wodą o pojemności 1,2 l. Pozwoli Ci to na prasowanie, bez konieczności dolewania wody.  

Philips Steamer Cleartouch GC536/35 to prasowalnica parowa o mocy 2000 W. Sprzęt dysponuje 3 poziomami wyrzutu pary. W zestawie znajdziemy m.in.: zbiornik o pojemności 1,2 l, wieszak, rękawicę ochronną i uchwyt do plis.

Zalety
Czas nagrzewania:

Żelazko bardzo szybko się nagrzewa. Woda osiąga wyznaczoną przez nas temperaturę w niecałą minutę, dzięki czemu prasowanie możemy zaczynać tuż po podłączeniu urządzenia do prądu.

Dystrybucja pary:

Produkt dystrybuuje parę wodną w maksymalnej ilości 40 g/min. Jest to bardzo mocny wyrzut, który oddziałuje na dość obszerną powierzchnię prasowanej rzeczy.

Easy Rinse:

Producent zastosował w procesie produkcji modelu specjalną technologię, która uniemożliwia osadzanie się kamienia. Dzięki temu do zbiornika śmiało możesz wlać wodę bezpośrednio z kranu bez ryzyka, że ciecz ulegnie zwapnieniu.

Bezpieczeństwo:

Ze względu na regulowany poziom wyrzutu pary możemy dostosować intensywność pracy do materiału, jaki prasujemy. Za pomocą Philips Steamer Cleartouch GC536/35 wygładzisz nawet bardzo delikatne tkaniny, takie jak jedwab czy satyna.

Rękawica:

Do zestawu dołączona została specjalna rękawica, która ochroni Twoje dłonie przed przypadkowym poparzeniem.

Wady
Przewód:

Niektórzy konsumenci uważają, że kabel sieciowy jest zbyt krótki. Przewód ma długość 1,6 m, przez co czasami jesteśmy zmuszeni do korzystania z przedłużacza.

 

 

Maestro MR-351

 

Urządzenie Maestro MR-351 to wysokiej klasy prasowalnica. Może być ona używana do prasowania ubrań, jak również i odświeżania zasłon. Sprzęt ten jest bezpieczny i nie powoduje zniszczenia żadnej z tkanin. Wiedz też, że używanie pary wodnej pomaga zredukować około 99% zarazków i drobnoustrojów, które znajdują się na naszych ubraniach.

Prasowanie przy pomocy prezentowanego sprzętu jest bardzo proste i szybkie. Po umieszczeniu wody w zbiorniku, należy uruchomić żelazko. Po upływie 40 sekund maszyna będzie gotowa do pracy. W czasie prasowania urządzenie usuwa również nieprzyjemne zapach, dlatego polecane jest jego używanie na ubraniach sezonowych, które przez pół roku leżą zamknięte w szafie.

Żelazko posiada pojemnik na wodę o pojemności 2,5 l, co wystarczy na 90 minut ciągłej pracy. W pełni wystarczy to na wykonanie niezbędnego prasowania. Opinie o prezentowanym urządzeniu są bardzo pochlebne. Wielu konsumentów doceniło to, że żelazko parowe nie nabłyszcza ani nie przypala tkanin.

SATURN ST-CC 0227 to dobra pionowa prasowalnica parowa do 300 zł. Produkt ma silnik o mocy 1900 W. Wodę wlewamy do zbiornika o pojemności 1,5 l. W zestawie znajduje się m.in. wieszak i szczotka.

Zalety
Zabezpieczenie przed przegrzaniem:

Producent wyposażył swój produkt w specjalne zabezpieczenie przed przegrzaniem. Bezpieczniki kontrolują pracę urządzenia i optymalizują wytwarzaną przez podzespoły temperaturę, co wpływa na ekonomiczną eksploatację sprzętu.

Nóżki:

W podstawie parownicy umieszczono antypoślizgowe nóżki. Dzięki nim baza nie przesuwa się i jest stabilna. Prasując rzeczy bezpośrednio na wieszaku możemy być pewni, że urządzenie nie odjedzie pod wpływem naszego nacisku.

Instrukcja:

Do zestawu dołączona została dobrze opracowana instrukcja obsługi. W książce opisano wszystkie funkcje produktu oraz umieszczono wskazówki dotyczące np. naprawy parownicy.

Wady
Przeciekanie:

Żelazko po pewnym czasie zaczyna przeciekać, podczas prasowania tworzy na powierzchni materiału mokre plamy.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir