Najlepsza pralka wirnikowa z wirówką

Ostatnio aktualizowane: 23.01.20

 

Jaką pralkę wirnikową z wirówką wybrać?

 

Wielu z nas pralki wirnikowe kojarzą się z niezawodną „Franią”, którą niegdyś można było spotkać w każdym domu. Choć pralki wirnikowe nie są tak popularne, jak kilka lat temu, do tej pory istnieje spora grupa konsumentów, którzy nie wyobrażają sobie używania sprzętów automatycznych. Przekonuje ich opinia, że pralki wirnikowe są oszczędne, gdyż zużywają mniej prądu, wody i detergentów. Poza tym, dzisiejsze modele są znacznie bardziej unowocześnione. Na rynku dostępnych jest wiele modeli tego typu urządzeń, przez co często trudno odnaleźć najlepszą opcję. Dlatego przygotowaliśmy ten poradnik, który podpowie Ci, na co zwrócić uwagę przy zakupie. Na końcu zamieściliśmy także ranking, w którym znajdziesz trzy najlepsze pralki wirnikowe z wirówką.

 

 

Podczas zakupów pralki zwróćmy uwagę na jej rozmiar i pojemność. Na rynku dostępne są zarówno pełnowymiarowe modele, które potrafią pomieścić do 7 kg odzieży, jak i wersje turystyczne, które ważą około 4 kg i jednorazowo pomieszczą do 3 kg odzieży. Rozmiar urządzenia powinien być zatem uzależniony od ilości pranej odzieży, a także rozmiarów mieszkania. Ze względu na niewielkie gabaryty, pralkę można przechowywać w kącie, a w razie potrzeby przesunąć w miejsce wygodniejsze do pracy.

Warto mieć na uwadze także sposób programowania pralki. Z założenia tego typu sprzęty przeznaczone są dla klientów, którzy cenią sobie prostotę i mają kłopoty z obsługą nowoczesnych pralek automatycznych. Dlatego warto wybrać model z łatwymi w obsłudze pokrętłami. Przy ich pomocy ustawimy długości prania, jego intensywności, a także temperaturę wody. Ponadto oddzielnie nastawia się wirówkę.

Istotne są także dodatkowe funkcje wybranego modelu. Warto zaopatrzyć się w unowocześniony sprzęt, wyposażony w wąż dopływowy, czy mechanizm podgrzewający wodę. Najlepsza pralka wirnikowa z wirówką w 2020 roku wyposażona jest również w funkcję odprowadzenia wody po skończonym praniu. Co więcej, zwróćmy także uwagę na stabilną podstawę z antypoślizgowymi nóżkami oraz niski poziom hałasu.

 

 

Pralki wirnikowe z wirówką – Ranking

 

 

Adler AD8051

 

W naszym zestawieniu chcielibyśmy zaprezentować Ci model Adler AD8051. Jest to wirnikowa pralka turystyczna wyposażona w funkcję wirowania. Jej kompaktowe wymiary (szerokość – 37 cm i głębokość – 37 cm) sprawiają, że model ten idealnie nadaje się do niewielkich mieszkań, ale również dobrze sprawdzi się w domkach letniskowych lub jako sprzęt turystyczny.

Urządzenie waży zaledwie 5 kg i jest w stanie pomieścić około 3 kg odzieży do prania. Cykl prania sprzętu trwa jedynie 15 minut, jednak wystarczy to do odświeżenia ubrań. Pralką steruje się przy pomocy dwóch pokręteł znajdujących się na panelu w górnej części. Osiąga ona moc 400 W i jest zaprojektowana tak, by zużywać jak najmniej wody i energii.

Warto wziąć pod uwagę bardzo pozytywne opinie użytkowników na temat modelu Adler AD8051, które sprawiają, że model ten sprzedaje się bardzo szybko. Konsumenci doceniają przede wszystkim jego trwałość, oraz lekkość. W swoich ocenach podkreślają również, że jest to solidny sprzęt dostępny za bardzo atrakcyjną cenę.

 

 

 

 

Botti XPB 30-40

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez modelu Botti XPB 30-40. Ta pralka wirnikowa z wirówką w dobrej cenie osiąga moc maksymalną 300 W.

Pojemność wsadu pralki wynosi 3 kg, natomiast wirówka zmieści w sobie 2 kg odzieży. Pranie odbywa się w ciągu 10 minut, natomiast wirowanie trwa jedynie 2 minuty. Urządzenie wyposażone jest w wyjmowany koszyk do wirowania oraz wygodny wąż odpływowy.

Obsługa urządzenia jest niezwykle prosta. Panel sterowania, umieszczony na górze pralki, zawiera dwa analogowe pokrętła. Jednym z nich należy wybrać czas prania, a drugim jego intensywność. Po upływie wyznaczonego czasu na pranie, pralka wyłącza się samoczynnie. Wymiary tego modelu to: wysokość – 50 cm, szerokość – 33 cm i głębokość – 35 cm.

Osoby, które zdecydowały się na zakup tego urządzenia zgodnie twierdzą, że jest ono proste w obsłudze i pozwala na oszczędność wody i prądu. Poza tym, użytkownikom przypadł do gusty jego atrakcyjny, nowoczesny design.

 

 

 

 

Luxpol Lusia PB60-2000E

 

W naszym rankingu nie może zabraknąć także modelu Luxpol Lusia PB60-2000E. Jest to pralka wirnikowa przeznaczona dla osób, które cenią sobie proste rozwiązania i łatwość obsługi.

Wykonana jest ona z tworzywa sztucznego i posiada przezroczystą przykrywkę ułatwiającą podglądanie procesu prania. Pojemność wsadu tego modelu wynosi 6 kg, natomiast jego moc to 365 W. Obsługa pralki odbywa się za pomocą dwóch analogowych pokręteł, znajdujących się w górnej części.

Wymiary urządzenia to wysokość – 85 cm, szerokość – 50 cm i głębokość – 42 cm. Jej kompaktowe wymiary oraz ładowanie od góry sprawiają, że pralka idealnie nadaje się do małych pomieszczeń, w których brakuje miejsca, by wstawić pralkę automatyczną. Konsumenci pozytywnie oceniają ten produkt i w swoich opiniach podkreślają, że jest on bardzo funkcjonalny, pojemny i niezwykle cicho pracuje.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (23 votes, average: 4.53 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status