Najlepsza pralka ładowana od góry Electrolux

Ostatnio aktualizowane: 12.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Przygotowany przez nas ranking znacząco ułatwi Ci wybór cicho pracującej pralki ładowanej od góry. Postanowiliśmy sprawdzić, które urządzenia marki Electrolux cieszą się popularnością. Z przeprowadzonej analizy komentarzy konsumentów wynika, że najlepszy obecnie sprzęt to Electrolux EWT11367VIW. Model ten ma ładowność do 6 kg i wiruje z prędkością 1300 obr./min. Pralka ma funkcję TimeManager, dlatego możesz samodzielnie decydować o tym, jak długo potrwa pranie (niezależnie od wybranego programu). To urządzenie w klasie energetycznej A+++, które nie generuje zbyt dużego hałasu podczas pracy. Jest to możliwe z uwagi na zastosowanie innowacyjnego, inwerterowego silnika. Na drugim miejscu jest model Electrolux EWT11366HGW, którego pojemność także wynosi 6 kg. To, co wyróżnia sprzęt to system SoftAccess gwarantujący bezpieczne i lekkie otwieranie pokrywy oraz drzwiczek bębna. Pralka ma opcję prania parą wodną, co umożliwia zredukowanie zagnieceń na tkaninie oraz pozbycie się nieprzyjemnych zapachów, np. dymu papierosowego. Urządzenie obsługuje się przy pomocy dotykowego wyświetlacza.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką pralkę ładowaną od góry Electrolux wybrać?

 

Pralka jest urządzeniem potrzebnym w każdym domu. Dzięki niej ubrania są czyste i schludne, a także zapewnia im świeży zapach. Przy zakupie odpowiedniego modelu należy zwrócić uwagę na funkcje i rozmiary sprzętu, a także jakość jego wykonania. W tym poradniku podpowiemy Ci, co jest ważne w trakcie wyboru. Ponadto na końcu znajduje się zestawienie, w którym znajdziesz trzy najlepsze pralki ładowane od góry Electrolux.

Electrolux jest szwedzką firmą, która pod tą nazwą zaczęła działalność w 1912 roku. Obecnie jest to potężny koncern zajmujący się produkcją AGD w ponad 150 krajach. Jest to drugi pod względem wielkości producent sprzętu gospodarstwa domowego. Wśród produktów firmy znajdują się przede wszystkim pralki, zmywarki, lodówki, kuchenki i odkurzacze. Pochlebne opinie o producencie, a także wysoka jakość asortymentu zachęca do zakupu artykułów firmy Electrolux. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów urządzeń, jednakże my skupimy się na modelach ładowanych od góry.

Ważnym elementem przy wyborze pralki jest pojemność bębna. Na rynku można znaleźć modele o wielkości od 5 kg do 7 kg. Jeżeli w Twoim domu często robi się pranie, to warto zainwestować w pakowne urządzenie. W ten sposób będziesz mogła rzadziej robić pranie.

Zwróć uwagę na wymiary sprzętu, aby mieścił się w miejscu, w którym chcesz go postawić. Pralki ładowane od góry mają tę zaletę, że nie blokują miejsca wokół, więc mogą być nawet zabudowane. Ponadto pamiętaj, że produkt musi się znaleźć blisko odpływu.

Zwróć uwagę na funkcje, w jakie wyposażone jest urządzenie. Tańsze sprzęty będą miały mniejszą ilość programów, wolniejsze wirowanie czy wyższy pobór wody. Dlatego też może okazać się, że na dłuższą metę inwestycja w droższy model będzie bardziej opłacalna.

Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, jest klasa energetyczna pralki. Na rynku można znaleźć oznaczenia od A+++ do  D (7 klas). Informują one o rocznym zużyciu energii przez urządzenie, jego zużyciu wody, efektywności wirowania, poziomie hałasu, a także pojemności znamionowej. Klasy A są najbardziej efektywne i pozwalają na oszczędne zużycie energii. Natomiast pralka w klasie D jest najmniej wydajna.

 

 

Pralki ładowane od góry Electrolux – Ranking

 

 

Electrolux EWT11367VIW 

 

Godną uwagi pralką ładowaną od góry jest Electrolux EWT11367VIW. Model zdobył wiele pozytywnych ocen konsumentów, co dowodzi, że urządzenie zostało starannie wykonane i spełnia oczekiwania użytkowników. Sprzęt ma m.in. zabezpieczenie przed zalaniem czy blokadę panelu sterowania.

Pralka ma następujące wymiary: wysokość – 89 cm, szerokość – 40 cm i głębokość – 60 cm. Moc produktu to 2200 W, a maksymalny wsad to 6 kg. Jest to sprzęt w klasie energetycznej A+++, co stanowi gwarancję niskich rachunków za energię. Model ma funkcję Steam System, która pozwala w łatwy sposób pozbyć się zagnieceń z ubrań. Pralka ma certyfikat Woolmark Blue, który zapewnia, że w urządzeniu można prać wełniane tkaniny bez obaw o ich uszkodzenie.

Electrolux EWT11367VIW to sprzęt, który będzie odpowiedni także do małych mieszkań. Obudowa ma biały kolor, dzięki czemu produkt pasuje do każdej łazienki. Konsumenci doceniają prezentowany model za ilość posiadanych funkcji.

Electrolux EWT11367VIW to pralka ładowana od góry o mocy 2200 W. Wymiary produktu to: wysokość – 89 cm, szerokość – 40 cm i głębokość – 60 cm.

Zalety
Bezpieczeństwo:

Urządzenie ma zabezpieczenie przed zalaniem, a także blokadę przedwczesnego otwarcia drzwi. Możemy być więc pewni, że użytkowanie produktu jest bezpieczne.

Opóźniony start:

Niezwykle przydatna okazuje się funkcja opóźnionego startu. Możemy tak zaprogramować pralkę, aby pranie było gotowe zaraz po naszym powrocie z pracy. Dzięki temu możemy lepiej się zorganizować.

Blokada rodzicielska:

Produkt ma blokadę rodzicielską. Użytkownik może zabezpieczyć panel sterowania przed przypadkową zmianą ustawień.

Wykonanie:

Do produkcji sprzętu wykorzystano dobre gatunkowo materiały. Obudowa wykazuje odporność na zarysowania, a solidny silnik nie przegrzewa się w trakcie pracy. W rezultacie zakup urządzenia to inwestycja na wiele lat.

Wady
Obsługa:

Część użytkowników wskazuje, że na początku obsługa sprzętu jest trudna, a dołączona do zestawu instrukcja mało czytelna.

 

 

 

 

Electrolux EWT11366HGW

 

Pralka Electrolux EWT11366HGW ma ładowność 6 kg. To sprzęt, który w czasie prania generuje hałas na poziomie 51 dB, a w czasie wirowania – 77 dB. Prezentowany model ma funkcję TimeManager umożliwiającą ustawienie optymalnego czasu pracy, tak aby pranie było gotowe o określonej przez nas godzinie. Ponadto urządzenie jest zasilane przez inwerterowy, trwały i cichy silnik.

Produkt ma wymiary: 60 cm x 40 cm x 89 cm. To pralka w klasie energetycznej A+++, którą wyposażono w opcję prania tkanin parą wodną. Umożliwia to wygładzenie ubrań oraz pozbycie się nieprzyjemnych zapachów. Urządzenie ma zabezpieczenie przed dziećmi, a także system SoftAccess zapewniający łatwe otwieranie pokrywy i drzwiczek.

Konsumenci chwalą pralkę głównie za dużą prędkość wirowania (do 1300 obr./min) oraz komfort użytkowania. Po skończonym praniu bęben zawsze zatrzymuje się tak, aby drzwiczki były na górze – nie musimy więc go obracać po podniesieniu pokrywy. Na uwagę zasługuje również to, że sprzęt jest łatwy w obsłudze za sprawą dotykowego panelu sterowania.

Sprzęt Electrolux EWT11366HGW to model w klasie energetycznej A+++ o wymiarach: 60 cm x 40 cm x 89 cm. Ładowność pralki wynosi maksymalnie 6 kg, a prędkość wirowania to 1300 obr./min.

Zalety
System SoftAccess:

Zastosowanie systemu SoftAccess sprawia, że pokrywa i drzwiczki pralki lekko się otwierają. Ponadto nie musimy obracać samodzielnie bębna, aby wyjąć pranie, gdyż zawsze zatrzymuje się on w odpowiedniej pozycji.

TimeManager:

Funkcja TimeManager daje nam możliwość samodzielnego zdecydowania o tym, ile będzie trwało pranie.

Pranie parą wodną:

To model z opcją prania parą wodną. Tego typu rozwiązanie ułatwia pozbycie się z ubrań nieprzyjemnych zapachów, a do tego redukuje ilość zagnieceń.

Duża liczba programów:

Urządzenie ma wiele różnych programów prania, takich jak: delikatne, jeans, bawełna, a nawet szybki 14 minut.

Wady
Wibracje podczas wirowania:

W czasie wirowania pralka nadmiernie wibruje i drga, a to przyczynia się do powstania dużego hałasu. To może zakłócić nasz spokój i przeszkadzać podczas odpoczynku.

 

 

 

 

Electrolux EWT11262ILW

 

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć urządzenia Electrolux EWT11262ILW z załadunkiem do 6 kg. Sprzęt wiruje z prędkością 1200 obr./min i ma 12 programów prania do wyboru (m.in.: bawełna, sport i syntetyki). Pralka jest łatwa w obsłudze, ponieważ parametry pracy wybieramy na dotykowym wyświetlaczu.

Przedstawiony model ma funkcję AutoSense, która automatycznie dostosowuje ilość zużytej wody oraz energii do wielkości załadunku. Wymiary sprzętu to: 40 cm x 60 cm x 89 cm. Pralka pozwala na opóźnienie rozpoczęcia programu prania, a dodatkowo chroni tkaniny przed zniszczeniem, również te bardzo delikatne. Urządzenie wyposażono w funkcję bezpiecznego otwierania bębna bez ryzyka uderzenia drzwiczek o obudowę czy dłonie.

Pralka nie jest zbyt hałaśliwa, a ponadto zapewnia właściwą pielęgnację ubrań. Konsumenci chwalą sprzęt za duży wybór automatycznych programów pracy i możliwość regulacji prędkości wirowania. Produkt jest godny uwagi także ze względu na czytelny, elektroniczny wyświetlacz pozwalający na kontrolę czasu prania i innych parametrów pracy.

Electrolux EWT11262ILW to pralka w klasie energetycznej A++, której maksymalna prędkość wirowania wynosi 1200 obr./min. Sprzęt ma wymiary: 40 cm x 60 cm x 89 cm. Ładowność modelu to 6 kg.

Zalety
System AutoSense:

Urządzenie jest wyposażone w system AutoSense. To oznacza, że pralka samodzielnie dobiera ilość zużytej wody i energii do wielkości załadunku. Jest to gwarancją wydajnego prania, niezależnie od tego, jak dużo ubrań znajduje się w bębnie.

Miękkie otwieranie drzwi:

Funkcja miękkiego otwierania drzwi daje nam pewność, że podczas otwierania bębna drzwiczki nie uderzą o nasze dłonie ani obudowę pralki.

Opóźnienie startu pracy:

Jeśli chcemy zrobić pranie, nie musimy tej czynności podporządkowywać całego swojego dnia. To model z funkcją opóźnienia startu, a więc możemy zdecydować, o której godzinie się włączy i wyłączy.

Wady
Brak blokady rodzicielskiej:

Pralka nie ma zabezpieczenia przed dziećmi. Z tego powodu maluchy nie powinny same bawić się w łazience, gdyż przypadkowo mogą uruchomić urządzenie.

 

 

 

Pralka ładowana od góry marki Bosch czy Electrolux?

 

W poprzednich częściach artykułu podpowiadaliśmy, jaka pralka Electrolux ładowana od góry jest polecana pod względem praktyczności. Jednak czy urządzenia wspomnianej marki są lepsze niż te oferowane przez innych producentów, takich jak Bosch? Postanowiliśmy to sprawdzić.

 

 

Jakość pralki a marka

Zapewne większość z nas chce kupić pralkę, która będzie działać niezawodnie przez długi czas. Na zadowolenie z zakupu sprzętu wpływa nie tylko liczba dostępnych programów prania czy dodatkowych funkcji, ale też jego jakość. Wiele osób przekonuje, że to, czy urządzenie spełni nasze oczekiwania zależy od marki. Zarówno produkty Electrolux, jak i Bosch cieszą się dużą popularnością wśród konsumentów. Sprzęty te uznawane są za łatwe w obsłudze. Z uwagi na to, że pralki wspomnianych producentów są wyposażone w nowoczesne technologie działają efektywnie i umożliwiają bezpieczne pranie nawet bardzo delikatnych tkanin. Od czasu do czasu specjalne instytucje, takie jak np. PIBJA (Polski Instytut Badań Jakości) przeprowadzają badania, na podstawie których możliwe jest stworzenie rankingu najlepszych producentów AGD i RTV. Okazuje się, że marki Bosch i Electrolux zajmują w nim zwykle czołowe miejsca, co oznacza, że jakość oferowanych przez nie urządzeń jest podobna.

 

Zalety pralek Bosch

Ładowane od góry pralki Bosch mają wiele programów prania do wyboru, takich jak np. wełna, jedwab, tkaniny delikatne, ubrania sportowe itp. (w zależności od modelu). To daje nam możliwość wyprania każdego materiału w odpowiedniej temperaturze. Poza tym urządzenia umożliwiają przeważnie regulację obrotów podczas wirowania ubrań, w efekcie czego unikniemy zniszczenia naszej ulubionej bluzki czy delikatnej firanki.

Należy dodać, że sprzęty do prania Bosch są energooszczędne (zaliczane są do klasy energetycznej od A do nawet A+++), a więc nie wpływają znacząco na wysokość rachunków za prąd. Ponadto możemy z łatwością znaleźć pralkę odpowiednią dla małej, jak i większej rodziny, bo ładowność niektórych modeli wynosi nawet ponad 6 kg.

Zalety pralek Electrolux

Urządzenia Electrolux także mają swoje zalety. Jedną z najistotniejszych jest to, że wiele pralek wspomnianej marki ma silnik inwerterowy, a nie indukcyjny. Tak zbudowany sprzęt zużywa mniej energii elektrycznej, a poza tym działa efektywnie przez długi czas. Nowoczesne modele są wyposażone ponadto w innowacyjne rozwiązania, przykładowo profesjonalny system parowy. Usuwa on zagniecenia i odświeża ubrania, więc po wyjęciu z bębna odzież pięknie pachnie i często nie wymaga prasowania.

Pralki Electrolux to również modele w klasie energetycznej od A do A+++. Wśród nich są sprzęty o niewielkiej, jak i dużej ładowności. Poza tym to bardzo łatwe w obsłudze urządzenia, gdyż wiele z nich ma praktyczny wyświetlacz ułatwiający dobór temperatury oraz intensywności wirowania.

 

Pralka Bosch czy Electrolux – cena

Kupując pralkę sprawdzamy nie tylko jej podstawowe parametry i design, ale również cenę. Okazuje się, że sprzęty Electrolux często okazują się nieco tańsze niż Bosch, ale nie oznacza to, że są gorszej jakości. Oczywiście to, ile zapłacimy za urządzenie, zależy nie tylko od producenta, ale też kilku innych kwestii. Im bardziej zaawansowana technologicznie jest pralka, tym więcej prawdopodobnie wydamy na jej zakup.

Jeśli chodzi o wybór pralki, starajmy się zwracać uwagę nie tylko na markę. Istotne jest to, aby sprzęt działał cicho i skutecznie, miał wszystkie niezbędne nam funkcje, a do tego nie zajmował zbyt dużo miejsca w łazience.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Electrolux EWT1266ELW

 

Nasz ranking zamykamy prezentacją modelu Electrolux EWT1266ELW. Produkt ten skutecznie wypierze ubrania dla całej rodziny. Sprzęt ten zalicza się do klasy energetycznej A+++, co oznacza, że jest on wydajny i oszczędny.

Maksymalna prędkość wirowania tego urządzenia wynosi 1200 obrotów na minutę, co pozwala na porządne wypranie mocno zabrudzonych ubrań. Pralka wyposażona jest w 13 programów prania, które przeznaczone są do różnych rodzajów odzieży. Dzięki temu możesz mieć pewność, że plamy znikną, a materiał się nie zniszczy.

Poziom hałasu pralki zależy od programu prania. W tym modelu mieści się w przedziale od 57 dB do 76 dB. Ładowność tego produktu wynosi 6 kg, a jego wymiary są równe 89 cm x 40 cm x 60 cm. Sprzęt wyposażony jest w funkcję ochrony przed dziećmi, więc nie musisz się martwić, że maluch zrobi sobie krzywdę. Użytkownicy doceniają to urządzenie za solidność wykonania.

EWT1266ELW to dobra pralka Electrolux ładowana od góry do 1200 zł. Moc urządzenia jest równa 2200 W. Wymiary modelu to: 89 cm x 40 cm x 60 cm.

Zalety
Programy:

Urządzenie ma wiele programów dostosowanych do różnych rodzajów materiałów. Dzięki nim możemy łatwo wybrać preferowane ustawienia.

Fuzzy Logic:

System Fuzzy Logic automatycznie dostosowuje zużycie prądu i wody do wielkości załadunku. Możemy więc w prosty sposób oszczędzać energię, a tym samym zmniejszać swoje rachunki.

Opóźniony start:

Użytkownik może tak zaprogramować pralkę, aby rozpoczęła pracę po 3, 6 lub 9 godzinach od wybrania ustawień. W efekcie świeże pranie może czekać na nas zaraz po powrocie do domu.

Wady
Wirowanie:

Konsumenci wskazują, że hałas generowany przez urządzenie w trakcie wirowania jest bardzo duży.

 

 

Electrolux EWT1367VDW

 

Nasz  ranking rozpoczynamy prezentacją modelu Electrolux EWT1367VDW. Pralka ta wyposażona jest w funkcję odświeżającej pary. Dzięki niej po wyciągnięciu ubrań nie trzeba ich prasować. Ponadto sprzęt ten daje możliwość dostosowania czasu prania do indywidualnych potrzeb.

Urządzenie zaliczane jest do klasy energetycznej A+++, co oznacza, że jest to najbardziej efektywny energetycznie sprzęt. Wymiary tego modelu to 89 cm x 40 cm x 60 cm. Natomiast maksymalna głębokość jest równa 60 cm. Maksymalny wsad tej pralki to 6 kg.

Artykuł ten wyposażony jest w zabezpieczenie przed dziećmi, abyś nie bał się o swoje maluchy. Prędkość wirowania wynosi 1300 obrotów na minutę. Ponadto produkt ma wygodny wyświetlacz LCD, który pokazuje, ile czasu zostało do końca prania.

Poziom hałasu w tym sprzęcie wynosi od 52 dB do 77 dB. Ta najlepsza pralka ładowana od góry Electrolux w 2021 roku cieszy się pozytywnymi opiniami wśród użytkowników. Twierdzą oni, że jest to wielofunkcyjne urządzenie, które cicho działa, nawet przy wirowaniu.

Electrolux EWT1367VDW to pralka ładowana od góry o mocy 2200 W. Wymiary produktu są następujące: wysokość – 85 cm, szerokość – 40 cm i głębokość – 60 cm.

Zalety
Energooszczędność:

Z uwagi na to, że jest to urządzenie w klasie energetycznej A+++, możemy być pewni, że nie pobiera dużo prądu, więc nie musimy się obawiać o to, że nasze rachunki znacznie wzrosną. Pralka jest także przyjazna środowisku.

Użytkowanie:

Wiele osób zaznacza, że użytkowanie sprzętu jest proste. Użytkownik ma możliwość zapisania ostatnich ustawień, więc przy kolejnym praniu nie musi tracić czasu na programowanie pralki.

Steam System:

Użytkownicy dobrze wypowiadają się na temat funkcji Steam System. Uwalniająca się w bębnie para pozwala w łatwy sposób pozbyć się wgnieceń na ubraniach.

Pokrywa:

Urządzenie ma pokrywę, która samodzielnie otwiera się po naciśnięciu odpowiedniego przycisku. W rezultacie napełnianie pralki, jak i wyciąganie ubrań jest proste.

TimeManager:

Funkcja TimeManager daje możliwość ustawienia długości prania. W ten sposób możemy dostosować pracę pralki do naszych aktualnych potrzeb.

Wady
Głośność:

Zdaniem niektórych osób urządzenie generuje duży hałas w trakcie pracy.

 

 

Electrolux EWT1062TDW

 

Kolejnym modelem prezentowanym w naszym zestawieniu jest Electrolux EWT1062TDW. Produkt sprawdzi się w każdym domu. Sprzęt wyposażony jest w wiele programów do prania (np. do bawełny, jedwabiu, wiskozy, wełny, jeansów, czy zasłon). Urządzenie to zaliczane jest do klasy energetycznej A+, co oznacza, że jest ono stosunkowo energooszczędne.

Model wyposażony jest w funkcję opóźnienia prania. Przykładowo można ustawić pralkę, aby włączyła się za 3, 6 lub 9 godzin. Maksymalna prędkość wirowania wynosi 1000 obrotów na minutę. Poziom hałasu w tym sprzęcie wynosi od 58 dB do 75 dB.

Wymiary tego modelu to 89 cm x 40 cm x 60 cm. Urządzenie mieści maksymalnie 6 kg prania. Ponadto produkt posiada zabezpieczenie przed dziećmi. Model ten wyposażony jest w dotykowe kontrolki, które pozwalają na intuicyjną i prostą obsługę. Ta pralka ładowana od góry w dobrej cenie ma wiele pozytywnych opinii wśród użytkowników. Twierdzą oni, że jest to praktyczny i funkcjonalny sprzęt.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
3 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Grzegorz
Grzegorz
2 years ago

Witam,
Electrolux EWT1567VDW pralka ładowana od góry. Zakupiliśmy pięć lat temu i…Po dwóch latach i dwóch miesiącach padł główny moduł(komputer). Wymiana na dodatkową gwarancję na szczęście. Pół roku później łożyska- okazuje się, że w tej pralce są PLASTIKOWE (pralka za ponad 2 tysiące). Po pięciu latach i trzech miesiącach rozpadło się łożysko i urwało mocowanie bębna- pralka jest NIENAPRAWIALNA!
NIE POLECAM. Dziękuję producentom za programowanie śmierci urządzeń i produkcję elektrośmieci!

Wiesław
Wiesław
9 months ago

Pralka za ponad 2 tysiące , po trzech latach padł moduł – koszt 750 PLZ – jakaś kpina z klientów , nie polecam

Zespół NR
Admin
8 months ago
Reply to  Wiesław

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir