Najlepsza pralka ładowana od góry Bosch

Ostatnio aktualizowane: 21.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Pralki ładowane od góry to dobre rozwiązanie szczególnie do małych mieszkań. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem tego typu urządzenia, polecamy Twojej uwadze zestawienie, w którym zamieściliśmy modele marki Bosch. Nasza decyzja nie była przypadkowa. Sprzęty tego producenta za uznawane za jedne z najlepszych na rynku. Pralka ładowana od góry Bosch WOT24255PL, która znalazł się na szczycie rankingu, jest w klasie energetycznej A+++. Oznacza to, że nie pobiera ona dużo energii, a więc nie powoduje znacznego zwiększenia naszych rachunków za energię, a dodatkowo jest przyjazna środowisku. Sprzęt ma różne programy prania, więc można szybko dostosować jego ustawienia do rodzaju pranych tkanin. Dodatkowym atutem jest możliwość swobodnego przesuwania modelu. Kolejny sprzęt, jaki chcemy Ci polecić to Bosch WOT20255PL. Ta pralka ładowana od góry jest energooszczędna, łatwa w obsłudze i ma prosty design. Nie zajmuje również zbyt dużo miejsca w łazience.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką pralkę ładowaną od góry Bosch wybrać?

 

Ciężko wyobrazić sobie dom pozbawiony takiego urządzenia, jak pralka, gdyż jest to jeden z najbardziej podstawowych sprzętów w domu. Z tego powodu, każdy sklep oferuje sprzedaż tego produktu. Mogłoby się zatem wydawać, że zakup takiego urządzenia jest czymś prostym. Nic bardziej mylnego. Wiedz, że poszczególne modele różnią się od siebie klasą energetyczną, pojemnością, czy zużyciem wody. Dlatego, aby pomóc Ci w podjęciu decyzji, chcielibyśmy zaprezentować nasz poradnik. Dowiesz się z niego, na co zwrócić uwagę. Co więcej, na końcu naszego artykułu znajdziesz trzy najlepsze pralki ładowane od góry Bosch.

 

 

Bosch to znana na całym świecie niemiecka marka, która zajmuje się produkcją sprzętów gospodarstwa domowego. Firma ta zaczęła swoja działalność ponad 100 lat temu. Zaraz po wprowadzeniu na rynek swojego pierwszego urządzenia, zaczęła ona działania, które miały na celu wyprodukować kolejny, jeszcze lepszy model. To właśnie dzięki temu, obecnie produkty Bosch są utożsamiane z innowacyjnością, wielofunkcyjnością oraz solidnym wykonaniem.

Decydując się na zakup pralki, w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na jej klasę energetyczną, która oznaczana jest literami od A do D. Jeśli zatem widzisz na swoim modelu napis A+++ oznacza to, że jest to najbardziej energooszczędna maszyna. Analogicznie, sprzęty opatrzone znakiem D posiadają najmniejszą klasę energetyczną. Polecamy zakup urządzeń opatrzonych literą A, gdyż mimo nieco większych kosztów zakupu, ich utrzymanie jest dość tanie, bowiem pobierają dużo mniej prądu do pracy.

Kolejnym parametrem, który powinien zwrócić Twoją uwagę jest pakowność interesującego Cię sprzętu. Małym rodzinom radzimy zakup niewielkiego modelu, który pomieści do 4,5 kg ubrań. Jednak w sytuacji, w której posiadasz dużą rodzinę polecamy inwestycję w nieco większy przyrząd. W przypadku, gdy z pralki korzysta kilka osób dobrze jest posiadać pakowne urządzenie.

Ostatnim z parametrów, który powinien zwrócić Twoją uwagę jest pobór wody przez interesujący Cię model. Informacja ta jest wyrażana w zużyciu w litrach, w czasie roku podczas 200 cykli w temperaturze 60 st. C. Aby maszyna była wydajna, ta wartość nie powinna przekraczać 9000 litrów na rok.

 

 

Pralki ładowane od góry Bosch – Ranking

 

 

Bosch WOT24255PL

 

Model Bosch WOT24255PL to bardzo wydajna pralka ładowana od góry, która powinna znaleźć się w każdym domu. Producent zapewnia, że prezentowany produkt pracuje o 65% szybciej oraz o 50% wydajniej od innych sprzętów.

Ta najlepsza pralka ładowana od góry Bosch w 2021 roku ma klasę energetyczną A+++. Sprawia to, że zużycie prądu w tym urządzeniu są dość niskie, co pomoże Ci zmniejszyć Twoje rachunki. Z kolei roczne zużycie wody w tym przyrządzie jest równe 9200 l. Tak niska wartość spowodowana jest technologią ActiveWater, która waży pranie i dopasowuje do niego ilość niezbędnej wody.

Prezentowany sprzęt jest w stanie pomieścić do 6,5 kg ubrań. Oznacza to, że model będzie odpowiedni dla rodziny z dziećmi.

Poziom hałasu w czasie pracy pralki wynosi 59 dB, zaś podczas wirowania 76 dB. Dzięki temu, nie będzie on przeszkadzać ani Tobie, ani pozostałym domownikom. Możesz zatem wykonywać pranie o każdej porze.

Opcja krótkiego prania w temperaturze 30 st. C. w czasie 15 minut sprawiła, że wielu konsumentów oceniło pracę urządzenia bardzo dobrze. Liczna grupa użytkowników, zdecydowała się na zakup tego modelu ze względu na opcję dołożenia prania po uruchomieniu pralki.

Bosch WOT24255PL to pralka ładowana od góry o wymiarach: wysokość – 90 cm, szerokość – 40 cm i głębokość – 65 cm. Klasa energetyczna sprzętu to A+++.

Zalety
System ActiveWater:

Urządzenie ma system ActiveWater, który polega na tym, że pralka automatycznie określa obciążenie bębna, a następnie dostosowuje do tego ilość wody i energii potrzebnych do efektywnego prania.

Opóźnienie startu:

Dobrym rozwiązaniem jest funkcja opóźnionego startu (do 24 h). Możemy tak ustawić sprzęt, aby pranie było gotowe tuż po naszym przebudzeniu czy powrocie do domu po pracy.

Różne programy prania:

Użytkownik ma do wyboru wiele programów prania. W efekcie w dosłownie kilka sekund można dostosować ustawienia pralki do rodzaju pranej odzieży.

Łatwe otwieranie pokrywy:

Aby unieść pokrywę, nie trzeba używać dużo siły. System SoftOpening sprawia, że otwieranie bębna jest bardzo łatwe.

Mobilność:

U podstawy modelu umieszczono płynnie działające rolki pozwalające na swobodne przesuwanie sprzętu. Jeśli będziemy chcieli dokładnie wyczyścić podłogę w łazience, nie będziemy musieli prosić nikogo o pomoc w przestawieniu pralki.

Wady
Głośność pracy:

W części komentarzy pojawia się informacja, że model jest stosunkowo głośny.

 

 

 

 

Bosch WOT20255PL

 

Model WOT20255PL marki Bosch to nowoczesna i energooszczędna pralka ładowana od góry. Dzięki klasie energetycznej A+++ oraz rocznemu poborowi wody na poziomie 9200 l, urządzenie pozwoli Ci na zredukowanie Twoich wydatków na prąd i wodę.

Ładowność maszyny wynosi 6,5 kg, zatem przyrząd będzie odpowiedni dla rodziny z dziećmi. Przydatną funkcją jest możliwość zatrzymania sprzętu. Pozwala to na dołożenie do bębna tkaniny, o której się zapomniało.  Wielu osobom do gustu przypadła opcja krótkiej pracy, która pozwala na szybkie pranie w temperaturze 30 st. C. w zaledwie 15 min.

Tempo wirowania wynosi 1000 obrotów w ciągu 1 minuty, zatem nie musisz się obawiać, że Twoje ubrania będą ociekały wodą po wyjęciu z pralki. Hałas, jaki generuje pralka w czasie zwykłego trybu pracy utrzymuje się na poziomie 59 dB, zaś podczas wirowania – 74 dB. Sprawia to, że Twój model może działać o każdej porze dnia.

Opinie konsumentów o tym modelu są bardzo pochlebne. Wiele osób jest zdania, że to jeden z najbardziej wydajnych i przyjaznych portfelowi oraz  środowisku sprzętów na rynku.

Pralka ładowana od góry Bosch WOT20255PL jest w klasie energetycznej A+++. Wymiary sprzętu są następujące: 40 cm x 90 cm 65 cm.

Zalety
Ochrona przed zagnieceniami:

Osoby, które nie lubią prasować, z pewnością docenią funkcję ochrony przed zagnieceniami. Korzystając z niej, możemy sprawić, że ubrania będą gładsze i nawet bez użycia żelazka będą prezentować się schludnie.

Kontrola ilości piany:

Urządzenie wyposażono w specjalne sensory, które kontrolują ilość piany wewnątrz bębna i w razie konieczności wykonywane jest powtórne płukanie. W efekcie mamy pewność, że na ubraniach nie będzie pozostałości po detergentach.

Program Super Krótki:

Jeśli nie mamy czasu, a chcemy szybko odświeżyć swoje ubranie, niezwykle pomocny okaże się program prania zwany Super Krótkim (czas jego trwania to 15 minut).

Energooszczędność:

Test pralek ładowanych od góry Bosch WOT20255PL potwierdził, że modele te nie zużywają dużo energii, a więc są oszczędne.

Wady
Uszczelki:

Zastosowane w urządzeniu uszczelki po czasie wyglądają mało zachęcająco. Kilku użytkowników miało problem z dokładnym wyczyszczeniem tych elementów.

 

 

 

 

Bosch WOR20155PL

 

Model WOR20155PL to bardzo wydajna i energooszczędna pralka ładowana od góry Bosch w dobrej cenie. Nie jest to jednak największa zaleta urządzenia. Prezentowany przyrząd posiada bowiem klasę energetyczną A+++, zaś roczne zużycie wody wynosi 9200 l. Sprawia to, że produkt ten jest bardzo tani w eksploatacji.

Całkowita ładowność modelu wynosi 6,5 kg, zatem będziesz w stanie wyprać wszystkie brudne ubrania za jednym razem. Co więcej, jeśli okaże się, że zapomniałeś o konkretnej tkaninie, to bez problemu będziesz mógł zatrzymać pracę, by dołożyć wspomnianą odzież.

Hałas, jaki generuje prezentowany produkt w czasie pracy wynosi 59 dB w czasie zwykłego trybu oraz 74 dB podczas wirowania. Zatem nie musisz się obawiać, że dźwięk zaszkodzi Tobie lub innym domownikom, sąsiadom. Dzięki temu, możesz prać o dowolnej porze.

Podczas pracy, bęben wiruje z prędkością 1000 obrotów w ciągu 1 minuty. Oznacza to, że nie musisz obawiać się, że Twoje pranie będzie ociekało wodą po wyjęciu z pralki. Opinie o tej pralce marki Bosch są bardzo pozytywne. Wiele osób doceniło niską cenę modelu oraz dużą energooszczędność.

Model WOR20155PL to dobra pralka ładowana od góry Bosch do 1500 zł. Klasa energetyczna urządzenia to A+++. Szerokość modelu wynosi 40 cm.

Zalety
Możliwość dołożenia prania:

Rozpocząłeś pranie i zorientowałeś się, że nie włożyłeś do bębna potrzebnej na jutro koszulki? Nie musisz się martwić. Wybierając Bosch WOR20155PL, będziesz mógł dołożyć do pralki ubrania, o których zapomniałeś.

Opóźnienie startu:

Przydatną funkcją jest opóźnienie startu. Pozwala ona dostosować pracę urządzenia do rytmu naszego dnia.

Kompaktowe wymiary:

Sprzęt zmieści się nawet w bardzo małej łazience czy pralni. Szerokość modelu wynosi jedynie 40 cm.

Wady
Brak wyświetlacza:

Na obudowie nie ma cyfrowego wyświetlacza, z którego moglibyśmy odczytać wybrany program prania czy czas pozostały do zakończenia pracy.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
1 Comment
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Frantz
Frantz
9 months ago

Dlaczego w ofercie Bosch nie ma już pralek ładowanych od góry?.

DMCA.com Protection Status