Najlepsza pralka do zabudowy Whirlpool

Ostatnio aktualizowane: 05.07.20

 

 Jaka jest najlepsza pralka do zabudowy Whirlpool w 2020 roku?

 

W każdym domu znajduje się pralka. Praktycznie nie wyobrażamy sobie obecnie życia bez niej. Ale to, jaki model wybierzesz zależy od wielu czynników, nie tylko preferencji. Wielokrotnie rodzaj wybieranej pralki jest wymuszany ilością miejsca w łazience czy kuchni. Jednym z wariantów zgrabnego umieszczenia pralki jest model do zabudowy. Niestety nie jest to najoszczędniejszy rozmiarowo wariant, ale za to z pewnością najbardziej elegancki. Dużo lepiej, bowiem wygląda ciąg szafek łazienkowych, czy kuchennych, z ukrytymi w eleganckiej zabudowie sprzętami.

Ponieważ taka zabudowa sprzętów kuchennych i łazienkowych to już standard, w przypadku pralek, producenci ustandaryzowali wymiary urządzeń do zabudowy. Dlatego pralki do zabudowy mają wymiary: szerokość 60 cm, głębokość 55 cm i wysokość 83 do 85 cm. Pralki takie są nieco niższe od sprzętów wolnostojących, bo trzeba w nich zostawić miejsce na przykrywający je blat. Również modele do zabudowy posiadają niewielkie wycięcie od frontu, pozwalające założyć maskownicę. Ważne jest, aby pralka wraz z maskownicą swobodnie i bez trudu się otwierała.

Przy planowaniu ustawienia sprzętu zachowajmy zapas odległości od ścianek zabudowy. Pralka w czasie wirowania wibruje, więc ułożenie jej ścisłe do zabudowy może spowodować nie tylko uszkodzenia zabudowy, ale i samej pralki. Po bokach wystarczającą przestrzenią będzie ok. 2 cm, natomiast z tyłu lepiej pozostawić nawet do 10 cm wolnej przestrzeni.

Istotną sprawą jest również podłączenie pralki do mediów. Odległość od gniazdka elektrycznego nie powinna być większa niż 1,5 m. W przeciwnym wypadku oryginalny przewód pralki może okazać się za krótki. Dobrze jest też zaplanować instalację elektryczną tak, aby pralka miała samodzielne gniazdko z oddzielnym bezpiecznikiem, gdyż urządzenie to pobiera na tyle dużo prądu, że może nastąpić przeciążenie instalacji przy użyciu kilku odbiorników.

Podłączenie do instalacji wodnej to na ogół prosta sprawa. Zwykle planujemy podłączenie pralki już na poziomie budowy instalacji wodnej i wtedy też należy wykonać odpowiedni dopływ wody. Dobrze jest, aby zaplanowany dopływ był nieco ukryty, ale łatwo dostępny, aby w przypadku awarii pralki można było go zakręcić. Montując wąż doprowadzający wodę do pralki upewnij się, że jest na nim zamontowany filtr, chroni on pralkę przed zanieczyszczeniami z sieci.

Odpływ wody natomiast powinien być usytułowany nie wyżej niż 1 m od podstawy pralki, w innym wypadku woda wylewana z urządzenia może mieć problem z ujściem, bo choć jest ono wyposażone w pompy to jednak w dużej mierze opróżnianie z wody jest oparte na ciśnieniu grawitacyjnym.

 

 

Whirlpool AWOC 0714

Pralki do zabudowy Whirlpool to urządzenia, które warto przedstawić. Dziś prezentujemy Whirlpool AWOC 0714 z elektronicznym sterowaniem i 18-stoma programami prania. Wymiary tego modelu są standardowe, więc przestrzeń do zabudowy powinna być nie mniejsza niż szerokości 59,5 cm, głębokości 55,5 cm oraz wysokości 82 cm.

 

Najważniejsze zalety

Zalety tego modelu to przede wszystkim klasa energetyczna A++. Urządzenia tej klasy to sprzęty nowoczesne, które zużywają mniej energii elektrycznej niż ich poprzednicy. Użytkownicy również chwalą sobie wielkość wsadu, który wynosi 7 kg, więc pozwala na rzadsze wykonywanie prania.  

 

Najważniejsze wady

Jako wadę można uznać niepełny kąt otwierania drzwiczek, co przy utrudnionym dojściu do pralki ze względu na inne meble, może okazać się kłopotliwe w używaniu. Podczas wirowania pralka emituje hałas na poziomie 72 dB, co nie jest najlepszym wynikiem, również klasa wirowania B nie wszystkich zadowala.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Sprawdźmy teraz, czy Whirlpool AWOC 0714 to dobra i tania pralka do zabudowy Whirlpool. Jest to model energooszczędny o klasie A++. Duży wyświetlacz pozwala na elektroniczne zarządzanie programami do prania. Wyświetlacz ten informuje również użytkownika o procesie prania i czasie do jego zakończenia. Użytkownik ma do wyboru 18 programów, w tym pranie wstępne, delikatne, ręczne czy program szybki trwający zaledwie 30 min. Załadunek tego modelu to 7 kg suchego prania. Pozwala to na mniejszą częstotliwość używania pralki.

Whirlpool AWOC 0714 został wyposażony w technologię „6-ty zmysł”, która, po wybraniu rodzaju pranych tkanin, zasugeruje użytkownikowi optymalny program prania rozpoznając ciężar załadunku. Natomiast funkcja „Clean+”, to specjalnie opracowany program prania wykorzystujący niską temperaturę wody, przy jednoczesnym intensywnym, wielofazowym praniu, który pozwala na usunięcie uporczywych zabrudzeń. A włączenie opcji „łatwe prasowanie” spowoduje, że ubrania wyjęte po wirowaniu nie będą mocno wymięte i wyprasujemy je bez trudu.

Pralka również została wyposażona w użyteczny program „codzienny”, który wypierze w 40 stopniach 6 kg mieszanej odzieży w ciągu 60 minut. Dla oszczędnych użytkowników producent wyposażył ten model w program „SuperEco”. Przy pełnym wsadzie pralki, za pomocą zoptymalizowanej ilości obrotów, lepszego namaczania i ogrzewania wody do temperatury 40 stopni, podczas prania oszczędność energii wynosi do 40% w stosunku do innych programów.

 

Ponadto model ten został wyposażony w opóźniony start, system równomiernego rozłożenia załadunku, a także system kontroli piany. Pralka również posiada certyfikat Woolmark, który daje pewność, że pranie wełny przy użyciu programów do jej prania jest bezpieczne i nie uszkodzi delikatnych ubrań. Moc grzewcza grzałki urządzenia wynosi, 2300 W, dlatego dobrze jest, aby pralka miała swoje indywidualne gniazdko elektryczne.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status