Najlepsza pralka do zabudowy Bosch

Ostatnio aktualizowane: 26.05.20

 

Jaką pralkę do zabudowy Bosch wybrać?

 

Pralka do zabudowy to doskonałe rozwiązanie dla osób, które uważają, że wolnostojący model z pewnością zepsuje wystrój łazienki. Nie zawsze wybór właściwego modelu jest prosty, ponieważ tego typu urządzenia znacząco różnią się od zwykłych pralek. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z poniższym poradnikiem oraz umieszczonym na końcu rankingiem. Zawarliśmy w nim dwa produkty marki Bosch, które mogą ułatwić zakup.

Bosch specjalizuje się w produkcji zarówno tradycyjnych pralek, jak również tych przeznaczonych wyłącznie do zabudowy. Cechuje je wysoka jakość wykonania, poza tym w ich produkcji wykorzystuje się nowoczesne technologie i dodatkowo są wyjątkowo ekologiczne. Wszystko to sprawia, że modelom tej marki warto bliżej się przyjrzeć.

Należy pamiętać, że urządzenie nie może idealnie przylegać do mebli, głównie ze względu na wirowanie. Jeżeli szafka stanowiąca obudowę sprzętu będzie zbyt mała, wówczas szybko może się zniszczyć i wymagać naprawy lub wymiany.

Najlepsze pralki do zabudowy Bosch cechuje duża efektywność energetyczna. Z tego powodu najlepiej rozglądać się za modelami, których klasa energetyczna została oznaczona symbolem A, A+ lub większą liczbą plusów. Im wyższa będzie klasa energetyczna, tym więcej energii można zaoszczędzić. Niemniej, za produkty A++ czy A+++ trzeba zapłacić znacznie więcej i nie każdy może sobie na to pozwolić.

Pralka do zabudowy zazwyczaj ma takie same opcje, jak ta wolnostojąca. Dlatego zawsze trzeba sprawdzić, ile konkretny model ma programów prania i czy został wyposażony w możliwość samodzielnego wybrania temperatury czy czasu prania. Najlepsza pralka do zabudowy Bosch w 2020 roku nie musi mieć 30 różnych programów. Wystarczy, że posiada te, które są dla nas najważniejsze. Inne potrzeby ma rodzina z małymi dziećmi, a inne osoba żyjąca sama i uprawiająca dużo sportu.

Wybrane urządzenie powinno po prostu dobrze spełniać swoją rolę i nie być zbyt skomplikowane w obsłudze. Trzeba pamiętać, że produkty przeznaczone do zabudowy będą otwierane wyłącznie od przodu. Wszystko ze względu na to, że zamyka się je w szafce, więc otwieranie od góry nie jest możliwe.

 

 

Pralki do zabudowy Bosch – ranking

 

 

Bosch WIS28141EU

 

Postanowiliśmy umieścić w naszym rankingu model Bosch WIS28141EU, czyli pralkę ze sterowaniem elektronicznym, której maksymalny wsad wynosi 7 kg. Oznacza to, iż jednorazowo można zrobić pranie dla całej rodziny, bez konieczności dzielenia zabrudzonych ubrań na mniejsze partie. Cechą wyróżniającą ten produkt może być wyjątkowo niski poziom hałasu, mieszczący się w zakresie od 46 dB do 64 dB. Dzięki temu urządzenie z pewnością nie będzie bardzo przeszkadzać żadnemu z domowników.

Pralkę wyposażono w opcję o nazwie ActiveWater. Wpływa ona na oszczędność wody i możliwość obniżenia rachunków. Jest to możliwe za sprawą specjalnego czujnika, który rozpoznaje ilość prania znajdującego się w bębnie. Klasa energetyczna modelu WIS28141EU to A+, w efekcie można prać znacznie oszczędniej i zadbać o niższe rachunki za energię elektryczną.

Konsumenci uważają, że ta pralka do zabudowy Bosch w dobrej cenie ma zdecydowanie więcej zalet niż wad. Na uwagę w jej przypadku zasługuje m.in. fakt, iż jest tutaj ochrona przed zalaniem (AquaStop). Jej obecność sprawia, że w przypadku przecieku system szybko odetnie dopływ wody i zablokuje urządzenie. To pozwoli uniknąć zalania domu i konieczności jego remontowania. Dla wielu osób plusem jest także prędkość wirowania wynosząca aż 1400 obrotów na minutę, co pozwala na wyciąganie z bębna niemal suchego prania.

 

 

 

 

Bosch WIS24140 EU

 

Pralka do zabudowy Bosch WIS24140 EU może sprostać nawet bardzo wygórowanym wymaganiom, a jest to możliwe za sprawą wykorzystania szeregu nowoczesnych technologii. Producent wyposażył prezentowany model w specjalny bęben VarioSoft. Obraca się on zarówno w prawo, jak i w lewo. Kierunek jego poruszania się zależy od tego, czy w środku znajduje się pranie delikatne, czy bardzo poplamione. Wbudowany we wnętrzu urządzenia czujnik rozpoznaje ilość prania znajdującego się bębnie, dzięki czemu do bębna nigdy nie trafi za dużo wody.

Cechą wyróżniającą produkt jest nie tylko możliwość obniżenia rachunków za wodę, ale też za energię elektryczną. Odpowiada za to klasa energetyczna A+, która umożliwia pranie w bardziej oszczędny sposób. W przypadku modelu WIS24140 EU można mówić o prostym, w pełni elektronicznym sterowaniu odbywającym się przy pomocy tylko jednego pokrętła. Oznacza to, iż obsługa pralki nie jest zbyt skomplikowana i nikt nie powinien mieć z tym problemu.

Z opinii wydawanych przez konsumentów można wywnioskować, że opisany powyżej sprzęt cieszy się bardzo dużą popularnością i zaufaniem. Wpływ na to ma wiele czynników, wśród nich można wymienić optymalną liczbę programów, jak również załadunek do 7 kg oraz niski poziom hałasu. Mieści się on w zakresie od 46 dB do 63 dB, dlatego wydawane przez pralkę dźwięki w czasie pracy z pewnością nie będą zbyt uciążliwe.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
DMCA.com Protection Status