Najlepsza pralka automatyczna tania

Ostatnio aktualizowane: 25.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Chcesz kupić tanią pralkę automatyczną, ale nie wiesz, na jaki model się zdecydować? Jeśli tak, powinieneś zapoznać się z przygotowanym przez nas rankingiem. Powstał on na podstawie dokładnej analizy wydawanych przez konsumentów opinii. To daje pewność, że modele, które znalazły się w artykule, spełniają oczekiwania użytkowników. Na pierwszym miejscu zestawienia uplasowała się tania pralka automatyczna Amica AWB510LP. Jest to urządzenie z szerokim otworem, co sprawia, że wkładanie ubrań i ich wyciąganie jest wygodne. Model ma wiele funkcji prania, dzięki czemu dostosowanie go do naszych potrzeb nie jest trudne. Sprzęt wyposażono w specjalny sensor, który automatycznie dobiera ilość potrzebnej do prania wody w zależności od ilości ubrań. Na uwagę zasługuje też tania pralka automatyczna Whirlpool AWE 60110, która znalazła się na drugim miejscu w rankingu. Produkt ma kompaktowe wymiary, dlatego jest polecany do małych mieszkań. Urządzenie ma specjalną nakładkę, która umożliwia swobodne wybieranie ustawień osobom mającym duże problemy ze wzrokiem.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką pralkę automatyczną tanią wybrać?

 

Mnogość pralek automatycznych na rynku sprawia, że znalezienie modelu odpowiadającego naszym potrzebom może zająć wiele czasu. Robiąc zakupy powinniśmy kierować się nie tylko ceną, ale również pojemnością czy liczbą programów danego sprzętu. Dla ułatwienia podjęcia decyzji stworzyliśmy poradnik zawierający kilka cennych wskazówek na temat tego, jakim cechom pralek należy w szczególności się przyglądać. Na jego końcu znajduje się zestawienie 3 propozycji w korzystnych cenach.

 

 

Obecnie za najlepszy wybór w kwestii pralek uznaje się modele automatyczne, ponieważ mają większą ładowność i zwykle kilka (lub kilkanaście) różnych programów prania do wyboru. Poza tym w ich przypadku wszystkie czynności niezbędne do wyprania ubrań są zautomatyzowane, a więc nic nie musimy robić ręcznie. Tego typu urządzenia pozwalają nam na szybkie wirowanie czy nawet suszenie prania, co jest bardzo przydatną funkcją dla zabieganych osób.

Wybierając pralkę musimy się zastanowić, czy bardziej interesuje nas model wolnostojący, czy też przygotowany do zabudowy. Sprzęty wolnostojące możemy ustawić w dowolnym miejscu w domu i to one stanowią większość, jeżeli chodzi o ofertę sklepów AGD. Z kolei produkt do zabudowy możemy ukryć w szafce, dzięki czemu łazienka lub inne pomieszczenie będzie wyglądać bardziej elegancko. Trzeba mieć jednak na uwadze, że podczas ewentualnej przeprowadzki pralka do zabudowy sprawi dodatkowy kłopot, gdyż to  jej rozmiary przesądzają o wyborze nowych mebli i ich ustawieniu.

Kolejna kwestia to sposób ładowania. Musimy wybrać pomiędzy sprzętami ładowanymi od góry, a produktami ładowanymi od frontu. Oba rozwiązania cieszą się dużą popularnością. Pralka ładowana od góry często ma większą pojemność bębna, ale trzeba ustawić ją w takim miejscu, aby żadna szafka czy półka nie utrudniała jej otwierania. Z kolei model ładowany od frontu dla wielu osób jest wygodniejszy w użytkowaniu, gdyż jego górną część  można wykorzystać jako półkę, a ta w łazience jest bardzo przydatna.

To, jaka będzie według nas najlepsza tania pralka automatyczna w 2021 roku uzależnione jest również od jej pojemności. W przypadku dużych rodzin, gdzie pranie trzeba robić często, model o ładowności do 5 kg nie sprawdzi się zbyt dobrze. Dla takich osób producenci oferują sprzęty, których ładowność może wynosić nawet do 7 kg. Takie rozwiązanie sprawi, że pranie będzie można robić rzadziej, gdyż do bębna zmieści się znacznie więcej ubrań na raz.

 

 

Tanie pralki automatyczne – ranking

 

 

Amica AWB510LP

 

Pralka Amica AWB510LP to urządzenie w klasie energetycznej A+, które zostało wyposażone w zawór Aqua Ball. Zamyka on odpływ w wannie zaraz po pobraniu wody, w efekcie użyty do prania detergent nie przedostaje się do węża odpływowego i pompy odpływowej. Co więcej sprzęt posiada specjalną blokadę rodzicielską, która sprawia, że dzieci nie uruchomią go samodzielnie i nie zmienią programu prania.

Do cech wyróżniających prezentowany produkt należy zaliczyć także obecność Auto Sensora. Pod tą nazwą skrywa się specjalny czujnik wody, który dobiera ilość wody w sposób automatyczny, biorąc pod uwagę rodzaj i ilość pranych ubrań. Takie rozwiązanie pozwala na wypranie tkanin w sposób bardziej efektywny.

Jak twierdzą konsumenci, najlepsze tanie pralki automatyczne powinny mieć intuicyjne sterowanie oraz kilka programów prania do wyboru. Model Amica AWB510LP spełnia te wymagania. Urządzeniem steruje się przy użyciu panelu sterowania, który jest opisany w języku polskim, a do tego z jego pomocą można skutecznie prać wełnę, syntetyki, tkaniny delikatne oraz bardzo zabrudzone.

Amica AWB510LP to pralka automatyczna w klasie energetycznej A+. Jej pojemność jest równa 5 kg. Wymiary produktu są następujące: szerokość – 59,7 cm, głębokość – 49,7 cm i wysokość – 84,5 cm.

Zalety
Auto sensor:

Prezentowana pralka ma auto sensor, co oznacza, że automatycznie dobiera ilość wody do rodzaju pranej odzieży. Jest to praktyczne rozwiązanie, które znacznie ułatwia korzystanie z urządzenia i pozwala zaoszczędzić wodę.

Zabezpieczenie przed dziećmi:

Sprzęt ma funkcję Child Lock, która polega na tym, że można zablokować wybrane ustawienia, tak aby dziecko przypadkowo ich nie zmieniło.

Szerokie okno:

Komfort użytkowania z pewnością zwiększa odpowiednio duże okno. Ma ono szerokość równą 44 cm. Dzięki temu zarówno wkładanie, jak i wyciąganie nawet grubych ubrań jest wygodne.

Bezpieczne pranie delikatnych tkanin:

Wśród dostępnych programów prania można znaleźć to przeznaczone do delikatnych tkanin (30 st. C). Ustawienia są tak dobrane, aby zapewnić ubraniom maksymalną ochronę.

Krótkie pranie:

Jeśli chcemy szybko odświeżyć ubrania, możemy skorzystać z funkcji szybkiego prania. Już po 30 minutach ubrania będą czyste i pachnące.

Wady
Wirowanie:

Pojedyncze osoby zauważyły, że po pewnym czasie użytkowania w trakcie wirowania urządzenie generuje stosunkowo dużo hałasu (dudnienie).

 

 

 

 

Whirlpool AWE 60110

 

Sprzęt noszący nazwę Whirlpool AWE 60110 jest pralką automatyczną o klasie energetycznej A+. To model ładowany od góry, który ma pojemność do 6 kg. Użytkownicy powyższego urządzenia mają do wyboru aż 18 programów prania, dlatego bez problemów można wybrać ten najbardziej odpowiedni.

Pralka posiada pasek postępu programu, który wyświetla postęp cyklu prania. Dzięki niemu wiadome jest, kiedy ubrania są już czyste i gotowe do wyjęcia z bębna. Produkt cechuje obecność programu Super Szybki 15’, który umożliwia wypranie lekko zabrudzonych ubrań w zaledwie 15 minut.

Konsumenci mówią, że do największych zalet zaprezentowanej pralki należy zaliczyć głównie dużą ładowność oraz skuteczność działania. Ponadto ma ona kompaktowe wymiary i jest otwierana od góry, dlatego świetnie pasuje zwłaszcza do niewielkiej łazienki.

Klasa energetyczna pralki Whirlpool AWE 60110 to A+. Pojemność modelu wynosi 6 kg. Wymiary sprzętu są następujące: szerokość – 40 cm wysokość – 90 cm i głębokość – 60 cm.

Zalety
Opóźniony start:

Konsumenci zapewniają, że funkcja opóźnionego startu jest bardzo przydatna. Możemy tak zaprogramować urządzenie, aby rozpoczęło swoją pracę np. tuż przed naszym powrotem z pracy.

Nakładka dla niewidomych:

Pralka ma specjalną nakładkę ułatwiającą obsługę. Jest ona przeznaczona dla osób niewidomych i słabowidzących. Dzięki niej ze sprzętu mogą swobodnie korzystać także osoby mające problemy ze wzrokiem.

Kompaktowe wymiary:

W związku z tym, że model ma kompaktowe wymiary i otwieraną do góry klapę, będzie odpowiedni także do niewielkich mieszkań.

Różne programy prania:

Użytkownik ma do wyboru aż 18 programów prania. To pozwala na łatwe dostosowanie urządzenia do aktualnych potrzeb i poziomu zabrudzeń ubrań.

Wady
Odporność na rdzę:

W niektórych recenzjach można przeczytać, że pralka jest podatna na działanie korozji. Dlatego też warto od czasu do czasu odkamieniać urządzenie za pomocą dostępnych w sklepach środków.

 

 

 

 

Indesit IWSD 51051 C ECO

 

Zachęcamy do zapoznania się z dokładnym opisem pralki automatycznej Indesit IWSD 51051 C ECO. Jest to produkt o wymiarach: wysokość – 85 cm, szerokość – 59,5 cm i głębokość – 42 cm. Urządzenie jest w klasie energetycznej A+. Pojemność sprzętu wynosi 5 kg.

Pralka ma wiele programów, co pozwala łatwo dostosować ją do naszych potrzeb. Na uwagę zasługuje funkcja prania ubranek dziecięcych. Urządzenie skutecznie radzi sobie z usuwaniem zaschniętych resztek jedzenia, jak również zabija bakterie, pozostawiając tkaniny miękkie i przyjemne w dotyku. Pralka jest także przystosowana do prania ubrań i obuwia sportowego. Sprzęt jest energooszczędny i łatwy w obsłudze.

Jak wskazują zamieszczone w Internecie opinie, prezentowana pralka to dobrej jakości produkt. Konsumenci doceniają to, że urządzenie jest dostępne w atrakcyjnej cenie. Zaletą jest to, że sprzęt nie pobiera dużo energii. Wśród atutów wyróżnia się także dużą ilość programów prania i łatwą obsługę.

Indesit IWSD 51051 C ECO to dobra tania pralka automatyczna do 800 zł. Wymiary modelu są następujące: 42 cm x 59,5 cm x 85 cm. To urządzenie w klasie energetycznej A+. Jego pojemność wynosi 5 kg.

Zalety
Energooszczędna:

Pralka ma funkcję Eco Time. Umożliwia ona wypranie do 3 kg lekko zabrudzonych ubrań, z jednoczesnym zaoszczędzeniem, nawet do 40% wody i energii w porównaniu ze standardowym praniem.

Szybkie pranie:

Sprzęt ma m.in. program 15-minutowego prania. W efekcie możemy szybko odświeżyć lekko zabrudzone ubrania.

Wykonanie:

Produkt ma solidną, odporną na zarysowania obudowę. Jest ona szczelna. Zaletą jest także odpowiednio duże okienko z dobrze wyprofilowanym uchwytem.

Wady
Łożyska:

Zdaniem niektórych Internautów zastosowane w urządzeniu łożyska nie są najlepszej jakości, dlatego też stosunkowo często się psują.

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Beko WKB 51022 PL PTY

 

Każdy, komu marzy się pralka automatyczna w dobrej cenie, powinien sprawdzić model Beko WKB 51022 PL PTY. To urządzenie w klasie energetycznej A++, a więc pozwoli zmniejszyć rachunki za prąd oraz lepiej zatroszczyć się o środowisko naturalne. Produkt został wyposażony w elektroniczny system wyważania wsadu, za sprawą którego pranie jest odpowiednio rozkładane wewnątrz bębna, by wyeliminować hałas i zwiększyć skuteczność wirowania.

Ściana pralki została zaprojektowana w taki sposób, aby kształtem przypominała literę „S”. Dzięki temu emitowane podczas prania wibracje są mniej intensywne. Producent wyposażył prezentowany sprzęt w specjalny program o nazwie Xpress Super Short. Z jego pomocą w kilkanaście minut można odświeżyć lekko zabrudzone ubrania czy bieliznę, co pozwala zaoszczędzić dużo czasu.

Konsumenci docenili opisany wyżej model za praktyczność oraz pojemność wynoszącą 5 kg, która jest wystarczająca dla mniejszych rodzin czy par. Dodatkową zaletą dla wielu osób jest obecność programu BabyProtect, za sprawą którego można skutecznie wyprać ubranka małych dzieci.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status