fbpx

Najlepsza pralka automatyczna mała

Ostatnio aktualizowane: 17.07.19

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką pralkę automatyczną małą wybrać?

 

Pralka to niezbędne urządzenie w każdym mieszkaniu. Co jednak zrobić, kiedy Twój dom jest zbyt mały, aby pomieścić produkt tego typu? Możesz zdecydować się na mniejszą pralkę automatyczną. Jest to także dobre rozwiązanie, kiedy masz niewielki gospodarstwo domowe. Jesteś zainteresowany kupnem takiego produktu? Zapoznaj się więc z naszym artykułem. Umieściliśmy w nim kilka wskazówek na temat wyboru małej pralki automatycznej.

 

 

Jeżeli chodzi pralkę, szczególnie gdy chcemy kupić sprzęt do małego mieszkania lub na działkę, to najważniejsze są jej wymiary. Produkt powinien być na tyle mały, aby zmieścił się w wybranym przez Ciebie miejscu. Najlepiej, aby szerokość pralki nie przekraczała 50 cm, a jej wysokość 70 cm.

Jeżeli chodzi o ładowność, to najlepsze małe pralki automatyczne mogą pomieścić co najmniej 3 kg ubrań. Oczywiście, im więcej można jednocześnie wyprać, tym lepiej. Nie będziesz musiał powtarzać całego procesu prania kilka razy.

Ładowanie pralki zwykle odbywa się z jednej ze stron: od frontu lub od góry. Modele ładowane od góry, ze względu na swoją konstrukcję, mogą zmieścić większą ilość ubrań. Z kolei urządzenia ładowane od frontu zwykle lepiej się prezentują.

Nie bez znaczenia jest także klasa energetyczna danego modelu. Polecamy wybieranie pralek oznaczonych A+++. Jest to najwyższa klasa energetyczna, więc wybierając urządzenie tego typu, możesz być pewien, że Twoje rachunki za prąd nie zmienią się znacznie. Najniższa klasa energetyczna jest oznaczona literką D.

Aby ułatwić sobie proces prania, wybierz produkt, który ma różne programy prania. Według wielu osób najlepsza mała pralka automatyczna w 2019 roku ma co najmniej dwa programy, a także szereg innych funkcji. Umożliwiają  one ustawienie szybkości prania, a także w ilu stopniach cały proces powinien się od odbywać. Niektóre modele mają opóźnienie startu pracy czy przyspieszone pranie.

 

 

Pralki automatyczne małe – ranking

 

 

Electrolux EWC1350 

 

Electrolux EWC1350 to kompaktowa pralka automatyczna, która zmieści się do każdego mieszkania. Szerokość tego urządzenia wynosi 49,5 cm, a jego głębokość to 51,5 cm. Jeżeli chodzi o wysokość to jest to 67 cm. Nie będziesz mieć więc większego problemu, aby postawić model w wybranym przez Ciebie miejscu.

Ładowność tego urządzenia wynosi 3 kg. Jest to bardzo dobra opcja  osób mieszkających samotnie. Ubrania wkładamy od frontu. Klasa energetyczna opisywanej pralki to A, co oznacza, że jest energooszczędna.

Prezentowana pralka ma specjalny program do prania wełny, a także funkcję opóźnionego startu. Model ma także zabezpieczenie przed zalaniem oraz system kontroli niezrównoważenia wsadu bębna. Według użytkowników jest to godny polecenia produkt. Analizując komentarze Internautów, możemy stwierdzić, że pralka jest kompaktowa, a poza tym ma kilka przydatnych programów i bardzo ładnie się prezentuje.

 

 

 

 

Electrolux EWS11052NDU

 

Osobom, którym zależy na jak największej pojemności, polecamy Electrolux EWS11052NDU. Jest to pralka automatyczna, w której zmieścisz aż 5 kg ubrań. Wymiary sprzętu to: 85 cm x 59,5 cm x 37,7 cm. Opisywany produkt zmieści się więc nawet do małej kawalerki z niewielką łazienką.

Ta mała pralka automatyczna w dobrej cenie ma kilka ciekawych funkcji, które sprawią, że korzystanie z niej będzie łatwiejsze. Jest to między innymi system opóźnionego startu – 3, 6 lub 9 h. W przypadku awarii lub potrzeby nagłego wyjścia z mieszkania z pomocą jednego przycisku możemy zatrzymać cały proces prania. Model ma również funkcję szybkiego, 20 minutowego prania. Jeżeli chodzi o konstrukcję, to jest ona bardzo solidnie wykonana.

Według większości Internautów prezentowane urządzenie jest wysoce bezawaryjne, a poza tym niewielkie wymiary umożliwiają postawienie pralki, prawie w każdym miejscu. Według użytkowników jest to idealny produkt do kawalerki lub do domku letniskowego.

 

 

 

 

Candy Aqua 1142D1 

 

Szerokość Candy Aqua 1142D1 wynosi 51 cm, a głębokość to 46 cm. Jest to więc idealna pralka do bardzo małych mieszkań, w których każdy centymetr jest bardzo ważny. Pomimo tak małych wymiarów, drzwiczki produktu mają średnicę 30 cm. Wkładanie oraz wyjmowanie ubrań jest więc bardzo łatwe.

Opisywana pralka ma funkcję automatyki wagowej. Oznacza to, że po włożeniu ubrań do środka, produkt określa, jaka jest ogólna waga wsadu i na podstawie tych informacji dobiera ilość wody, temperaturę oraz obciążenie silnika. Dokładność takiego pomiaru wynosi 0,5 kg. Jest to więc model, który pozwoli Ci zaoszczędzić na zużyciu wody oraz prądu. Prezentowany produkt ma również  programy takie jak pranie bawełny czy przyspieszone pranie i opóźnienie startu.

Ładowność pralki wynosi 4 kg. Wielu użytkowników uważa, że pranie w prezentowanym modelu jest ułatwione ze względu na dodatkowe funkcje oraz programy. Co więcej, uważają oni, że automatyka wagowa skutecznie umożliwia zredukować wydatki.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status