Najlepsza pralka automatyczna mała

Ostatnio aktualizowane: 27.11.20

 

Szukasz małej pralki automatycznej, ale nie masz czasu na zapoznawanie się z ofertą każdego producenta? Nasz ranking pomoże Ci w podjęciu rozsądnej decyzji. Do zestawienia zostały wybrane najlepsze modele, jakie można kupić obecnie w sklepach. Wszystkie z nich wyróżniają kompaktowe wymiary. To daje pewność, że nie będziesz miał problemu z ustawieniem sprzętu w swojej niewielkiej łazience. Pierwsze miejsce w rankingu zajęła mała pralka automatyczna Electrolux EWC1350. Ma ona skuteczne zabezpieczenie przed zalaniem. Użytkownik ma do wyboru kilka programów prania, więc może dostosować ustawienia urządzenia do typu tkanin. To wpływa na efektywność, a także bezpieczeństwo prania. Pralka nie generuje zbyt dużego hałasu w trakcie pracy, co jest jej sporą zaletą. Polecamy Twojej uwadze także sprzęt Electrolux EWS11052NDU. Ta mała pralka automatyczna ma szybki program prania pozwalający na odświeżenie ubrań w 20 minut. Podłączenie urządzenia do źródła wody nie jest skomplikowane. Dołączona do zestawu instrukcja jest czytelna.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką pralkę automatyczną małą wybrać?

 

Pralka to niezbędne urządzenie w każdym mieszkaniu. Co jednak zrobić, kiedy Twój dom jest zbyt mały, aby pomieścić produkt tego typu? Możesz zdecydować się na mniejszą pralkę automatyczną. Jest to także dobre rozwiązanie, kiedy masz niewielki gospodarstwo domowe. Jesteś zainteresowany kupnem takiego produktu? Zapoznaj się więc z naszym artykułem. Umieściliśmy w nim kilka wskazówek na temat wyboru małej pralki automatycznej.

 

 

Jeżeli chodzi pralkę, szczególnie gdy chcemy kupić sprzęt do małego mieszkania lub na działkę, to najważniejsze są jej wymiary. Produkt powinien być na tyle mały, aby zmieścił się w wybranym przez Ciebie miejscu. Najlepiej, aby szerokość pralki nie przekraczała 50 cm, a jej wysokość 70 cm.

Jeżeli chodzi o ładowność, to najlepsze małe pralki automatyczne mogą pomieścić co najmniej 3 kg ubrań. Oczywiście, im więcej można jednocześnie wyprać, tym lepiej. Nie będziesz musiał powtarzać całego procesu prania kilka razy.

Ładowanie pralki zwykle odbywa się z jednej ze stron: od frontu lub od góry. Modele ładowane od góry, ze względu na swoją konstrukcję, mogą zmieścić większą ilość ubrań. Z kolei urządzenia ładowane od frontu zwykle lepiej się prezentują.

Nie bez znaczenia jest także klasa energetyczna danego modelu. Polecamy wybieranie pralek oznaczonych A+++. Jest to najwyższa klasa energetyczna, więc wybierając urządzenie tego typu, możesz być pewien, że Twoje rachunki za prąd nie zmienią się znacznie. Najniższa klasa energetyczna jest oznaczona literką D.

Aby ułatwić sobie proces prania, wybierz produkt, który ma różne programy prania. Według wielu osób najlepsza mała pralka automatyczna w 2020 roku ma co najmniej dwa programy, a także szereg innych funkcji. Umożliwiają  one ustawienie szybkości prania, a także w ilu stopniach cały proces powinien się od odbywać. Niektóre modele mają opóźnienie startu pracy czy przyspieszone pranie.

 

 

Pralki automatyczne małe – ranking

 

 

Electrolux EWC1350 

 

Electrolux EWC1350 to kompaktowa pralka automatyczna, która zmieści się do każdego mieszkania. Szerokość tego urządzenia wynosi 49,5 cm, a jego głębokość to 51,5 cm. Jeżeli chodzi o wysokość to jest to 67 cm. Nie będziesz mieć więc większego problemu, aby postawić model w wybranym przez Ciebie miejscu.

Ładowność tego urządzenia wynosi 3 kg. Jest to bardzo dobra opcja  osób mieszkających samotnie. Ubrania wkładamy od frontu. Klasa energetyczna opisywanej pralki to A, co oznacza, że jest energooszczędna.

Prezentowana pralka ma specjalny program do prania wełny, a także funkcję opóźnionego startu. Model ma także zabezpieczenie przed zalaniem oraz system kontroli niezrównoważenia wsadu bębna. Według użytkowników jest to godny polecenia produkt. Analizując komentarze Internautów, możemy stwierdzić, że pralka jest kompaktowa, a poza tym ma kilka przydatnych programów i bardzo ładnie się prezentuje.

Mała pralka automatyczna Electrolux EWC1350 ma wymiary: szerokość – 49,5 cm, głębokość – 51,5 cm i wysokość – 67 cm.

Zalety
Nie pobiera dużo prądu:

Producent zapewnia, że urządzenie nie pobiera dużo prądu. Inwestując w ten sprzęt możesz być pewny, że Twoje rachunki za energię nie będą zdecydowanie większe niż przed rozpoczęciem użytkowania pralki.

Zmieści się w każdej łazience:

Z uwagi na to, że model ma kompaktowe wymiary, zmieści się w każdej łazience. Jeśli jesteś właścicielem małego mieszkania i masz mało miejsca, ta pralka spełni Twoje oczekiwania.

Różne programy prania:

Urządzenie ma różne tryby pracy, co pozwala w szybki sposób dostosować je do różnych rodzajów tkanin. Niezależnie od tego, czy masz do wyprania zwykłe bawełniane koszulki czy delikatne koszule, pralka Electrolux EWC1350 to dobry wybór.

Cicha praca:

Sprzęt nie generuje w trakcie pracy zbyt dużego hałasu, więc można nastawić pranie na noc.

Design:

Urządzenie ma białą obudowę, a w związku z tym pasuje do wystroju każdej łazienki. Konsumenci przyznają, że nie liczy się tylko wyłącznie efektywność działania pralki, ale też jej design.

Wady
Brak wyświetlacza:

Model nie wyposażono w elektroniczny wyświetlacz, więc jego obsługa może być nieco trudniejsza.

 

 

 

 

Electrolux EWS11052NDU

 

Osobom, którym zależy na jak największej pojemności, polecamy Electrolux EWS11052NDU. Jest to pralka automatyczna, w której zmieścisz aż 5 kg ubrań. Wymiary sprzętu to: 85 cm x 59,5 cm x 37,7 cm. Opisywany produkt zmieści się więc nawet do małej kawalerki z niewielką łazienką.

Ta mała pralka automatyczna w dobrej cenie ma kilka ciekawych funkcji, które sprawią, że korzystanie z niej będzie łatwiejsze. Jest to między innymi system opóźnionego startu – 3, 6 lub 9 h. W przypadku awarii lub potrzeby nagłego wyjścia z mieszkania z pomocą jednego przycisku możemy zatrzymać cały proces prania. Model ma również funkcję szybkiego, 20 minutowego prania. Jeżeli chodzi o konstrukcję, to jest ona bardzo solidnie wykonana.

Według większości Internautów prezentowane urządzenie jest wysoce bezawaryjne, a poza tym niewielkie wymiary umożliwiają postawienie pralki, prawie w każdym miejscu. Według użytkowników jest to idealny produkt do kawalerki lub do domku letniskowego.

Electrolux EWS11052NDU to dobra mała pralka automatyczna do 1000 zł. Wymiary urządzenia to: 59,5 cm x 37,7 cm x 85 cm.

Zalety
Panel sterowania:

Na obudowie znajduje się dobrze opisany panel sterowania, dzięki któremu można szybko wybrać interesujące nas ustawienia i włączyć pranie.

Zmniejsza ilość piany:

Jeśli w bębnie będzie zbyt dużo piany, może to wpłynąć negatywnie na efektywność działania pralki. Prezentowany model ma specjalny system, który automatycznie usuwa nadmiar piany w danym cyklu prania.

System Optisense:

Warto podkreślić, że pralka ma system Optisense, więc możemy być pewni, że znajdujące się w bębnie ubrania mają zapewnioną maksymalną ochronę.

Szybki program prania:

Jeśli zapomniałeś nastawić prania, a masz stosunkowo mało czasu do wyjścia, możesz skorzystać z 20-minutowego cyklu prania. Jest on odpowiedni do średnio zabrudzonych tkanin.

Wady
Czas pozostały do końca prania:

Na obudowie nie ma wyświetlacza, na którym znaleźlibyśmy informację na temat czasu, jaki pozostał do zakończenia prania.

 

 

 

 

Candy Aqua 1142D1 

 

Szerokość Candy Aqua 1142D1 wynosi 51 cm, a głębokość to 46 cm. Jest to więc idealna pralka do bardzo małych mieszkań, w których każdy centymetr jest bardzo ważny. Pomimo tak małych wymiarów, drzwiczki produktu mają średnicę 30 cm. Wkładanie oraz wyjmowanie ubrań jest więc bardzo łatwe.

Opisywana pralka ma funkcję automatyki wagowej. Oznacza to, że po włożeniu ubrań do środka, produkt określa, jaka jest ogólna waga wsadu i na podstawie tych informacji dobiera ilość wody, temperaturę oraz obciążenie silnika. Dokładność takiego pomiaru wynosi 0,5 kg. Jest to więc model, który pozwoli Ci zaoszczędzić na zużyciu wody oraz prądu. Prezentowany produkt ma również  programy takie jak pranie bawełny czy przyspieszone pranie i opóźnienie startu.

Ładowność pralki wynosi 4 kg. Wielu użytkowników uważa, że pranie w prezentowanym modelu jest ułatwione ze względu na dodatkowe funkcje oraz programy. Co więcej, uważają oni, że automatyka wagowa skutecznie umożliwia zredukować wydatki.

Candy Aqua 1142D1 to mała pralka automatyczna o wymiarach: szerokość – 51 cm i głębokość – 46 cm. Obudowa modelu ma biały kolor.

Zalety
System Fuzzy Logic:

Urządzenie ma system Fuzzy Logic. Polega on na tym, że pralka jest wyposażona w czujniki, które kontrolują poziom wody, temperaturę, obciążenie silniki i pobór wody. Pozwala to na dostosowanie zużycia prądu i wody adekwatnie do wielkości załadunku.

Program prania wełny:

Użytkownik może wybrać program prania wełny, który jest odpowiedni do delikatnych materiałów. Wolne obroty bębna, a także obniżona temperatura prania gwarantują, że ubranie nie ulegnie zniszczeniu.

Pranie wstępne:

Wykonany przez kupujących test małych pralek automatycznych potwierdził, że dostępna w modelu Candy Aqua 1142D1 funkcja prania wstępnego jest skuteczna.

Wady
Instrukcja:

Dołączona do kompletu instrukcja nie zawiera wszystkich niezbędnych informacji.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status