Najlepsza pralka automatyczna Electrolux

Ostatnio aktualizowane: 27.02.20

 

Jaką pralkę automatyczną Electrolux wybrać?

 

Pralka automatyczna jest niewątpliwie jednym z tych urządzeń, bez którego nie wyobrażamy sobie codziennego funkcjonowania. Jeśli stoisz właśnie przed wyborem nowego sprzętu, w pierwszej kolejności zapoznaj się z naszym artykułem. Zamieściliśmy w nim przydatne wskazówki, dzięki którym Twoje zakupy będą świadome i przemyślane. Na końcu znajdziesz także zestawienie modeli marki Electrolux, cieszących się dużym uznaniem konsumentów.

Electrolux to szwedzka firma zajmująca się produkcją artykułów gospodarstwa domowego. W ofercie przedsiębiorstwa znajdziemy nie tylko pralki, ale również wysokiej klasy zmywarki, suszarki, klimatyzatory, odkurzacze i wiele innych sprzętów. Marka przywiązuje dużą wagę do funkcjonalności i niezawodności swoich urządzeń, które mają także nowoczesny design.  

Przed zakupem nowej pralki warto zastanowić się, jak pojemnej maszyny będziemy potrzebować. Wybierając wielkość, warto kierować się liczbą członków rodziny oraz tym, ile mamy wolnej przestrzeni w docelowym pomieszczeniu. W sklepach spotkać można pralki o ładowności bębna od 3 do 12 kg. Jeśli mieszkasz sam lub z jedną osobą, nie warto kupować sprzętu o pojemności większej niż 5 kg. Jeśli natomiast pralka ma służyć kilkuosobowej rodzinie, zdecydujmy się na model o ładowności około 8 kg. Sprzęty o ładowności od 9 kg do 12 kg przeznaczone są do prania na większą skalę, np. w pralni.

Miejmy na uwadze klasę energetyczną sprzętu, dzięki której nie narazimy się na zbędne koszty. Jest ona wyrażona za pomocą siedmiostopniowej skali (D, C, B, A, A+, A++, A+++), gdzie D oznacza najmniejszą efektywność, a A+++ największą. Szukając oszczędnej pralki, nie możemy pominąć też jej zużycia wody podczas jednego cyklu prania. Przeciętna wartość dla 4-osobowej rodziny to około 9000 litrów na rok.

Najlepsze pralki automatyczne Electrolux, oprócz tradycyjnych funkcji, oferują szereg udogodnień, które zwiększają komfort użycia. Są to między innymi opóźniony start, automatyczny dobór wody, systemy zabezpieczające czy kontrola piany. Ponadto urządzenia mogą mieć niestandardowe programy prania, w tym na przykład eko, do mieszanych tkanin, ręczne czy skrócone. Pamiętajmy, że najlepsza pralka automatyczna Electrolux w 2020 roku musi być także przyjazna dla środowiska i nie może generować dużego hałasu.

 

 

Pralki automatyczne Electrolux – Ranking

 

 

Electrolux EWS1266CI 

 

Godną polecenia pralką, która ma jednocześnie kompaktowe wymiary i dużą pojemność, jest model Electrolux EWS1266CI. Urządzenie zajmuje o 37% mniej miejsca niż podobne produkty, a jest w stanie wyprać do 6 kg odzieży.

Dzięki funkcji TimeManager sprzęt dostosowuje długość cyklu do potrzeb użytkownika. W ten sposób nasze pranie jest gotowe dokładnie wtedy, gdy chcemy. System OptiSense sprawia, że pralka dobiera odpowiednią ilość wody i energii na podstawie wielkości załadunku. W związku z tym sprzęt chroni nasze ubrania i pozwala na oszczędności. Pralka otrzymała też certyfikat Woolmark Blue, który oznacza, że jest ona bardzo delikatna dla wełnianych ubrań.

Klasa energetyczna urządzenia to A+++, dzięki czemu chroni ono nasz budżet przed wysokim rachunkiem za prąd. Wymiary maszyny to wysokość – 85 cm, szerokość – 59,5 cm i głębokość – 37,7 cm. Jest to model wolnostojący, dostępny w kolorze białym. Konsumenci doceniają przede wszystkim łatwość obsługi pralki, jej cichą pracę oraz sporą ładowność.

 

 

 

 

Electrolux EWG147540W 

 

Pralka Electrolux EWG147540W pojawiła się w naszym rankingu nie bez powodu. Jest to energooszczędne i bezawaryjne urządzenie, które posłuży nam przez wiele lat. Sprzęt działa cicho i wydajnie, a jego silnik objęty jest dziesięcioletnią gwarancją.

Jest to model pod zabudowę, który można schować w szafce i w ten sposób urządzić łazienkę w wybranym przez nas stylu. Duża pojemność 7 kg sprawia, że w pralce możemy umieścić więcej prania za jednym razem, oszczędzając w ten sposób czas i pieniądze. Na oszczędności wpływa również klasa energetyczna A+++, dzięki której energia jest efektywnie wykorzystana.

Urządzenie umożliwia dostosowanie programu prania do ilości czasu, jakim dysponujemy. Jest to możliwe dzięki funkcji Time Manager. Za jego sprawą możemy dokładnie określić, jak długo ma trwać jeden cykl.

Wymiary pralki to wysokość – 82 cm, szerokość – 59,6 cm i głębokość – 54,4 cm. Wśród największych zalet urządzenia konsumenci wymieniają cichą pracę, łatwą obsługę (dzięki czytelnemu wyświetlaczowi) oraz dużą pojemność.

 

 

 

 

Electrolux EWT1262IEW 

 

Jeśli masz ograniczone miejsce w łazience i szukasz wydajnej pralki ładowanej od góry, koniecznie sprawdź model Electrolux EWT1262IEW. Jest to kompaktowy model o wymiarach 89 cm x 40 cm x 60 cm, który za jednym razem pomieści 6 kg prania.

Urządzenie jest delikatne dla wełnianych ubrań, co potwierdza otrzymany certyfikat Woolmark Blue. Pralka chroni je przed uszkodzeniami i sprawia, że dłużej wyglądają jak nowe. Ma ona również specjalny program do jedwabnych tkanin. Dzięki funkcji opóźnionego startu możemy rozpocząć pranie wtedy, gdy chcemy i mamy czas.

Klasa energetyczna sprzętu to A++. W ten sposób uzyskujemy oczekiwane efekty prania, oszczędzając jednocześnie pieniądze i energię. Pralka automatycznie dostosowuje czas trwania programu oraz zużycie wody i energii do ilości pranych ubrań.

Ta pralka automatyczna Electrolux w dobrej cenie zbiera bardzo pozytywne opinie wśród konsumentów. Użytkownicy twierdzą, że urządzenie jest ciche, wydajne i solidnie wykonane. Na uwagę zasługuje również komfort obsługi, który zapewnia czytelny wyświetlacz LCD.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status