Najlepsza pralka automatyczna Beko

Ostatnio aktualizowane: 23.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Jeżeli planujesz zakup pralki marki Beko, znajdujesz się we właściwym miejscu. Przygotowaliśmy zestawienie, w którym opisaliśmy kilka najczęściej wybieranych modeli. Na pierwszym miejscu plasuje się sprzęt Beko SWRE7512XWW2 z załadunkiem równym 7 kg, który wyróżnia się cichą pracą. Ma on 15 programów prania, w tym Koszule, BabyProtect, Ciemne Ubrania, a także Sport. Obsługa pralki nie powinna sprawić problemu żadnemu z domowników. Co ważne, sprzęt ma grzałkę pokrytą warstwą niklu, w efekcie czego jest dobrze chroniona przed osadzaniem się kamienia, a tym samym przed poważnymi awariami. Drugie miejsce w rankingu zajęło urządzenie Beko WRE 5511 BWW o pojemności 5 kg. Zostało ono wyposażone w system zapewniający ochronę przed skokami napięcia. Zabezpieczenie przed dziećmi zapobiega samodzielnemu włączeniu pralki przez maluchy, a także przypadkowej zmianie ustawień. Sprawdź też nasze pozostałe propozycje, aby zyskać pewność, że wybierasz właściwy sprzęt.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką pralkę automatyczną Beko wybrać?

 

Pralka to jedno z podstawowych urządzeń w każdym domu. Sprzęt pomaga nam w utrzymaniu ubrań w czystości. Bez pralki bylibyśmy zmuszeni wybierać się co pewien czas do pralni, co może być dla niektórych mało komfortowe. Dlatego, nawet osoby mieszkające samotnie w kawalerkach decydują się na zakup pralki. Jaka jest ta najlepsza? Tego dowiesz się z naszego poradnika.

Firma Beko znana jest już od wielu lat. W ofercie tej firmy znajdziemy: lodówki, pralki, zamrażarki, zmywarki, telewizory oraz wiele innych. Wiele osób często kupuje urządzenia tej marki, ponieważ charakteryzują się one wysoką bezawaryjnością, a poza tym bardzo dobrze się prezentują. W naszym zestawieniu znajdziesz opisy kilku pralek automatycznych Beko.

Najlepsza pralka automatyczna Beko w 2021 roku ma łatwy system obsługi. W wielu modelach znajdziemy czytelny ekran LCD, który pomaga w wybraniu poszczególnych ustawień. Każde pokrętło oraz przyciski są dobrze opisane. Jest to szczególnie ważne, jeżeli nie chcesz co chwilę wracać do instrukcji obsługi.

Pobór wody jest kwestią, na którą zwraca uwagę wiele osób. Nikt nie chce, aby wraz z zakupem nowej pralki znacznie zwiększyły się jego rachunki za wodę. Pobór wody podczas jednego cyklu wynosi od 15 l do około 90 l (zależy od trybu prania). Jeżeli chcesz zaoszczędzić, to wybierz ten sprzęt, który pobiera jak najmniej wody.

Użytkownicy pralek wspominają często o dźwiękach, jakie generuje urządzenie. Według nich najlepsze pralki automatyczne Beko nie emitują dźwięków głośniejszych niż 60 dB (podczas wirowania). W rezultacie nawet w czasie prania możemy spokojnie kontynuować oglądanie telewizji lub rozmowę.

Pralki automatyczne mają zazwyczaj wiele programów oraz funkcji. Wybierz urządzenie z takimi opcjami prania, które będą Ci najbardziej potrzebne. Jeżeli wiesz, że nie będziesz miał zbyt dużo czasu na pranie, to kup pralkę z programem przyspieszonym. Dla właścicieli wielu wełnianych ubrań istnieje program, który dba o ten materiał. Każdy znajdzie coś, co go zadowoli.

Ładowność pralki waha się od 4 kg do nawet około 10 kg. Jeżeli mieszkasz sam, to z pewnością nie będziesz potrzebował sprzętu o dużej ładowności. Może się jednak on przydać dużej rodzinie. Najpopularniejsze są pralki o ładowności 6 kg.

 

 

Pralka automatyczna Beko – ranking

 

 

Beko SWRE7512XWW2

 

Chcielibyśmy zaprezentować pralkę Beko SWRE7512XWW2, której pojemność wynosi 7 kg. To model w klasie A+++, który nie generuje dużego hałasu w czasie pracy. Wynika to ze specjalnie zaprojektowanej ścianki w kształcie litery „S”, która usztywnia całą konstrukcję, a do tego tłumi drgania.

Sprzęt wykorzystuje technologię AquaFusionTM, pozwalającą na zużycie w 100% detergentu do prania. Otwór załadunkowy ma średnicę równą 34 cm, a to oznacza, że możemy bez trudu włożyć do bębna grubą kurtkę czy duży koc. Urządzenie ma elektroniczny wyświetlacz, dlatego obsługa pralki nie powinna sprawić problemu żadnego z domowników.

Kupującym najbardziej podoba się to, że pralka ma 15 różnych programów prania. To nie tylko Bawełna, Syntetyki i Mix 40 st. C, ale również Sport, Ciemne Ubrania, Baby Protect czy Koszule. Poza tym sprzęt został doceniony za niklowaną grzałkę, odpowiednio zabezpieczoną przed osadzaniem się kamienia. Tym samym urządzenie jest mniej podatne na awarie.

Beko SWRE7512XWW2 to model w klasie energetycznej A+++, którego wymiary są równe: 45 cm x 60 cm x 84 cm. To dobra pralka automatyczna Beko do 900 zł, która ma 15 programów prania. Jej pojemność to 7 kg.

Zalety
Niklowana grzałka:

Ponieważ grzałka, czyli jedna z najważniejszych części budowy pralki, została pokryta warstwą niklu, jest odporna na osadzanie się kamienia.

Certyfikat Woolmark:

Urządzeniu przyznano certyfikat Woolmark, co świadczy o tym, że możemy bezpiecznie prać ubrania z wełny, bez ryzyka ich zniszczenia.

Funkcja Pupil:

Cechą wyróżniającą sprzęt jest funkcja Pupil. Po jej włączeniu pranie ubrań pokrytych sierścią zwierząt jest bardziej efektywne.

Niski poziom hałasu:

Pralka nie generuje dużego hałasu podczas pracy, co wynika z zastosowania ścianki w kształcie litery „S”. Pochłania ona drgania i usztywnia konstrukcję.

Duże drzwi:

Średnica otworu załadunkowego jest równa 34 cm, więc możemy z łatwością włożyć do bębna duże ręczniki i koce.

Wady
Za niska prędkość wirowania:

Maksymalna prędkość wirowania to 1000 obr./min, przez co czasami grubsze ubrania po wyjęciu z bębna są zbyt wilgotne.

 

 

 

 

Beko WRE 5511 BWW 

 

Beko WRE 5511 BWW ma ładowność wynoszącą 5 kg. Wymiary prezentowanego urządzenia wynoszą 84 cm x 60 cm x 41 cm. Jedną z funkcji pralki jest opóźnienie startu. Możemy ustawić sprzęt na 3, 6 lub 9 godzin. Pralka zużywa około 45 l podczas każdego prania. Wszystko zależy od rodzaju programu, jaki wybierzemy.

Wyświetlacz LED pokazuje nam dokładnie wszystkie funkcje oraz pozwala łatwo wybrać tę, której potrzebujemy. Obsługa pralki nie jest trudna. Każdy przycisk jest dobrze opisany, więc ryzyko pomylenia się jest bardzo niskie. Sprzęt ma blokadę przed dziećmi, więc nie uruchomią jej bez naszej kontroli.

Pralka automatyczna Beko w dobrej cenie ma 15 programów, a każdy z nich jest przystosowany do innego rodzaju tkanin. Wielu użytkowników zauważyło, że jedna ze ścian ma delikatny kształt litery “s”. Dlatego drgania są stłumione, a pralka nie emituje zbyt głośnych dźwięków. Jest to 50 dB. Dodatkowo Internauci są zadowoleni z faktu, że urządzenie jest delikatne dla tkanin i ich nie niszczy.

Model Beko WRE 5511 BWW ma wymiary: 41 cm x 60 cm x 84 cm. Jego pojemność wynosi 5 kg. Pralka ma 10 programów prania.

Zalety
Zabezpieczenie przed dziećmi:

Nie trzeba się obawiać, że maluchom uda się samodzielnie włączyć urządzenie. Zapobiega temu specjalne zabezpieczenie przed dziećmi.

Łatwa obsługa:

Obsługa pralki nie jest trudna, więc każdy z domowników bez trudu nastawi pranie. Model został wyposażony w elektroniczny wyświetlacz LED oraz dobrze oznaczone pokrętło.

Kompaktowe wymiary:

Ponieważ urządzenie nie jest duże, nie ograniczy znacząco wolnej przestrzeni w pomieszczeniu. To bardzo ważne w przypadku osób mających łazienkę o niewielkim metrażu.

Ochrona przed skokami napięcia:

Sprzęt wyposażono w system chroniący go przed skokami napięcia. To wydłuża trwałość układu elektrycznego.

Wady
Brak opcji odmierzania czasu:

Konsumentom najbardziej nie odpowiada to, że pralka nie ma wskaźnika odmierzającego czas do zakończenia prania.

 

 

 

 

Beko WITV8712X0W 

 


Klasa energetyczna pralki Beko WITV8712X0W to A+++. Oznacza to, że urządzenie jest ekonomiczne. Jeżeli chodzi o maksymalny załadunek, to wynosi on 8 kg, co pozwala na włożenie bardzo dużej ilości ubrań. Prędkość wirowania jest równa 1400 obrotów na minutę. Jest to jeden z największych wyników dostępnych na rynku.

Poziom hałasu, jaki generuje pralka, wynosi około 55 dB, dlatego urządzenie nie będzie zbytnio przeszkadzało nam podczas codziennych czynności. Na jeden cykl pralka pobiera około 48 l wody. Sprzęt ma wiele programów na przykład do prania bawełny, ubrań sportowych, a nawet prania ręcznego.

Produkt ma duże drzwiczki, więc wkładanie oraz wyjmowanie ubrań nie będzie stanowiło problemu. Użytkownicy najczęściej wspominają o cichej pracy prezentowanej pralki oraz możliwości włożenia aż 8 kg ubrań. Zakup tego urządzenia to dobry pomysł dla większej rodziny.

Sprzęt Beko WITV8712X0W ma pojemność równą 8 kg i 8 programów prania do wyboru. Wymiary modelu to: 60 cm x 82 cm x 57 cm.

Zalety
System AquaWave:

Pralkę wyposażono w system AquaWave, który zapewnia efektywne pranie ubrań, bez narażania ich na rozciągnięcie czy rozerwanie. Dotyczy to również odzieży z delikatnych tkanin.

Technologia AquaFusion:

Zastosowanie technologii AquaFusion sprawia, że wykorzystany do prania detergent jest zużywany w 100%. Utracie proszku zapobiega zatkanie odpływu, a jak pokazał test automatycznych pralek Beko, jest to bardzo skuteczne rozwiązanie.

Opóźnienie startu pracy:

Jeśli pojawi się taka konieczność, możemy opóźnić start pracy urządzenia o kilka lub kilkanaście godzin. Dzięki temu pranie będzie gotowe np. tuż po naszym powrocie z pracy.

Wady
Zbyt długi czas prania:

Część osób uważa, że po ustawieniu niektórych programów czas prania jest zbyt długi. Przykładem jest Bawełna 60 st. C (200 minut).

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Beko WTV6633BS


Chcielibyśmy zaprezentować Beko WTV6633BS, pralkę automatyczną bardzo często chwaloną przez Internautów na różnych portalach. Na początku przyjrzyjmy się silnikowi, który został maksymalnie zoptymalizowany. W rezultacie nawet w momencie włączenia trybu szybkiego pranie jest ono ekonomiczne, a co najważniejsze skuteczne.

Ładowność pralki wynosi 6 kg. Specjalny system urządzenia zapewnia zużycie całego wlanego detergentu, więc możemy zmniejszyć jego dawkowanie. Prędkość wirowania jest regulowana, dlatego sami możemy o niej decydować, bazując na rodzaju pranych ubrań. Pralka ma aż 16 programów, a każdy z nich został przygotowany tak, by spełnić nasze oczekiwania.

Urządzenie jest wyposażone w wyświetlacz, który dokładnie pokazuje wszystkie ustawienia. Klasa efektywności energetycznej sprzętu to A+++, a zużycie wody w jednym cyklu to 38 l. Urządzenie pozwala zaoszczędzić wodę oraz prąd. Poziom hałasu generowany przez sprzęt wynosi około 50 dB. Właśnie dlatego konsumenci często decydują się na prezentowany sprzęt. Uważają również, że duża ilość programów znacznie ułatwia cały proces prania, a my nie musimy martwić się o ewentualne ich zniszczenie.

Beko WTV6633BS to pralka w klasie energetycznej A+++, jej wymiary to: 60 cm x 84 cm x 45 cm. Maksymalna wielkość załadunku wynosi 6 kg, a liczba dostępnych programów prania jest równa 16.

Zalety
Cicha praca:

Nie ma dużego znaczenia, o której godzinie włączymy pralkę, ponieważ nie generuje ona dużego hałasu podczas pracy. Tym samym nie musimy się martwić, że zakłócimy spokój domowników.

Silnik inwerterowy:

Urządzenie ma nowoczesny silnik inwerterowy, który zapewnia płynny start i zmianę prędkości obrotowej. Jest on odporny na awarie.

Funkcja Express:

Jeżeli zależy nam na tym, aby wybrany program prania skończył się szybciej, możemy skorzystać z funkcji Express.

Wady
Niepoprawne odmierzanie czasu:

Jak zauważyli niektórzy kupujący, niekiedy zdarza się, że wyświetlany na ekranie czas, jaki pozostał do zakończenia prania, nie jest poprawny.

Zacinająca się szufladka:

Szufladka, w której umieszcza się detergenty do prania, od czasu do czasu się zacina. Aby ją wysunąć, konieczne jest mocniejsze szarpnięcie.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status