Najlepsza parownica do ubrań Tefal

Ostatnio aktualizowane: 25.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką parownicę do ubrań Tefal wybrać?

 

Wiele osób wie, jakie uciążliwe może być prasowanie ubrań oraz ile czasu pochłania ta czynność. Jeżeli też masz już dosyć męczenia się z żelazkiem, to zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem. Jest on o parownicach, czyli urządzeniach, które generują intensywną parę pozwalającą usunąć zagniecenia na tkaninie. Obsługa takiego urządzenia jest o wiele prostsza niż operowanie żelazkiem. Jeżeli wymiana żelazka na parownicę wydaje się atrakcyjnym pomysłem, to przeczytaj nasz poradnik dotyczący tego właśnie sprzętu.

 

 

Dlaczego zdecydowaliśmy się na umieszczenie tutaj wyłącznie produktów Tefal? Jest to firma, która już wielu lat zajmuje się produkowaniem przyrządów do kuchni, takich jak patelnie, garnki oraz urządzeń codziennego użytku jak żelazka czy parownice. Konsumenci uważają, że produkty tej marki są godne uwagi, ponieważ cechują się wysoką bezawaryjnością oraz dobrym wykonaniem.

Najlepsza parownica do ubrań Tefal w 2021 roku szybko się nagrzewa. Większość modeli potrzebuje od 2 minut do 5 minut. Najnowsze parownice nagrzewają się jednak w mniej niż minutę. Dzięki temu możemy szybko wyprasować marynarkę nawet kilka minut przed wyjściem z domu.

Istotna jest również pojemność zbiornika na wodę, dołączonego do urządzenia. Wybierając parownicę z dużym pojemnikiem, nie musimy go co chwilę uzupełniać. Dlatego cały proces przebiega sprawniej i szybciej. Musimy jednak pamiętać, że większy zbiornik wiąże się z większą wagą produktu, więc utrzymanie go może stać się mało komfortowe. Jeżeli zazwyczaj nie prasujesz zbyt wiele ubrań, to lepiej zainwestować w lżejsze urządzenie z mniejszym zbiornikiem.

Wiele osób przyznaje również, że najlepsze parownice do ubrań Tefal są dobrze wyprofilowane. Dłuższe trzymanie sprzętu w ręce może być mało wygodne. Kształt dopasowujący się do naszej ręki z pewnością ułatwi nam cały proces prasowania. Nie bez znaczenia jest również waga parownicy, która powinna być jak najmniejsza – w przypadku urządzeń z rączką i bazą, zwykle waga całości wynosi ok 5-6 kg, a rączki niespełna 1 kg.

Do wyboru mamy urządzenia sieciowe lub akumulatorowe. Jeżeli decydujemy się na te pierwsze, to najlepiej, abyśmy wybrali sprzęt, z jak najdłuższym kablem. Z kolei podczas wybierania modelu akumulatorowego należy dokładnie sprawdzić, jaki jest jego czas pracy na baterii.

Jeżeli chodzi o moc, to polecamy wybór sprzętu, który nie ma mniej niż 1000 W. Produkty powyżej tego wyniku są w stanie szybko oraz starannie wyprasować bardzo dużą liczbę ubrań.

 

 

Parownice do ubrań Tefal – ranking

 

 

Tefal Access DT7000 

 

Tefal Access DT7000 to urządzenie, dzięki któremu możesz zapomnieć o używaniu deski do prasowania, ma ono wyprofilowany kształt w taki sposób, abyśmy mogli wygodnie trzymać sprzęt, nawet przez kilkadziesiąt minut. Manewrowanie nim nie jest trudne, więc nawet w przypadku prasowania wielu ubrań ta czynność nie będzie uciążliwa.

Zbiornik urządzenia możemy wyjmować, a jego pojemność wynosi 115 ml. Pojemnik musimy napełniać co jakiś czas, szczególnie kiedy mamy więcej garderoby. Ta parownica do ubrań Tefal w dobrej cenie jest za to bardzo lekka. Jest to produkt, który nagrzewa się w około 45 sekund. Dlatego nie musimy zbyt długo czekać, aby rozpocząć prasowanie. Moc parownicy wynosi 1100 W.

Dodatkowo do sprzętu dołączono kilka ciekawych dodatków, jakimi są szczotka do bardzo delikatnych tkanin oraz szczotka do grubych tkanin. Dlatego możemy łatwo dopasować urządzenie do rodzaju ubrań, jakie prasujemy. Użytkownicy zazwyczaj chwalą urządzenie za dobrze wyprofilowany kształt oraz szybki czas nagrzewania się.

 

 

 

 

Tefal IS8380 

 

Tefal IS8380 to idealne urządzenie, jeżeli często prasujesz wiszące rzeczy. Jest ono wyposażone w bardzo duży zbiornik na wodę, którego pojemność wynosi 1,7 l. Dlatego możemy używać parownicy bez przerwy nawet przez godzinę. W tym czasie możemy wyprasować bardzo dużą ilość ubrań.

Jest to sprzęt, dzięki któremu możemy prasować ubrania w pionie, bez potrzeby układania ich na desce lub na innej powierzchni, a jego moc to 1700 W. Stopa prasująca jest bardzo duża, więc prasowanie nie zabiera zbyt dużo czasu. Na obudowie modelu znajdziemy kilka przycisków, które służą do zwiększania lub zmniejszania ilość emitowanej pary. W rezultacie nie zniszczymy delikatnych ubrań.

Parownica jest gotowa do pracy w ciągu 45 sekund. Rączka modelu jest bardzo dobrze wyprofilowana, dzięki czemu nie zmęczymy się podczas prasowania. Użytkownicy najczęściej wspominają, jako o atucie tego modelu, o bardzo dużym zbiorniku na wodę oraz możliwości regulacji ilości generowanej pary.

 

 

 

 

Tefal IS8360

 

Chcielibyśmy zaprezentować parownicę do ubrań Tefal IS8360. Jest to urządzenie, dzięki któremu ograniczysz używanie żelazka i deski do prasowania. Sprzęt pozwala nam na prasowanie ubrań pionowo. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu nie musimy układać ubrań na płaskiej powierzchni.

Jest to urządzenie, do którego dołączono różne końcówki i dodatkowe wyposażenie. Jest to między innymi rękawica, która chroni nas przed ewentualnym poparzeniem oraz szczoteczka, która może być używana do prasowania delikatniejszych ubrań. W rączce mamy też regulację emitowanej pary, dzięki któremu nie musimy się martwić, że zniszczymy prasowane ubranie.

Główka generująca parę jest na tyle duża, że prasowanie przebiega bardzo szybko. Jest to również spowodowane wysoką mocą, która wynosi 1700 W. Zbiornik możemy wyjmować i ma on pojemność 1,7 l. Oprócz tego urządzenie ma system antywapienny, dzięki któremu zbiornik nie pokryje się kamieniem. Właśnie dlatego jest on bardzo często wybierany przez wiele osób. Użytkownicy zazwyczaj chwalą bezawaryjność urządzenia oraz możliwość dopasowania ilości pary do danego ubrania.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status