Najlepsza parownica do podłóg

Ostatnio aktualizowane: 01.10.20

 

Jaką parownicę do podłóg wybrać?

 

Niektóre zabrudzenia w domu wymagają użycia większej siły lub silnych środków chemicznych. Niestety taka czynność nie tylko jest dla nas męcząca, ale również może doprowadzić do zniszczenia powierzchni na skutek użycia zbyt silnych chemikaliów. Z tego powodu warto rozważyć zakup parownicy, która do pracy wykorzystuje działanie pary wodnej, mającej również działanie antybakteryjne. Dzięki tego typu maszynie sprzątanie zajmuje dużo mniej czasu, jednocześnie gwarantując lepsze efekty. Jeśli jednak nie wiesz, jak zakupić dobrej jakości sprzęt, polecamy Ci zapoznanie się z naszym poradnikiem. Zamieściliśmy w nim bowiem wiele przydatnych informacji o tym, jakie cechy powinny mieć najlepsze parownice do podłóg oraz jak je wybrać. Dodatkowo, na końcu artykułu zamieściliśmy niewielkie zestawienie, w którym dokładnie opisaliśmy 3 ciekawe sprzęty, na które warto zwrócić uwagę.

 

Dokonując zakupu, powinniśmy w pierwszej kolejności sprawdzić, czy maszyna ma możliwość regulowania ilości używanej pary. Cecha ta jest niezbędna, gdyż pozwala na dopasowanie sposobu pracy do aktualnie czyszczonej powierzchni. Jest to bardzo ważne, gdyż użycie zbyt dużej mocy może doprowadzić do zniszczenia delikatnej powierzchni. Równocześnie, zbyt mało pary nie usunie silnych zabrudzeń.

Najlepsza parownica do podłóg w 2020 roku koniecznie musi być wyposażona w zabezpieczenia, które uchronią nas i naszą rodzinę przed niepożądanym użyciem modelu. Dlatego upewnij się, czy interesujące Cię urządzenie posiada blokadę pistoletu. To właśnie dzięki niemu nikt z domowników nie uruchomi parownicy przez przypadek. Ten rodzaj zabezpieczenia pomoże uchronić zwłaszcza dzieci przed włączeniem sprzętu i wypuszczeniem pary o dużym ciśnieniu.

Ponieważ nikt z nas nie lubi długich porządków, warto zainwestować w wydajny sprzęt. Cechą, na którą koniecznie trzeba zwrócić uwagę, jest czas nagrzewania urządzenia. W tym poradniku polecamy zainteresowanie się modelami, które są gotowe do pracy po 1 minucie od włączenia. Wiedz jednak, że najlepsze i najbardziej wydajne modele potrzebują jedynie 30 sekund, aby zagotować wodę i rozpocząć sprzątanie.

 

 

Parownice do podłóg – ranking

 

 

Vileda 146574

 

Poszukując dobrej parownicy do naszego domu, warto rozważyć zainwestowanie w model Vileda 146574. Jest to bardzo wydajny i nowoczesny sprzęt, który pomoże nam usunąć nawet silne zabrudzenia z podłogi. Maszyna może być użytkowana na każdej wodoodpornej powierzchni.

Urządzenie wyposażone zostało w zbiornik na wodę o pojemności 400 ml, zatem wystarczy to nam do wysprzątania jednego, średniej wielkości pomieszczenia. Na uwagę zasługuje to, że już 30 sekund po uruchomieniu mop jest gotowy do działania. Spowodowane jest to nowoczesnym silnikiem o mocy 1550 W, który zapewnia wydajną pracę. Waga sprzętu to 2,3 kg, więc bez trudu użyjesz go do sprzątania również powierzchni pionowych. Wymiary modelu to: 30 cm x 20 cm x 126 cm.

Prosta obsługa i wydajna praca to dwie najważniejsze cechy, które zostały docenione przez konsumentów. Dzięki użyciu pary wodnej maszyna zabija około 99,9% bakterii, które żyją na naszych podłogach. Poza tym ta wydajna parownica do podłóg w dobrej cenie to sprzęt, który powinien się znaleźć w każdym domostwie.

 

 

 

 

Black&Decker FSMH1621R

 

Model Black&Decker FSMH1621R to bardzo nowoczesna i elegancka parownica, która pozwoli nam na szybkie uporanie się z zabrudzeniami. Produkt dedykowany jest do każdej wodoodpornej podłogi. Co więcej, maszyna wykorzystuje działanie pary wodnej, więc w czasie sprzątania nie musimy używać silnych chemikaliów. Pozwoli Ci to, na lepsze dbanie o podłogi, szczególnie drewniane. Poza tym wysoka temperatura zabija nawet 99,9% bakterii, które żyją w naszym domu.

Zbiornik na wodę liczy 350 ml, a jego zawartość nagrzewa się w 15 sekund. Jest to możliwe, dzięki wydajnemu silnikowi, którego moc wynosi 1600 W. Prezentowany model to urządzenie akumulatorowe, które gwarantuje intensywną pracę do 15 minut. Jest to wystarczające, by wysprzątać średniej wielkości pokój. W zestawie znajdują się 2 nakładki, stopa do dywanów, elastyczny wąż, dysza strumieniowa z regulacją, dzbanek do uzupełniania wody oraz wycieraczka do szyb.

Obsługa sprzętu jest bardzo prosta, gdyż na rękojeści znajduje się elektroniczny panel sterowania. Dzięki temu w prosty sposób wybierzemy właściwą moc. Jest to główna zaleta prezentowanego modelu, która została doceniona przez konsumentów.

 

 

 

 

Karcher SC 1 Floor Kit

 

Wielu konsumentów, którzy poszukiwali wydajnej parownicy, zdecydowało się na model marki Karcher. Producent znany jest z produkcji wysokiej jakości sprzętów, które zdecydowanie skracają czas potrzebny na sprzątanie. Podobnie jest w przypadku parownic SC 1 Floor Kit.

Największą zaletą prezentowanego produktu są jego małe rozmiary, dzięki czemu jego przechowywanie nie jest trudne. Pojemność pojemnika na wodę wynosi 350 ml, co pozwala na wyczyszczenie jednego pomieszczenia. Bojler posiada specjalny zawór bezpieczeństwa, więc nie musisz obawiać się o awarię. Za sprawą licznych akcesoriów maszyna może posłużyć nam do czyszczenia zarówno luster i powierzchni pionowych, jak i podłóg. Prezentowany model zasilany jest akumulatorowo i pozwala na maksymalnie 15 min. pracy. Wiedz jednak, że dzięki dużej mocy i możliwości regulowania wyrzutu pary, czas ten wystarcza na posprzątanie jednego pomieszczenia.

Liczna grupa konsumentów doceniła dużą wydajność pracy prezentowanego modelu. Maszynę można przechowywać w dowolnym miejscu w domu. Co więcej, po uruchomieniu woda zagotowuje się w 15 minut.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status