Najlepsza parowa myjka do okien

Ostatnio aktualizowane: 07.08.20

 

Jaką myjkę parową do okien wybrać?

 

Niemal każdy patrząc na szyby w swoich oknach chciałby, żeby lśniły jak kryształ i były nieskazitelnie przezroczyste. Niestety rzeczywistość wygląda tak, że aby taki stan doskonałości uzyskać trzeba się całkiem sporo natrudzić. Woda, ściereczki, ręczniki papierowe i inne pomoce, wymagane w tradycyjnym myciu okien  i potrzebny do tego wysiłek sprawiają, że mycie okien stało się rytuałem przedświątecznych porządków. Co oznacza, że okna myjemy nie tak często jak by tego wymagały. W konsekwencji obraz jaki się przed nami roztacza, gdy przez okno podziwiamy widoki jest jakby niewyraźny.

 

 

Człowiek jako istota twórcza i kierująca się dążeniem do ułatwienia sobie życia, unowocześnia świat, w którym żyje. I dlatego znalazł rozwiązanie, jak łatwiej zadbać o wygląd domu. W kwestii czystości okien, jak i innych powierzchni w domu, opracowano zminiaturyzowaną wersję urządzenia, które zapewne każdy widział. Mowa o urządzeniu Karcher, zmyślnym urządzeniu, wykorzystującym ciśnienie wody by za jej pomocą doprowadzić każdą przestrzeń do czystość.  

Większe urządzenia domowe tego typu w formie zbiorników na kółkach, które zapewne każdy zna i widział,  pomniejszono do rozmiarów trzymanego w dłoni naczynia i przystosowana do użytku wewnątrz domu. W ten sposób w ręce użytkowników trafiły najlepsze parowe myjki do okien. To bardzo ciekawe i praktyczne urządzenie, a zasada jego działania jest bardzo prosta. Wykorzystując wodę w procesie jej podgrzania wytwarzana jest para wodna, która następnie pod ciśnieniem odpowiednim strumieniem jest wyrzucana na zewnątrz. Podgrzanie wody osiąga się dzięki napięciu elektrycznemu, jakim myjka jest zasilana. Podłącza się ją do gniazdka 230 V co umożliwia właściwą pracę elementu grzejnego. Zastosowanie odpowiednich kompresorów i dysz wytwarza odpowiedni strumień pary i ciśnienie potrzebne do osiągnięcia zamierzonego celu. Akcesoria jakie są załączone do myjki sprawiają, że stajemy się posiadaczami całkiem rozbudowanego urządzenia, umożliwiającego jego stosowanie w rozmaitych warunkach.

Nie ma już takich miejsc, których nie moglibyśmy uporządkować. Dzięki rozmaitym końcówkom wszelkie szczeliny, kąty stają się łatwo dostępne. W myciu okien pomogą nam dodatki do myjki, w postaci nakładek, ściereczek na dyszę ręczną. Zasada działania dla wszystkich modeli myjek jest taka sama. Różnica polega głównie na dodatkowym wyposażeniu w akcesoria oraz parametrach technicznych, a więc mocy, pojemności i wydajności. Jeśli ważna dla nas jest parowa myjka do okien w dobrej cenie to na rynku jest spora ilość myjek, różnych producentów, które spełnią nasze oczekiwania. Zatem, które urządzenie wybrać?

 

 

Parowe myjki do okien – Ranking

 

 

Karcher SC 1 Gold Edition

 

Parownica SC 1 Gold Edition firmy Kärcher w klasycznym czarno-żółtym kolorze, została zaprojektowana do użytkowania we wnętrzach takich jak  łazienki i kuchnie. Dzięki małym rozmiarom idealnie nadaje się do pracy w przestrzeni mieszkania.

Doskonale poradzi sobie z utrzymaniem czystości nawet w najmniejszych zakamarkach. W zestaw urządzenia wchodzą dodatkowe dysze, szczoteczka oraz ściereczka frotte. W trosce o bezpieczeństwo, wyposażono myjkę w blokadę, chroniącą np. przed dziećmi. Zamontowano również na zbiorniku bojlera zawór bezpieczeństwa, chroniący przed przypadkowym otwarciem, gdy panuje w nim wysokie ciśnienie. Parownica została wyposażona w szereg pomocnych akcesoriów. Bardzo użytecznym dodatkiem jest Dysza Power zwiększająca skuteczność usuwania zabrudzeń. Dzięki jej kształtowi strumień pary może dotrzeć do niewielkich przestrzeni i narożników. Urządzenie zasilane jest napięciem 230-240 V i pozwala uzyskać moc 1200 W. Bojler umożliwia uzyskanie ciśnienie pary wysokości 3 barów.

Czas potrzebny do pełnego nagrzania wynosi 3 min. Wydajność urządzenia pozwala na oczyszczenie 20 m2  powierzchni. Na wyposażeniu znajduje się również dysza do detali i niewielka okrągła szczoteczka, przeznaczona do wykorzystania przy czyszczeniu zakamarków. Klienci wyrażają pozytywne opinie o myjce Karcher SC 1 Gold Edition podkreślając jej wysoką jakość wynikającą z renomy jaką firma Karcher zdobyła na rynku.

 

 

 

 

Overmax Steamy 12 Tuv 

 

Myjka parowa Overmax Steamy 12 Tuv przeznaczona do czyszczenia i dezynfekcji. Wykorzystuje wysoką temperaturę do wytworzenia pary. Para z podgrzanej wody osiąga w urządzeniu o mocy 1000 W, temperaturę 165 stopni  i pod ciśnieniem uzyskiwanym w bojlerze, wynoszącym 3,2 bara, zostaje wyrzucona przez dyszę.

Pozwala to usuwać zastały brud i wyparza czyszczony obszar usuwając bakterie i znajdujące się tam pasożyty. Kilka dostępnych końcówek dostosowuje urządzenie do warunków, z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć.  Standardowa dysza przeznaczona jest do pielęgnacji większości powierzchni. Inne, pozwolą zmierzyć się z trudniejszymi zadaniami. Mamy więc do dyspozycji końcówkę przeznaczoną do czyszczenia twardych powierzchni, takich jak fugi czy posadzki. Jest to końcówka o sztywnym włosiu. Włosie z metalu pozwala na zastosowanie myjki na powierzchniach odpornych na zarysowania.

Możemy np. poddać czyszczeniu skorodowaną powierzchnię metalu. Dysza turbo wyrzucająca silny strumień pary, przeznaczona do czyszczenia uporczywych i starych zabrudzeń. Do delikatnego czyszczenia mamy nakładkę z froty przeznaczoną do dywanów i tapicerki. Mamy w zestawie także końcówkę ułatwiającą czyszczenie szyb i niewielkich szczelin. Aby zwiększyć zasięg dysz mamy do dyspozycji również przedłużkę.  To niekonwencjonalne urządzenie jest jednocześnie bardzo łatwe w użytkowaniu co podkreślają klienci w swoich opiniach. Jednocześnie zwracają uwagę na jakość i wytrzymałość.

 

 

 

 

Concept CP 1010 Perfect Clean

 

Myjka parowa Concept CP 1010 Perfekt Clean to łatwe w użyciu urządzenie będące idealną alternatywą np. dla tradycyjnego mycia okien. Wystarczy nalać 0,4 l wody, a urządzenie o mocy 1200 W, po podłączeniu zasilania, samo podgrzeje ją do wymaganej temperatury w zaledwie 3 min.

Podgrzana woda w postaci pary zostaje wyrzucona pod ciśnieniem na powierzchnię, którą chcemy wyczyścić. To praktyczne rozwiązanie, umożliwia skuteczne czyszczenie intensywnie zabrudzonych powierzchni. Zestaw zawiera kilka końcówek roboczych, dedykowanych do konkretnych zastosowań. Dyfuzor i przedłużka kątowa pozwalają na czyszczenie trudno dostępnych powierzchni, takich jak  załamania i narożnik. Zasięg dysz roboczych możemy zwiększyć, wykorzystując dołączony do zestawu wąż. Oprócz okien i luster oczyszczacz parowy pozwala przywrócić blask sprzętom i wyposażeniu takim jak: baterie, prysznice czy metalowe zlewozmywaki.

Myjka jest przeznaczona również do czyszczenia delikatniejszych przedmiotów, takich jak choćby dywany czy też obicia tapicerskie, i co ciekawe można za jej pomocą wyprać firany i zasłony, bez konieczności ich zdejmowania. A to wszystko tak niewielkim i poręcznym urządzeniem, co obok walorów użytkowych jest dla klientów istotnym atutem.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status