Najlepsza myjka wysokociśnieniowa

Ostatnio aktualizowane: 09.07.20

 

Jaką myjka wysokociśnieniowa wybrać?

 

Gdy masz dom i przydomowy ogródek oraz podwórko, to zapewne przyda Ci się posiadanie myjki ciśnieniowej. Jest to urządzenie, które nie tylko idealnie wyczyści okolicę wokół domu, jak kostkę, chodniki, płoty, czy elewację, wyczyści też samochód a przy tych wszystkich czynnościach zużyje najmniej wody, jak to możliwe. Zatem jest to urządzenie oszczędne.  

Poszukując myjki do użytku domowego, wystarczające będzie urządzenie zasilane sieciowo. Myjki spalinowe czy hybrydowe, są znacznie droższe i przeznaczone do użytku dla profesjonalistów. Ale zawsze trzeba zwrócić uwagę na wydajność pompy, ciśnienie, maksymalną temperaturę wody, jaka może być doprowadzona do urządzenia. Na domowe użytkowanie wystarczy myjka, która pracuje pod ciśnieniem od 60 do 130 bar. Jeśli chodzi o wydajność pompy to powinna to być wartość pomiędzy 300 a 500 litrów na godzinę. Natomiast maksymalna temperatura wody, która może być doprowadzona do myjki powinna być w granicach od 40 do 90 stopni Celsjusza.

Przy użytkowaniu myjki ważne też będzie, w jak długi kabel elektryczny jest ona wyposażona, a także wymiary i waga samej myjki, a także jej wyposażenie. Długość kabla warunkuje, jak daleki zasięg urządzenie będzie miało bez przełączania go do kolejnego gniazdka. Wymiary i waga mogą stanowić o poręczności urządzenia. Zwłaszcza myjka używana przez kobiety powinna mieć wagę możliwą dla nich do jej obsługi.

Warto też wiedzieć, że myjki ciśnieniowe są produkowane w trzech klasach. Pierwsza jest przeznaczona dla użytkowników domowych, druga to taka, która jest przeznaczona do prac raczej okazjonalnych, a trzecia z kolei to klasa premium przeznaczona do bardzo intensywnego wykorzystywania.

Gdy już zdecydujesz się na model do zakupu, sprawdź koniecznie, jakie ma on dodatkowe wyposażenie. Ważne obok wspomnianego już długiego kabla zasilającego, jest również długość węża zasilającego wodę. Sprawdź też, jakie końcówki są dołączone do zestawu. Odpowiednie końcówki nie tylko usprawniają pracę, ale też powodują szybsze jej wykonanie i oszczędność wody. Warto również zwrócić uwagę na to, czy myjka została wyposażona w pojemnik na detergent i bęben na wąż.

 

 

Myjka wysokociśnieniowa – Ranking

 

 

Karcher K7 Premium 

 

Myjka ciśnieniowa Karcher K7 Premium, to najdroższe prezentowane urządzenie. Jest ono też niezwykle wydajne. Może służyć do umycia samochodu, ale także do odświeżenia elewacji, oczyszczenia płotu, czy usunięcia mchu z chodnika. Maksymalne ciśnienie robocze wynosi tu 160 bar, a wydajność pompy to 600 litrów na godzinę.

Wymiary tego modelu wynoszą 404 mm x 461 mm x 968 mm. Silnik urządzenia, o dużej wydajności, jest chłodzony wodą, dzięki czemu nie przegrzewa się podczas pracy i jego żywotność jest przedłużona. Jako dodatkowe wyposażenie urządzenie posiada 10 metrowy wysokociśnieniowy wąż gumowy, bęben na wąż, a także lancę Vario Power, dyszę rotacyjną i butelkę środka czyszczącego.

Bęben na wąż ułatwia przechowywanie urządzenia, podobnie jak hak, na który zwija się przewód zasilający. System Plug ’n’ Clean pozwala na zaaplikowanie środka czyszczącego bezpośrednio z jego opakowania, a także bezproblemową jego wymianę. A wstępny filtr chroni pompę przed zanieczyszczeniami, które mogą się znaleźć w wodzie.

Dzięki temu urządzenie jest niezawodne i trwałe. A użytkownicy piszą, że myjka jest bardzo wydajna, solidnie wykonana i łatwa w obsłudze. Ta najlepsza myjka wysokociśnieniowa w 2020 roku usunie brud ze wszystkich wodoodpornych powierzchni.

 

 

 

Karcher K5 1.180-633 

 

Model Karcher K5 1.180-633 to mocna i niezawodna maszyna z linii Standard klasy K 5. Wymiary tego modelu wynoszą (dł. x szer. x wys.) 344 mm x 396 mm x 875 mm, a ciężar bez wyposażenia to 13,8 kg. Model ten osiąga 145 bar ciśnienia roboczego i może tłoczyć do 500 litrów wody na godzinę.

Maksymalna temperatura wody doprowadzona do myjki może wynieść 40 °C. Urządzenie zostało wyposażone w pistolet wysokociśnieniowy przyłączany za pomocą przyłącza Quick Connect. Lancę Vario Power, dysze rotacyjną oraz wąż wysokociśnieniowy o długości 8 metrów.

Mamy tu również adapter do podłączenia węża ogrodowego ¾’’. Aplikacja środka czyszczącego, dzięki systemowi Plug ‘n’ Clean odbywa się bezpośrednio z opakowania do myjki. Obudowa została wyposażona w uchwyty do przechowywania akcesoriów dołączonych do zestawu. Wbudowany filtr wody dba o trwałość urządzenia, a silnik chłodzony wodą gwarantuje jego długą żywotność.

Opinie użytkowników na temat tego modelu są pochlebne. Twierdzą oni, że myjka doskonale daje sobie radę z czyszczeniem podwórka, odświeżaniem płotów i chodników. A długi przewód do dyszy i długi kabel zasilający pozwala na duży zasięg.

 

 

 

 

Black&Decker PW1700SPL 

 

Najtańsze z kolei urządzenie, Black&Decker PW1700SPL, to myjka średniej wielkości o wymiarach kompaktowych: długość 35 cm, szerokość 27 cm, wysokość 74,5 cm, oraz mocy silnika 1700 W i masie 11 kg. Aluminiowa pompa ma wydajność roboczą 400 litrów na godzinę i ciśnieniu 130 bar.

Urządzenie zostało wyposażone w automatyczny zawór bezpieczeństwa z niskociśnieniowym obejściem, trzyosiową płytę wahliwą tłoka oraz filtr wodny. Model ten ma również wbudowany schowek na akcesoria, szpulę do zwijania przewodu elektrycznego i system blokady bębna z przewodem.

Wąż zasilający ma długość 5,5 metra. Mamy tu również zewnętrzny pojemnik na detergenty z zestawem do wtrysku detergentów. Według osób, które nabyły ten sprzęt, jest on poręczny i posiada dobre, dodatkowe wyposażenie.

Klienci przekazują również, że jest to myjka wysokociśnieniowa w dobrej cenie. Jest ona doskonała na domowe potrzeby, mycia kostki przed domem, czy samochodu. Użytkownicy chwalą też dobrą pracę dyszy rotacyjnej.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status