Najlepsza myjka parowa do fug

Ostatnio aktualizowane: 28.05.20

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką myjkę parową do fug wybrać?

 

Myjka to urządzenie, które pomoże w dokładnym posprzątaniu domu. Jest to sprzęt coraz popularniejszy – ze względu na to, że skraca czas potrzebny na posprzątanie wielu powierzchni i zakamarków – w tym fug, a także pozwala zmniejszyć zużycie detergentów. Oglądając różne modele myjek można odnieść wrażenie, że nie różnią się między sobą. Jednak każdy z dostępnych produktów ma odmienne parametry, pewne wady i zalety. Jeżeli nie jesteś pewien, jaki produkt wybrać, to przeczytaj nasz krótki poradnik. Wyjaśniliśmy w nim, co jest istotne przy wybieraniu dobrej myjki parowej do fug.

W pierwszej kolejności sprawdźmy moc urządzenia. Jeżeli jest ona wysoka, to będziemy mogli łatwiej pozbyć się zabrudzeń z fug. Standardem jest około 1000 W. Najlepiej jednak, gdy urządzenie ma około od 1500 W do 2000 W.

Według wielu osób najlepsze myjki parowe do fug nie mają zbyt dużego zbiornika na wodę. Urządzeniem z dużym zbiornikiem nie sprząta się zbyt swobodnie i może nas bardzo szybko zmęczyć. Dlatego lepiej zaopatrzyć się w sprzęt z trochę mniejszym pojemnikiem, np. od 0,5 l do 1,5 l.

Przed zakupem sprawdźmy także, co oferuje nam producent w zestawie. Bardzo dobrze, jeżeli w komplecie znajdziemy różnego rodzaju ścierki, szczotki i końcówki. Oznacza to, że oprócz czyszczenia fug możemy użyć myjki do czyszczenia innych powierzchni lub przedmiotów.

Najlepsza myjka parowa do fug w 2020 roku ma różnego rodzaju zabezpieczenia. Najważniejsze spośród nich jest zabezpieczenie przed przegrzaniem, zazwyczaj w postaci automatycznego wyłączenia się produktu. Przydatną funkcją jest także wyłączenie się urządzenia, kiedy zbiornik z wodą jest pusty. Dzieje się tak również w przypadku, kiedy sprzęt nie jest używany przez pewien czas.

Nie mniej ważna jest także waga produktu. Pamiętajmy, że po zakupie wlewamy wodę do urządzenia, więc waga sklepowa nie jest tą, która będzie nam towarzyszyć w czasie sprzątania. Zbyt ciężkie urządzenie sprawi, że jego użytkowanie nie będzie komfortowe, a my będziemy musieli przerywać pracę.

 

 

Myjki parowe do fug – ranking

 

 

Karcher SC 1 

 

Karcher SC 1 to produkt o mocy 1200 W. Tak duża moc pozwala na bardzo dokładne czyszczenie fug z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Wielu użytkowników wspomina, że po potraktowaniu powierzchni tym urządzeniem wyglądają one, jak nowe.

Prezentowana myjka zapewnia mocne strumieniowanie pary. Dzięki temu para dociera do każdej, nawet najmniejszej szczeliny. Po wlaniu wody do zbiornika nagrzewa się ona w 3 minuty. Nie musimy więc zbyt długo czekać, aby zacząć używanie sprzętu. Jego maksymalne ciśnienie wynosi 3 bary. Ze względu na niską wagę produktu, która wynosi 1,5 kg korzystanie z niego nie będzie dla nas męczące. Z kolei zbiornik ma pojemność 0,2 l. Może się zdarzyć, że będziemy musieli go co jakiś czas napełnić, lecz dzięki temu nie narażamy naszych mięśni na ból – myjka jest lekka.

Karcher SC 1 to produkt, który jest szczególnie ceniony za swoją wysoką moc. Użytkownicy uważają, że sprzęt bardzo dokładnie oczyszcza fugi.

 

 

 

 

Overmax Steamy 

 

Overmax Steamy to myjka parowa do fug w dobrej cenie. Jest to urządzenie, które za pomocą gorącej pary dokładnie wyczyści nawet najmniejszą cząsteczkę brudu. Przy okazji dezynfekuje podłogę i usuwa z niej alergeny, roztocza i bakterie. Jest to idealny wybór dla osób, które cierpią na alergię.

Overmax Steamy to nie tylko dobre urządzenie do czyszczenia fug. Możemy używać go do pielęgnowania powierzchni, takich jak płytki i terakota. Specjalna frotka usuwa plamy z tapicerek i dywanów. Z kolei ściągaczka usuwa brud z luster lub z szyb. Dzięki końcówce, takiej jak szczelinówka możemy dotrzeć do trudno dostępnych miejsc.

To właśnie bardzo duża ilość końcówek i możliwość stosowania sprzętu na wielu, różnych powierzchniach sprawiła, że prezentowana myjka jest tak popularna. Użytkownicy uważają, że jest to produkt do oczyszczania każdego rodzaju brudu i robi to bardzo skutecznie.

 

 

 

 

Nilfisk Steamtec 312

 

Jeżeli nie lubisz tracić zbyt dużo energii na sprzątanie, to polecamy Ci Nilfisk Steamtec 312. Jest to myjka parowa z długim wężem, który pozwoli Ci dotrzeć w każde miejsce. Średni czas nagrzewania tego produktu wynosi 6 minut.

Nilfisk Steamtec 312 to urządzenie, które bardzo łatwo się obsługuje. Na jego obudowie znajduje się tylko jeden przycisk, więc nie musimy zastanawiać się, do czego on służy. Boiler sprzętu wykonany został ze stali. Możemy być pewni, że przez długi czas prezentowana myjka parowa nie ulegnie awarii.

Dzięki wyposażeniu w wiele różnych końcówek mamy możliwość czyszczenia nie tylko fug, ale także innych powierzchni takich, jak dywany, posadzki, tarasy, przedmioty metalowe. Użytkownicy szczególnie cenią wielofunkcyjność tego produktu. Zadowoleni są także z wysokiej jakości wykonania produktu.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
1 Comment
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Cicinka
Cicinka
10 months ago

myjką parową Ariete wszystko się doczyści nawet najstarszy i najbardziej upierdliwy brud

DMCA.com Protection Status