Najlepsza myjka parowa do domu

Ostatnio aktualizowane: 19.04.19

 

Jaką myjkę parową do domu wybrać?

 

Wielu z nas, aby przyśpieszyć proces sprzątania mieszkania kompulsywnie kupuje coraz to bardziej nowoczesne modele mopów czy ścierek. Niestety, wszystkie te sprzęty zajmują dość dużo miejsca i wcale nie skracają czasu porządków. Jeśli przedstawiony problem jest Ci dobrze znamy, chcielibyśmy zachęcić Cię do wymiany wszystkich wymienionych sprzętów na myjkę parową. Zaletą tego produktu jest to, że może być używany do czyszczenia niemal wszystkich powierzchni w domu, jednocześnie zajmuje niewiele miejsca. Aby pomóc Ci w zakupie możliwie najlepszego modelu na rynku, przygotowaliśmy ten oto poradnik. Dowiesz się z niego, na co zwrócić uwagę podczas dokonywania zakupu. Co więcej, na jego końcu zamieściliśmy ranking, w którym znalazły się trzy najlepsze myjki parowe do domu.

Decydując się na zakup takiego urządzenia w pierwszej kolejności powinniśmy dowiedzieć się, ile wynosi moc produktu. Im jest ona większa, tym bardziej wydajniejsza jest praca sprzętu. Jest to szczególnie ważne w przypadku sprzątania dywanów, na których znajdują się dużej wielkości plamy.

Kolejnym, istotnym parametrem jest ciśnienie pary. Analogicznie jak w przypadku mocy, im jest ono wyższe, tym efektywniejsze będzie sprzątanie. Z tego powodu polecamy modele, które posiadają między 2 a 4 bar, bowiem tylko wydajne maszyny, pomogą uporać się z zaschniętym brudem.

Jeśli chcesz, aby sprzątanie odbywało się szybciej, koniecznie przyjrzyj się pojemności zbiornika na wodę. Jeśli będzie on zbyt mały, ciągle będziesz musiał dolewać wody, co wydłuży czas porządków. Pamiętaj jednak, że wraz z pojemnością modelu, rośnie jego waga (ciężar przeciętnej myjki to 4 kg). Niestety urządzenia mogące pomieścić 10 l wody nie są polecane, gdyż ciężko nimi manewrować. Najlepiej byś zainwestował w sprzęt o pojemności od 0,5 l do 2 l.

Ponadto warto przyjrzeć się długości kabla. Gdyż jeśli będzie on zbyt krótki, nie będziesz mógł wykonywać swobodnych ruchów. Dobre modele mają zasięg pracy, który wynosi 5 m.

 

 

Myjki parowe do domu – Ranking

 

 

Bissell Steam Shot 2635N

 

Urządzenie Bissell Steam Shot 2635N to myjka parowa do domu w dobrej cenie, która cechuje się niewielkimi gabarytami.

Produkt dysponuje dużą mocą, wynoszącą 900 W,  co czyni go bardzo wydajnym. Poza tym gwarantuje to szybkie usunięcie nawet dużych zabrudzeń. To właśnie duża wydajność urządzenia jest powodem tego, że tak wiele osób zdecydowało się na jego zakup. Ponadto ciśnienie pary wynosi aż 4,5 bar, co sprawia, że nie będziesz musiał kilkakrotnie sprzątać tej samej powierzchni. Bowiem, wszystkie zabrudzenia zostaną usunięte już za pierwszym razem.

Dokonując zakupu w zestawie utrzymasz wąż, dyszę kątową, 2 nakładki z mikrofibry, płaską przystawkę oraz dozownik do napełniania maszyny. Co więcej, aby sprzątanie było bardziej efektywne, konsument otrzyma ściągacz do szyb, szczotkę do fug i trzy inne szczoteczki o różnych twardościach. Ostatni element pomoże Ci posprzątać trudno dostępne miejsca. Jeśli napotkasz bardzo uporczywą plamę, wystarczy potraktować ją opcją Steam on Demand. Jest to jednorazowy, duży wystrzał pary.

Opinie konsumentów o tym urządzeniu są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło to, że podczas sprzątania przy użyciu myjki nie ma potrzeby wykorzystywania chemikaliów.

 

 

 

 

Dirt Devil M317 Aqua Clean

 

Myjka parowa Dirt Devil M317 Aqua Clean to godne polecenia urządzenie, które zdecydowanie skróci czas potrzebny do posprzątania domu. Za sprawą dużej mocy, która wynosi aż 1200 W, model ten jest w stanie uporać się nawet z dużymi zabrudzeniami. Co więcej, za sprawą kompaktowych rozmiarów produktów, możliwe jest sprzątanie nawet trudnodostępnych miejsc.

Obsługa myjki jest bardzo prosta, bowiem wystarczy umieścić 0,3 l w zbiorniku i odczekać 40 sekund, aby woda się zagrzała. Po tym czasie, maszyna może działać przez 10 minut. Warto dodać, że waga sprzętu wynosi jedynie 1,6 kg, zatem nie musisz obawiać się o nadwyrężenie Twojego nadgarstka.

Poza zbiornikiem na wodę, model ten posiada osobny pojemnik na środki dezynfekujące, który wynosi 0,15 l. Pozwoli Ci to dokładnie usunąć zabrudzenia, bakterie, drobnoustroje i zarazki z Twoich podłóg.

Przy zakupie konsument otrzymuje zestaw aż 6 końcówek, które pomogą Ci pozbyć się brudu z wielu różnych powierzchni oraz szczelin. Ponadto na wyposażeniu znajduje się również giętka rura, ściągaczka do wody, nakładka z mikrofibry oraz dozownik do wody.

Opinie konsumentów o tej myjce są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło urządzenie za jego niską cenę, dużą moc i niewielkie gabaryty.

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Karcher SC 3 Premium

 

Model Karcher SC 3 Premium jest bardzo nowoczesną i wydajną myjką parową, która może być używana zarówno w domach, jak i lokalach gastronomicznych. Sprzęt ten nadaje się do usuwania nawet bardzo zaschniętego brudu z kafelków, dywanów, okapów, luster czy fug.

Ta najlepsza myjka parowa do domu w 2019 roku posiada moc równą 1900 W, co sprawia, że bez problemu uporasz się z każdym rodzajem brudu oraz pozbędziesz się wszelkich drobnoustrojów.

Obsługa prezentowanego produktu jest bardzo prosta. Wystarczy bowiem wlać 1 l wody, który po około 4 minutach zostanie doprowadzony do wrzenia. Powstała para wodna ulatnia się poprzez dyszę. Dużym udogodnieniem jest to, że w dowolnym momencie sprzątania, wystarczy odkręcić zawór i uzupełnić ilość wody.

Ułatwieniem ze strony producenta było dołączenie specjalnego zestawu do czyszczenia podłóg o nazwie „Comfort”, który składa się ze specjalnej dyszy podłogowej z lamelkami. Zapewnia to stały kontakt z podłogą, co ułatwia operowanie oraz zwiększa efektywność sprzątania. Ponadto nie musisz obawiać się, że w zbiorniku zacznie odkładać się kamień. Producent zadbał o to, by każdy model wyposażony był w specjalny filtr, który temu zapobiega.

Opinie o tym sprzęcie są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło wielofunkcyjność oraz dużą wydajność myjki.

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...