Najlepsza myjka do okien Hoover

Ostatnio aktualizowane: 14.07.20

 

Jaka jest najlepsza myjka do okien Hoover w 2020 roku?

 

Mycie okien zwykle kojarzy nam się z czynnością bardzo uciążliwą i wyczerpującą. Jednak nie musimy tak, jak nasze babcie myć okien za pomocą wody i szmaty. Współcześnie mamy do wyboru wiele nowoczesnych myjek do okien, które znacznie ułatwiają proces mycia, a także go przyspieszają.

 

 

Szukając dla siebie właściwego urządzenia musimy wiedzieć, że na rynku dostępne są urządzenia dwóch typów. Pierwszy z nich to myjki do okien z ssawką. Takie urządzenie składa się z dwóch elementów. Jest to ściereczka ze spryskiwaczem, za pomocą której zwilżamy powierzchnię mytą, i następnie drugim elementem, jakim jest urządzenie zasysające, zbieramy wodę wraz z brudem. Taka standardowa myjka z ssawką jest polecana wszystkim tym, którzy potrzebują sprawnego, ale taniego urządzenia.

Drugi rodzaj myjek to urządzenia parowe. Posiadają one generator pary wodnej, która nanosi się na całe okno. Gorąca para rozpuszcza większość brudu, a inne zmiękcza i stają się możliwe do usunięcia. Gdy para zakończy swoje działanie pozostaje zetrzeć z okna wodę z brudem. Na model parowy warto się zdecydować, gdy mamy dużo okien do umycia. Jest to, co prawda droższe rozwiązanie od myjki zaopatrzonej w ssawkę, ale też gorąca para powoduje, że brud zostaje szybko i skutecznie usunięty, bez przykładania do tego siły fizycznej. Dodatkowo, przy użyciu takiej myjki zbędne pozostają wszelkie środki chemiczne, bo para całkowicie je zastępuje.

Przy zakupie myjki parowej warto zwrócić uwagę na umycie, jak dużej powierzchni pozwala akumulator urządzenia. Najlepsze z myjek wystarczają na umycie okien o powierzchni do 200 m2. Wydajność ta może być podana również w czasie pracy, jaki myjka może pracować na jednym naładowaniu baterii. Dobrze by było, aby zakupiona myjka pracowała na akumulatorze od 30 do 35 minut. Ponieważ oczyszczenie jednego okna za pomocą takiego urządzenia trwa kilkadziesiąt sekund, to taki czas pracy wystarczy na oczyszczenie koło 70 okien. Dobrze też, aby akumulator myjki ładował się nie dłużej niż 2 – 3 godziny, aby praca przebiegała sprawnie.

Na jakość i tempo pracy wpływać też będzie szerokość ssawki. Duże ssawki, pozwalające szybko czyścić dużą powierzchnię mają szerokość 28 cm. Ale obok podstawowej ssawki do dużych powierzchni, nasza myjka powinna mieć również jedną lub kilka ssawek do miejsc trudnodostępnych.

Aby nie przerywać zbyt często pracy koniecznością opróżnienia zbiornika na brudną wodę, dobrze, aby taki zbiornik miał pojemność 100 – 150 ml. Niektóre modele posiadają dwa zbiorniki, na czystą i brudną wodę, a najnowsze modele potrafią powtórnie wykorzystać brudną wodę, oczyszczoną przez specjalne filtry, do wygenerowania nowej porcji pary.

 

 

Hoover JWC60B6

Najważniejsze zalety

Myjka ma dużej szerokości podstawową nasadkę do zbierania płynów. Nasadka ma 28 cm i pozwala na szybkie umycie dużej powierzchni okien. Ponadto myjka jest wyposażona w mniejszą nasadkę do bardziej precyzyjnych prac, która ma szerokość 17 cm.

Długi czas pracy na akumulatorze wynoszący do 25 minut pozwala na umycie dużej liczby okien na jednym ładowaniu.

 

Najważniejsze wady

Brak wysięgnika. Urządzenie nie ma dołączonego drążka, który umożliwiałby sięgnięcie do powierzchni szklanych na dużej wysokości. Nadal w tym celu trzeba będzie użyć drabinę.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Dobra i tania myjka do okien Hoover JWC60B6 ma wymiary 47 cm x 28 cm x 11 cm i wagę 980 gram. Jest to produkt firmy Hoover linii Jive.Sprzęt ma charakterystyczny niebiesko – biały kolor. Urządzenie służy do sprawnego mycia okien, oraz innych szklanych powierzchni, takich jak lustra czy kabiny prysznicowe. Urządzenie zostało zaopatrzone w dwie końcówki do ściągania wody, standardową o szerokości 28 cm i mniejszą o szerokości 17 cm. Pozwala to na dopasowanie narzędzia do czyszczonej powierzchni, aby szybko i sprawnie ją wyczyścić.

 

 

Użytkownicy podają, że aby naprawdę sprawnie się myjką tą posługiwać, jest potrzebna odrobina treningu, dzięki któremu operator nauczy się, jak prowadzić końcówkę, aby ta nie pozostawiała na szybie ani piany, ani innych smug. Urządzenie jest zasilane akumulatorowo, a w pełni naładowana bateria wystarcza na około 25 minut nieprzerwanej pracy. Pozwala to na umycie od kilkunastu do kilkudziesięciu okien – wszystko zależy od wprawy operatora. Również po zakończeniu sprzątania użytkownik nie ma wielu elementów do czyszczenia. Myjkę łatwo rozebrać, a w niej należy wypłukać pojemnik na brudną wodę, oraz wyczyścić końcówki. Po osuszeniu urządzenie należy złożyć, a ze względu na małe rozmiary również łatwo je będzie przechować, gdy nie jest używane.

 

Myjka jest wyposażona w akumulator niklowo-metalowo-wodorkowy, który charakteryzuje się szybkim czasem ładowania do pełna, a także wykazuje pojemność o około 30% większą od akumulatorów niklowo-kadmowych. Najlepsze myjki do okien Hoover mają pojemniki na zbieranie brudnej wody o pojemności 1 litra, tak jest również i w przypadku myjki do okien JWC60B6. Na wyposażenie, jakie otrzymuje klient składa się, obok samej myjki i dwóch końcówek do zbierania wody, jedna o szerokości 28 cm, a druga o szerokości 17 cm, skoncentrowany detergent w dyfuzorze, oraz mop, a także ładowarka zasilająca urządzenie. Producent daje na swój wyrób 24 miesięczną gwarancję, a ewentualne naprawy są kierowane do autoryzowanego serwisu producenta, który jest dostępny na terenie całego kraju.

 

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status