Najlepsza myjka ciśnieniowa Makita

Ostatnio aktualizowane: 23.04.19

 

Jaką myjkę ciśnieniową Makita wybrać?

 

Dokładne wysprzątanie takich powierzchni, jak garaż, chodnik czy podjazd przed domem. Nie jest to ani proste, ani szybkie. Innymi problematycznymi miejscami są elewacje budynków oraz wnętrza samochodów. Jeśli problem ten jest Ci bliski, polecamy zakup myjki ciśnieniowej. Urządzenie takiego typu pozwoli Ci na szybkie usunięcie nawet bardzo mocnych zabrudzeń.

Co więcej, takie modele usuwają nie tylko brud, ale i zarazki, drobnoustroje, które mogą zagrażać zdrowiu dzieci. Niestety, zakup takiej maszyny nie należy do najprostszych. Właśnie dlatego, przygotowaliśmy ten oto poradnik, z którego dowiesz się, na co zwrócić uwagę podczas zakupu oraz jakie parametry powinien mieć dobry i wydajny produkt. Co więcej, na końcu artykułu zamieściliśmy niewielki ranking, w którym znajdziesz trzy najlepsze myjki ciśnieniowe Makita.

Japońska marka Makita jest jednym z czołowych producentów narzędzi elektrycznych i spalinowych. W swojej ofercie ma ona wiele sprzętów z branży leśnej oraz ogrodowej. Firma ta znana jest z produkcji wysokiej jakości sprzętów, które cechują się dużą wytrzymałością. W ofercie marki znajdują się wiertarki, bruzdownice, szlifierki, młotki, odkurzacze i pilarki.

Decydując się na zakup myjki, w pierwszej kolejności powinieneś zwrócić uwagę na moc silnika. Im jest ona większa, tym bardziej wydajna będzie praca maszyny. Kolejną rzeczą, która wymagać będzie Twojej uwagi jest ciśnienie wody. Podobnie, jak w przypadku mocy, im ten parametr jest wyższy, tym przyrząd jest lepszy. Wartość ta wyrażana jest w barach. Jeśli interesujący Cię model ma być używany tylko w Twoim domu, jego ciśnienie nie powinno przekraczać 160 barów. Inaczej jest w przypadku produktów stosowanych na zewnątrz – ich ciśnienie może być większe.

Następnym czynnikiem, na który powinieneś zwrócić uwagę jest wydajność interesującego Cię produktu. Parametr ten wyrażany jest w litrach na godzinę. W przypadku sprzętów domowych, wartość ta powinna wynosić około 500 l/h. Gdy jednak maszyna ma być używana na zewnątrz do czyszczenia elewacji, parametr ten musi być większy.

 

 

Myjki ciśnieniowe Makita – Ranking

 

 

Makita HW101

 

Model HW101 marki Makita to bardzo nowoczesna i wydajna myjka ciśnieniowa, przeznaczona do użytku zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Dzięki temu, przyrząd pomoże Ci wyczyścić fugi i podłogi w domu oraz elewację, chodnik przed domem.

Ta najlepsza myjka ciśnieniowa Makita w 2019 roku cechuje się dużą mocą, która wynosi aż 1,3 kW. Gwarantuje Ci to dużą wydajność pracy. Możesz mieć zatem pewność, że wszystkie napotkane plamy lub przebarwienia zostaną usunięte. Ciśnienie maszyny wynosi 100 bar, zaś wydajność 360 l/h. Takie parametry sprawiają, że prezentowany produkt zdecydowanie skróci czas potrzebny na sprzątanie. Dużym atutem myjki jest system Total Stop, który umożliwia jego automatyczne uruchomienie i zatrzymanie.

Urządzenie posiada ponadto osobny zbiornik na detergenty, który jest bardzo prosty w wyczyszczeniu. Całkowita długość kabla wynosi 3 m, co daje Ci większe pole do manewrowania podczas sprzątania. Warto dodać, że całkowita waga modelu to 6,7 kg, zatem jego przenoszenie nie powinno stanowić problemu.

Produkt cieszy się wieloma pozytywnymi recenzjami użytkowników. W swoich opiniach konsumenci wskazali wydajność oraz dużą moc jako jego dwie największe zalety.

 

 

 

 

Makita HW102

 

Model urządzenia HW102 to bardzo wydajna myjka ciśnieniowa Makita w dobrej cenie, która może być używana, zarówno do sprzątania domu, jak i Twojego ogrodu. Wiele osób używa tego sprzętu do usuwania zabrudzeń z podjazdów, elewacji, tarasów oraz drzwi garażowych.

Dużą zaletą modelu jest niewielka waga maszyny, która wynosi 5,8 kg. Zatem przenoszenie maszyny nie powinno stanowić problemu. Sama obsługa przyrządu jest bardzo prosta, gdyż produkt posiada innowacyjny system Total Stop. Umożliwia on natychmiastowe uruchamianie i zatrzymywanie pracy myjki. Co więcej, model ten został wyposażony w automatyczny zawór bezpieczeństwa, który wykorzystuje system by-pass.

Maksymalne ciśnienie generowane przez prezentowany produkt wynosi 100 bar, zaś wydajność tłoczenia to 360 l/h. Parametry te sprawiają, że czas potrzebny na dodatkowe wysprzątanie Twojego domu i jego okolic zostanie znacznie skrócony.

Opinie konsumentów o tym urządzeniu są bardzo pochlebne. Wiele osób zdecydowało się na jego zakup, ze względu na dużą wydajność pracy oraz mały ciężar samej maszyny. Sprawia to, że nawet osoby starsze będą w stanie ją przenosić.

 

 

 

 

Makita HW131

 

Nowoczesna myjka ciśnieniowa HW131 marki Makita jest jednym z najczęściej wybieranych modeli na rynku. Popularność wynika z tego, że może być on używany na wielu powierzchniach. Produkt ten pomoże Ci usunąć nawet duże zabrudzenia z elewacji, kafelek, kamiennych posadzek, samochodów, czy powierzchni lakierowanych w domach.

Prezentowana myjka posiada głowicę natryskową, która ma możliwość zmiany generowanego strumienia. Zapewnia to większą precyzję działania. Maksymalne ciśnienie, jakie może wygenerować model to 130 bar. Zaś moc urządzenia to aż 2,2 kW, a wydajność – 500 l/h. Takie parametry sprawiają, że czas potrzebny na precyzyjne sprzątanie zostaje zmniejszony.

Ze względu na dość dużą wagę maszyny, która wynosi 33 kg, producent dodał do urządzenia 2 – pionowe koła transportowe, które zwiększają mobilność sprzętu. Sprawia to, że nawet nieco słabsze osoby będą w stanie przesuwać myjkę.

Prezentowany produkt posiada wiele pozytywnych recenzji. W swoich opiniach konsumenci docenili trwałą konstrukcję oraz dodatkowy pojemnik na detergenty, co zwiększa efektywność sprzątania.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...