Ranking 3 najlepszych myjek ciśnieniowych Lavor w 2021

Ostatnio aktualizowane: 14.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Myjka ciśnieniowa Lavor – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Poszukując dobrze spełniającej swoje zadanie myjki ciśnieniowej, warto zwrócić uwagę na Lavor STM 160 2500W 160Bar. Według użytkowników jest to obecnie najbardziej atrakcyjny sprzęt do użytkowania przydomowego biorąc pod uwagę jego cenę i funkcjonalność. Myjka uzyskała 6. stopień sprawności w czyszczeniu różnych powierzchni, a użytkownicy szczególnie chwalą jej szczotkę do tarasów. Pompa wykonana z aluminium zachowuje sprawność przez długie lata użytkowania, a 8-metrowy wąż pozwoli na dotarcie do wszelkich zakamarków. Do sprzętu dołączonych jest szereg końcówek dopasowanych do czyszczonych powierzchni. Na jakość czyszczenia wpływa także możliwość osiągniecia w trybie turbo do 270 bar ciśnienia. Równie chętnie kupowanym sprzętem jest Lavor Ikon 160 myjka wysokociśnieniowa 2200W 8.108.0002C. Myjka pozwala na osiągnięcie 160 bar ciśnienia, a jej trzy-tłokowa pompa aluminiowa charakteryzuje się trwałością. Cichą prace zapewnia 2200W silnik indukcyjny. Myjka jest sprzedawana z kilkoma dyszami, lancą pistoletem i wężem ciśnieniowym o długości 8 metrów. 

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką myjkę ciśnieniową Lavor wybrać?

 

Myjka ciśnieniowa to niezwykle praktyczny sprzęt umożliwiający szybkie umycie samochodu, podjazdu, a niekiedy także okien i innych powierzchni w domu. Jeżeli chcemy znaleźć niezawodne urządzenie, musimy wiedzieć, czym się kierować robiąc zakupy. Wskazówki na ten temat umieściliśmy w poniższym poradniku. Przygotowaliśmy także ranking myjek ciśnieniowych Lavor prezentujący łatwe w obsłudze modele.

 

 

Dlaczego marka Lavor? Ta włoska firma uznawana jest za lidera w produkcji urządzeń przeznaczonych do czyszczenia małych i dużych powierzchni. Sprzęty te dostosowane są do użytku domowego i profesjonalnego. Lavor oferuje nie tylko myjki ciśnieniowe, ale również maszyny zamiatające, pompy do brudnej i czystej wody oraz odkurzacze przystosowane do pracy na sucho i mokro.

Jaka jest najlepsza myjka ciśnieniowa Lavor w 2021 roku? Tego typu produkt powinien mieć dużą moc, gdyż tylko wtedy będzie skutecznie działać. Uważa się, że minimalna wartość tego parametru to ok. 1000 W. Równie istotną rolę odgrywa maksymalne ciśnienie robocze, którego wartość daje nam informację o tym, czy urządzenie poradzi sobie z usunięciem nawet najbardziej uporczywych zabrudzeń. Zwykle maksymalne ciśnienie robocze wynosi ok. 120 barów, jednak czasem jest to ponad 150 barów.

Myjka ciśnieniowa do użytku domowego powinna być lekka i mieć kompaktowe wymiary, abyśmy mogli ją swobodnie przechowywać w szafce i przenosić do pomieszczeń, w których chcemy posprzątać. Choć duży i rozbudowany sprzęt ma bardziej profesjonalny charakter, osoby, które nie mają zbyt dużo siły, mogą nie poradzić sobie np. z wyniesieniem myjki na zewnątrz. Dobrze, jeśli w podstawie produktu będą kółka, ponieważ znacząco ułatwiają przenoszenie urządzenia.

Jeżeli zakupiony sprzęt chcemy wykorzystać do różnego rodzaju prac, musimy się upewnić, że dołączono do niego niezbędne akcesoria, czyli dysze i szczotki. Im więcej ich będzie w komplecie, tym bardziej uniwersalny okaże się produkt.

Najlepsze myjki ciśnieniowe Lavor są nie tylko praktyczne, ale i bezpieczne w użytkowaniu. Przed zakupem sprawdźmy, czy dany model został wyposażony w zabezpieczenie przed przegrzaniem. Inaczej w wyniku długotrwałej pracy silnik ulegnie uszkodzeniu i konieczna będzie naprawa. Niektóre sprzęty mają dodatkowo systemy zmniejszające zużycie energii, co powoduje, że częste użytkowanie myjki nie wpływa znacząco na wzrost rachunków za prąd.

 

Myjki ciśnieniowe Lavor – Ranking

 

1. Myjka Ciśnieniowa Lavor STM 160 2500W 160Bar

 

Do użytku domowego jest przeznaczona myjka ciśnieniowa Lavor STM 160 2500W 160Bar. To co zwraca uwagę użytkowników jest fakt wyposażenia jej w pompę wykonaną z aluminium, zapewniającą przepływ wody 510 litrów na godzinę. Myjka pozwala na wytworzenie ciśnienia roboczego na poziomie 160 bar, a przy użyciu turbo lancy nawet 270 bar.

Zestaw wyposażony jest w szereg dodatkowych akcesoriów, na które obok myjki składają się: Pistolet ciśnieniowy z szybkozłączem, lanca, dysza uniwersalna i turbo, szczotka uniwersalna i rotacyjna, nasadka do czyszczenia podłoża, pianownica, zbiornik na detergent i 8-metrowy wąż. Podczas użytkowania sprzętu sprawdza się system A.S.S., który wyłączy sprzęt automatycznie po zwolnieniu spustu kondensatu. Użytkownicy zwracają uwagę na dobrze sprawdzającą się szczotkę do mycia tarasów, która spełnia swoje zadanie.

Można nią także wyczyścić kostkę na przydomowym podjeździe. Sprzęt waży 12,5 kg i jest przystosowany do użytkowania z wodą o maksymalnej temperaturze 40 stopni Celsjusza. Myjka ciśnieniowa Lavor STM 160 2500W 160Bar uzyskała 6. stopień dotyczący sprawności czyszczenia, do tego jest sprzedawana z bogatym zestawem akcesoriów. 

Zalety
Duża moc:

Myjka została wyposażona w silnik o mocy 2500W o liczbie 2800 obrotów na minutę. Dzięki temu osiąga ciśnienie 160 bar, a przy użyciu lancy turbo nawet 270 bar.

Przepływ wody:

Duzy przepływ wody, pod dużym ciśnieniem, wynoszący 510 litrów na minutę sprawia, że powierzchnie przeznaczone do czyszczenia są szybko pozbawiane brudu. 

Kółka transportowe:

Dzięki zamocowanym u podstawy kółkom transportowym urządzenie łatwo się przestawia do miejsca pracy, a także manipuluje nim podczas jej wykonywania.  

Bogate wyposażenie:

Praca przebiega sprawnie ze względu na bogate wyposażenie dodatkowe, na które składają się: Pistolet ciśnieniowy z szybkozłączem, szczotka uniwersalna i rotacyjna, lanca, dysza uniwersalna i turbo, pianownica, nasadka do czyszczenia podłoża, zbiornik na detergent i 8-metrowy wąż.

Pompa z aluminium:

Na trwałość użytkowania wpływa pompa wykonana z aluminium, inaczej niż ma to miejsce w wielu myjkach posiadających pompę plastikową.

Wady
Wąż:

Wąż ciśnieniowy o długości 8 metrów jest bardzo sztywny i nie sposób go nawinąć na bęben przeznaczony do jego zwijania. Utrudnia to przechowywanie sprzętu. 

 

 

 

 

2. Lavor Ikon 160 Myjka Wysokociśnieniowa 2200W 8.108.0002C

 

Lavor Ikon 160 myjkę wysokociśnieniową 2200W 8.108.0002C charakteryzuje typowa dla producenta żółto – czarna obudowa. Myjka została wyposażona w silnik indukcyjny 2200W zapewniający sprzętowi cicha pracę, przepływ wody maksymalnie 390 litrów na godzinę, a także ciśnienie robocze 160 bar, a z dyszą turbo nawet 225 bar. Na sprawność roboczą i trwałość urządzenia wpływa także wyposażenie jej w trzy-tłokową pompę wykonaną z aluminium.

Dodatkowo myjka ma wbudowany zbiornik na detergent i aktywną pianę, a system A.S.S. ogranicza zużycie energii, bo włącza myjkę tylko wtedy, gdy jest naciśnięty spust pistoletu.  W wyposażeniu standardowym znajdziemy obok samego urządzenia także pistolet, lancę do dysz, wąż ciśnieniowy o długości 8 metrów, a także dyszę turbo, dyszę z regulacją strumienia wody, a także dyszę z podawaniem chemii.

Choć myjka waży 18 kg, jej transport nie należy do trudnych, bo została ona wyposażona w kółka transportowe, a także ergonomiczną rączkę ułatwiającą przemieszczanie sprzętu. Cenionym sprzętem do przydomowych porządków jest Lavor Ikon 160 Myjka Wysokociśnieniowa 2200W 8.108.0002C.

Zalety
Atrakcyjne parametry robocze:

Lavor Ikon 160 pozwala na przepływ wody na poziomie 390 litrów na godzinę i uzyskanie ciśnienia roboczego 160 bar, a z dyszą turbo nawet 225 bar. Są to dobre parametry do sprawnego wykonywania czyszczenia wielu powierzchni. 

System A.S.S.:

System A.S.S. (Automatic Stop System) wpływa na ograniczenie zużycia energii. Jest ona potrzebna tylko wówczas, gdy spust pistoletu jest zwolniony.

System łatwego transportu:

Kółka transportowe i ergonomiczna rączka wpływają na łatwiejsze prowadzenie sprzętu podczas pracy, a także transport do i z miejsca pracy.

Wyposażenie:

Myjka jest sprzedawana wraz z wyposażeniem pozwalającym na przystąpienie do pracy od razu po rozpakowaniu sprzętu. Składa się na nie wąż ciśnieniowy 8 m, pistolet, lanca do dysz, a także dysze: Turbo, z regulacją strumienia wody i z podawaniem chemii. 

Wady
Brak szczotek:

Aczkolwiek sprzęt został wyposażony w szereg dysz, to nie dołączono do standardowego zestawu żadnej szczotki. Trzeba je dokupić oddzielnie. 

 

 

 

 

3. Myjka Ciśnieniowa Lavor NINJA PLUS 130bar 1800W

 

Jako łatwą w obsłudze określają klienci myjkę ciśnieniową Lavor NINJA PLUS 130bar 1800W. Ma ona zwartą i prostą konstrukcję o wadze całkowitej 8,7 kg. Przeznaczona jest do niewielkich przydomowych posesji i dobrze się w tym charakterze sprawdza, bo wyposażona jest w silnik 1800 W. Pozwoli to na sprawne wyczyszczenie samochodu, roweru czy kostki brukowej przed domem.

Dzięki niewielkiej wadze, a także zamontowanym kółkom transportowym i wygodnej rączce, myjkę łatwo można transportować do miejsca jej pracy lub przechowywania. Zapewnia ona maksymalne ciśnienie robocze 130 bar i przepływ wody na poziomie 420 litrów na godzinę. Wymiary urządzenia wynoszą 69,5 x 29 x 54cm. Dla wzmocnienia i wytrzymałości roboczej sprzętu, głowica pompy została wykonana z aluminium, zawiera 3 aluminiowe tłoki i zawór by-pass.

Kupując ten zestaw klient otrzymuje obok samej myjki również takie elementy jak: Wąż 5 metrów, szczotkę uniwersalną i do tarasów, lancę turbo i lancę z regulacją oraz pojemnik na detergent. Tanim zestawem i dlatego cieszącym się powodzeniem jest myjka ciśnieniowa Lavor NINJA PLUS 130bar 1800W

Zalety
Dodatki:

Mimo, że zestaw jest niedrogi, to zawiera szereg dodatków takich jak: Wąż ciśnieniowy 5 m, szczotka do tarasów i szczotka uniwersalna, lanca turbo i lanca z regulacją, a także pojemnik na detergent.

Niewielkie wymiary, mała waga:

Urządzenie jest poręczne w użytkowaniu, jego waga to zaledwie 8,7 kg, a wymiary to: 69,5 x 29 x 54cm.

Bęben do węża:

Sprzęt został wyposażony w bęben do nawinięcia węża ciśnieniowego, gdy ten nie jest używany.  Specjalna rączka ułatwia jego nawinięcie. 

Wady
Niewielkie ciśnienie:

Urządzenie oferuje ciśnienie jedynie 130 bar i przepływ wody na poziomie 420 litrów na godzinę. Determinuje to jego użycie do niewielkich i krótkotrwałych prac przydomowych.

Pompa:

Pompa ma jedynie tłoki i głowicę wykonaną z aluminium, reszta to plastikowa konstrukcja. Taka pompa jest znacznie mniej trwała od tej w całości wykonanej z aluminium.

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie są już dostępne

 

 

Lavor Vertigo 28

 

Model Lavor Vertigo 28 ma moc 2800 W, a maksymalne ciśnienie robocze wynosi 180 barów. Urządzenie ma wymiary: 39 cm x 71 cm x 39 cm i waży 28 kg. W podstawie produktu znajdują się kółka, dlatego nie powinniśmy mieć problemu z przenoszeniem myjki. Sprzęt został wyposażony w wolnoobrotowy silnik indukcyjny, który zapewnia niezawodną pracę przez długi czas.

Opisywane urządzenie wyróżnia się zastosowaniem systemu ASS (Automatic Stop System), który wpływa na zmniejszenie zużycia prądu. W komplecie znajdziemy m.in. wąż o długości 8 m, szczotkę płaską i rotacyjną, lancę Turbo i 4 rodzaje dysz. Ponieważ sprzęt ma 10 metrowy przewód doprowadzający wodę, nie należy się obawiać ograniczenia swobody ruchów.

Myjka jest chwalona za wytrzymałość. Obudowa powstała z aluminium, dlatego nie jest podatna na uszkodzenia mechaniczne. Urządzenie spodobało się konsumentom również ze względu na dużą skuteczność działania. Wpływa na to nie tylko mocny silnik, ale i możliwość podgrzania wody do 40 st. C. Przez to z łatwością pozbędziemy się wszystkich zabrudzeń.

Myjka ciśnieniowa Lavor Vertigo 28 ma moc równą 2800 W. Wymiary urządzenia są następujące: 40,5 cm x 40,5 cm x 60 cm.

Zalety
Mosiężna pompa:

Model wyposażono w mosiężną pompę z trzema tłokami ze stali nierdzewnej. Pompa ma system AutoStop, który polega na tym, że myjka jest aktywowana tylko w momencie, kiedy naciskamy spust pistoletu.

Dodatkowe akcesoria:

W skład zestawu wchodzi wiele przydatnych akcesoriów. W komplecie otrzymujemy m.in.: dyszę Turbo, a także szczotkę rotacyjną i płaską.

Przeznaczenie:

Urządzenie jest efektywne i może nam służyć do czyszczenia różnych powierzchni. Prezentowana myjka ciśnieniowa jest wykorzystywana w garażach, do mycia samochodów osobowych i ciężarówek, a także innych pojazdów. Sprzęt okazuje się niezastąpiony do oczyszczania betonu.

Zabezpieczenie termiczne:

Model ma zabezpieczenie termiczne. Jeśli urządzenie zbyt intensywnie się nagrzeje, zostanie autmatycznie wyłączone. Zmniejsza to ryzyko wystąpienia poważnej awarii.

Filtr:

Wbudowany filtr do wody jest gwarancją, że wewnątrz urządzenia nie będzie gromadził się kamień.

Wady
Waga:

Sprzęt waży prawie 25 kg, więc jego przenoszenie okazuje się męczące (bez względu na rączkę i umieszczone u podstawy kółka).

 

 

Lavor Mistral Plus 120

 

Myjka ciśnieniowa Lavor Mistral Plus 120 ma moc 1700 W, z kolei maksymalne ciśnienie robocze wynosi 120 barów. Produkt idealnie nadaje się do sprzątania w domu, a także w warsztacie czy garażu. Do urządzenia dołączono 3 m wąż, regulowaną dyszę, pianownicę, filtr wody oraz pistolet ciśnieniowy z szybkozłączem.

Sprzęt waży 6 kg, a z uwagi na kółka w podstawie i uchwyt na pewno szybko przeniesiemy go do innego pokoju lub wyniesiemy na zewnątrz. Ta myjka ciśnieniowa Lavor w dobrej cenie ma aluminiową obudowę, która nie zniszczy się zbyt szybko. Co więcej, prezentowany model wyposażono w system zmniejszający zużycie energii elektrycznej (ASS).

Konsumenci uważają, że urządzenie idealnie nadaje się do mycia samochodów, motocykli i rowerów. Sprzęt jest niewielki i lekki, a do tego ma wydajny silnik. Poza tym myjka daje nam możliwość zaoszczędzenia nawet do 80% wody (w porównaniu do mycia powierzchni zwykłym wężem ogrodowym).

Mistral Plus 120 to bardzo dobra myjka ciśnieniowa Lavor do 350 zł. Moc sprzętu wynosi 1700 W. Model wykonano m.in. z aluminium.

Zalety
System ASS:

Urządzenie ma system ASS (Automatic Stop System), który polega na tym, że myjka włącza się dopiero w momencie naciśnięcia spustu pistoletu. Pozwala to na ograniczenie zużycia energii.

Do zwykłego i profesjonalnego zastosowania:

Producent zapewnia, że model będzie odpowiedni zarówno do zastosowania w domu, jak i profesjonalnych zakładach przemysłowych czy warsztatach samochodowych.

Oszczędność wody:

Używając myjki ciśnieniowej, można znacznie ograniczyć ilość zużywanej do mycia wody, a tym samym obniżyć rachunki.

Łatwe przenoszenie:

Model waży 6 kg, więc nie jest zbyt ciężki. Dodatkowo u podstawy znajdują się płynnie działające kółka, a na obudowie znajduje się dobrze wyprofilowany uchwyt.

Wady
Obudowa szybko się nagrzewa:

Model Lavor Mistral Plus 120 ma obudowę, która stosunkowo szybko się nagrzewa, co zauważyliśmy po przeprowadzeniu testu myjek ciśnieniowych Lavor.

 

 

Lavor STM150

 

Lavor STM150 to urządzenie o mocy 2100 W i maksymalnym ciśnieniu roboczym wynoszącym 150 barów. Myjka waży ok. 10,5 kg. Do zestawu dołączono kilka elementów: wysokociśnieniowy wąż o długości 6 m, lancę, dyszę regulowaną i Turbo, szczotkę rotacyjną, pianownicę oraz patio cleaner (lancę do czyszczenia tarasu).

Urządzenie ma mocny silnik, który został zabezpieczony przed przegrzaniem. Z tego powodu nie musimy się martwić o awarię sprzętu, nawet jeśli myjka pracuje bez przerwy przez kilka godzin. Produkt ma duże koła w podstawie i dobrze wyprofilowany uchwyt.

Sprzęt Lavor STM150 przypadł do gustu wielu konsumentom, ponieważ jest lekki i poręczny. Myjka jest przeznaczona do użytku domowego i profesjonalnego. Opisany wyżej model można wykorzystać do mycia różnych pojazdów, chodnika, tarasu, a także urządzeń ogrodowych.

Myjka ciśnieniowa Lavor STM150 ma moc równą 2100 W. Produkt ma wymiary: 29,5 cm x 39,5 cm x 56 cm i waży ok. 10,5 kg.

Zalety
Pistolet:

Wiele osób zwraca uwagę na wysoką jakość wykonania pistoletu. Jest on zrobiony z wytrzymałego włókna szklanego. Materiał ten jest stosunkowo lekki. Pistolet łączy się z wężem na wcisk - jego mocowanie jest solidne i szczelne.

Wąż:

Znajdujący się w zestawie wąż jest długi (6 m), więc gwarantuje komfortową pracę.

Wodoodporna obudowa:

Model ma wodoodporną obudowę, co oznacza, że nie ulega ona zniszczeniu na skutek działania wilgoci. Obudowa jest solidna, więc dobrze zabezpiecza wewnętrzny mechanizm i chroni przed jego awarią.

Wady
Końcówka Patio Cleaner:

Do zestawu dołączono końcówkę Patio Cleaner przeznaczoną do czyszczenia kostki brukowej. Użytkownicy nie najlepiej oceniają jej efektywność działania.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir