Najlepsza myjka ciśnieniowa Lavor

Ostatnio aktualizowane: 21.04.19

 

Jaką myjkę ciśnieniową Lavor wybrać?

 

Myjka ciśnieniowa to niezwykle praktyczny sprzęt umożliwiający szybkie umycie samochodu, podjazdu, a niekiedy także okien i innych powierzchni w domu. Jeżeli chcemy znaleźć niezawodne urządzenie, musimy wiedzieć, czym się kierować robiąc zakupy. Wskazówki na ten temat umieściliśmy w poniższym poradniku. Przygotowaliśmy także ranking myjek ciśnieniowych Lavor prezentujący łatwe w obsłudze modele.

Dlaczego marka Lavor? Ta włoska firma uznawana jest za lidera w produkcji urządzeń przeznaczonych do czyszczenia małych i dużych powierzchni. Sprzęty te dostosowane są do użytku domowego i profesjonalnego. Lavor oferuje nie tylko myjki ciśnieniowe, ale również maszyny zamiatające, pompy do brudnej i czystej wody oraz odkurzacze przystosowane do pracy na sucho i mokro.

Jaka jest najlepsza myjka ciśnieniowa Lavor w 2019 roku? Tego typu produkt powinien mieć dużą moc, gdyż tylko wtedy będzie skutecznie działać. Uważa się, że minimalna wartość tego parametru to ok. 1000 W. Równie istotną rolę odgrywa maksymalne ciśnienie robocze, którego wartość daje nam informację o tym, czy urządzenie poradzi sobie z usunięciem nawet najbardziej uporczywych zabrudzeń. Zwykle maksymalne ciśnienie robocze wynosi ok. 120 barów, jednak czasem jest to ponad 150 barów.

Myjka ciśnieniowa do użytku domowego powinna być lekka i mieć kompaktowe wymiary, abyśmy mogli ją swobodnie przechowywać w szafce i przenosić do pomieszczeń, w których chcemy posprzątać. Choć duży i rozbudowany sprzęt ma bardziej profesjonalny charakter, osoby, które nie mają zbyt dużo siły, mogą nie poradzić sobie np. z wyniesieniem myjki na zewnątrz. Dobrze, jeśli w podstawie produktu będą kółka, ponieważ znacząco ułatwiają przenoszenie urządzenia.

Jeżeli zakupiony sprzęt chcemy wykorzystać do różnego rodzaju prac, musimy się upewnić, że dołączono do niego niezbędne akcesoria, czyli dysze i szczotki. Im więcej ich będzie w komplecie, tym bardziej uniwersalny okaże się produkt.

Najlepsze myjki ciśnieniowe Lavor są nie tylko praktyczne, ale i bezpieczne w użytkowaniu. Przed zakupem sprawdźmy, czy dany model został wyposażony w zabezpieczenie przed przegrzaniem. Inaczej w wyniku długotrwałej pracy silnik ulegnie uszkodzeniu i konieczna będzie naprawa. Niektóre sprzęty mają dodatkowo systemy zmniejszające zużycie energii, co powoduje, że częste użytkowanie myjki nie wpływa znacząco na wzrost rachunków za prąd.

 

 

Myjki ciśnieniowe Lavor – Ranking

 

 

Lavor Vertigo 28 

 

Model Lavor Vertigo 28 ma moc 2800 W, a maksymalne ciśnienie robocze wynosi 180 barów. Urządzenie ma wymiary: 39 cm x 71 cm x 39 cm i waży 28 kg. W podstawie produktu znajdują się kółka, dlatego nie powinniśmy mieć problemu z przenoszeniem myjki. Sprzęt został wyposażony w wolnoobrotowy silnik indukcyjny, który zapewnia niezawodną pracę przez długi czas.

Opisywane urządzenie wyróżnia się zastosowaniem systemu ASS (Automatic Stop System), który wpływa na zmniejszenie zużycia prądu. W komplecie znajdziemy m.in. wąż o długości 8 m, szczotkę płaską i rotacyjną, lancę Turbo i 4 rodzaje dysz. Ponieważ sprzęt ma 10 metrowy przewód doprowadzający wodę, nie należy się obawiać ograniczenia swobody ruchów.

Myjka jest chwalona za wytrzymałość. Obudowa powstała z aluminium, dlatego nie jest podatna na uszkodzenia mechaniczne. Urządzenie spodobało się konsumentom również ze względu na dużą skuteczność działania. Wpływa na to nie tylko mocny silnik, ale i możliwość podgrzania wody do 40 st. C. Przez to z łatwością pozbędziemy się wszystkich zabrudzeń.

 

 

 

 

Lavor Mistral Plus 120

 

Myjka ciśnieniowa Lavor Mistral Plus 120 ma moc 1700 W, z kolei maksymalne ciśnienie robocze wynosi 120 barów. Produkt idealnie nadaje się do sprzątania w domu, a także w warsztacie czy garażu. Do urządzenia dołączono 3 m wąż, regulowaną dyszę, pianownicę, filtr wody oraz pistolet ciśnieniowy z szybkozłączem.

Sprzęt waży 6 kg, a z uwagi na kółka w podstawie i uchwyt na pewno szybko przeniesiemy go do innego pokoju lub wyniesiemy na zewnątrz. Ta myjka ciśnieniowa Lavor w dobrej cenie ma aluminiową obudowę, która nie zniszczy się zbyt szybko. Co więcej, prezentowany model wyposażono w system zmniejszający zużycie energii elektrycznej (ASS).

Konsumenci uważają, że urządzenie idealnie nadaje się do mycia samochodów, motocykli i rowerów. Sprzęt jest niewielki i lekki, a do tego ma wydajny silnik. Poza tym myjka daje nam możliwość zaoszczędzenia nawet do 80% wody (w porównaniu do mycia powierzchni zwykłym wężem ogrodowym).

 

 

 

 

Lavor STM150

 

Lavor STM150 to urządzenie o mocy 2100 W i maksymalnym ciśnieniu roboczym wynoszącym 150 barów. Myjka waży ok. 10,5 kg. Do zestawu dołączono kilka elementów: wysokociśnieniowy wąż o długości 6 m, lancę, dyszę regulowaną i Turbo, szczotkę rotacyjną, pianownicę oraz patio cleaner (lancę do czyszczenia tarasu).

Urządzenie ma mocny silnik, który został zabezpieczony przed przegrzaniem. Z tego powodu nie musimy się martwić o awarię sprzętu, nawet jeśli myjka pracuje bez przerwy przez kilka godzin. Produkt ma duże koła w podstawie i dobrze wyprofilowany uchwyt.

Sprzęt Lavor STM150 przypadł do gustu wielu konsumentom, ponieważ jest lekki i poręczny. Myjka jest przeznaczona do użytku domowego i profesjonalnego. Opisany wyżej model można wykorzystać do mycia różnych pojazdów, chodnika, tarasu, a także urządzeń ogrodowych.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 4.50 out of 5)
Loading...