Ranking 3 najlepszych maszyn do szycia Singer w 2024

Ostatnio aktualizowane: 29.03.24

 

Maszyny do szycia Singer – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Maszyny do szycia Singer są polecane przez wielu konsumentów. Pochlebne opinie na temat urządzeń tej marki sugerują, że sprzęty są wykonane z najwyższą starannością. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem tego typu produktu i chciałbyś poznać najlepsze, dostępne na rynku modele, jesteś w dobrym miejscu. Na naszej stronie znajdziesz ranking, w którym na pierwszym miejscu uplasowała się maszyna do szycia Singer 8280. Urządzenie nie jest zbyt drogie, a dodatkowo jego obsługa nie wydaje się skomplikowana, dlatego stanowi idealną propozycję dla osób początkujących. Konsumenci doceniają to, że urządzenie ma praktyczny schowek na akcesoria. Kolejną zaletą jest dobre oświetlenie – lampki mają dużą moc, więc nie musimy dodatkowo doświetlać miejsca pracy. Chcesz poznać nasze pozostałe propozycje? Jesteśmy przekonani, że tak. Na drugim miejscu w rankingu znalazła się maszyna do szycia Singer 4423 Heavy Duty. Osiąga ona stosunkowo dużą prędkość, co pozwala skrócić czas pracy. Model ma solidnie wykonaną obudowę.

3 najlepszych maszyn do szycia Singer. Opinie w 2024 roku

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Maszyna ma 7 wbudowanych ściegów do wyboru (w tym kryte), więc jest idealna dla osób początkujących oraz bardziej doświadczonych. Model ma wbudowany pojemnik na dołączone do zestawu akcesoria, dlatego na pewno ich nie zgubimy.

Wady

Urządzenie ma stosunkowo słabe oświetlenie, więc jeśli szyjemy wieczorami, musimy zamontować na stoliku dodatkową lampkę. Inaczej nasz ścieg może okazać się nierówny i niestaranny.

Podsumowanie

Sprzęt ma wbudowaną rękojeść pozwalającą na wygodne przenoszenie go. Maszyna jest wyposażona w zatrzaskowy system mocowania stopek. Produkt umożliwia płynną regulację długości i szerokości ściegu, a dodatkowo ma praktyczną funkcję przyszywania guzików. To urządzenie z wytrzymałą obudową, dlatego nie należy się martwić o jego trwałość.

Drugi wybór

Zalety

Urządzenie ma 23 programy ściegowe, w tym m.in.: zygzak i owerlok. Z pomocą maszyny możemy uszyć oryginalne ubrania, torebki i inne dodatki. Produkt ma mocną, odporną na uszkodzenia obudowę i oświetlenie LED.

Wady

Maszyna głośno pracuje, więc nie powinniśmy jej używać zbyt późnym wieczorem. Inaczej pozostali domownicy zaczną skarżyć się na zakłócanie ich spokoju.

Podsumowanie

Produkt daje nam możliwość szycia na okrągło (za sprawą wolnego ramienia), podwójną igłą, a także wstecz. Urządzenie jest funkcjonalne i odpowiednie dla doświadczonych krawcowych. Sprzęt ma 7-stopniowy mechanizm transportowy, co oznacza, że zawsze możemy zacząć szycie od brzegu materiału zachowując przy tym precyzję.

Rozważ też

Zalety

Sprzęt pozwala na samodzielne decydowanie o szerokości ściegu, jak również o jego długości. Dzięki temu możemy dopasować działanie maszyny do swoich potrzeb. Model ma funkcję szycia wstecznego umożliwiającą zabezpieczenie ściegów na początku i pod koniec pracy.

Wady

Konsumenci narzekają przede wszystkim na małą liczbę ściegów. Wielu osobom przeszkadza brak m.in. owerloka pozwalającego na zabezpieczenie brzegów tkaniny przed strzępieniem.

Podsumowanie

Maszyna jest lekka i tym samym łatwa w przenoszeniu. Urządzenie jest przystosowane do użytku nawet przez dzieci chcące nauczyć się szyć. Produkt wyposażono w funkcję cerowania, za sprawą której możemy szybko zszyć rozdarcie na swoich ulubionych spodniach czy bluzce. Warto dodać, że model ułatwia obszywanie dziurek i wszywanie zamków.

 

1. Maszyna do szycia Singer 8280

 

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem tradycyjnej maszyny do szycia, która pomoże Ci opanować ten trudny fach, to model Singer 8280 powinien Ci się spodobać. Urządzenie może Ci posłużyć do prostych prac krawieckich – zaszywanie, pikowanie, naszywanie dodatków oraz haftowanie.

Prezentowany produkt posiada 7 ściegów, w tym również ściegi kryte. Dodatkowym atutem jest obecność aż 22 funkcji użytkowania maszyny, co pozwoli na łatwe i sprawne dostosowanie pracy do własnych upodobań. Płynna regulacja długości i szerokości ściegu zdecydowanie ułatwia pracę. Zaletą modelu jest również możliwość ułożenia igły na dwa sposoby. Ponadto sprzęt ten oferuje zatrzaskowy system mocowania stopek, co zwiększa jego stabilność. Wahadłowy chwytacz oraz opcja automatycznego obszywania guzików zapewniają prostą i intuicyjną obsługę.

Ta elegancka i bardzo funkcjonalna maszyna do szycia Singer w dobrej cenie posiada również automatyczny nawijacz szpulek. Opinie konsumentów o prezentowanym sprzęcie są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło specjalną rękojeść, która umożliwia bezpieczne przenoszenie całej aparatury.

Model 8280 to bardzo dobra maszyna do szycia Singer do 400 zł. Urządzenie ma wymiary: szerokość – 38 cm, głębokość – 17 cm i wysokość – 30 cm. Model waży 6,7 kg.

 

 

 

 

2. Maszyna do szycia Singer 4423 Heavy Duty

 

Model 4423 Heavy Duty to tradycyjna maszyna do szycia w stylu vintage, wyprodukowana przez markę Singer. Zakup tego mechanicznego sprzętu pozwoli Ci podszkolić Twoje krawieckie zdolności. Za sprawą wzmocnionej konstrukcji, urządzenie może być używane zarówno przez uczniów, jak i profesjonalistów. Dysponuje ona metalowymi podzespołami oraz specjalnym blatem roboczym, który wykonano ze stali nierdzewnej, co gwarantuje stabilne stanowisko do pracy.

Atutem modelu są 23 wzory ściegów oraz możliwość 1-stopniowego obszywania dziurek na guziki. Dzięki czemu tę prostą czynność mogą wykonać nawet niedoświadczeni krawcy. Warto dodać, że każdy użytkownik może sam regulować długość i szerokość ściegu, tak by dopasować go do własnych potrzeb. Możliwe jest również zabezpieczenie stworzonego wzoru poprzez opcję szycia wstecz. Starsze osoby na pewno docenią opcję automatycznego nawlekania igły, co pomoże zaoszczędzić czas. W prezentowanym sprzęcie mamy rotacyjny chwytacz, co sprawia, że wymiana szpulki przebiega w krótkim czasie. Równocześnie gwarantuje to znacznie cichszą pracę.

Opinie konsumentów o tym urządzeniu są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło efektywną pracę maszyny oraz jej prostą obsługę. Pomoże ona amatorom szycia lepiej manewrować sprzętem.

Maszyna do szycia Singer 4423 Heavy Duty ma 23 programy ściegowe. Prędkość pracy urządzenia wynosi do 1000 wkłuć na minutę.

 

 

 

 

3. Maszyna do szycia Singer Tradition 2250

 

Elegancka maszyna Singer Tradition 2250 to tradycyjne urządzenie, które może zostać wykorzystane do pikowania, haftowania, wszywania guzików i innych ozdób. Za sprawą intuicyjnej obsługi, sprzęt ten może być używany przez początkowych adeptów krawiectwa. Choć jest to model mechaniczny, posiada on wiele nowoczesnych udogodnień, które ułatwiają korzystanie z niego.

Produkt ten został wyposażony w hak do ruchu oscylacyjnego, co zapewnia szybką i cichą pracę. Co więcej, pełną kontrolę użytkownik ma dzięki elektrycznemu pedałowi. Z kolei montowana od przodu szpulka jest bardzo przydatnym udogodnieniem, które ułatwia rozpoczęcie pracy. Co więcej, prezentowana aparatura posiada też specjalny schowek na niewielkie akcesoria, co pomoże Ci utrzymać stanowisko pracy w czystości. Maszyna posiada 10 programów do szycia, na które składają się: 6 ściegów użytkowych, 3 dekoracyjne, a także program do guzików. Wymiary modelu to: szerokość – 44 cm, głębokość – 22 cm i wysokość 34,5 cm.

Opinie konsumentów o tym sprzęcie są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło elegancki design w nowoczesnym stylu. Dodatkowo intuicyjny system obsługi zdecydowanie ułatwia pracę na urządzeniu.

Singer Tradition 2250 to maszyna do szycia o wymiarach: wysokość – 27,6 cm, szerokość – 37,3 cm i głębokość – 16,2 cm. Urządzenie waży 6 kg.

 

 

 

 

Jaką maszynę do szycia Singer wybrać?

 

Czy zdarzyło Ci się kiedyś kupić zbyt długie dżinsy lub niedopasowaną sukienkę? Zazwyczaj w takich sytuacjach oddajemy nasze ubrania do krawcowej, która dopasowuje je do naszego wzrostu i sylwetki. Niestety czasem ciężko jest wytłumaczyć drugiej osobie, na jakim efekcie nam zależy. Z tego powodu polecamy zakup maszyny do szycia. Dzięki niej będziesz w stanie samodzielnie przerobić stare ubrania, zszyć dziury, czy skrócić spodnie. Wiedz jednak, że zakup takiego urządzenia jest dość skomplikowany, gdyż powinniśmy zwrócić uwagę na wiele elementów. Z tego powodu przygotowaliśmy ten oto poradnik, w którym wytłumaczymy Ci, co jest istotne i jakie cechy powinny mieć najlepsze maszyny do szycia Singer. Poza tym na końcu artykułu zamieściliśmy trzypunktowe zestawienie z dokładnie opisanymi modelami, na które warto zwrócić uwagę.

Singer to znane na całym świecie amerykańskie przedsiębiorstwo, które zajmuje się produkcją oraz dystrybucją sprzętów z branży AGD. W ofercie marki dominują maszyn do szycia o różnej wielkości i odmiennym poziomie zaawansowania. Sprzedawane produkty cechuje duża dbałość o szczegóły oraz eleganckie wykonanie.

Decydując się na zakup maszyny do szycia powinieneś zastanowić się, jaki typ urządzenia spełni Twoje oczekiwania. Do wyboru masz modele komputerowe, mechaniczne oraz elektroniczne. Najpopularniejszym sprzętem są urządzenia mechaniczne, które cechują się niską ceną. Jest to najbardziej tradycyjny rodzaj produktów, który polecany jest jednak osobom z dużym doświadczeniem i wprawą w szyciu. Początkującym adeptom polecamy modele elektroniczne i komputerowe, gdyż są znacznie prostsze w obsłudze. Jeśli interesuje Cię najlepsza maszyna do szycia Singer w 2024 roku, którą łatwo się użytkuje, to polecamy urządzenie elektroniczne. Posiada ono wyświetlacz i przyciski do wybierania odpowiednich programów. Najbardziej nowoczesnym modelem są maszyny komputerowe. Model ten pozwala na zaprogramowanie ulubionych materiałów lub ściegów, co zdecydowanie skróci czas szycia.

Warto zwrócić również uwagę na chwytacz, czyli element, który nadzoruje całym procesem szycia. Na rynku dostępne są modele wahadłowe i rotacyjne. Sprzęty komputerowe zazwyczaj posiadają modele rotacyjne, gdyż są one znacznie prostsze w obsłudze. Pomoże Ci to zaoszczędzić czas oraz uchroni przed ukłuciem się w czasie pracy.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ