Najlepsza maszyna do szycia Pfaff

Ostatnio aktualizowane: 30.11.20

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Zdaniem większości użytkowników Pfaff Smarter 260C to najlepsza maszyna do szycia, jaką można obecnie znaleźć w sklepach. Pewność co do tego zyskaliśmy po zapoznaniu się z opublikowanymi w Internecie recenzjami. Urządzenie ma wiele programów szycia, więc jest funkcjonalne. Panel sterowania został tak wykonany, aby wybranie ustawień nie zajmowało dużo czasu. Konsumenci doceniają możliwość regulacji prędkości szycia. Nawlekacz igły jest solidny i ma odpowiedni kształt, więc przygotowanie sprzętu do pracy nie jest trudne nawet dla osób posiadających małe doświadczenie w obsłudze tego typu urządzeń. Chcesz poznać więcej ciekawych modeli? Zachęcamy do przeczytania naszego zestawienia. W rankingu drugie miejsce zajęła maszyna do szycia Pfaff Smart 160S. Jest ona tania, a dzięki temu na jej zakup może pozwolić sobie więcej osób. Praktycznym rozwiązaniem jest oświetlenie LED, które imituje światło dzienne. To gwarantuje odpowiedni komfort pracy i tym samym przekłada się na lepsze efekty szycia.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką maszynę do szycia Pfaff wybrać?

 

Wiele osób uważa, że maszyna do szycia, z uwagi na funkcjonalność, powinna znaleźć się w każdym domu. Obsługa takiego urządzenia nie jest zbyt trudna, choć wiele zależy od tego, na jaki produkt się zdecydujemy. Dostępne w sklepach modele są niezwykle różnorodne, dlatego postanowiliśmy ułatwić Ci zakup. Przygotowaliśmy poradnik, w którym zawarliśmy cenne wskazówki o tym, czym powinna wyróżniać się dobra maszyna do szycia. Na końcu znajduje się ranking przedstawiający trzy popularne urządzenia Pfaff.

Firma Pfaff powstała w połowie XIX wieku i bardzo szybko stała się niezwykle popularna. Oferowane przez wspomnianą markę maszyny do szycia są praktyczne i eleganckie, a do tego odpowiednie zarówno dla osób zajmujących się krawiectwem zawodowo, jak i amatorsko. To powoduje, że sprzęty Pfaff są chętnie kupowane w wielu krajach na całym świecie.

Wśród maszyn do szycia wyróżniamy urządzenia mechaniczne i komputerowe. Obecnie większą popularnością cieszą się produkty zaliczane do drugiej grupy, a wynika to z niezwykle łatwej obsługi. Modele komputerowe oferują wiele programów szycia i ściegów, a ponadto często samodzielnie dobierają ustawienia. Wiele osób uważa, że tego typu produkty są też bardziej precyzyjne. Niemniej jednak doświadczeni konsumenci wciąż korzystają z maszyn mechanicznych, ponieważ mają kompaktowe wymiary i wszystkie najbardziej niezbędne funkcje.

Aby nie rozczarować się zakupem sprawdźmy, ile ściegów oferuje wybrany przez nas model. Wśród nich powinny się znaleźć m.in.: stębnówka, zygzak i overlock. Bardziej zaawansowane sprzęty mają dodatkowo bardziej ozdobne ściegi, również w kształcie liter. W tej kwestii wiele zależy od naszych umiejętności krawieckich oraz tego, w jaki sposób zamierzamy korzystać z urządzenia.

Zwróćmy uwagę, w jaki sposób dokonuje się wyboru ściegu, gdyż ta kwestia także znacząco wpływa na zadowolenie z użytkowania maszyny. Tradycyjne modele mechaniczne mają specjalne pokrętło lub suwak. Z kolei zaawansowane technologicznie produkty komputerowe są wyposażone przyciski i wyświetlacz, na którym widzimy nie tylko wybrany ścieg, ale często także podpowiedzi na temat montażu właściwej stopki. To powoduje, że szycie okazuje się znacznie łatwiejsze, niż się spodziewaliśmy.

Nie zapominajmy, że najlepsza maszyna do szycia Pfaff w 2020 roku musi mieć oświetlenie. Inaczej korzystanie z produktu nie będzie komfortowe. Nowoczesne modele najczęściej wyposażone są w diody LED dające jasne i mocne światło, które nie męczą oczu. Z tego względu nawet wielogodzinna praca okaże się łatwa i przyjemna.

 

 

Maszyny do szycia Pfaff – ranking

 

 

Pfaff Smarter 260C

 

Komputerowa maszyna do szycia Pfaff Smarter 260C jest niezwykle wygodna w użytkowaniu. Wpływa na to m.in. funkcja szycia bez regulatora obrotów. Aby obszyć tkaninę wystarczy wcisnąć przycisk Start/Stop. Co ważne, sprzęt ma 11 ściegów użytkowych (m.in. stębnówkę i zygzak), 9 dekoracyjnych oraz 6 specjalnych, przeznaczonych do pikowania.

Urządzenie wyposażono w nowoczesne oświetlenie LED, a także nawlekacz igły. To znacząco ułatwia szycie. Prezentowany model ma automat do wykonywania dziurek na guziki. W zestawie razem z maszyną otrzymujemy walizkę do przechowywania, która zapobiega uszkodzeniu i osiadaniu kurzu na produkcie.

Jak wynika z opinii opublikowanych w Internecie, sprzęt ma kompaktowe wymiary i łatwo się go przechowuje. Ponieważ jest to model komputerowy podczas szycia zachowujemy dużą precyzję. To odpowiednie urządzenie nie tylko dla początkujących, ale również bardziej doświadczonych osób.

Maszyna do szycia Pfaff Smarter 260C ma 27 programów ściegowych. Urządzenie sprzedawane jest w zestawie z walizką.

Zalety
Wolne ramię:

Prezentowana maszyna do szycia ma wolne ramię, które przydaje się, jeśli mamy do obszycia nogawki czy rękawy. Nie musimy zastanawiać się, w jaki sposób ustawić tkaninę, aby było nam wygodnie pracować.

Automatyczne wykonywanie dziurek:

Sprzęt ma funkcje automatycznego wykonywania dziurek, które są idealnie dostosowane do rozmiaru umieszczone w stopce guzika.

Sygnał dźwiękowy:

Jeśli będziesz chciał rozpocząć pracę, a stopka nie zostanie opuszczona, zostaniesz poinformowany sygnałem dźwiękowym o tym, że trzeba to zrobić.

Oświetlenie LED:

Model ma dobrej jakości diody LED, które dobrze oświetlają miejsce pracy. Generowane przez lampki światło wygląda jak dzienne, więc nie ma obaw o szybkie zmęczenie oczu.

Twarda walizka:

Urządzenie sprzedawane jest w komplecie z solidną walizką. Jest ona zrobiona z wytrzymałych materiałów i przydaje się zarówno do przechowywania, jak i przenoszenia modelu.

Wady
Głośność pracy:

Test maszyn do szycia Pfaff potwierdził, że prezentowane urządzenie wytwarza stosunkowo duży hałas.

 

 

 

 

Pfaff Smart 160S

 

Przedstawiamy mechaniczną maszynę do szycia Pfaff Smart 160S, która wyróżnia się praktycznością i nowoczesnością. Urządzenie estetycznie się prezentuje, głównie ze względu na biało-różową, solidną obudowę. Sprzęt ma oświetlenie LED oraz nawlekacz igły.

Zaletą produktu jest zatrzaskowe mocowanie stopki. To powoduje, że konieczność wymiany tego elementu nie powinna sprawić nam trudności. Ta maszyna do szycia Pfaff w dobrej cenie ma 23 ściegi do wyboru, w tym: overlockowe, kryte i specjalne. Sprzęt możemy przechowywać w dołączonej do zestawu walizce.

Konsumenci twierdzą, że urządzenie nie tylko dobrze się prezentuje, ale także ułatwia naukę szycia. Z pomocą dużego pokrętła szybko wybierzemy właściwy ścieg i przystąpimy do obszywania tkaniny. Rama i podzespoły maszyny zostały wykonane z metalu, dlatego produkt może nam długo służyć.

Model Smart 160S to dobra maszyna do szycia Pfaff do 900 zł. Model ma 23 programy ściegowe. Produkt jest objęty 5-letnią gwarancją.

Zalety
Regulacja docisku stopki:

Istnieje możliwość regulacji docisku stopki, więc niezależnie od tego, czy szyjemy grube czy cienkie materiały, ten sprzęt bardzo dobrze się sprawdza.

Wewnętrzny mechanizm:

Do wykonania wewnętrznego mechanizmu wykorzystano dobrej jakości stal. Jest ona niezawodna i odporna na zniekształcenia, więc ryzyko wystąpienia poważnej awarii maszyny do szycia jest minimalne.

Płynnie działające pokrętło:

Na obudowie umieszczono płynnie działające pokrętło, za pomocą którego można z łatwością wybrać odpowiedni program ściegowy. Zajmuje to dosłownie kilka sekund.

Noże:

Aby obcinanie nitek nie było problemem, sprzęt wyposażono w wytrzymałe i odpowiednio ostre nożyce.

Wady
Zarysowania:

Trzeba pamiętać o tym, aby przechowywać sprzęt w dołączonej do zestawu walizce. Jest to bardzo ważne, ponieważ wykonana z plastiku obudowa jest podatna na drobne zarysowania i inne uszkodzenia mechaniczne.

 

 

 

 

Pfaff Select 4.2.

 

Prezentujemy maszynę do szycia Pfaff Select 4.2. z 40 programami ściegowymi. Różne tryby pracy pozwalają na wykorzystanie urządzenia do wykonywania wielu przeróbek krawieckich. Przestrzeń pod stopką mierzy 11 mm, więc przy użyciu sprzętu można obszyć nie tylko cienkie, ale także grubsze materiały.

Model ma funkcje półautomatycznego wykonywania dziurek bez konieczności obracania materiałem. Można łatwo regulować prędkość szycia maszyny i ustawić ją na 100% lub 50% prędkości maksymalnej. Na obudowie znajdują się duże przyciski funkcyjne umożliwiające szybki wybór interesującego nas ściegu. Automatyczny nawlekacz igły sprawia, że nie musimy sięgać po okulary, aby przygotować maszynę do pracy.

Urządzenie ma oświetlenie LED. Generowane przez nie światło ma przyjemną barwę, co zwiększa komfort pracy. Użytkownicy doceniają również to, że można regulować pozycję igły w ściegu prostym. Dużym uznaniem cieszy się również ilość dostępnych programów pracy.

Maszyna do szycia Pfaff Select 4.2. ma 40 programów ściegowych. Do wykonania podzespołów wykorzystano wytrzymały metal.

Zalety
Łatwe nawlekanie igły:

Urządzenie ma automat do nawlekania nitki, więc ta czynność nie sprawia problemów. Nie musimy zakładać okularów ani poświęcać dużo czasu na jej wykonanie.

Wygodne szycie grubych materiałów:

Pod stopką jest sporo miejsca (do 11 mm), więc istnieje możliwość wygodnego szycia nie tylko cienkich, ale też grubych materiałów. Regulacja stopki jest łatwa.

Chwytacz rotacyjny:

Maszyna do szycia ma nowoczesny chwytacz rotacyjny wykorzystywany w sprzętach przemysłowych. Jest on wykonany z najlepszych jakości materiałów i zapewnia maksymalną precyzję w wykonywaniu ściegów.

Wady
Walizka:

Znajdująca się w zestawie walizka nie ma dobrze wyprofilowanej rączki, co utrudnia nieco przenoszenie sprzętu.

 

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Pfaff Ambition 2.0

 

Pfaff Ambition 2.0 to komputerowa maszyna do szycia wyposażona w system IDT. To innowacyjne rozwiązanie wpływające na równomierne podawanie materiału z góry i z dołu. Sprzęt ma oświetlenie LED oraz 201 ściegów do wyboru, w tym również te podstawowe, jak overlock. Duża przestrzeń robocza powoduje, że mamy możliwość szycia materiałów o dowolnych wymiarach, a także ich pikowania.

Ekran dotykowy znacząco ułatwia obsługę maszyny i powoduje, że również osoby rozpoczynające przygodę z krawiectwem nie będą miały problemu z doborem ściegu czy optymalnych parametrów szycia. Urządzenie uruchamia się i wyłącza przy pomocy przycisku Start/Stop, dlatego nie ma potrzeby naciskania rozrusznika (jak w przypadku modeli mechanicznych).

Uważa się, że najlepsze maszyny do szycia Pfaff nie generują zbyt dużego hałasu podczas pracy. Konsumenci potwierdzają, że opisany wyżej sprzęt także jest wyjątkowo cichy. Możemy więc mieć pewność, że nie będziemy przeszkadzać pozostałym domownikom w czasie szycia. Warto dodać, że model Ambition 2.0 automatycznie wiąże nici na końcu ściegu, co zapobiega pruciu.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status