Najlepsza maszyna do szycia Pfaff

Ostatnio aktualizowane: 19.04.19

 

Jaką maszynę do szycia Pfaff wybrać?

 

Wiele osób uważa, że maszyna do szycia, z uwagi na funkcjonalność, powinna znaleźć się w każdym domu. Obsługa takiego urządzenia nie jest zbyt trudna, choć wiele zależy od tego, na jaki produkt się zdecydujemy. Dostępne w sklepach modele są niezwykle różnorodne, dlatego postanowiliśmy ułatwić Ci zakup. Przygotowaliśmy poradnik, w którym zawarliśmy cenne wskazówki o tym, czym powinna wyróżniać się dobra maszyna do szycia. Na końcu znajduje się ranking przedstawiający trzy popularne urządzenia Pfaff.

Firma Pfaff powstała w połowie XIX wieku i bardzo szybko stała się niezwykle popularna. Oferowane przez wspomnianą markę maszyny do szycia są praktyczne i eleganckie, a do tego odpowiednie zarówno dla osób zajmujących się krawiectwem zawodowo, jak i amatorsko. To powoduje, że sprzęty Pfaff są chętnie kupowane w wielu krajach na całym świecie.

Wśród maszyn do szycia wyróżniamy urządzenia mechaniczne i komputerowe. Obecnie większą popularnością cieszą się produkty zaliczane do drugiej grupy, a wynika to z niezwykle łatwej obsługi. Modele komputerowe oferują wiele programów szycia i ściegów, a ponadto często samodzielnie dobierają ustawienia. Wiele osób uważa, że tego typu produkty są też bardziej precyzyjne. Niemniej jednak doświadczeni konsumenci wciąż korzystają z maszyn mechanicznych, ponieważ mają kompaktowe wymiary i wszystkie najbardziej niezbędne funkcje.

Aby nie rozczarować się zakupem sprawdźmy, ile ściegów oferuje wybrany przez nas model. Wśród nich powinny się znaleźć m.in.: stębnówka, zygzak i overlock. Bardziej zaawansowane sprzęty mają dodatkowo bardziej ozdobne ściegi, również w kształcie liter. W tej kwestii wiele zależy od naszych umiejętności krawieckich oraz tego, w jaki sposób zamierzamy korzystać z urządzenia.

Zwróćmy uwagę, w jaki sposób dokonuje się wyboru ściegu, gdyż ta kwestia także znacząco wpływa na zadowolenie z użytkowania maszyny. Tradycyjne modele mechaniczne mają specjalne pokrętło lub suwak. Z kolei zaawansowane technologicznie produkty komputerowe są wyposażone przyciski i wyświetlacz, na którym widzimy nie tylko wybrany ścieg, ale często także podpowiedzi na temat montażu właściwej stopki. To powoduje, że szycie okazuje się znacznie łatwiejsze, niż się spodziewaliśmy.

Nie zapominajmy, że najlepsza maszyna do szycia Pfaff w 2019 roku musi mieć oświetlenie. Inaczej korzystanie z produktu nie będzie komfortowe. Nowoczesne modele najczęściej wyposażone są w diody LED dające jasne i mocne światło, które nie męczą oczu. Z tego względu nawet wielogodzinna praca okaże się łatwa i przyjemna.

 

 

Maszyny do szycia Pfaff – ranking

 

 

Pfaff Smarter 260C

 

Komputerowa maszyna do szycia Pfaff Smarter 260C jest niezwykle wygodna w użytkowaniu. Wpływa na to m.in. funkcja szycia bez regulatora obrotów. Aby obszyć tkaninę wystarczy wcisnąć przycisk Start/Stop. Co ważne, sprzęt ma 11 ściegów użytkowych (m.in. stębnówkę i zygzak), 9 dekoracyjnych oraz 6 specjalnych, przeznaczonych do pikowania.

Urządzenie wyposażono w nowoczesne oświetlenie LED, a także nawlekacz igły. To znacząco ułatwia szycie. Prezentowany model ma automat do wykonywania dziurek na guziki. W zestawie razem z maszyną otrzymujemy walizkę do przechowywania, która zapobiega uszkodzeniu i osiadaniu kurzu na produkcie.

Jak wynika z opinii opublikowanych w Internecie, sprzęt ma kompaktowe wymiary i łatwo się go przechowuje. Ponieważ jest to model komputerowy podczas szycia zachowujemy dużą precyzję. To odpowiednie urządzenie nie tylko dla początkujących, ale również bardziej doświadczonych osób.

 

 

 

 

Pfaff Ambition 2.0 

 

Pfaff Ambition 2.0 to komputerowa maszyna do szycia wyposażona w system IDT. To innowacyjne rozwiązanie wpływające na równomierne podawanie materiału z góry i z dołu. Sprzęt ma oświetlenie LED oraz 201 ściegów do wyboru, w tym również te podstawowe, jak overlock. Duża przestrzeń robocza powoduje, że mamy możliwość szycia materiałów o dowolnych wymiarach, a także ich pikowania.

Ekran dotykowy znacząco ułatwia obsługę maszyny i powoduje, że również osoby rozpoczynające przygodę z krawiectwem nie będą miały problemu z doborem ściegu czy optymalnych parametrów szycia. Urządzenie uruchamia się i wyłącza przy pomocy przycisku Start/Stop, dlatego nie ma potrzeby naciskania rozrusznika (jak w przypadku modeli mechanicznych).

Uważa się, że najlepsze maszyny do szycia Pfaff nie generują zbyt dużego hałasu podczas pracy. Konsumenci potwierdzają, że opisany wyżej sprzęt także jest wyjątkowo cichy. Możemy więc mieć pewność, że nie będziemy przeszkadzać pozostałym domownikom w czasie szycia. Warto dodać, że model Ambition 2.0 automatycznie wiąże nici na końcu ściegu, co zapobiega pruciu.

 

 

 

 

Pfaff Smart 160S 

 

Przedstawiamy mechaniczną maszynę do szycia Pfaff Smart 160S, która wyróżnia się praktycznością i nowoczesnością. Urządzenie estetycznie się prezentuje, głównie ze względu na biało-różową, solidną obudowę. Sprzęt ma oświetlenie LED oraz nawlekacz igły.

Zaletą produktu jest zatrzaskowe mocowanie stopki. To powoduje, że konieczność wymiany tego elementu nie powinna sprawić nam trudności. Ta maszyna do szycia Pfaff w dobrej cenie ma 23 ściegi do wyboru, w tym: overlockowe, kryte i specjalne. Sprzęt możemy przechowywać w dołączonej do zestawu walizce.

Konsumenci twierdzą, że urządzenie nie tylko dobrze się prezentuje, ale także ułatwia naukę szycia. Z pomocą dużego pokrętła szybko wybierzemy właściwy ścieg i przystąpimy do obszywania tkaniny. Rama i podzespoły maszyny zostały wykonane z metalu, dlatego produkt może nam długo służyć.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...