Najlepsza maszyna do szycia Janome

Ostatnio aktualizowane: 20.04.19

 

Jaką maszynę do szycia Janome wybrać?

 

Niemal każdy z nas miał kiedyś problem z podartymi spodniami, czy rozprutą ulubioną bluzką. W takich sytuacjach przydaje się maszyna do szycia, czyli urządzenie, które powinno znaleźć się w każdym domu. Przed udaniem się na poszukiwania idealnego sprzętu, zachęcamy Cię do przeczytania poniższego poradnika. Umieściliśmy tu kilka praktycznych wskazówek, które mogą Ci się przydać. Dodaliśmy też zestawienie 3 produktów marki Janome, które mogą ułatwić Ci zakup.

Wybraliśmy koncern Janome, ponieważ jest to największy producent domowych maszyn do szycia na świecie. Swoją popularność zawdzięcza on przede wszystkim wyjątkowej precyzji, wykorzystaniu wyłącznie dobrej jakości materiałów, jak również nieustannemu poszukiwaniu nowoczesnych rozwiązań ułatwiających szycie. Z tego powodu warto bliżej przyjrzeć się ofercie Janome.

Bez wątpienia każdemu marzy się niezawodna, najlepsza maszyna do szycia Janome w 2019 roku. Aby kupić taki produkt, trzeba poświęcić trochę czasu na poszukiwania. Jeszcze przed udaniem się do sklepu warto przemyśleć, jaki typ takiego urządzenia będzie dla nas bardziej odpowiedni. Podstawowy podział wyróżnia sprzęty mechaniczne (rodzaj ściegu jest tu wybierany za pomocą pokrętła, mają one jednak ograniczoną liczbę ściegów ozdobnych) oraz komputerowe (zwykle oferują one większy wachlarz przydatnych ściegów, a ich wyboru dokonuje się w sposób cyfrowy). Decyzja będzie w dużej mierze uzależniona od własnych preferencji i stopnia zaawansowania naszych krawieckich umiejętności.

Niektóre maszyny do szycia pracują stosunkowo głośno, co wielu konsumentom przeszkadza i nie pozwala odpowiednio się skupić. W takim przypadku najlepiej poszukać urządzenia wyposażonego w chwytacz rotacyjny, a nie wahadłowy.  Maszyna będzie działać znacznie ciszej, a jednocześnie tak samo skutecznie.

Jeżeli zależy nam na szybkiej i łatwej obsłudze maszyny do szycia, ta komputerowa może okazać się pod tym względem o wiele lepsza. Wszystko przez to, że niektóre nowoczesne modele uruchamia się nie za pomocą pedału, tylko poprzez wciśnięcie specjalnego guzika. Dodatkowo w tym przypadku możemy swobodnie ustawiać prędkość szycia dzięki suwakowi. W efekcie zawsze możemy szyć z taką prędkością, jaką chcemy (w przypadku maszyn mechanicznych ustawienie prędkości bywa trudniejsze).

Niektóre urządzenia mają też szereg udogodnień, takich jak: automatyczny nawlekacz, automatyczne obszywanie dziurek na wymiar guzika czy automatyczne obcinanie nici. Pamiętajmy, że im więcej tego typu opcji będzie miała maszyna, tym może okazać się droższa.

 

 

Maszyny do szycia Janome – ranking

 

 

Janome Juno E1015

 

Chcielibyśmy zaprezentować Janome Juno E1015, czyli maszynę do szycia, która jest wielofunkcyjna, a jednocześnie bardzo łatwa w obsłudze. Znajduje się tutaj aż 15 programów ściegowych, w tym także ściegi ozdobne, co pozwala na poszerzenie swoich krawieckich umiejętności. Dodatkowo ten produkt ma opcję półautomatycznego obszywania dziurek i możliwość szycia wstecz, co może przydać się nawet podczas zszywania rozdartych ubrań.

Model ten wyróżnia się 3-stopniowym mechanizmem transportowym oraz zatrzaskowym mocowaniem stopki. Ze względu na możliwość szycia podwójną igłą czy płynnej regulacji szerokości zygzaka, każdy użytkownik tego urządzenia może czerpać z szycia jeszcze większą przyjemność niż dotychczas.

Konsumenci uważają, że prezentowana maszyna do szycia sprawdzi się zarówno w przypadku osób doświadczonych, jak również tych dopiero rozpoczynających swoją przygodę z szyciem. Obsługa tego modelu jest wyjątkowo łatwa, a jednopunktowe oświetlenie miejsca pracy pozwala na zachowanie wysokiej precyzji.

 

 

 

 

Janome Sew Mini DX2

 

Maszyna do szycia Janome Sew Mini DX2 to urządzenie o niewielkich rozmiarach, które zmieści się na każdym stole. Wyróżnia się ono efektownym i nowoczesnym designem, który przypadnie do gustu osobom lubiącym minimalizm. Produkt jest wielofunkcyjny i dedykowany głównie dzieciom, które chcą rozwinąć swoje umiejętności (mogą po niego sięgnąć dzieci powyżej 8. roku życia).

Opisywana maszyna do szycia została wyposażona w 10 podstawowych programów ściegowych, dlatego też jest idealna do rozpoczęcia przygody z krawiectwem. Stopka w tym przypadku została skonstruowana tak, aby można było skutecznie uniknąć ukłucia igłą. Urządzenie ma dodatkowo obniżoną prędkość życia, aby dziecko nie zrobiło sobie krzywdy.

Po przeanalizowaniu opinii konsumentów można wywnioskować, że jest to maszyna do szycia Janome w dobrej cenie, która może być początkiem wspaniałej przygody z szyciem. Ten produkt cechuje bardzo duży poziom bezpieczeństwa. Łatwy wybór ściegów i bezproblemowy sposób nawlekania sprawia, że urządzenie może skutecznie zachęcić dzieci do doskonalenia swoich krawieckich umiejętności.

 

 

 

 

Janome 990D

 

Model noszący nazwę Janome 990D to maszyna do szycia o bardzo mocnej i wytrzymałej konstrukcji. Spełni ona oczekiwania nawet najbardziej wymagających konsumentów, a wszystko ze względu na możliwość szycia nawet 3 lub 4 nićmi jednocześnie. Urządzenie to wkłuwa się w obszywaną tkaninę aż 1300 razy na minutę, co świadczy o wyjątkowej efektywności.

Prezentowany przez nas produkt ułatwi szycie dzianiny, jedwabiu, a nawet wełny. Wszystko to jest możliwe dzięki regulacji transportu zróżnicowanego. Z pewnością najlepsze maszyny do szycia Janome nie tylko ułatwiają i przyspieszają pracę, ale też świetnie się prezentują. Jeśli chodzi o ten model, to ma on wiele rodzajów ściegów do wyboru, a dzięki kwiatowym motywom na obudowie dodatkowo wygląda bardzo estetycznie.

Jak mówią konsumenci, ta maszyna do szycia może sprawdzić się w wielu różnych sytuacjach. Ma ona wbudowany nożyk do obcinania nitek, co może pozytywnie wpływać na komfort użytkowania. Poza tym to urządzenie umożliwia stworzenie ściegu krytego oraz wszycie koralików, co zwiększa jego funkcjonalność.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...