Najlepsza maszyna do szycia Brother

Ostatnio aktualizowane: 24.11.20

 

Opinie na temat maszyn do szycia Brother są pozytywne. To zachęciło nas do tego, aby bliżej przyjrzeć się tym urządzeniom. Postanowiliśmy porównać wszystkie dostępne na rynku modele i spośród nich wybrać te, które są najlepsze. Po dokładnej analizie stwierdziliśmy, że pierwsze miejsce w przygotowanym przez nas rankingu należy do maszyny do szycia Brother BQ17. Jest to sprzęt szczególnie polecany osobom początkującym. Model ma podstawowe funkcje, przez co jego obsługa nie jest skomplikowana. Kilkanaście programów ściegowych daje możliwość obszywania różnych tkanin. Zaletą urządzenia jest również jego solidne wykonanie. Na uwagę zasługuje to, że produkt ma kompaktowe wymiary, co sprawia, że jego przechowywanie nie stanowi problemu. Sporym udogodnieniem w trakcie pracy jest wolne ramię – pozwala ono na swobodne obszywanie nogawek czy rękawów. Warto poznać także pozostałe propozycje. Na drugim miejscu w naszym zestawieniu znalazła się maszyna do szycia Brother RH-127. Jedną z ciekawszych opcji urządzenia jest automatyczny nawlekacz nici.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką maszynę do szycia Brother wybrać?

 

Maszyna do szycia to niezbędne urządzenie nie tylko dla krawcowych, ale także osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z szyciem. Z pomocą tego sprzętu można zszyć podarte tkaniny, jak również spróbować samodzielnie uszyć oryginalne ubrania. Aby było to możliwe, należy kupić produkt dobrej jakości o odpowiednich parametrach. W naszym poradniku podpowiadamy, na co zwrócić uwagę robiąc zakupy. Na jego końcu umieściliśmy ranking 3 ciekawych według nas modeli marki Brother.

 

 

Firma Brother już od ponad 100 lat zajmuje się produkcją maszyn do szycia. Jest ona uznawana za prawdziwego lidera w tym segmencie rynku, a wszystko za sprawą dbałości o każdy detal i stosowaniu innowacyjnych technologii. Urządzenia sygnowane logo wspomnianego producenta są godne zaufania i z pewnością spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających konsumentów.

Dostępne na rynku maszyny do szycia możemy podzielić na modele mechaniczne i elektroniczne. Pracę tych pierwszych kontroluje się przy pomocy pedału, czyli nożnego rozrusznika. W ich przypadku manualnie dobiera się wszystkie parametry wybranego ściegu. Ze względu na to, że osobom początkującym sprzęty mechaniczne wydają się dość trudne w obsłudze, coraz większą popularnością cieszą się maszyny elektroniczne. Mają one specjalne przyciski, które elektronicznie dopasowują szerokość, gęstość szycia i inne parametry. Często są bardziej funkcjonalne niż modele mechaniczne, choć zwykle są też znacznie droższe.

Jednym z podstawowych parametrów urządzeń umożliwiających szycie jest liczba ściegów. Z tego względu najlepsza maszyna do szycia Brother w 2020 roku powinna mieć ich minimum 10. Wśród nich muszą się znaleźć przede wszystkim: ścieg prosty, owerlokowy, zygzakowy, cerujący oraz potrójny prosty. Im więcej ściegów będzie miał dany produkt, tym bardziej funkcjonalny może się okazać.

Najlepsze maszyny do szycia Brother powinny być wyposażone również w funkcję szycia wstecznego. Dzięki niej możliwe jest właściwe rozpoczęcie oraz zakończenie ściegu. Obecnie funkcja ta jest uznawana za standard, jednak może się zdarzyć, że niektóre modele jej nie posiadają, a to może utrudnić nam naukę szycia. Dużym udogodnieniem będzie również funkcja przyszywania guzików, automatycznego ryglowania czy komunikat błędów (w przypadku maszyn elektronicznych), za sprawą których szycie będzie bardziej komfortowe.

 

 

Maszyny do szycia Brother – ranking

 

 

Brother BQ17 

 

Maszyna do szycia Brother BQ17 to urządzenie wyjątkowo łatwe w obsłudze. Oferuje ono 17 podstawowych ściegów, wśród których można znaleźć również te ozdobne. Ponadto do dekoracyjnych ściegów można zastosować podwójną igłę, aby uzyskać lepszy i bardziej zaskakujący efekt.

Ze względu na to, że prezentowane urządzenie posiada wolne ramię, mamy możliwość lepszego dostępu do kłopotliwych miejsc, takich jak rękawy czy nogawki. Zatrzaskowy system mocowania stopek sprawia, że możemy korzystać z niemal każdej stopki dostępnej na rynku. Powyższa maszyna do szycia jest niezwykle łatwa w transporcie i przechowywaniu. Wpływ na to ma obecność wbudowanego uchwytu przenośnego oraz dołączony do zestawu pokrowiec. Skutecznie zapobiega on zniszczeniom sprzętu.

Z wyrażanych przez konsumentów opinii wynika, że jest to maszyna do szycia Brother w dobrej cenie, z której zadowolone będą zarówno doświadczone krawcowe, jak też osoby początkujące. Duża liczba ściegów i regulacja naprężenia górnej nici sprawiają, że urządzenie jest funkcjonalne, a do tego komfortowe w użytkowaniu.

Model BQ17 to bardzo dobra maszyna do szycia Brother do 550 zł. Wymiary sprzętu są następujące: 40 cm x 15,5 cm x 31 cm. Produkt waży 6 kg i ma 17 programów ściegowych.

Zalety
Łatwe przenoszenie:

Ze względu na to, że na obudowie modelu znajduje się praktyczny uchwyt mamy pewność, że przenoszenie maszyny do szycia nie będzie stanowiło problemu. Dodatkową zaletą jest dołączony do zestawu pokrowiec.

Wolne ramię:

Model został wyposażony w wolne ramię, które pozwala w łatwy sposób obszyć nogawki spodni czy rękawy koszuli.

Oświetlenie pola pracy:

Niepodważalną zaletą urządzenia jest to, że ma ono lampkę LED, która bardzo dobrze oświetla miejsce pracy. To zwiększa precyzję w trakcie szycia.

Przyszywanie guzików i zamków błyskawicznych:

Często zdarza się, że odpada nam guzik od koszuli lub psuje się zamek błyskawiczny w kurtce. Jeśli zdecydujemy się na zakup Brother BQ17, będziemy mogli szybko temu zaradzić. W zestawie znajduje się specjalna stopka do wszywania guzików i zamków.

Cicha praca:

Sporo osób potwierdziło, że sprzęt cicho pracuje.

Wady
Tylko dla osób początkujących:

W Internecie można znaleźć opinie sugerujące, że prezentowany sprzęt spełni oczekiwania tylko osób początkujących.

 

 

 

 

Brother RH-127

 

Pod nazwą Brother RH-127 skrywa się maszyna do szycia wyróżniająca się efektownym designem oraz wytrzymałością. Korpus i podzespoły urządzenia zostały wykonane z metalu, co podnosi jego odporność na uszkodzenia. Sama obudowa została utrzymana w biało-różowej kolorystyce i z pewnością przypadnie do gustu zwłaszcza Paniom.

Cechą wyróżniającą opisywany sprzęt jest aż 27 programów ściegowych. Wśród nich znajdują się ściegi podstawowe i ozdobne, dlatego maszynę można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Co więcej, umożliwia ona szycie wstecz oraz podwójną igłą, co pozwala udoskonalić swoje umiejętności krawieckie. Do zestawu został dołączony specjalny pokrowiec, w którym opisywane urządzenie możemy przechowywać i przenosić w inne miejsce.

Jak mówią konsumenci, do podstawowych zalet modelu RH-127 należy zaliczyć m.in.: łatwość obsługi, cichą pracę oraz niezawodność. Na komfort użytkowania pozytywnie wpływa regulacja naprężenia nici górnej oraz wbudowany nawlekacz igły, za sprawą którego nawet osoby mające problem ze wzrokiem bez problemu nawleką igłę.

Maszyna do szycia Brother RH-127 waży 7,4 kg. Model ma 27 programów ściegowych. Obudowę zrobiono z tworzyw sztucznych.

Zalety
Dodatkowe funkcje:

Z racji tego, że sprzęt ma wiele przydatnych funkcji jego obsługa jest łatwiejsza. Zdaniem konsumentów jedną z najbardziej użytecznych opcji jest automatyczny nawlekacz nici.

Różne programy ściegowe:

Maszyna do szycia ma wiele ciekawych programów ściegowych, przez co jest uznawana za funkcjonalne urządzenie. Przy jej użyciu można szyć różnego rodzaju tkaniny.

Kompaktowe wymiary:

Produkt ma kompaktowe wymiary, dlatego jest poręczny. Zarówno przenoszenie maszyny do szycia, jak i jej przechowywanie nie jest trudne.

Precyzja:

Wiele osób w swoich opiniach zaznacza, że sprzęt jest bardzo precyzyjny. Nie przepuszcza ściegu, więc tkanina jest odpowiednio obszyta.

Wady
Brak instrukcji obsługi:

Zdarza się, że w pojedynczych egzemplarzach nie ma dołączonej do zestawu instrukcji obsługi. W związku z tym trzeba znaleźć w Internecie wszystkie potrzebne informacje.

 

 

 

 

Brother BQ25 

 

Prezentujemy maszynę do szycia Brother BQ25, która jest bardzo nowoczesna, a do tego łatwa w obsłudze. Urządzenie umożliwia płynną regulację gęstości ściegu, co pozwala nam na wybranie najbardziej optymalnych parametrów szycia. Specjalny system mocowania szpulki w bębenku może ułatwić natomiast rozpoczęcie pracy.

Powyższa maszyna posiada aż 25 ściegów do wyboru, w tym także ściegi ozdobne. Z pomocą automatycznego nawlekacza igły szycie można rozpocząć bardzo szybko. Co więcej, prezentowane urządzenie umożliwia nam szycie dwoma kolorami, dzięki czemu możemy rozwinąć swoją pasję do krawiectwa i czerpać z niej większą przyjemność.

Z krążących w sieci opinii wynika, że produkt Brother BQ25 cieszy się dużym zainteresowaniem konsumentów. Doceniają go oni głównie za bardzo estetyczny design, jak również obecność wielu różnych udogodnień zwiększających komfort użytkowania. Dużo osób pozytywnie ocenia opisane wyżej urządzenie również za cichą pracę. Dźwięki wydawane w czasie szycia nie drażnią domowników, co pozwala na swobodne rozwijanie swoich krawieckich umiejętności o każdej porze.

Brother BQ25 to maszyna do szycia o wymiarach: 38 cm x 31 cm x 15 cm. Produkt waży ok. 7 kg. Model ma 25 programów ściegowych.

Zalety
Szycie podwójną igłą:

Użytkownik ma możliwość szycia podwójną igłą i dwoma kolorami nici. Jest to niezwykle przydatne wtedy, kiedy chcemy wykonać efektowne zdobienia na tkaninie.

Regulacja:

Aby dostosować sprzęt do swoich aktualnych potrzeb możemy swobodnie regulować gęstość ściegu. Konsumenci zapewniają, że obsługa urządzenia jest łatwa - ustawianie odpowiednich parametrów nie jest czasochłonne.

Obudowa:

Wykonana z dobrych gatunkowo tworzyw obudowa nie jest podatna na uszkodzenia. To sugeruje, że maszyna do szycia będzie przez długi okres spełniała swoje zadanie.

Wady
Głośność:

Nieliczni konsumenci twierdzą, że urządzenie emituje stosunkowo dużych hałas, co po kilkudziesięciu minutach pracy może okazać się nieco męczące.

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status