Najlepsza elektryczna suszarka do ubrań

Ostatnio aktualizowane: 20.04.19

 

Masz dość ciągłego rozwieszania prania na zwykłej suszarce i czekania, aż Twoja ulubiona bluzka czy koszula wyschnie? Rozwiązaniem tego problemu jest zakup urządzenia umożliwiającego szybkie i bezpieczne wysuszenie ubrań, czyli suszarki elektrycznej. Za najlepszy produkt konsumenci uznali sprzęt Bosch WTW85562PL, którego ładowność wynosi 9 kg. Jest to idealna propozycja zwłaszcza dla dużych rodzin. Model ma zabezpieczenie przed dziećmi, więc maluchom nie uda się go samodzielnie włączyć. To innowacyjne urządzenie wykorzystuje wiele nowoczesnych technologii. Przykładem jest SensitiveDrying System, czyli opcja, która automatycznie dopasowuje sposób pracy suszarki do konkretnej tkaniny. Zdajemy sobie jednak sprawę, że mimo wielu zalet sprzęt może nie przypaść Ci do gustu. Jeśli więc szukasz czegoś mniejszego i tańszego, polecamy Ci Electrolux EDP12074PDW. Suszarka ta jest łatwa w obsłudze i efektywna, bo szybko suszy nawet bardzo mokre ubrania.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką elektryczną suszarkę do ubrań wybrać?

 

Elektryczna suszarka do ubrań to urządzenie, dzięki któremu zapomnisz o kłopotliwym rozwieszaniu wilgotnych ubrań. Jest to niezwykle problematyczne szczególnie w okresie jesiennym i wczesno zimowym, kiedy pranie schnie przez bardzo długi czas. Ponadto, w wielu małych mieszkaniach zwykła, rozkładana suszarka zajmuje dużo miejsca, co nie daje możliwości zrobienia pełnego prania. Dlatego, dobrym rozwiązaniem będzie właśnie elektryczna suszarka. Z racji tego, że w sklepach dostępnych jest wiele różnych modeli, przygotowaliśmy poradnik i ranking, które pozwolą Ci wybrać najlepsze elektryczne suszarki do ubrań w 2019 roku.

 

 

Wyróżniamy dwa różne urządzenia: kondensacyjne oraz wywiewowe. Model pierwszy pracuje w oparciu o system zbierania wody w specjalnym pojemniku, który musi być systematycznie opróżniany przez użytkowników. Suszarka wywiewowa odprowadza parę, dlatego musi być koniecznie podłączona pod instalację wentylacyjną w domu.

Oprócz rodzaju pracy, wyróżniamy również suszarki wolnostojące oraz do zabudowy. Ponadto, tego typu urządzenia mogą występować w wersji z drzwiami od frontu lub od góry.  Suszarki ładowane od frontu to klasyczne urządzenia, które można zabudować równym blatem od góry. Należy pamiętać by pozostawić stosunkowo dużo miejsca na możliwe otwieranie pokrywy.

Przed zakupem takiego sprzętu, warto zwrócić uwagę na pojemność bębna. Jego ładowność określona w kilogramach. Dobry model to taki, który potrafi zmieścić do 4 kg ubrań. Dodatkowym atutem suszarek jest możliwość suszenia połowy wsadu, czyli mniejszej ilości ubrań.

Przed zakupem takiego urządzenia dobrze jest również sprawdzić jego wymiary. Szerokość suszarki waha się w zależności od modelu, od 59 cm do nawet 65 cm. Natomiast głębokość może wynosić od 44 cm do nawet 80 cm. Jest to bardzo ważne szczególnie w przypadku modeli do zabudowy.

Warto również sprawdzić funkcje danej suszarki elektrycznej. Niektóre modele mają możliwość uruchomienia opóźnionego startu, gdzie za pomocą specjalnego pokrętła lub wyświetlacza LCD ustawia się za jaki czas miałoby się urządzenie włączyć. Ponadto, niektóre suszarki automatycznie dostosowują czas pracy do wagi prania.

Aby ułatwić wybór przygotowaliśmy zestawienie zawierające trzy suszarki elektryczne w dobrych cenach.

 

 

Elektryczne suszarki do ubrań – Ranking

 

 

Bosch WTW85562PL

 

Suszarka Bosch WTW85562PL to sprzęt w klasie energetycznej A++ z załadunkiem do 9 kg. Model generuje hałas na poziomie 65 dB. W razie konieczności urządzenie możemy ustawić na pralce (pomoże nam w tym specjalny łącznik), aby zaoszczędzić wolną przestrzeń w pomieszczeniu. Wymiary produktu to: wysokość – 84,2 cm, szerokość – 59,8 cm oraz głębokość – 59,9 cm.

Urządzenie ma wyświetlacz LED, dzięki któremu możemy sprawdzić np. czas pozostały do końca wybranego programu. Sprzęt wyróżnia się zastosowaniem systemu SensitiveDrying, który dopasowuje sposób suszenia ubrań do tkaniny, zapobiegając tym samym ich zniszczeniu. Zamontowany w suszarce wymiennik ciepła nie wymaga regularnego czyszczenia, ponieważ ma funkcję automatycznego samoczyszczenia.

Konsumenci chwalą prezentowany produkt za cichą pracę oraz szybkie suszenie ubrań. Urządzenie ma opcję płynnego opóźnienia czasu startu, w efekcie czego możemy precyzyjnie zaplanować, kiedy sprzęt się wyłączy. Wiele osób zauważyło, że suszarka świetnie nadaje się do domów zamieszkiwanych przez małe dzieci – wszystko za sprawą blokady rodzicielskiej.

Model Bosch WTW85562PL ma ładowność do 9 kg. To urządzenie w klasie energetycznej A++ o wymiarach: 84,2 cm x 59,8 cm x 59,9 cm.

 

Zalety

Cicha praca: Suszarka nie generuje zbyt dużego hałasu podczas pracy, na co wpływa również technologia ograniczająca wibracje i drgania.

SelfCleaning Condenser: Wymiennik ciepła urządzenia wyposażono w system automatycznego samooczyszczenia, dlatego nie musimy samodzielnie oczyszczać go z osadów i włókien z tkanin.

Montaż na pralce: Jeśli nie mamy zbyt dużo miejsca w łazience, możemy ustawić suszarkę na pralce.

SensitiveDrying System: Model wykorzystuje SensitiveDrying System, czyli opcję dopasowującą sposób suszenia do danej tkaniny, co zapobiega jej zniszczeniu.

Oświetlony bęben: Podczas pracy bęben suszarki jest podświetlony, co pozwala kontrolować proces suszenia ubrań.

 

Wady

Brak generatora pary: Model nie ma generatora pary wodnej, dlatego nie pozwala na szybkie zdezynfekowanie i odświeżenie tkanin bez konieczności ich prania. Przez to niektórzy konsumenci uważają, że suszarka jest mniej praktyczna, niż oczekiwali.

 

 

 

 

 

Electrolux EDP12074PDW

 

Naszą kolejną propozycją w tym rankingu jest suszarka elektryczna Electrolux EDP12074PDW. Ten dobry i tani model sprawdzi się w każdym domu.  Posiada on aż 15 inteligentnych programów, za ich pomocą ustawisz odpowiednie ustawienia, chroniąc tym samym delikatne tkaniny przed ewentualnym uszkodzeniem.

Suszarka posiada system OptiSense, który odpowiada za zmianę czasu suszenia na podstawie załadunku oraz stanu wilgotności. Pojemność załadunku tego urządzenia wynosi aż 8 kg. To pozwala na wygodne załadowanie dużej ilości ubrań, przez co zaoszczędzisz swój czas oraz energię elektryczną. Ponadto, warto dodać, że bęben tej suszarki obracając się w różnych kierunkach rozplątuje ubrania, przez co liczba zagnieceń jest ograniczona do minimum.

Producent zadbał, aby jego suszarka zapewniła swoim użytkownikom jak najwyższy komfort. Dlatego możliwe jest otwarcie drzwi w różnych kierunkach, poprzez zamontowanie uchwytu w jednym z czterech miejsc. Opinie na temat tego produktu są bardzo pochlebne. Konsumenci docenili model Electrolux EDP12074PDW za bardzo wysoką jakość wykonania oraz atrakcyjną cenę.

Electrolux EDP12074PDW to nowoczesna i bardzo wydajna suszarka elektryczna do ubrań. Maszyna ma klasę energetyczną B. Jej wymiary wynoszą: szerokość – 60 cm, głębokość – 58 cm i wysokość – 80 cm.

 

Zalety

Obsługa: Obsługa suszarki jest bardzo intuicyjna. W górnej części znajduje się czytelnie podpisana gałka, na której użytkownik może wybrać interesujący go program. Obok znajduje się niewielki ekran, gdzie wyświetlane są informacje o czasie suszenia, trybie i ilości obrotów.

Efektywność: Producent dołożył wszelkich starań, aby sprzęt był wydajny i efektywny. Wysuszenie bawełny trwa niespełna 40 minut.

Głośność: Urządzenie w czasie pracy nie wydaje zbyt głośnych dźwięków, więc nie będzie przeszkadzało domownikom (maksimum to 64 dB).

Cena: Prezentowany model to dobra suszarka elektryczna do ubrań do 1500 zł. Stosunek kosztów zakupu do jakości wykonania produktu oraz możliwości sprzętu jest bardzo atrakcyjny.

 

Wady

Klasa energetyczna: Prezentowana maszyna ma nieco niższą klasę energetyczną niż inne prezentowane przez nas modele, co przekłada się na większe zużycie prądu oraz wysokość rachunków.

 

 

 

 

Siemens WT45W560PL

 

Ostatnim, godnym polecenia produktem, jest suszarka elektryczna Siemens WT45W560PL. Jest to urządzenie, które posiada system suszenia iSensoric, polegający na zwiększonej efektywności. Nawet najbardziej mokre ubrania będą suche po zakończonym trybie. ISensoric polega na automatycznym dostosowaniu ustawień suszenia do wagi załadowanego bębna oraz stopnia wilgotności.

Jest to urządzenie w klasie energetycznej A++, dzięki czemu mamy pewność, że suszarka zużywa nawet do 60% mniej energii niż w przypadku zwykłych tego typu urządzeń. Technologia pompy ciepła w suszarce Siemens polega na zredukowanej temperaturze suszenia, która wynosi maksymalnie 55 st. C. W ten sposób, nasze ubrania nie są narażone na działanie gorącego powietrza, które mogłoby uszkodzić strukturę tkanin.

Co więcej, takie urządzenie nie wydziela ciepła, dlatego można je zainstalować nawet w garderobie lub szafie. Ciekawą funkcją tej suszarki jest autoczyszczenie się. Technologia selfCleaning automatycznie czyści wymiennik ciepła, który w przypadku innych suszarek należy wyjmować i myć ręcznie co kilka suszeń. Opinie na temat tego urządzenia są bardzo pochlebne. Konsumenci docenili go ze względu na wysoką jakość wykonania oraz innowacyjną technologię.

Nowoczesna suszarka Siemens WT45W560PL to maszyna w klasie energetycznej A++. Jej pojemność to  112 l. Wymiary maszyny to: szerokość – 59,8 cm, głębokość – 65,2 cm i wysokość – 84,2 cm.

 

Zalety

Zużycie prądu: Ze względu na wysoką klasę energetyczną (A++) w czasie pracy model nie zużywa za dużo prądu, co nie wpływa na wysokość rachunków.

Programy pracy: Prezentowana suszarka posiada bardzo dużo programów suszenia, dzięki czemu bez trudu dostosujesz tryb pracy maszyny do danej tkaniny. Jest to bardzo ważne, gdyż na delikatne materiały nie powinny oddziaływać wysokie temperatury. Suszarka wyposażona jest w wiele trybów dedykowanych do syntetyków, pościeli, bawełny lub ręczników.

Temperatura suszenia: Aby zagwarantować, że praca maszyny będzie odbywała się w temperaturze do 55 st. C, użyto specjalnej technologii ograniczającej wzrost temperatury suszenia. Wartość ta jest bezpieczna dla tkanin.

 

Wady

Głośna praca: Wielu konsumentom głośność pracy suszarki może przeszkadzać w czasie codziennych czynności. Wartość ta przekracza 70 dB.

Cena: Koszty zakupu urządzenia zdecydowanie przewyższają 3000 zł, więc nie wszyscy konsumenci będą w stanie pozwolić sobie na taki zakup.

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Bosch WTW85460PL 

 

Naszą pierwszą propozycją jest model Bosch WTW85460PL. Jest to urządzenie kondensacyjne, posiadające bardzo duży bęben. Producent zapewnia, że jest on w stanie zmieścić nawet dwa razy więcej ubrań niż w przypadku zbiornika zwykłej pralki.

Ta najlepsza suszarka elektryczna ma dużą pojemność, która przyspiesza proces suszenia naszych ubrań. Nadmiar wody, który skrapla się w trakcie pracy urządzenia, odprowadzany jest do specjalnego zbiornika, który należy opróżnić co kilka suszeń. W ten sposób mamy pewność, że nasze pranie będzie zawsze idealnie suche i miękkie.

Jest to suszarka w klasie efektywności energetycznej A++, co oznacza, że urządzenie nie pobiera dużej ilości prądu, dzięki czemu zaoszczędzimy energię.  Pompa ciepła tego urządzenia zawsze utrzymuje stałą temperaturę, która jest bezpieczna dla naszych ubrań. Wynosi ona ok. 55 st. C.

Opinie na temat tej suszarki są bardzo pochlebne. Konsumenci docenili to urządzenie ze względu na wysoką jakość wykonania oraz wielofunkcyjność.

Suszarka do ubrań Bosch WTW85460PL to model o klasie energetycznej A++. Z kolei ładowność urządzenia wynosi 9 kg. Wymiary sprzętu to: szerokość – 59,7 cm, głębokość – 63,6 cm i wysokość – 60 cm.

 

Zalety

Bezpieczeństwo: Innowacyjny system sprawia, że przepływ wody nie zatyka się kawałkami bawełny, nićmi czy włosami. Jest to bardzo ważne, gdyż taki zator może doprowadzić do zniszczenia urządzenia.

Samoczyszczący wymiennik ciepła: Maszyna została wyposażona w nowoczesny wymiennik ciepła, który czyszczony jest automatycznie przez system. Sprawia to, że właściciel nie musi regularnie wyjmować elementu, aby wyczyścić go ręcznie.

Pompa ciepła: Urządzenie zostało wyposażone w specjalną pompę ciepła, której zadaniem jest utrzymanie optymalnej i bezpiecznej temperatury w bębnie. Wartość ta nie przekracza 55 st. C, więc suszenie jest bardzo efektywne.

Bęben: We wnętrzu znajduje się bęben z technologią Soft Dry o bardzo delikatnej powierzchni. Dzięki temu tkaniny nie zostają podrażnione lub zniszczone.

Obsługa: Producent dopilnował, by obsługa urządzenie była prosta i intuicyjna. Na froncie znajduje się gałka z dokładnie opisanymi opcjami oraz wyświetlacz, który informuje nas o trybie suszenia.

 

Wady

Cena: Koszty zakupu prezentowanej suszarki przekraczają kwotę 2400 zł. W konsekwencji wielu konsumentów może nie mieć wystarczającej sumy na taką inwestycję.

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 votes, average: 4.83 out of 5)
Loading...