Ranking 4 najlepszych elektrycznych suszarek do ubrań w 2021

Ostatnio aktualizowane: 15.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Najlepsza elektryczna suszarka do ubrań – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Masz dość ciągłego rozwieszania prania na zwykłej suszarce i czekania, aż Twoja ulubiona bluzka czy koszula wyschnie? Rozwiązaniem tego problemu jest zakup urządzenia umożliwiającego szybkie i bezpieczne wysuszenie ubrań, czyli suszarki elektrycznej. Za najlepszy produkt konsumenci uznali sprzęt Bosch WTW85562PL, którego ładowność wynosi 9 kg. Jest to idealna propozycja zwłaszcza dla dużych rodzin. Model ma zabezpieczenie przed dziećmi, więc maluchom nie uda się go samodzielnie włączyć. To innowacyjne urządzenie wykorzystuje wiele nowoczesnych technologii. Przykładem jest SensitiveDrying System, czyli opcja, która automatycznie dopasowuje sposób pracy suszarki do konkretnej tkaniny. Zdajemy sobie jednak sprawę, że mimo wielu zalet sprzęt może nie przypaść Ci do gustu. Drugie miejsce w rankingu zajęła elektryczna suszarka na pranie YOER Quick Dryer CD01B. Jest to funkcjonalny model, który można wykorzystywać dodatkowo jako wentylator do ogrzewania pomieszczenia i przenośną szafę na ubrania. Sprzęt jest łatwy w złożeniu i nie zajmuje zbyt dużo miejsca.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką elektryczną suszarkę do ubrań wybrać?

 

Elektryczna suszarka do ubrań to urządzenie, dzięki któremu zapomnisz o kłopotliwym rozwieszaniu wilgotnych ubrań. Jest to niezwykle problematyczne szczególnie w okresie jesiennym i wczesno zimowym, kiedy pranie schnie przez bardzo długi czas. Ponadto, w wielu małych mieszkaniach zwykła, rozkładana suszarka zajmuje dużo miejsca, co nie daje możliwości zrobienia pełnego prania. Dlatego, dobrym rozwiązaniem będzie właśnie elektryczna suszarka. Z racji tego, że w sklepach dostępnych jest wiele różnych modeli, przygotowaliśmy poradnik i ranking, które pozwolą Ci wybrać najlepsze elektryczne suszarki do ubrań w 2021 roku.

 

Wyróżniamy dwa różne urządzenia: kondensacyjne oraz wywiewowe. Model pierwszy pracuje w oparciu o system zbierania wody w specjalnym pojemniku, który musi być systematycznie opróżniany przez użytkowników. Suszarka wywiewowa odprowadza parę, dlatego musi być koniecznie podłączona pod instalację wentylacyjną w domu.

Oprócz rodzaju pracy, wyróżniamy również suszarki wolnostojące oraz do zabudowy. Ponadto, tego typu urządzenia mogą występować w wersji z drzwiami od frontu lub od góry.  Suszarki ładowane od frontu to klasyczne urządzenia, które można zabudować równym blatem od góry. Należy pamiętać by pozostawić stosunkowo dużo miejsca na możliwe otwieranie pokrywy.

Przed zakupem takiego sprzętu, warto zwrócić uwagę na pojemność bębna. Jego ładowność określona w kilogramach. Dobry model to taki, który potrafi zmieścić do 4 kg ubrań. Dodatkowym atutem suszarek jest możliwość suszenia połowy wsadu, czyli mniejszej ilości ubrań.

Przed zakupem takiego urządzenia dobrze jest również sprawdzić jego wymiary. Szerokość suszarki waha się w zależności od modelu, od 59 cm do nawet 65 cm. Natomiast głębokość może wynosić od 44 cm do nawet 80 cm. Jest to bardzo ważne szczególnie w przypadku modeli do zabudowy.

Warto również sprawdzić funkcje danej suszarki elektrycznej. Niektóre modele mają możliwość uruchomienia opóźnionego startu, gdzie za pomocą specjalnego pokrętła lub wyświetlacza LCD ustawia się za jaki czas miałoby się urządzenie włączyć. Ponadto, niektóre suszarki automatycznie dostosowują czas pracy do wagi prania.

Aby ułatwić wybór przygotowaliśmy zestawienie zawierające trzy suszarki elektryczne w dobrych cenach.

 

Elektryczne suszarki do ubrań – Ranking

 

1. Suszarka do Ubrań Bosch WTW85562PL

 

Suszarka Bosch WTW85562PL to sprzęt w klasie energetycznej A++ z załadunkiem do 9 kg. Model generuje hałas na poziomie 65 dB. W razie konieczności urządzenie możemy ustawić na pralce (pomoże nam w tym specjalny łącznik), aby zaoszczędzić wolną przestrzeń w pomieszczeniu. Wymiary produktu to: wysokość – 84,2 cm, szerokość – 59,8 cm oraz głębokość – 59,9 cm.

Urządzenie ma wyświetlacz LED, dzięki któremu możemy sprawdzić np. czas pozostały do końca wybranego programu. Sprzęt wyróżnia się zastosowaniem systemu SensitiveDrying, który dopasowuje sposób suszenia ubrań do tkaniny, zapobiegając tym samym ich zniszczeniu. Zamontowany w suszarce wymiennik ciepła nie wymaga regularnego czyszczenia, ponieważ ma funkcję automatycznego samoczyszczenia.

Konsumenci chwalą prezentowany produkt za cichą pracę oraz szybkie suszenie ubrań. Urządzenie ma opcję płynnego opóźnienia czasu startu, w efekcie czego możemy precyzyjnie zaplanować, kiedy sprzęt się wyłączy. Wiele osób zauważyło, że suszarka świetnie nadaje się do domów zamieszkiwanych przez małe dzieci – wszystko za sprawą blokady rodzicielskiej.

Model Bosch WTW85562PL ma ładowność do 9 kg. To urządzenie w klasie energetycznej A++ o wymiarach: 84,2 cm x 59,8 cm x 59,9 cm.

Zalety
Cicha praca:

Suszarka nie generuje zbyt dużego hałasu podczas pracy, na co wpływa również technologia ograniczająca wibracje i drgania.

SelfCleaning Condenser:

Wymiennik ciepła urządzenia wyposażono w system automatycznego samooczyszczenia, dlatego nie musimy samodzielnie oczyszczać go z osadów i włókien z tkanin.

Montaż na pralce:

Jeśli nie mamy zbyt dużo miejsca w łazience, możemy ustawić suszarkę na pralce.

SensitiveDrying System:

Model wykorzystuje SensitiveDrying System, czyli opcję dopasowującą sposób suszenia do danej tkaniny, co zapobiega jej zniszczeniu.

Oświetlony bęben:

Podczas pracy bęben suszarki jest podświetlony, co pozwala kontrolować proces suszenia ubrań.

Wady
Brak generatora pary:

Model nie ma generatora pary wodnej, dlatego nie pozwala na szybkie zdezynfekowanie i odświeżenie tkanin bez konieczności ich prania. Przez to niektórzy konsumenci uważają, że suszarka jest mniej praktyczna, niż oczekiwali.

 

 

 

 

2. Elektryczna Suszarka na Pranie YOER Quick Dryer CD01B

 

Prezentujemy elektryczną suszarkę na pranie YOER Quick Dryer CD01B, która będzie odpowiednia szczególnie do małego mieszkania, w którym nie ma miejsca na ustawienie standardowego sprzętu przypominającego zwykłą pralkę. Moc urządzenia wynosi 1000 W, a kabel zasilający ma długość ok. 1,5 m. Wymiary modelu po rozłożeniu to: 162 cm x 70 cm x 50 cm, a maksymalne obciążenie wynosi 30 kg. 

Jest to produkt typu 3w1, ponieważ można z niego korzystać nie tylko jako suszarka na pranie, ale też wentylator ogrzewający pomieszczenie i szafka do przechowywania ubrań. Termowentylator, który umożliwia sprawne wysuszenie prania, ma programator czasowy, który można ustawić maksymalnie na 180 minut. 

Po przeczytaniu opinii na temat sprzętu można uznać, że jest on funkcjonalny i dobrze spełnia swoje zadanie. Ma dobrze wyprofilowaną podstawę i blokadę kółek, co gwarantuje odpowiednią stabilność. Sprzęt można łatwo rozłożyć i złożyć, nie wymaga to użycia specjalistycznych narzędzi. 

Elektryczna suszarka na pranie YOER Quick Dryer CD01B po rozłożeniu ma wymiary: 162 cm x 70 cm x 50 cm. Jej waga wynosi 5,5 kg.

Zalety
Wyjmowane drążki:

Na środkowym poziomie znajduje się sześć drążków, które można w razie potrzeby wyjąć. W rezultacie istnieje możliwość suszenia na suszarce nie tylko krótkich bluzek, ale też długich swetrów czy nawet płaszczy.

Blokada kółek:

Każdemu użytkownikowi zależy na komforcie i bezpieczeństwie pracy urządzenia. Warto podkreślić, że prezentowana suszarka na ubrania ma blokadę kółek, która gwarantuje stabilność.

Przenośna szafa na ubrania:

YOER Quick Dryer CD01B to nie tylko suszarka, ale też przenośna szafa na ubrania. Produkt waży tylko 5,5 kg. Przechowywane w środku części garderoby są dobrze chronione przed intensywnymi zapachami, kurzem i innymi szkodliwymi czynnikami.

Montaż:

Nie bez znaczenia jest to, że model jest łatwy w montażu. Można go też bardzo szybko złożyć i nie są wymagane do tego żadne specjalistyczne narzędzia.

Wady
Zamek błyskawiczny:

Jest to sprzęt, który wyglądem przypomina materiałową szafę na ubrania. Jest on zamykany na zamek błyskawiczny, który według użytkowników powinien być nieco dłuższy.

 

 

 

 

3. Innovagoods 100W V0100498 Elektryczna Suszarka na Pranie

 

Elektryczna suszarka na pranie Innovagoods Ceramic Blade ma moc 100 W. Aby szybciej wysuszyć wilgotne ubrania, wystarczy podłączyć ją do gniazdka (ma 1,6 m kabel zasilający). Sprzęt może być używany przez cały rok, również jako zwykła suszarka ustawiona na balkonie.

Przedstawiony model jest solidny, został wykonany z dwóch materiałów: Tworzywa ABS oraz aluminium. Jego składanie i rozkładanie to łatwe czynności, nie wymagają użycia dużej siły. Wymiary rozłożonej suszarki to: 51 cm x 110 cm x 4 cm. Do włączania i wyłączania sprzętu służy przycisk umieszczony przy kablu.

Praktyczność to jeden z podstawowych atutów suszarki. Tak twierdzą osoby, które zdecydowały się na jej zakup. Ponieważ jest to wytrzymały model, możemy używać go tak często, jak jest to konieczne. Sprzęt nie zajmuje dużo miejsca po złożeniu, a to ułatwia jego przechowywanie. Co ważne, ma on specjalne nakładki na nóżki zapobiegające zarysowaniu podłogi.

Innovagoods Ceramic Blade to suszarka, której moc wynosi 100 W. Maksymalna temperatura suszenia to ok. 50 – 55 st. C.

Zalety
Trwałość:

Sprzęt jest trwały i odporny na uszkodzenia, nie powinien zniszczyć się w wyniku intensywnej eksploatacji. Wykonano go z aluminium i tworzywa ABS, dlatego dodatkowo jest lekki (tym samym łatwy w rozkładaniu i składaniu czy przenoszeniu).

Wygodne przechowywanie:

Suszarka jest wygodna w przechowywaniu, ponieważ po złożeniu jej wymiary są niewielkie: 94 cm x 79 cm x 51 cm. Z pewnością zmieści się w szafie.

Przycisk on/off:

Do włączania i wyłączania sprzętu służy niewielki przycisk on/off, umieszczony z boku. Nie musimy uruchamiać suszarki, jeśli nie uważamy tego za konieczne, np. w słoneczny dzień (wówczas wystarczy wystawić ją na zewnątrz, np. na taras).

Wady
Za mała dla większej rodziny:

Model prawdopodobnie nie sprawdzi się w przypadku większej rodziny, gdyż nie pomieści wszystkich wypranych ubrań. Niemniej jednak to bardzo dobra propozycja m.in. dla par.

 

 

 

 

4. Suszarka Siemens WT45W560PL

 

Ostatnim, godnym polecenia produktem, jest suszarka elektryczna Siemens WT45W560PL. Jest to urządzenie, które posiada system suszenia iSensoric, polegający na zwiększonej efektywności. Nawet najbardziej mokre ubrania będą suche po zakończonym trybie. ISensoric polega na automatycznym dostosowaniu ustawień suszenia do wagi załadowanego bębna oraz stopnia wilgotności.

Jest to urządzenie w klasie energetycznej A++, dzięki czemu mamy pewność, że suszarka zużywa nawet do 60% mniej energii niż w przypadku zwykłych tego typu urządzeń. Technologia pompy ciepła w suszarce Siemens polega na zredukowanej temperaturze suszenia, która wynosi maksymalnie 55 st. C. W ten sposób, nasze ubrania nie są narażone na działanie gorącego powietrza, które mogłoby uszkodzić strukturę tkanin.

Co więcej, takie urządzenie nie wydziela ciepła, dlatego można je zainstalować nawet w garderobie lub szafie. Ciekawą funkcją tej suszarki jest autoczyszczenie się. Technologia selfCleaning automatycznie czyści wymiennik ciepła, który w przypadku innych suszarek należy wyjmować i myć ręcznie co kilka suszeń. Opinie na temat tego urządzenia są bardzo pochlebne. Konsumenci docenili go ze względu na wysoką jakość wykonania oraz innowacyjną technologię.

Nowoczesna suszarka Siemens WT45W560PL to maszyna w klasie energetycznej A++. Jej pojemność to  112 l. Wymiary maszyny to: szerokość – 59,8 cm, głębokość – 65,2 cm i wysokość – 84,2 cm.

Zalety
Zużycie prądu:

Ze względu na wysoką klasę energetyczną (A++) w czasie pracy model nie zużywa za dużo prądu, co nie wpływa na wysokość rachunków.

Programy pracy:

Prezentowana suszarka posiada bardzo dużo programów suszenia, dzięki czemu bez trudu dostosujesz tryb pracy maszyny do danej tkaniny. Jest to bardzo ważne, gdyż na delikatne materiały nie powinny oddziaływać wysokie temperatury. Suszarka wyposażona jest w wiele trybów dedykowanych do syntetyków, pościeli, bawełny lub ręczników.

Temperatura suszenia:

Aby zagwarantować, że praca maszyny będzie odbywała się w temperaturze do 55 st. C, użyto specjalnej technologii ograniczającej wzrost temperatury suszenia. Wartość ta jest bezpieczna dla tkanin.

Wady
Głośna praca:

Wielu konsumentom głośność pracy suszarki może przeszkadzać w czasie codziennych czynności. Wartość ta przekracza 70 dB.

Cena:

Koszty zakupu urządzenia zdecydowanie przewyższają 3000 zł, więc nie wszyscy konsumenci będą w stanie pozwolić sobie na taki zakup.

 

 

 

 

FAQ

 

P1: Ile trzeba zapłacić za energię elektryczną pobieraną przez Twoją suszarkę?

Choć elektryczna suszarka do ubrań jest bardzo przydatnym sprzętem, wiele osób waha się, czy warto ją kupić. Wynika to przede wszystkim z obawy o znaczny wzrost rachunków za zużycie energii elektrycznej. Czy rzeczywiście suszarka może się do tego przyczynić? Szacuje się, że urządzenie w klasie energetycznej A++, którego załadunek wynosi 9 kg, w podstawowy cyklu suszenia (takim jak np. Bawełna 60 st. C) pobiera energię wynoszącą ok. 2,12 kWh. Średnio za 1 kWh płacimy ok. 55 groszy, więc wysuszenie ubrań będzie nas kosztowało w zaokrągleniu 1,17 zł. Przy częściowym załadunku suszarka może pobierać mniej energii, a więc ta kwota będzie nieco niższa.

P2: Jak działa suszarka elektryczna do ubrań?

Podstawowym elementem elektrycznej suszarki do ubrań jest silnik. Wprawia on w ruch wentylator oraz pasek napędowy. Drugi element jest nawinięty bezpośrednio na komorę bębna i rolkę napinającą, która odpowiada za utrzymanie odpowiedniego napięcia. Kiedy wirnik silnika wprawia w ruch pasek napędowy, bęben zaczyna się obracać. Po włączeniu suszarki i wyborze właściwego programu przez wentylator wtłaczane jest ciepłe powietrze. Opływa ono wnętrze urządzenia, a potem przechodzi przez specjalny filtr, ochładza się i skrapla w skraplaczu. Przeważnie suszenie ubrań w suszarce trwa od 60 do 120 godzin, ale to zależy od ustawionego programu (dopasowanego do rodzaju tkanin).

 

P3: Elektryczna suszarka do prania – jak podłączyć?

O prawidłowym sposobie podłączenia elektrycznej suszarki do prania na pewno dowiemy się z dołączonej do niej instrukcji. Tam powinniśmy znaleźć wyjaśnienie, jak zrobić to krok po kroku. Urządzenie trzeba ustawić w takim miejscu, aby otwory wentylacyjne na obudowie nie były niczym przysłonięte, a pomieszczenie powinno być stale wentylowane. Suszarka często może stać na pralce, jeśli oba sprzęty mają takie same wymiary. Niekiedy wymaga ona podłączenia do instalacji wodnej, w takim przypadku w zestawie znajduje się wąż odpływowy. Jednak dla wielu osób wygodniejszym rozwiązaniem jest regularne opróżnianie zbiornika na skroploną wodę. W instrukcji często pojawia się informacja, że po ustawieniu suszarki w wybranym miejscu należy odczekać 2 godziny, zanim podłączymy ją do prądu. Dzięki temu mamy pewność, że system się ustabilizował.

 

P4: Suszarka elektryczna – gdzie kupić?

Dopasowaną do naszych potrzeb suszarkę do prania z łatwością znajdziemy w sklepie RTV i AGD, czyli tzw. elektromarkecie. Możemy wówczas obejrzeć wszystkie dostępne sprzęty, porównać ich wymiary, ilość programów oraz zastosowane technologie. Jeżeli będziemy mieć problem z dokonaniem wyboru, możemy też poprosić o poradę sprzedawcę. Jednak może się zdarzyć, że trudno nam będzie znaleźć dostatecznie dużo czasu, aby wybrać się na zakupy. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupić suszarkę przez Internet, w sklepie cieszącym się wieloma pozytywnymi opiniami konsumentów. Zamówienie możemy złożyć o dowolnej porze, pozbywamy się też problemu bezpiecznego dowiezienia sprzętu do domu.

P5: Ile kosztuje elektryczna suszarka do ubrań?

Czy elektryczna suszarka do ubrań to drogi sprzęt? To zależy od różnych czynników, a do najbardziej istotnych można zaliczyć: markę, maksymalny załadunek, klasę efektywności energetycznej, zastosowane rozwiązania oraz liczbę programów suszenia. Jeżeli zamierzamy często używać urządzenia, lepiej zainwestować w bardziej zaawansowany technologicznie model, który jednocześnie nie będzie pobierał dużo prądu. Zakup takiej suszarki wiąże się z wydatkiem rzędu 2000 – 4000 zł. Są też nieco tańsze sprzęty, ale zazwyczaj nie kosztują one mniej niż 1000 zł.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Bosch WTW85460PL 

 

Naszą pierwszą propozycją jest model Bosch WTW85460PL. Jest to urządzenie kondensacyjne, posiadające bardzo duży bęben. Producent zapewnia, że jest on w stanie zmieścić nawet dwa razy więcej ubrań niż w przypadku zbiornika zwykłej pralki.

Ta najlepsza suszarka elektryczna ma dużą pojemność, która przyspiesza proces suszenia naszych ubrań. Nadmiar wody, który skrapla się w trakcie pracy urządzenia, odprowadzany jest do specjalnego zbiornika, który należy opróżnić co kilka suszeń. W ten sposób mamy pewność, że nasze pranie będzie zawsze idealnie suche i miękkie.

Jest to suszarka w klasie efektywności energetycznej A++, co oznacza, że urządzenie nie pobiera dużej ilości prądu, dzięki czemu zaoszczędzimy energię.  Pompa ciepła tego urządzenia zawsze utrzymuje stałą temperaturę, która jest bezpieczna dla naszych ubrań. Wynosi ona ok. 55 st. C.

Opinie na temat tej suszarki są bardzo pochlebne. Konsumenci docenili to urządzenie ze względu na wysoką jakość wykonania oraz wielofunkcyjność.

Suszarka do ubrań Bosch WTW85460PL to model o klasie energetycznej A++. Z kolei ładowność urządzenia wynosi 9 kg. Wymiary sprzętu to: szerokość – 59,7 cm, głębokość – 63,6 cm i wysokość – 60 cm.

Zalety
Bezpieczeństwo:

Innowacyjny system sprawia, że przepływ wody nie zatyka się kawałkami bawełny, nićmi czy włosami. Jest to bardzo ważne, gdyż taki zator może doprowadzić do zniszczenia urządzenia.

Samoczyszczący wymiennik ciepła:

Maszyna została wyposażona w nowoczesny wymiennik ciepła, który czyszczony jest automatycznie przez system. Sprawia to, że właściciel nie musi regularnie wyjmować elementu, aby wyczyścić go ręcznie.

Pompa ciepła:

Urządzenie zostało wyposażone w specjalną pompę ciepła, której zadaniem jest utrzymanie optymalnej i bezpiecznej temperatury w bębnie. Wartość ta nie przekracza 55 st. C, więc suszenie jest bardzo efektywne.

Bęben:

We wnętrzu znajduje się bęben z technologią Soft Dry o bardzo delikatnej powierzchni. Dzięki temu tkaniny nie zostają podrażnione lub zniszczone.

Obsługa:

Producent dopilnował, by obsługa urządzenie była prosta i intuicyjna. Na froncie znajduje się gałka z dokładnie opisanymi opcjami oraz wyświetlacz, który informuje nas o trybie suszenia.

Wady
Cena:

Koszty zakupu prezentowanej suszarki przekraczają kwotę 2400 zł. W konsekwencji wielu konsumentów może nie mieć wystarczającej sumy na taką inwestycję.

 

Labesto LECD703T

 

Prezentujemy elektryczną suszarkę na pranie Labesto LECD703T, która musiała znaleźć się w naszym rankingu. Jest ona dobrze oceniana przez użytkowników. Wykorzystane do jej produkcji aluminium odznacza się wytrzymałością i nie ulega zniekształceniom. Dodatkowo u podstawy zamontowano specjalne plastikowe elementy, które mają zabezpieczać przed zarysowaniem podłogi w trakcie korzystania z suszarki.

Moc urządzenia jest równa 300 W, a powierzchnia suszenia wynosi 21 m. Po rozłożeniu suszarka ma wymiary: 73 cm x 68 cm x 144 cm, a po złożeniu jej głębokość wynosi tylko 9 cm. Maksymalne obciążenie jest równe 15 kg. Użytkownik może ustawić timer na 2 h lub 4 h, po upływie tego czasu urządzenie automatycznie się wyłączy. 

Dlaczego konsumenci decydują się na zakup tego produktu? Jednym z czynników zachęcających do inwestycji w niego jest solidność wykonania. Nie bez znaczenia są też kompaktowe wymiary, łatwość przenoszenia i przechowywania. Rozłożenie suszarki zajmuje tylko chwilę, a to gwarantuje komfort jej użytkowania.

Labesto LECD703T to elektryczna suszarka na pranie o mocy równej 300 W. Jej wymiary po rozłożeniu to: 73 cm x 68 cm x 144 cm.

Zalety
Kompaktowe wymiary:

Choć powierzchnia suszenia wynosi aż 21 m, po złożeniu produkt zajmuje mało miejsca. Jego głębokość wynosi tylko 9 cm, więc możemy bez trudu schować go do szafy i tam bezpiecznie go przechowywać.

Wygoda użytkowania:

Dla użytkowników wygodnym rozwiązaniem jest możliwość ustawienia timera na 2 h lub 4 h. Po upływie tego czasu suszarka automatycznie się wyłącza, a to zapewnia maksymalne bezpieczeństwo.

Plastikowe elementy:

Decydując się na ten sprzęt, nie musisz obawiać się o porysowanie podłogi. Przy podstawie suszarki znajdują się zapobiegające temu, specjalne plastikowe elementy, które dodatkowo zapewniają lepszą stabilność.

Wady
Efektywność suszenia dużych ubrań:

Nie każdy dobrze oceniania efektywność suszenia w przypadku dużych ubrań. Według obserwacji użytkowników na takie wysuszenie potrzeba ok. 8 h, a nie ma możliwości ustawienia tego typu trybu.

 

Electrolux EDP12074PDW

 

Naszą kolejną propozycją w tym rankingu jest suszarka elektryczna Electrolux EDP12074PDW. Ten dobry i tani model sprawdzi się w każdym domu.  Posiada on aż 15 inteligentnych programów, za ich pomocą ustawisz odpowiednie ustawienia, chroniąc tym samym delikatne tkaniny przed ewentualnym uszkodzeniem.

Suszarka posiada system OptiSense, który odpowiada za zmianę czasu suszenia na podstawie załadunku oraz stanu wilgotności. Pojemność załadunku tego urządzenia wynosi aż 8 kg. To pozwala na wygodne załadowanie dużej ilości ubrań, przez co zaoszczędzisz swój czas oraz energię elektryczną. Ponadto, warto dodać, że bęben tej suszarki obracając się w różnych kierunkach rozplątuje ubrania, przez co liczba zagnieceń jest ograniczona do minimum.

Producent zadbał, aby jego suszarka zapewniła swoim użytkownikom jak najwyższy komfort. Dlatego możliwe jest otwarcie drzwi w różnych kierunkach, poprzez zamontowanie uchwytu w jednym z czterech miejsc. Opinie na temat tego produktu są bardzo pochlebne. Konsumenci docenili model Electrolux EDP12074PDW za bardzo wysoką jakość wykonania oraz atrakcyjną cenę.

Electrolux EDP12074PDW to nowoczesna i bardzo wydajna suszarka elektryczna do ubrań. Maszyna ma klasę energetyczną B. Jej wymiary wynoszą: szerokość – 60 cm, głębokość – 58 cm i wysokość – 80 cm.

Zalety
Obsługa:

Obsługa suszarki jest bardzo intuicyjna. W górnej części znajduje się czytelnie podpisana gałka, na której użytkownik może wybrać interesujący go program. Obok znajduje się niewielki ekran, gdzie wyświetlane są informacje o czasie suszenia, trybie i ilości obrotów.

Efektywność:

Producent dołożył wszelkich starań, aby sprzęt był wydajny i efektywny. Wysuszenie bawełny trwa niespełna 40 minut.

Głośność:

Urządzenie w czasie pracy nie wydaje zbyt głośnych dźwięków, więc nie będzie przeszkadzało domownikom (maksimum to 64 dB).

Cena:

Prezentowany model to dobra suszarka elektryczna do ubrań do 1500 zł. Stosunek kosztów zakupu do jakości wykonania produktu oraz możliwości sprzętu jest bardzo atrakcyjny.

Wady
Klasa energetyczna:

Prezentowana maszyna ma nieco niższą klasę energetyczną niż inne prezentowane przez nas modele, co przekłada się na większe zużycie prądu oraz wysokość rachunków.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir