Myjki parowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 28.02.20

 

Po dogłębnej analizie trendów zakupowych, jak również opinii opublikowanych w Internecie, okazało się, że najlepszą myjką parową w 2020 roku jest model Karcher SC 2, którego moc wynosi 1500 W. Urządzenie jest idealne dla osób, które uważają konieczność regularnego sprzątania w domu za przykry obowiązek. Z pomocą sprzętu szybko i bez wysiłku umyjemy wszystkie, wodoodporne powierzchnie w domu, takie jak kafelki, podłogi, lustra, szyby i kabinę prysznicową. Myjka neutralizuje 99,99% bakterii oraz alergenów. Z uwagi na 4 m przewód zasilający nie powinniśmy narzekać na ograniczenie swobody ruchów. Drugie miejsce w rankingu zajmuje urządzenie Vileda 146574. Moc modelu to 1550 W. Produkt nagrzewa się w kilkadziesiąt sekund, dlatego jest szybko gotowy do użytku. Oba sprzęty nie spodobały Ci się lub nie są dostępne? W takim razie powinieneś zapoznać się z opisami innych, wytypowanych przez nas myjek parowych. Na pewno znajdziesz wśród nich idealny model.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką myjkę parową kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Sprzątanie zajmuje sporo czasu, ale korzystając z ciekawych, funkcjonalnych rozwiązań, możemy je sobie ułatwić. Bardzo ciekawym sprzętem jest myjka parowa, która ułatwi nam czyszczenie różnych powierzchni. Para skutecznie czyści zabrudzenia, a jednocześnie zwalcza bakterie i wirusy. Warto też zauważyć, że czyszcząc nasz dom przy użyciu myjki parowej możemy ograniczyć zużycie detergentów. Myjka parowa, jest więc sposobem nie tylko na czyste mieszkanie, ale też urządzeniem, które pozwoli nam zadbać o środowisko. Poza tym jest niezastąpione w domu alergika.

Jeśli wybierzesz dobry, funkcjonalny sprzęt z różnymi końcówkami możesz czyścić nim najróżniejsze powierzchnie. Aby ułatwić Ci zakup urządzenia przygotowaliśmy ten oto poradnik o tym, jaką myjkę parową wybrać.

Rodzaje myjek

Musimy zacząć od tego, że na rynku znajdziemy nie tylko myjki parowe, ale też ciśnieniowe. Te drugie przeznaczone są raczej do mycia samochodów, rowerów, czy chociażby tarasów i balkonów. Natomiast modele parowe możemy używać w domu do pielęgnacji najróżniejszych powierzchni. Na rynku znajdziemy trzy rodzaje urządzeń tego typu:

myjkę parową ręczną – to niewielkie urządzenie, które możemy trzymać w dłoni. Jest odpowiednie do czyszczenia okien, umywalek czy piekarnika.

mop parowy – to model służący do czyszczenia podłóg.

parownicę – takie sprzęty są najbardziej zaawansowane i jednocześnie bardzo funkcjonalne.

 

Moc urządzenia

Pierwsza kwestia to moc urządzenia. Im jest ona większa, tym sprzęt jest wydajniejszy. Największą moc, nawet 2500 W, mają parownice. Mopy parowe mają moc od ok. 700 W do nawet 2000 W. Moc urządzenia ma wpływ na szybkość nagrzewania urządzenia i temperaturę wody, jaką osiąga. Im szybciej nagrzewa się sprzęt, tym szybciej możemy zacząć pracę.

 

Pojemność zbiornika

Bardzo duże znaczenie ma wielkość pojemnika na wodę. W przypadku myjek ręcznych większy pojemnik utrudni nam pracę, bo takie urządzenie trzymamy w rękach. Jeśli więc nie chcesz męczyć się z myjką, lepiej wybrać mały model i regularnie uzupełniać zbiornik. W przypadku mopów parowych i parownic wielkość zbiornika też wpływa na wagę sprzętu, a także zwrotność sprzętu. Z drugiej strony bardzo mały np. 0,5 l zbiornik sprawi, że naszą pracę będziemy wykonywać zdecydowanie dłużej.

 

Zasilanie

Na rynku znajdziemy modele na baterie, z akumulatorem lub też zasilane sieciowo. Modele z akumulatorem nie są mniej wydajne. Niestety, nie zawsze pełna bateria wystarcza nam na posprzątanie wszystkich powierzchni.

 

Długość kabla

Mop parowy i parownicę musimy podłączyć do prądu, a więc istotną rolę będzie odgrywać długość kabla. Ważne jest to, żeby był wystarczająco długi. Dzięki temu będziemy mogli posprzątać dużą powierzchnię bez konieczności przełączania sprzętu.

 

Waga

Warto zwrócić uwagę, ile waży urządzenie, zarówno z pustym, jak i pełnym pojemnikiem. Waga myjki będzie miała ogromny wpływ na komfort jej użytkowania. Jeśli myjka ręczna będzie ciężka, często będziemy przerywać pracę. W przypadku parownic i mopów parowych waga w znacznym stopniu wpływa na zwrotność urządzenia.

 

Materiał

Warto też zwrócić uwagę na tworzywo, z jakiego wykonano parownicę. Jeśli będzie kiepskiej jakości, urządzenie często będzie ulegać awarii.

Ilość końcówek i ścierek

Przy zakupie tego typu produktu warto sprawdzić, jakie końcówki i ściereczki dołączono do zestawu. Często producenci oferują nam możliwość dokupienia dodatkowych elementów. Jednak takie dodatkowe akcesoria bywają drogie, dlatego od razu warto sprawdzić zawartość zestawu. Jeśli chodzi o końcówki możemy znaleźć modele, które służą do czyszczenia: drewna, dywanów, fug, gresu, grzejników,  kabin prysznicowych,  mebli, okien, luster i innych powierzchni szklanych, piekarnika, płytek, tapicerek, terakoty, zlewów.

 

Dodatkowe funkcje

Warto zauważyć, że niektóre modele myjek parowych mają też inne, ciekawe rozwiązania, dzięki którym są bardziej funkcjonalne. Parownice bardzo często mają funkcję prasowania ubrań. Poza tym każdy typ może być wyposażony w system dezynfekcji czyszczonych powierzchni.

 

Łatwy system obsługi

Bardzo często o tym zapominamy, a przecież ma to ogromne znaczenie. Łatwy system obsługi wpływa na komfort użytkowania sprzętu. Jeśli jego uruchamianie oraz ustawianie systemu pracy jest zbyt skomplikowane, taka myjka zamiast nam służyć, będzie kolejnym, nieudanym zakupem.

 

Zabezpieczenia – jaka myjka parowa jest najlepsza?

Przed zakupem tego typu urządzenia warto zwrócić uwagę na wszelkie zabezpieczenia jakie posiada. Przede wszystkim myjka musi mieć zabezpieczenie przed przegrzaniem. Poza tym materiał powinien być odpowiednio gruby, aby nie nagrzewał się podczas pracy. Dobrze wybrać model z automatycznym wyłączeniem, gdy zbiornik z wodą będzie pusty. Niektóre modele mają też automatyczny wyłącznik w momencie, gdy przez jakiś czas urządzenie nie jest użytkowane. Dobrym rozwiązaniem są wszelkie kontrolki pracy. Informują nas o tym, że urządzenie jest podłączone do prądu. Najczęściej myjki informują nas również o tym, że są gotowe do pracy.

 

Myjki parowe w dobrych cenach

Często wybieramy produkty, bo mają atrakcyjną cenę. Jednak w przypadku takich urządzeń, niska cena może oznaczać kiepską jakość wykonania. Za dobry mop parowy zapłacimy ok. 300 zł. Myjka ręczna kosztuje od 100 zł do nawet 500 zł. Natomiast parownice są najdroższe i kosztują ok. 600 zł.

 

 

Najlepsze myjki parowe w 2020 roku

 

Ścierka, gąbka i szczotka – najprostsze sprzęty do czyszczenia. Nie są to jednak rozwiązania bez wad, a sprzątanie z ich wykorzystaniem zajmuje sporo czasu. Dlatego warto zwrócić uwagę na inne sprzęty usprawniające dbanie o czystość pomieszczeń. Nasz ranking myjek parowych to zestawienie najlepszych urządzeń, które usprawnią pielęgnację domu, samochodu, biura i innych miejsc.

 

Nasze zalecenia

 

Karcher SC 2

 

Myjka Karcher SC 2 Easy Fix ma moc 1500 W, a maksymalne ciśnienie generowanej pary wodnej wynosi 3,5 bara. Urządzenie nadaje się do mycia podłóg, kafelków, luster, okien, kabiny prysznicowej itp. Model ma przewód zasilający o długości 4 m, który nie ogranicza swobody ruchów. Czas nagrzewania produktu to ok. 6,5 minuty.

Sprzęt ma wymiary: 38 cm x 25,4 cm x 26 cm, bez wyposażenia waży 2,9 kg. Do myjki dołączono komplet akcesoriów: dyszę ręczną, ścierkę podłogową, okrągłą szczotkę i ścierkę na dyszę ręczną (możemy przechowywać je w schowku na obudowie). Urządzenie wyposażono we wbudowany lejek do napełniania zbiornika na wodę.

Najistotniejszą zaletą modelu Karcher SC 2 Easy Fix jest to, że pozwala na ekologiczne sprzątanie. Konsumenci docenili sprzęt, ponieważ nie wymaga użycia detergentów, a mimo to neutralizuje 99,99% bakterii i alergenów. W dodatku urządzenie ma duże koła w podstawie ułatwiające przenoszenie go. Żółto-czarna obudowa modelu wykazuje odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Karcher SC 2 Easy Fix to urządzenie o mocy 1500 W. Sprzęt ma wymiary: 38 cm x 25,4 cm x 26 cm i waży 2,9 kg (bez wyposażenia). Produkt generuje parę wodną pod ciśnieniem do 3,5 bara.

Zalety
Długi przewód zasilający:

Kabel zasilający modelu ma długość 4 m, co oznacza, że nie musimy przepinać go do gniazdek w kolejnych, sprzątanych pomieszczeniach.

Wygodne przenoszenie:

W podstawie sprzętu są kółka pozwalające na wygodne przenoszenie myjki.

Funkcjonalność:

Produkt pozwala na szybkie umycie kafelków, okien, luster, kabiny prysznicowej, a nawet fug czy kaloryferów.

Akcesoria w zestawie:

Razem z myjką otrzymujemy m.in.: okrągłą szczotkę, ścierkę podłogową i dyszę ręczną. Możemy przechowywać je w schowku na obudowie.

Ekologiczne sprzątanie:

Aby posprzątać w domu nie potrzebujemy detergentów. Bakterie, alergeny i uporczywe zanieczyszczenia usuniemy przy pomocy pary wodnej generowanej pod dużym ciśnieniem.

Wady
Hałaśliwe kółka:

Część konsumentów zauważyła, że podczas przesuwania urządzenia po podłodze kółka głośno piszczą, co jest irytujące.

 

 

 

 

Vileda 146574

 

2-vileda-146574Mop parowy VILEDA 146574 to doskonała propozycja do szybkiego i higienicznego czyszczenia podłóg. Urządzenie zabija do 99,9% bakterii i co istotne nie musimy używać żadnych chemikaliów. W efekcie, czyszczenie jest bezpieczne dla naszego zdrowia, środowiska, jak również samych podłóg. Ze względu na budowę nie wyczyścimy nim innych powierzchni, ale wciąż doskonale spełnia swoją rolę.

Urządzenie jest lekkie i łatwe do przenoszenia, a szybkie rozgrzewanie sprawia, że wszystkie prace porządkowe wykonamy w zaledwie kilkanaście minut. Nie ważne, czy masz płytki, panele, podłogi drewniane, dzięki myjce nic nie ulegnie zniszczeniu.

W zestawie znajduje się dodatkowa nakładka do czyszczenia dywanów. Urządzenie ma wyjątkowy wkład czyszczący 3D z microfibry, który ma świetne właściwości czyszczące i zapewnia optymalną wilgotność do pielęgnacji podłóg. Przegub 180 stopni jest ergonomiczny i umożliwia sprzątanie w trudno dostępnych miejscach, w tym do narożników, czy podłóg pod meblami.

Pojemność zbiornika na wodę to 400 ml, a samo urządzenie waży 2.3 kg. Warto też wspomnieć, że opinie o myjkach parowych Vileda są bardzo pochlebne.

Kolejne urządzenie w naszym zestawieniu to model Vileda 146574. Jest to sprzęt do higienicznego i szybkiego czyszczenia podłóg. Ta dobra myjka parowa do 250 zł jest ceniona przez konsumentów za jej lekkość i łatwość w przenoszeniu.

Zalety
Właściwości dezynfekujące:

Według producenta ten mop parowy zabija 99,9% bakterii. Podczas sprzątania nie ma konieczności stosowania środków chemicznych, co jest szczególnie ważne dla alergików i małych dzieci.

Waga:

Urządzenie jest niezwykle lekkie, dzięki czemu myjka jest bardzo łatwa w przenoszeniu i zapewnia swobodę pracy. Myjkę możemy śmiało dźwigać bez obaw o nasz kręgosłup.

Szybkie rozgrzewanie:

Myjka parowa bardzo szybko się rozgrzewa, jest gotowa do pracy już po 15 sekundach od włączenia. Dzięki temu wszelkie porządki jesteśmy w stanie wykonać w bardzo krótkim czasie i już po kilku minutach możemy cieszyć się czystym pomieszczeniem.

Nakładka czyszcząca:

Produkt posiada specjalną nakładkę czyszczącą, wykonaną w 100% z mikrofibry. Zapewnia ona perfekcyjną czystość oraz optymalną wilgotność umytych powierzchni.

Ergonomiczny przegub:

Za sprawą przegubu 180 stopni myjka dociera do trudnodostępnych miejsc. Bez problemu wyczyścimy nią wszelkie kąty, narożniki czy podłogę pod meblami.

Wady
Krótki kabel:

Użytkownicy twierdzą, że urządzenia ma nieco za krótki kabel, przez co zasięg sprzętu również jest mniejszy. Podczas sprzątania przewód trzeba wielokrotnie przepinać do innego gniazdka, co bywa uciążliwe i czasochłonne.

 

 

 

 

Karcher WV 2 Premium 1.633-430.0

 

Produkt Karcher WV 2 Premium 1.633-430.0 jest przeznaczony do mycia okien, luster oraz innych, wodoodpornych powierzchni w domu. Wymiary urządzenia to: wysokość – 32 cm, szerokość – 28 cm oraz długość – 12 cm. Myjka waży 0,6 kg, wyposażono ją w 0,1 l pojemnik na brudną wodę.

Sprzęt jest zasilany akumulatorowo. W pełni naładowana bateria zapewnia do 25 minut ciągłej pracy, jej czas ładowania wynosi 120 minut. W komplecie otrzymujemy akcesoria: ssawkę szeroką i wąską, spryskiwacz z padem z mikrofibry, a także środek do czyszczenia okien. Produkt dobrze leży w dłoni. Na obudowie umieszczono wskaźnik LED pozwalający na kontrolę poziomu naładowania akumulatora.

Lekkość, komfortowe użytkowanie oraz odporność na uszkodzenia – to według konsumentów najważniejsze atuty prezentowanej myjki. Urządzenie ułatwia sprzątanie w domu, możemy bez dużego wysiłku umyć lustra i okna bez powstawania nieestetycznych smug. Produkt nie wymaga podłączenia do prądu, dlatego możemy go użytkować na zewnątrz i w samochodzie. Ponadto model cicho pracuje.

Myjka Karcher WV 2 Premium 1.633-430.0 nadaje się do mycia płaskich, wodoodpornych powierzchni – głównie luster i okien. Wymiary modelu to: 32 cm x 28 cm x 12 cm. Urządzenie ma 0,1 l pojemnik na brudną wodę.

Zalety
Praktyczność:

Sprzęt jest zasilany akumulatorowo, więc nie trzeba podłączać go do prądu. Oznacza to, że kabel nie ogranicza naszej swobody ruchów i możemy użytkować myjkę na zewnątrz.

Wskaźnik poziomu naładowania baterii:

Na obudowie znajdziemy wskaźnik LED informujący nas o poziomie naładowania baterii. Z tego powodu nie zaskoczy nas nagle rozładowany akumulator.

Łatwe opróżnianie zbiornika:

Opróżnianie zbiornika z brudną wodą jest łatwe. Nie musimy przy tym mieć kontaktu z zanieczyszczeniami, dlatego nie trzeba zakładać na dłonie ochronnych rękawiczek.

Wady
Pozostawia smugi:

Przy pierwszych próbach mycia okien z pomocą myjki na powierzchni pozostają smugi. Trzeba je zetrzeć przy pomocy dołączonej do zestawu ścierki z mikrofibry, co czasami bardzo długo trwa.

 

 

 

 

Karcher SC 1

 

Sprzęt Karcher SC 1 Floor Kit ma moc 1200 W. Do urządzenia dołączono komplet akcesoriów ułatwiających sprzątanie: dyszę punktową, dyszę do detali, dyszę power, okrągłą szczotkę oraz ściereczki. Bez wyposażenia model waży 1,6 kg, jego wymiary to: długość – 32,1 cm, szerokość – 12,7 cm oraz wysokość – 18,6 cm.

Myjka generuje parę wodną pod ciśnieniem do 3 barów. Sprzęt ma 4 m przewód zasilający. Urządzenie jest poręczne i łatwe w przechowywaniu. Zawór ciśnieniowy, który zapobiega otwarciu bojlera w wyniku wysokiego ciśnienia, gwarantuje bezpieczne sprzątanie w domu. Za sprawą produktu bez dużego wysiłku wyczyścimy wszystkie zakamarki, np. narożniki i szczeliny pomiędzy meblami.

Wielu konsumentów uważa, że myjka jest bardzo wygodna w użytkowaniu. Dzięki sprzętowi możemy polubić sprzątanie, ponieważ pozbywanie się zanieczyszczeń nie zajmuje dużo czasu. Poza tym urządzenie nadaje się nie tylko do mycia podłóg czy kafelków, ale również płyty kuchennej i luster. Prezentowany model nie waży zbyt dużo i nie wyślizguje się z dłoni.

Sprzęt Karcher SC 1 Floor Kit bez wyposażenia waży 1,6 kg. To model o mocy 1200 W. Urządzenie ma wymiary: 32,1 cm x 12,7 cm x 18,6 cm.

Zalety
Dociera do wszystkich zakamarków:

Do myjki dołączono komplet wymiennych dysz, które pozwalają nam na dokładne posprzątanie wszystkich, trudno dostępnych miejsc, przykładowo narożników.

Skutecznie usuwa zabrudzenia:

Para wodna jest generowana przez urządzenie pod dużym ciśnieniem (do 3 barów), dlatego możemy szybko i skutecznie usunąć nawet najbardziej uporczywe plamy.

Bezpieczeństwo użytkowania:

Nie musimy się obawiać, że w wyniku wysokiego ciśnienia bojler otworzy się podczas sprzątania. Takim sytuacjom zapobiega wbudowany zawór bezpieczeństwa.

Wady
Mały pojemnik na wodę:

Ponieważ pojemnik na wodę jest stosunkowo mały, podczas mycia dużych powierzchni trzeba go często uzupełniać, co może wydłużać czas sprzątania.

Zbyt dużo waży:

Niektóre osoby twierdzą, że po podłączeniu akcesoriów urządzenie staje się za ciężkie i przyczynia się do szybkiego zmęczenia rąk.

 

 

 

 

Bissell Steam Shot 2635N

 

5-bissell-steam-shot-2635nBissell Steam Shot 2635N to dobra i tania myjka parowa, która sprawdzi się w każdym domu. W zaledwie kilka minut dokładnie oczyścimy różne powierzchnie. Urządzenie zapewnia bezpieczne czyszczenie parą, dające naprawdę świetne efekty. Możemy więc zapomnieć o trudnych do usunięcia zanieczyszczeniach.

Niewielką wadą tego modelu może być krótki czas pracy na baterii, który wynosi 15 minut. Musimy jednak pamiętać, że sprzęt jest gotowy do użycia w zaledwie 2 minuty, a dość mocny wyrzut pary zapewnia szybsze i efektywniejsze czyszczenie różnych powierzchni. W zestawie znajdziemy dozownik do napełniania, szczotę do fug, a także wąż przedłużający.

Komplet zawiera również wiele przydatnych akcesoriów do sprzątania, czyli: szczoteczki o różnej twardości, ściągaczkę do szyb, przystawkę kątową, płaską i do szorowania, a ponadto 2 nakładki z mikrofibry. Steam Shot to świetna funkcja urządzenia, która pozwoli zmiękczyć i usunąć uporczywy brud. Długość przewodu wynosi  4.8 m, co pozwala na swobodny ruch.

Pojemność zbiornika wynosi 0.36 l. Konsumenci wysoko ocenili produkt za wygodną budowę i świetne efekty, jakie pozwala uzyskać.

Ostatnią myjką parową w naszym zestawieniu jest urządzenie Bissell Steam Shot 2635N. Dzięki niej bezpiecznie wyczyścimy zarówno twarde, jak i miękkie powierzchnie.

Zalety
Szybkie rozgrzewanie:

Urządzenie nagrzewa się w ciągu 15 sekund. Dzięki temu możemy rozpocząć sprzątanie niemal natychmiast po jego uruchomieniu.

Rozmiar:

Sprzęt jest mały i bardzo lekki, waży zaledwie 1,5 kg. Jego przechowywanie jest wygodne, gdyż zajmuje bardzo mało miejsca.

Dodatkowe akcesoria:

W zestawie z myjką znajdziemy wiele akcesoriów przydatnych do sprzątania różnych powierzchni. Wśród nich znajdują się szczotki o różnej twardości, wąż przedłużający oraz przystawka do mycia szyb ze ściągaczką.

Wady
Czas pracy:

Po pełnym naładowaniu baterii urządzenie jest w stanie pracować zaledwie przez 15 minut. Jest to uciążliwe, jeśli chcemy wyczyścić kilka powierzchni w jednym czasie.

Głośność:

Według opinii użytkowników urządzenie dość głośno wyrzuca parę wodną. Może to przeszkadzać osobom lubiącym sprzątać w ciszy.

 

 

 

 

Jak używać myjki parowej?

 

Z pomocą myjki parowej możemy dokładnie wyczyścić okna, lustra, płytki, a niekiedy również fugi. To wyjątkowo praktyczne urządzenie jest komfortowe w użytkowaniu i na pewno spodoba się osobom, które nie lubią sprzątać. Zdradzamy, jaka myjka parowa jest polecana przez konsumentów oraz w jaki sposób należy jej używać. Za sprawą umieszczonych niżej informacji dowiesz się, do czego można wykorzystać wspomniany sprzęt.

 

 

Mycie łazienkowej armatury

Przy użyciu myjki parowej możemy wyczyścić wiele różnych powierzchni, jednak większość osób kupuje ją z myślą o łatwiejszym myciu armatury łazienkowej pokrytej warstwą kamiennego osadu. Tego typu sprzęt pomoże nam szybko i bez dużego wysiłku wyczyścić baterię czy kabinę prysznicową. W tej sytuacji przyda nam się specjalna dysza do detali, za sprawą której uda nam się uniknąć zarysowania powierzchni (zwłaszcza chromowanej lub wykonanej ze stali). Po założeniu odpowiedniej końcówki należy zbliżyć urządzenie do zabrudzonej powierzchni i trzymać je do momentu, aż zauważymy, że osad wapienny zaczyna odchodzić. Jeśli po dłuższym czasie zanieczyszczenia będą wciąż uporczywe, można sięgnąć po okrągłą szczotkę do detali (jeżeli otrzymaliśmy taką w zestawie) i przetrzeć nią powierzchnię, przy jednoczesnym wytwarzaniu dużej ilości pary.

Z grubą warstwą osadu można poradzić sobie również w inny sposób. Osoby, które nie posiadają dużego zestawu końcówek wymiennych, mogą spryskać czyszczoną powierzchnię octem, odczekać chwilę i uruchomić urządzenie. Aby uniknąć nieestetycznie wyglądających zacieków, wystarczy przetrzeć armaturę ściereczką z mikrofibry.

 

Jak przy użyciu myjki wyczyścić okna?

Za sprawą myjki parowej czyszczenie okien i luster staje się przyjemniejsze i mniej czasochłonne. Wystarczy zaaplikować parę wodną na zanieczyszczoną powierzchnię, a następnie usunąć ją przy pomocy ściągaczki (warto co pewien czas przetrzeć ją suchą ściereczką, żeby nie powstały zacieki). Jeśli czyścimy okna zimą, przed umyciem należy je lekko ogrzać parą wydobywającą się z dyszy (trzymając urządzenie w odległości ok. 5 cm).

 

Czyszczenie fug

Wiele osób narzeka, że ręczne czyszczenie fug zajmuje dużo czasu i często nie przynosi oczekiwanych efektów. Okazuje się, że myjka parowa może znacząco ułatwić nam to zadanie, w efekcie czego łazienka będzie zachwycać czystością. Do mycia najlepiej zastosować dyszę do detali z okrągłą szczotką. Wystarczy uruchomić sprzęt, skierować strumień pary na fugę i energicznie przesuwać myjkę. W ten sposób na pewno uda nam się pozbyć nawet najbardziej uporczywych zabrudzeń. Zaleca się, aby po skończonym myciu delikatnie osuszyć powierzchnię miękką ściereczką (najlepiej z mikrofibry, gdyż dobrze chłonie wilgoć).

Należy pamiętać, że fug silikonowych nie należy czyścić zbyt mocno. W ich przypadku trzeba skierować na zabrudzenia delikatny strumień pary i delikatnie przetrzeć szmatką, aby nie uszkodzić mytej powierzchni.

 

 

Pozostałe sposoby wykorzystania myjki parowej

Użytkownicy często wykorzystują myjkę parową również do usuwania tłustych osadów z mebli i urządzeń kuchennych. W tym celu trzeba zastosować dyszę ręczną pokrytą miękką powłoką frotte (unikniemy w ten sposób zarysowania delikatnych powierzchni). Aby wyczyścić osad, należy skierować na dany mebel lub sprzęt strumień gorącej pary, a jednocześnie energicznie go przecierać. Warto pamiętać, że podczas tej czynności powinno się regularnie wymieniać powłoczkę czyszczącą. Jeżeli o tym zapomnimy, rozetrzemy tłusty osad, zamiast się go pozbyć.

Duże myjki parowe przydają się ponadto do mycia parkietów, paneli i płytek podłogowych, z kolei te mniejsze mogą nam pomóc w szybkim odświeżeniu ubrań.

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Karcher SC 3 Premium

 

1-karcher-sc-3-premiumZestaw do czyszczenia Karcher SC3 Premium to nasza pierwsza propozycja, która daje doskonałe rezultaty. Jest to najlepsza myjka parowa do czyszczenia zapewniająca ciągły kontakt z czyszczoną powierzchnią. Ruchomy przegub umożliwia łatwe operowanie urządzeniem w czasie sprzątania. W zestawie znajdziemy wiele bardzo funkcjonalnych akcesoriów, w tym wysokiej jakości ściereczki z mikrofibry.

Ponadto model ten ma wbudowany lejek do napełniania, filtr odkamieniający we wkładzie, jak również wąż parowy z pistoletem. Myjka ma blokadę pistoletu parowego, która chroni przed przypadkowym naciśnięciem i wyciekiem wody. Jest to szczególnie przydatne rozwiązanie, gdy mamy dzieci. Wielu użytkowników tego sprzętu doceniło regulację ilości pary na rękojeści, dzięki której sami dostosujemy moc pary, w zależności od stopnia zabrudzenia czyszczonej powierzchni.  

Wydajność powierzchniowa wynosi 75 m2. Czas podgrzewania wynosi zaledwie pół minuty. Wymiary produktu to 36 cm długości, 23,6 cm szerokości, 25,3 cm wysokości, a do tego 2 metrowy wąż. Ponieważ urządzenie waży zaledwie 3,1 kg, jest łatwe do przenoszenia. Świetnie sprawdza się do czyszczenie podłóg, kranów, umywalek, płytek, okien, okapów, lustr, czy płyt kuchennych.

Ta myjka parowa jest urządzeniem, które z pewnością ułatwi nam sprzątanie oraz pozwoli zaoszczędzić czas i energię. Według opinii konsumentów model Model Karcher SC 3 Premium to najlepsza myjka parowa w 2020 roku. Ceniona jest ona przede wszystkim za wydajność i skuteczność.

Zalety
Moc:

Model ten ma dużą moc, dzięki której łatwo usuwa wszelkie zanieczyszczenia. Wynosi ona 1900 W, co gwarantuje wysoką skuteczność w czyszczeniu różnych powierzchni.

Duże ciśnienie:

Para wodna wyrzucana jest pod maksymalnym ciśnieniem 3,5 bara. Dzięki temu możemy skutecznie usunąć brud, a myjka jest w stanie pracować skutecznie i wydajnie.

Duża pojemność zbiornika:

Dzięki pojemnemu zbiornikowi nie ma potrzeby częstego uzupełniania wody w trakcie sprzątania. W tym modelu zbiornik ma pojemność 1 litra, co zapewnia nam komfort sprzątania bez konieczności ciągłego przerywania pracy.

Krótki czas nagrzewania:

Myjka jest bardzo szybko gotowa do użycia, gdyż nagrzewa się w ciągu 30 sekund. Takie rozwiązanie sprawdza się idealnie dla niecierpliwych osób, które nie lubią długo czekać na rozpoczęcie porządków.  

Dodatkowe akcesoria:

W zestawie otrzymamy dysze czyszczące, dzięki którym usuniemy brud z różnych powierzchni. Do czyszczenia podłóg możemy wykorzystać załączoną dyszę podłogową. Dysza power łatwo dociera do wszelkich szczelin i kątów. Dzięki dyszy punktowej skutecznie usuniemy zanieczyszczenia w trudnodostępnych miejscach. Natomiast małe powierzchnie wyczyścimy dyszą ręczną.

Wady

 

 

Karcher WV 50

 

3-karcher-wv-50Karcher WV 50 to świetna myjka do okien i luster. W końcu możesz pożegnać się z mozolnym usuwaniem smug, zacieków i odcisków. W zaledwie minutę dokładnie wyczyścisz całe okno, przez co wiosenne sprzątanie zajmie Ci zdecydowanie mniej czasu niż zwykle.

Urządzenie pozwoli Ci wyczyścić nie tylko szyby, ale też lustra i wiele innych powierzchni szklanych. Sprzęt ten pracuje w różnych kierunkach, dzięki czemu poradzi sobie z powierzchniami o różnym kształcie. Wygodnym rozwiązaniem jest technologia czyszczenia WV 50 Plus, zabezpieczająca przed rozchlapywaniem wody i zamoczeniem powierzchni wokół okien.

Nie musimy więc obawiać się, że zbytnio zmoczymy drewniane ramy okienne. Tym samym wpływając na ich trwałość. Bateryjne zasilanie sprawia, że urządzenie jest wygodniejsze w użyciu. W zestawie znajdziemy specjalny, skoncentrowany środek do czyszczenia okien, jak również butelkę ze spryskiwaczem, ssawkę, pad z mikrofibry i baterię litowo-jonową oraz ładowarkę.

Produkt cieszy się wieloma pozytywnymi opiniami użytkowników. Przede wszystkim doceniono jego za solidną konstrukcję.

Następną propozycją jest urządzenie Karcher WV 50. Jest to myjka parowa przeznaczona do mycia okien i luster, która z pewnością przypadnie do gustu każdej gospodyni domowej.

Zalety
Ssanie:

Urządzenie działa jak odkurzacz, dokładnie odsysając wodę z czyszczonej powierzchni. Dzięki temu myjka nie pozostawia smug i zacieków, woda się nie rozchlapuje, a miejsce wokół okna pozostaje suche.

Higiena:

Opróżnianie zbiornika w tym modelu jest bardzo proste. Użytkownik nie ma kontaktu z brudną wodą, co zapewnia mu higieniczne warunki pracy.

Zasilanie:

Produkt ten zasilany jest akumulatorem, który dostarcza nam dostatecznie dużo czasu do umycia kilku okien. Poza tym, żaden kabel nie ogranicza nam swobody ruchów i zasięgu.

Zwrotność:

Urządzenie ma możliwość pracy w różnych kierunkach: góra-dół, prawo-lewo oraz skos-łuk. Dzięki temu możemy łatwo wyczyścić każdą powierzchnię o dowolnym kształcie, nawet w trudno dostępnych miejscach.

Wady
Czas ładowania:

Aby w pełni naładować urządzenie potrzebujemy około 2 godzin. Może stanowić to problem podczas mycia dużej liczby okien, gdzie konieczne jest kilkukrotne naładowanie baterii.

 

 

 

Karcher SC 1 Premium

 

4-karcher-sc-1-premiumParownica Karcher SC 1 Premium o mocy 1200 W to świetne rozwiązanie do czyszczenia różnych powierzchni, w tym do podłóg, kranów, płytek, umywalek, luster itp. W zestawie znajdują się dwie rury przedłużające, dwie ścierki do podłóg, jak również pięć rodzajów dyszy: podłogowa, power, punktowa, ręczna i ręczna z wężem parowym. Takie wyposażenie pomaga w pielęgnacji różnych powierzchni.

Ponadto w zestawie znajduje się ściereczka frotte i szczotka okrągła, jak również specjalna torba na akcesoria. Pojemność zbiornika wynosi 0.2 l, a niewielka waga 1,5 kg sprawia, że przenoszenie urządzenia jest naprawdę proste.

Parownica jest mała, ale mimo to świetnie radzi sobie z utrzymaniem czystości nawet na sporych powierzchniach. Sprzęt ten ma bezpieczny zawór ciśnieniowy, który zapobiega otwarciu bojlera w czasie sprzątania. Wystarczająco mocne strumieniowanie pary pozwala dotrzeć do kątów, szczelin i narożników.

Czas podgrzewania wody w zbiorniku wynosi 3 min. Maksymalne ciśnienie pary to 3 bar. Wymiary urządzenia to 321 mm x 127 mm x 186 mm. Myjka ma wbudowany lejek do napełniania. Użytkownicy tego produktu docenili lekką konstrukcję oraz doskonałe efekty działania.

Myjka Karcher SC 1 Premium zajmuje kolejną pozycję w naszym zestawieniu. Jest to niewielkich rozmiarów myjka parowa, która doskonale sprawdza się do czyszczenia różnych powierzchni, w tym podłóg, piekarników, zlewów, umywalek czy luster.

Zalety
Ciśnienie:

Myjka doprowadza wodę do wrzenia i następnie wyrzuca parę wodną pod dużym ciśnieniem, wynoszącym 3 bary. Dzięki temu mamy możliwość szybkiego i łatwego usunięcia brudu, bez konieczności polerowania czy szorowania.

Dodatkowe dysze:

Do zestawu dołączono pięć rodzajów dysz, dzięki którym możemy sprawnie wyczyścić różne powierzchnie, takie jak podłogi, szczeliny, narożniki czy kąty.

Rozmiar:

Dzięki kompaktowym wymiarom i niewielkiej wadze urządzenie jest bardzo łatwe do przenoszenia. Poza tym, myjkę można wygodnie przechowywać, gdyż nie zajmuje dużo miejsca.

Wady
Pojemność:

Do urządzenia możemy wlać jedynie 200 ml wody. Istnieje więc konieczność częstego przerywania pracy w celu napełnienia zbiornika.

Cena:

Koszt zakupu tego urządzenia to ponad 400 zł. Jest to zatem jedna z najdroższych propozycji w naszym zestawieniu.

 

 

 

Inne popularne artykuly napisane przez naszych kolegów:

 

Dobry mop parowy

Odkurzacze pionowe ranking

Jaką myjkę ciśnieniową wybrać?

Parownica do ubrań

 

2
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
OlaKaski Recent comment authors
  Subskrybuj  
newest oldest most voted
Notify of
Kaski
Guest
Kaski

ja mam myjkę parową, taki czyścik z ariete i bardzo sobie chwalę. 🙂 kupiłam przy okazji remontu i okazała się niezastąpiona. 🙂

Ola
Guest
Ola

też mam, patrzyłam na inne marki ale w sklepie mi podpowiedziano, że nie ma sensu przepłacać bo marka jest dobra i bezawaryjna. 🙂

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (37 votes, average: 4.59 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status