Ranking 6 najlepszych myjek ciśnieniowych w 2021

Ostatnio aktualizowane: 15.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Myjka ciśnieniowa – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Dobra myjka ciśnieniowa pozwala czyścić różnego rodzaju zabrudzenia, których ciężko się pozbyć ręcznie. W naszym rankingu znajdziesz wyłącznie dobre produkty tego typu. Jednym z najczęściej wybieranych jest Kärcher K5 Full Control Home 1.324-503.0. Jest to myjka ciśnieniowa, która może być używana do czyszczenia posadzek, samochodów itp. Sprzęt generuje duże ciśnienie wody (maksymalnie 145 bar). Jednak nie martw się, ciśnienie można swobodnie zmieniać z pomocą dobrze wykonanego pistoletu ciśnieniowego. Warto zaznaczyć, że wlewanie środka chemicznego do sprzętu jest łatwe, co cieszy użytkowników. Są oni również zadowoleni z tego, że w czasie spoczynku urządzenie nie zabiera zbyt dużo miejsca. Jeżeli ten model Ci się nie podoba, to zapraszamy do zapoznania się z opisem Bosch Aquatak AQT 42-13. Jest to sprzęt, którego transport jest ułatwiony dzięki dużym oraz dobrze wykonanym kółkom, a także solidnie wyprofilowanym uchwytom. Jest to myjka na wiele lat. Użytkownikom podoba się łatwa obsługa sprzętu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką myjkę ciśnieniową kupić?

 

Myjki ciśnieniowe to doskonały sprzęt do sprzątania. Pod wpływem wysokiego ciśnienia wody usuniemy nawet najbardziej zaschnięty brud. A to wszystko wykonamy z łatwością, bez trwającego godzinami, wykańczającego szorowania czy też bez użytku, często szkodliwych, produktów do czyszczenia.  Niektórzy uważają, że takie urządzenia są drogie w eksploatacji, a umycie małego przedmiotu wiąże się z wylaniem hektolitrów wody. Jednak producenci tak skonstruowali myjki ciśnieniowe, że nie tylko są one energooszczędne, lecz również oszczędzają wodę podczas ich użytkowania. Ponieważ wypuszczają one wodę pod wysokim ciśnieniem, to zużycie wody takich urządzeń jest mniejsze niż podczas korzystania z węża ogrodowego. Jeśli nosisz się z zakupem myjki ciśnieniowej i zastanawiasz się, jaką wybrać to skomponowaliśmy listę najważniejszych parametrów. Zobacz jakie cechy taki sprzęt powinien mieć.

 

1.Karcher K5 Premium

 

Odpowiednie parametry urządzenia

Na rynku dostępne są myjki ciśnieniowe o mocy od 1400 Watt do 3600 Watt. To, jakiej mocy przyłączeniowej jest urządzenie będzie determinować, do jakich prac możemy je użyć. Im większa ilość kilowatów, tym więcej zadań model wykona. Ale też tym więcej będziemy musieli za niego zapłacić i tym droższy będzie w eksploatacji. Dlatego, gdy będziemy się zastanawiać, jaką myjkę ciśnieniową wybrać powinniśmy rozważyć, do jakich prac będziemy jej używać. Nie warto dopłacać do sprzętu z funkcjami, których nigdy nie będziemy wykorzystywać.

Myjki o najniższej mocy przyłączeniowej poradzą sobie z podstawowym myciem np. opłukaniem roweru, czy zmyciem piasku z mebli ogrodowych lub narzędzi ogrodniczych. Natomiast urządzenia o największej ilości Wattów możemy wykorzystać do umycia auta, nawet takiego o rozmiarach kampera, schodów, płotów i ścian budynków czy basenów ogrodowych.

 

Wydajność tłoczenia

Pod tym tajemniczym stwierdzeniem kryje się wydajność urządzenia. Jest to wypadkowa ciśnienia i wydatku wody. Wartość tę podaje się w litrach na godzinę. Porównując ten parametr dowiemy się, który z porównywanych modeli jest bardziej sprawny. Im wydajność tłoczenia jest wyższa, tym skuteczniej będzie myjka będzie usuwać brud. Pamiętajmy jednak, że ten parametr jest ściśle związany z mocą urządzenia. Im wyższa moc myjki ciśnieniowej, tym większa wydajność tłoczenia. Również modele przeznaczone dla profesjonalistów charakteryzują wysoką wydajnością.

Nie oznacza to, że myjki o niższym parametrze będą nieskuteczne i powinniśmy się ich wystrzegać. Dla normalnego użytkownika, który będzie wykorzystywał sprzęt w warunkach domowych wystarczająca będzie moc urządzenia w granicach 300 – 350 l/h. Powinniśmy jednak sprawdzić przed zakupem, czy wybrany przez nas model będzie w stanie uporać się z pracami, które chcemy żeby wykonywał.

 

Zbiornik na detergent

Myjki ciśnieniowe dają nam możliwość usuwania zabrudzeń bez użycia środków czyszczących. Jeśli jednak posiadamy sprzęty, które chcemy myć detergentem urządzenie z wbudowanym zbiornikiem na środek czyszczący musi znaleźć się na naszej liście zakupów. Nie wszystkie modele zostały wyposażone w pojemnik na detergent, jednak myjki ciśnieniowe w dobrych cenach powinny mieć taki zbiornik. Dzięki takim rozwiązaniom, mycie samochodu stanie się przyjemnością. Wraz z pojemnikiem zazwyczaj producenci wbudowują cały system, który powoduje zasysanie odpowiedniej ilości płynu.

W taki sposób tworzy nam się aktywna piana. Mieszanka takiej piany z wodą spowoduje lepsze jej dotarcie do zabrudzonych elementów, a tym samym pozwoli na dokładne oczyszczenie auta, motoru lub innego sprzętu. Dodatkowo droższe modele dają możliwość użytkownikom dostosowania ilości detergentu do usuwanych zabrudzeń.

 

Dodatkowe elementy

Gdy myjka ma odpowiednią moc, wysoką wydajność tłoczenia oraz przydatny zbiornik na detergenty jest to już urządzenie bardzo praktyczne. Musimy jednak pamiętać, że nie wszystkie powierzchnie będziemy mogli wyczyścić za pomocą jednego węża. Przyglądnijmy się więc elementom, które będziemy sprzątać za pomocą myjki. Przeanalizujmy czy wąż będzie odpowiedni do ich sprzątnięcia, czy niezbędna będzie dodatkowa końcówka. Jeśli mamy taras z glazurą to na pewno przyda się specjalna przystawka, do mycia mebli ogrodowych pomocna może okazać się szczotka.

Różnorodność dodatkowych elementów jest bardzo duża, każdy z producentów oferuje inne przystawki do myjek ciśnieniowych. Do wyboru mamy m.in. pistolet spryskujący, dysze rotacyjne, adapter do węża ogrodowego, czy dysza płaskostrumieniowa. Niektórzy producenci oferują nawet zestawy dedykowane do wybranych prac. Możemy np. znaleźć zestaw do mycia auta, na który składają się różnego rodzaju szczotki oraz ścierki.

Jeśli nie potrzebujemy dodatkowych elementów, nadal warto sprawdzić, czy istnieje możliwość ich późniejszego dokupienia. Może się bowiem okazać, że nie przewidzieliśmy możliwości sprzątania sprzętu domowego, lub nabędziemy taki sprzęt później i będzie on wymagał sprzątania ciśnieniowego.

 

2.Bosch AQT 37-13+

 

Komfort użytkowania i przechowywania

Podstawowe modele myjek ciśnieniowych są napędzane elektrycznie. Dlatego ważne jest by mieć dostępne gniazdka elektryczne. Na pewno ułatwi użytkowanie długi przewód elektryczny, a przechowywanie możliwość jego zwinięcia do wnętrza urządzenia. Ponieważ myjki to sprzęty o sporej wielkości i wadze, przydatne okażą się kółka pozwalające na łatwe przestawienie urządzenia w miejsce wykonywania porządków. Po skończonej pracy bezproblemowo przetransportujemy za pomocą kółek myjkę w miejsce jej przechowywania. Jeśli wybrany przez nas model został wyposażony w długi wąż sprawdźmy, czy został on również wyposażony w rolkę na ten wąż.

Nie tylko taki dodatek ułatwi przechowywanie myjki podczas jej spoczynku, ułatwi on też pracę i zapobiegnie ewentualnym wypadkom np. potknięcia się i przewrócenia. Natomiast jeśli chcesz, by Twoje urządzenie służyło Ci jak najdłużej to powinieneś rozważyć zakup modelu z wbudowanym filtrem. Zainstalowany filtr zapobiegnie dostawaniu się zanieczyszczeń do przewodów i lanc. Dzięki temu urządzenie będzie działać bezawaryjnie, a i jego czyszczenie będzie się sprowadzało do wymiany filtra.

Natomiast jeśli planujemy usuwać uporczywe zabrudzenia, lub takie, które będą wymagały sprzątania ciepłą wodą powinniśmy przyjrzeć się modelom mającym możliwość podgrzania wody. Także tutaj jest dostępne całe spektrum temperatur, od 30° do aż 140° Celsjusza. Oczywiście urządzenia podgrzewające wodę do wyższych temperatur przeznaczone są dla profesjonalistów. Dla osób użytkujących myjki w domu temperatura grzania powinna być odpowiednia w zakresie 40° do 60° Celsjusza.

 

Jaka jest najlepsza myjka ciśnieniowa?

Wybierając odpowiednie urządzenie pamiętajmy o swoich potrzebach. Nie musimy kupować najdroższego modelu na rynku o wysokiej mocy przyłączeniowej i największej wydajności tłoczenia. Jeśli decydujemy się na zakup myjki do kilku prac i będziemy korzystać z niej sporadycznie to urządzenie z minimalnymi parametrami powinno być dla nas optymalne. Warto przyjrzeć się producentom myjek. Pomimo tego, że markowe produkty są droższe od tych produkowanych przez mało znane firmy, to mamy gwarancję ich jakości.

Zazwyczaj znane marki mają również długoletnie doświadczenie w produkcji takich urządzeń, oferują one też optymalne rozwiązania technologiczne. Jeśli mamy jakieś wątpliwości zawsze możemy sprawdzić jakie opinie dany model ma wśród osób, które zdecydowały się na jego zakup.

 

 

6 najlepszych myjek ciśnieniowych. Opinie w 2021 roku

 

Ten ranking myjek ciśnieniowych pomoże Ci wybrać najlepsze urządzenie do czyszczenia budynków, tapicerki czy pojazdów. Dowiesz się, które modele są warte swojej ceny.

 

1. Myjka Ciśnieniowa Kärcher K5 Full Control Home 1.324-503.0

 

Kärcher K5 Full Control Home 1.324-503.0 to urządzenie o mocy 2100 W. Jest ono wyposażone w bardzo trwały silnik chłodzony wodą. Szerokość sprzętu wynosi 30,5 cm. Z kolei jego wysokość to 58,4 cm, a długość to 40 cm. Długość węża myjki to 8 m i nie ma problemu z operowaniem nim.

Maksymalna temperatura wody w pojemniku wynosi 40 st. C. Użytkownikom najbardziej podoba się sposób pobierania środka chemicznego, a nazywa się on Plug ‘n’ Clean. Dzięki niemu nie musisz się martwić, że przez przypadek rozlejesz środek. Użytkownicy chwalą też pistolet Full Control. To z jego pomocą dopasowujesz intensywność lanej wody, więc nie zniszczysz czyszczonej powierzchni.

W pozycji parking wszystkie elementy mogą być przechowywane na sprzęcie (np. wąż). Stoi on pionowo, więc nie zabiera zbyt wiele miejsca. Cały zestaw waży 12,7 kg. Wszystkie części są odpowiednio wyprofilowane, a  sprzątanie myjką jest wygodne.

Kärcher K5 Full Control Home 1.324-503.0 to myjka ciśnieniowa z wężem o długości 8 m. Moc sprzętu wynosi 2100 W. Wymiary myjki to 58,4 cm x 40 cm x 30,5 cm.

Zalety
Wygoda:

Korzystanie ze sprzętu jest bardzo wygodne. Wąż łatwo się zgina, a jego koniec jest odpowiednio wyprofilowany. Z kolei duże kółka pozwalają na bezpieczne przemieszczanie. Wszystkie ustawienia można sprawdzić na wyświetlaczu LED.

Wąż:

Z pomocą węża można swobodnie zmieniać intensywność ciśnienia, więc nie trzeba obawiać się o zniszczenie sprzątanej powierzchni.

Środek chemiczny:

Łatwą aplikację środka chemicznego zapewnia technologia Plug \'n\' Clean. Dzięki niej butelka się nie porusza, a my nie marnujemy ani kropli środka czyszczącego.

Ciśnienie:

Ciśnienie 145 bar dzięki mocy 2100 W sprawia, że nawet najbardziej nieustępliwe zanieczyszczenia mogą zostać zmyte w ciągu kilku minut.

Zestaw:

W komplecie znajduje się nie tylko lanca, ale również specjalna przystawka, dzięki której można bez problemu wyczyścić duże, płaskie powierzchnie, a na dodatek nie zabiera to zbyt dużo czasu.

Wady
Awaryjność:

Czasem niektóre elementy sprzętu ulegają awarii. Można je jednak łatwo naprawić lub wymienić za nieduże pieniądze.

 

 

 

 

2. Myjka Wysokociśnieniowa Bosch Aquatak AQT 42-13

 

Bosch Aquatak AQT 42-13 to myjka ciśnieniowa o mocy 1900 W. Taka moc może generować ciśnienie 130 bar. Do zbiornika można wlać wodę w temp. do 40 st. C. Długość węża myjki wynosi 7 m i jest on wykonany z PVC. Z kolei długość przewodu wynosi 5 m.

To, co najbardziej podoba się użytkownikom to bardzo dobrze wykonane kółka, które potrafią pokonać nawet większe przeszkody. Dzięki rękojeści transport myjki nie sprawia żadnego problemu. Wszystkie elementy, które znajdują się w zestawie można schować na obudowie lub w środku obudowy, więc nie zajmują one miejsca i się nie zgubią. Według opinii użytkowników sprzątanie myjką jest skuteczne.

Wysokociśnieniowym pistoletem łatwo się operuje, a jeżeli chcemy, można z jego pomocą łatwo zmienić ciśnienie. Pompa sprzętu jest przygotowana do pracy w różnych warunkach. Jej maksymalna wydajność wynosi 420 l na godzinę.

Bosch Aquatak AQT 42-13 to myjka ciśnieniowa o mocy 1900 W. Jej waga wynosi 11 kg. Długość przewodu sprzętu wynosi 5 m, a długość węża to 7 m. Maksymalne ciśnienie myjki to 130 bar.

Zalety
Wykonanie:

Każdy element kompletu został wykonany z dużą precyzją. Dlatego sprzęt nie jest awaryjny i nie trzeba się obawiać, że myjka ulegnie uszkodzeniu, jeżeli przez przypadek się przewróci.

Przenoszenie:

Kółka urządzenia są na tyle duże, że transport jest bardzo łatwy, nawet jeżeli droga jest pełna przeszkód (np. kamyczki). W transporcie pomagają również dobrze wyprofilowane uchwyty. Myjka nie waży dużo (11 kg).

Kompatybilność:

W zestawie wraz z myjką jest kilka dodatkowych elementów (np. długi wąż). Każdy z nich możesz odpowiednio ułożyć na sprzęcie tak, że nie zabierają dodatkowego miejsca.

Obsługa:

Specjalna konstrukcja sprawia, że model jest zawsze gotowy do pracy, wystarczy podłączyć go do prądu. Jego obsługa jest bardzo łatwa.

Wady
Ciśnienie:

Ciśnienie wynoszące 130 bar może być niewystarczające, aby wyczyścić stare zabrudzenia na posadzce.

 

 

 

 

3. Myjka Wysokociśnieniowa Kärcher K3 1.601-812.0

 

Wśród urządzeń wymienianych przez klientów jako użyteczne, znajduje się myjka wysokociśnieniowa Kärcher K3 1.601-812.0. Dzieje się tak dlatego, bo sprzęt jest kompaktowy, łatwy w użyciu i przechowywaniu. Wymiary sprzętu to długość 27,5 cm, szerokość 27,9 cm i wysokość 80,3 cm, a jego waga wynosi 6,5 kg. Na uwagę zasługuje zbiornik, który bez trudu można wyjąć, aby napełnić środkiem czyszczącym.

Bezpośrednio do niego następuje podłączenie węża wysokociśnieniowego, który równie łatwo się odłącza. Wąż o długości 6 m pozwala na swobodne manewrowanie, a zakończona dyszą rotacyjną lanca Vario zapewnia regulację ciśnienia za pomocą jej obrotu. Na mobilność myjki wpływają duże koła zamontowane u podstawy, a także uchwyt pozwalający na sprawny transport i manewry.

Myjka podczas pracy może wytworzyć ciśnienie na poziomie 120 bar i za sprawą pompy kompozytowej ma wydajność tłoczenia wynoszącą 380 l/min. (wydajność powierzchniowa kształtuje się na poziomie 25 m²/h). Sprzęt jest przystosowany do wykorzystania wody o maksymalnej temperaturze 40 °C. Wśród produktów firmy karcher na wyróżnienie zasługuje myjka wysokociśnieniowa Kärcher K3 1.601-812.0

Zalety
Kompaktowy charakter:

Urządzenie jest stosunkowo niewielkie, bo jego wymiary to długość 27,5 cm, szerokość 27,9 cm i wysokość 80,3 cm, waga jest też raczej niewielka wynosząca 6,5 kg.

Łatwy transport:

Duże koła u podstawy i ergonomiczny uchwyt ułatwiają manewrowanie sprzętem podczas pracy, jak i w celach transportowych.

Wyjmowany zbiornik:

Obsługę sprzętu ułatwia wyjmowany zbiornik na środek czyszczący, dzięki temu bez problemu można go napełnić odpowiednim preparatem.

Hak na przewód:

Obudowa wyposażona jest w specjalny hak do zwinięcia przewodu elektrycznego. Można na nim również umieścić wąż wysokociśnieniowy. Dzięki temu łatwo zachować porządek podczas przechowywania sprzętu.

Wady
Pompa:

Użytkownicy przekazują, że pompa urządzenia jest wykonana w elementów plastikowych co sprawia, że jest podatna na uszkodzenia. Użytkownicy przekazują, że rozszczelnia się po 2 – 3 latach użytkowania.  

Końcówki robocze:

Do zestawu dołączone są jedynie 2 lance. Chcąc wykonać więcej różnorodnych prac trzeba końcówki dokupić jako oddzielny produkt.

 

 

 

 

4. Myjka ciśnieniowa Karcher K 2 Basic 1.673-159.0

 

3.Karcher K2 BasicTa podstawowa wersja myjki wysokociśnieniowej jest odpowiednia do domu – z jej użyciem wyczyścisz elementy ogrodu, zabrudzone narzędzia, samochód czy rower. Produkt nie jest przeznaczony do regularnego czyszczenia, a do okazjonalnych, niezbyt częstych porządków. Posiada przyłącze do węża ogrodowego, dzięki czemu będzie kompatybilny z posiadanym już przez Ciebie domowym sprzętem.

Lekkość tego modelu (4 kg) pozwala na swobodne przenoszenie go podczas pracy. Dlatego stosunkowo krótki wąż nie jest problemem. Opinie Klientów często pozytywnie opisują właśnie łatwą obsługę oraz niską cenę urządzenia. Na uwagę zasługuje też kompaktowy kształt, estetyczny, żółty kolor oraz wygodna rączka, która pozwala na pewny uchwyt sprzętu. Niskie zużycie energii elektrycznej pozwoli Ci zaoszczędzić na rachunkach za prąd.

Silnik chłodzony jest wodą, dlatego ten model również jest bardzo cichy. Moc 1400 watów sprawia, że urządzenie może bardzo długo pracować w wydajny sposób, nie przegrzewając się. Wężyk zasysający detergent regularnie dostarcza pachnącą pianę do węża, która wzmocni efekt długotrwałej czystości.

Karcher K2 to dobra i tania myjka ciśnieniowa do 1000 zł.  Posiada wiele ciekawych funkcji, docenionych przez użytkowników.

Zalety
Wymiary:

Z racji faktu, iż Karcher K2 Basic został wyprodukowany z myślą o potrzebach domowych, producent zaprojektował go w bardzo poręcznym rozmiarze. Urządzenie zamyka się bowiem w pudle o wymiarach 176 cm x 280 cm x 443 cm.

Poręczność:

Oprócz bardzo wygodnego w pracy i magazynowaniu kształtu, myjka jest wyjątkowo poręczna. Mała waga nie przekraczająca 4 kg i dobrze zaprojektowane uchwyty sprawiają, że sprzęt może być użytkowany nie tylko przez rodziców, ale również starsze dzieci.

Energooszczędność:

Niewielka moc myjki sprawia, że pobiera ona bardzo mało prądu. Fakt ten nie przekłada się jednak na efektywność – pomimo niewielkiej siły, urządzenie poradzi sobie nawet z bardzo trudnymi zanieczyszczeniami.

Cena:

Produkt Karcher K3 Basic został doceniony przez konsumentów dzięki niskiej cenie. Myjkę kupisz już za niecałe 300 zł, co jest korzystną ofertą na tle innych marek.

Wady
Głośność:

Niektórzy użytkownicy skarżą się na zbyt głośny tryb pracy sprzętu. Nie jest to jednak poziom, który uniemożliwia korzystanie z urządzenia. Zwykle po kilku użyciach możemy się do niego przyzwyczaić.

 

 

 

 

5. Myjka Wysokociśnieniowa Bosch AQT 37-13+

 

2.Bosch AQT 37-13+Ta myjka Bosch jest dość tania w porównaniu do ceny Karchera. Podobnie jak jej droższy odpowiednik, jest przeznaczona do czyszczenia większych powierzchni zewnętrznych. Dzięki temu łatwo posprzątasz na przykład zabrudzone patio. Urządzenie posiada funkcję auto-stop, która wyłącza silnik, kiedy maszyna nie jest przez nas używana. To spora oszczędność energii.

Sprzęt ma wbudowany filtr wody, dzięki któremu płyn używany do czyszczenia będzie pozbawiony kamienia oraz innych zanieczyszczeń. Wzrośnie zatem jakość naszej pracy. Producent dołączył do zestawu kilka funkcjonalnych dodatków – między innymi pistolet spryskujący oraz specjalną przystawkę do mycia tarasów.

Dzięki temu ten model Boscha dostosuje się do każdego rodzaju brudnej powierzchni. Klienci słusznie mają duże zaufanie do tego produktu, ponieważ jej producent posiada dużą renomę w branży urządzeń czyszczących i ogrodowych. Na uwagę zasługuje duża pojemność sprzętu, również często oceniana jako zaleta przez nabywców.

Myjka nie posiada zbiornika na środek czyszczący, ale jest on doprowadzany specjalnym wężykiem. Dzięki temu umyte nawierzchnie będą pachnące.

Nowoczesne urządzenie Bosch AQT 37-13+ to wysokiej klasy myjka ciśnieniowa oferowana przez sklepy w bardzo atrakcyjnej cenie. Idealne połączenie gwarantuje konsumentom satysfakcję z użytkowania produktu bez konieczności wydawania dużej kwoty pieniędzy.

Zalety
Auto-stop:

Jedną z podstawowych zalet myjki Bosch jest funkcja auto stop. Po wciśnięciu odpowiedniego przycisku urządzenie niemal natychmiast się wyłącza. Takie rozwiązanie sprawia, że korzystanie ze sprzętu jest ciche, ekonomiczne i bezpieczne.

Końcówka do tarasu:

Taras, jako element jednocześnie naszego podwórka i domu, bardzo szybko ulega zabrudzeniom. Stąpanie po ubrudzonych deskach nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy, dlatego też konsumenci szukają rozwiązań, aby tego uniknąć. Z urządzeniem Bosch AQT 37-13+ wyposażonym w specjalną końcówkę w szybki i prosty sposób usuniesz nawet bardzo trwałe zabrudzenia ze swojego balkonu.

Bęben:

Myjka posiada bardzo dobrze wyprofilowany bęben, który służy do przechowywania różnych elementów zestawu. Takie rozwiązanie pomoże Ci dokładnie zabezpieczyć sprzęt przed ewentualnymi uszkodzeniami spowodowanymi np. przycięciem przewodu lub węża.

Gumowe kółka:

Myjka ciśnieniowa Bosch AQT 37-13+ to urządzenie, które świetnie nadaje się do użytku domowego. Posiada wytrzymałe, gumowe kółka, za pomocą których niemal bezszelestnie przesuniesz sprzęt z jednego miejsca w inne.

Wady
Awaryjność:

Konsumenci w swoich ocenach zauważają, że urządzenie jest dość awaryjne.

 

 

 

 

6. Myjka Ciśnieniowa Karcher HDS 6/14 C

 

5.Karcher HDS 6-14CJeśli interesują Cię myjki profesjonalne, to zwróć uwagę na ten model firmy Karcher. Szerokie zastosowanie sprzętu (mycie pojazdów, maszyn, urządzeń, basenów) pozwala na jego wykorzystanie przemysłowe. Jest to myjka z podgrzewaniem wody, dzięki czemu zmaksymalizuje efekty swojej pracy – nawet w przypadku trudnych zabrudzeń.

Co bardzo istotne w przypadku tak mocnych urządzeń, jest ono wyposażone w system monitoringu temperatury spalin. Dzięki niemu, po przekroczeniu 300 stopni Celsjusza, silnik automatycznie się wyłącza, aby temperatura mogła zostać obniżona.

Doskonały filtr nie pozwala na przedostanie się zanieczyszczeń do pompy wody, co znacznie przedłuża żywotność sprzętu. Zastosowana w myjce technologia Easy Press umożliwia operatorowi maszyny wygodne, delikatne naciskanie spustu pistoletu, dzięki czemu obsługująca urządzenie osoba nie męczy się i może długo wydajnie pracować.

Producent uwzględnił w budowie tego modelu duży hak na wąż, dzięki czemu można go wygodnie zwijać i przechowywać. Tryb ekologiczny pozwala na zmniejszenie emisji spalin oraz dwutlenku węgla – to istotne w przypadku nowoczesnych firm.

Karcher HDS 6/14C to urządzenie, w którym zastosowano zaawansowaną technologię, która umożliwiła stworzenie sprzętu najnowszej generacji, służącego do obsługi profesjonalnych zakładów i myjni.

Zalety
Podgrzewanie wody:

Trudne do usunięcia zabrudzenia mogą być odporne nawet na bardzo silny strumień wody.  Z tego względu producent wyposażył swoje urządzenie w podgrzewacz, który podnosi temperaturę cieczy, dzięki czemu czyszczenie jest o wiele szybsze.

Profesjonalizm:

Myjka ciśnieniowa HDS 6/14C została zaprojektowana w taki sposób, aby poradziła sobie w dużych myjniach samochodowych lub innych przedsiębiorstwach. Urządzenie jest bardzo wydajne i efektywne, dlatego też spełnia oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Wady
Cena:

Model jest bardzo drogi i może kosztować nawet  11000 zł.

Waga:

Zaawansowane systemy, podzespoły i akcesoria sprawiają, że sprzęt waży aż 93 kg.

 

 

 

 

Jak używać myjki ciśnieniowej?

 

Myjkę ciśnieniową możemy wykorzystać na wiele sposobów – do mycia auta, elewacji, tarasu, podjazdu itp. Wielu osobom wydaje się, że sprzęt ten jest trudny w obsłudze, jednak nie zawsze musi tak być. Jeśli chcesz przekonać się, jaka myjka ciśnieniowa jest polecana przez użytkowników, zachęcamy Cię do zapoznania się z tą częścią artykułu. Dowiesz się, jak należy używać takiego urządzenia i do czego możesz je wykorzystać.

 

 

Przygotowanie myjki ciśnieniowej do pracy

Przed włączeniem myjki należy podłączyć ją do ujęcia wody przy pomocy dołączonego do zestawu węża. W zależności od tego, jaką powierzchnię zamierzamy wyczyścić, musimy dobrać odpowiednią końcówkę. Może to być zwykła lanca natryskowa, szczotka czyszcząca lub obrotowa. Niektórzy konsumenci przekonują, że do czyszczenia przy użyciu myjki ciśnieniowej niezbędne jest zastosowanie detergentu. Jednak przed wlaniem środka chemicznego do zbiornika sprzętu musimy się upewnić, że nasze urządzenie pozwala na jego użycie. Informacje na ten temat z łatwością znajdziemy w dołączonej do zestawu instrukcji. Tam też będzie dokładnie wyjaśnione, w jaki sposób należy dodać detergent do mycia. Odpowiednie przygotowanie sprzętu do użycia jest gwarancją skuteczności działania. To także sposób na uniknięcie awarii produktu (naprawa może okazać się bardzo kosztowna).

 

Jak prawidłowo używać myjki ciśnieniowej?

Po podłączeniu myjki do ujęcia wody i zamontowaniu właściwej końcówki możemy ją włączyć. W celu zwiększenia swojego bezpieczeństwa warto przed uruchomieniem sprzętu założyć okulary ochronne i rękawiczki, zwłaszcza jeśli stosujemy chemiczne środki do czyszczenia. Jeżeli urządzenie generuje duży hałas, powinniśmy też sięgnąć po słuchawki na uszy lub specjalne zatyczki.

Samo mycie powierzchni przy użyciu myjki ciśnieniowej jest przyjemne. Wystarczy skierować dyszę, z której wypływa strumień wody pod odpowiednim ciśnieniem, w stronę zabrudzeń i poczekać, aż spłyną. Jeśli do wody dodaliśmy detergentu, najlepiej najpierw spryskać zabrudzone przedmioty i odczekać 15 minut, aż środek zacznie działać. Dopiero po upływie tego czasu powinniśmy opłukać powierzchnię czystą wodą.

Zaleca się, aby strumień wody kierować lekko w dół, a nie wprost na myty obiekt. To łagodzi siłę nacisku i pozwala zminimalizować ryzyko uszkodzenia materiałów (np. samochodowej karoserii). Po umyciu musimy zamknąć dopływ wody do urządzenia i zmniejszyć ciśnienie generowane przez sprzęt do minimum. To wydłuża żywotność urządzenia.

 

 

Tego powinniśmy unikać

Użytkownicy myjki ciśnieniowej czasem dla zabawy kierują strumień wody w innych domowników lub zwierzęta. Tego jednak powinniśmy unikać. Może się zdarzyć, że wypływająca z dyszy woda doprowadzi do poważnych obrażeń i uszkodzeń ciała. Do mycia nie można też stosować silnych środków chemicznych, które nie są biodegradowalne, gdyż w ten sposób możemy doprowadzić do zanieczyszczenia terenu, na którym mieszkamy i gdzie każdego dnia bawią się dzieci.

Najczęstszą przyczyną awarii myjki ciśnieniowej jest zapchanie zaworów i głowicy pompy. Możemy tego uniknąć – wystarczy zastosować filtr, który zatrzyma piasek i inne zanieczyszczenia. Element ten trzeba dokładnie oczyścić raz w roku.

 

Przechowywanie

Na to, jak długo będzie nam służyć myjka ciśnieniowa, wpływa zarówno sposób jej użytkowania, jak i przechowywania. Tego typu produkt najlepiej schować do garażu lub przydomowego składziku. Ważne jest, aby wybrane miejsce było suche i zadaszone. Przed nadejściem zimy należy się upewnić, że zbiornik i inne elementy, przez które przechodzi woda, są całkowicie puste. Inaczej może dojść do ich zamarznięcia i pęknięcia.

 

 

Inne artykuły, którymi możesz być zainteresowany:

Kojec dla psa do domu

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie są już dostępne

 

Karcher K5 Premium

 

Ta myjka wysokociśnieniowa Karcher doskonale sprawdza się jako narzędzie do czyszczenia dużych powierzchni zewnętrznych – fasad budynków, chodników. Nadaje się też do samochodu. Jest wyposażona w system podawania środka do czyszczenia wprost z pojemnika na zewnątrz urządzenia. Dzięki temu nie jest konieczny demontaż sprzętu i napełnianie go wewnątrz – to duża oszczędność czasu oraz wygodne rozwiązanie.

Z kolei dzięki łatwemu w obsłudze pokrętłu możesz swobodnie regulować ilość dostarczanego preparatu. Do usuwania trudnych zabrudzeń producent przewidział specjalną dyszę rotacyjną, która dzięki wysokiej mocy urządzenia spełnia należycie swoje zadanie. Ta dobra myjka ciśnieniowa posiada też silnik chłodzony wodą, co wydłuża jej niezawodność oraz zmniejsza jej poziom hałasu. Dzięki temu sprzątanie będzie znacznie przyjemniejsze.

Wąż czyszczący ma aż osiem metrów, co pozwala na wygodną pracę nawet na bardzo dużej powierzchni. Klienci chwalą sobie bęben, w którym chowa się wąż, przez co całe urządzenie zyskuje na funkcjonalności oraz zajmuje o wiele mniej miejsca. Ceniona jest również łatwość obsługi sprzętu.

Karcher K5 Premium to sprzęt, który został doceniony za niezwykle wysoką skuteczność w czyszczeniu różnych powierzchni. Z jego pomocą pozbędziesz się uporczywych zabrudzeń z rowerów, skuterów czy mebli ogrodowych. Zamontowany wąż jest bardzo wygodny i elastyczny, dlatego też myjka może być używana nawet przez niezbyt silne osoby.

Zalety
Quick connect:

Myjka została wyposażona w system, który umożliwi Ci łatwe i szybkie podłączenie węża do urządzenia i pistoletu. Specjalne zabezpieczenia bardzo mocno trzymają wszystkie elementy, dlatego też ryzyko odpięcia się któregokolwiek z nich jest znikome. Dodatkowo przycisk na pistolecie zwalnia zatrzaski, co sprawia, że rozmontowanie sprzętu jest bardzo szybkie.

Plug ‘n’ Clean:

Innowacyjna technologia, którą kierował się producent podczas projektowania swojego urządzenia, umożliwia użytkownikom dozowanie środków chemicznych równocześnie z myciem. Ponadto, nie jesteśmy zmuszeni do wlewania płynów w zbiorniki, ponieważ Karcher pobiera chemię bezpośrednio z opakowania.

Filtr:

Z racji tego, iż każde urządzenie mające kontakt z wodą szybko pokrywa się warstwą kamienia, producent postanowił wprowadzić pewne udogodnienie. Wmontował w nim wstępny filtr, który wyłapuje zanieczyszczenia mogące uszkodzić myjkę. Takie rozwiązanie znacznie wydłuża czas żywotności Karcher’a.

Chłodzenie silnika:

W celu maksymalnego zwiększenia wydajności myjki, zamontowano w niej system, którego zadaniem jest chłodzenie silnika. Jest to niezwykle przydatna funkcja dla osób, które zamierzają używać sprzętu np. w profesjonalnych myjniach.

Adapter do węża ogrodowego:

Myjka Karcher K5 Premium jest niezawodnym rozwiązaniem dla ludzi, którzy poszukują w urządzeniach uniwersalności. Do sprzętu możesz bowiem podłączyć zwykły wąż ogrodowy, dzięki czemu znacznie zwiększysz pole swojej pracy.

Wady

 

 

Karcher K7 Premium

 

Najwyższy model myjek Karchera zasługuje na uwagę, ponieważ posiada właściwie dwa tryby. Kiedy urządzenie pracuje na najwyższych obrotach, jest w stanie usunąć najbardziej poważne zabrudzenia z zewnętrznych powierzchni, a przełączone na tryb eco pozwala na oszczędne wykonanie zwykłych, codziennych prac w domu i ogrodzie. Dlatego doskonale spełni potrzeby bardziej zaawansowanych użytkowników oraz właścicieli samochodów.

Dodatkowe akcesoria, takie jak szczotka do samochodów czy nakładka do mycia tarasów, zwiększają tylko efektywność wykonywanego rodzaju pracy. Ta myjka ciśnieniowa (opinie Klientów to potwierdzają) to jedno z najlepszych urządzeń tego typu. Klienci wskazują też na przydatność „awaryjnego” trybu pobierania wody z zewnętrznego zbiornika.

W przypadku przerwy w dostawie wody płyn można pobierać chociażby z wiadra. Możliwie największa długość węża (aż 10 m) pozwala na niczym nieskrępowaną pracę w obrębie całej Twojej działki.

Specjalna technologia kontroli ciśnienia, która wyłącza silnik po zwolnieniu spustu myjki, pozwala nie tylko na oszczędność energii, ale też na mniejsze zużycie samego silnika. Szczelny adapter do butelki z detergentem umożliwi Ci jej higieniczną wymianę.

Karcher K7 Premium to wysokiej klasy urządzenie, które od lat cieszy się bardzo dobrą oceną konsumentów.  Model ten sprzedawany jest w zestawie z bogatym osprzętem.

Zalety
Ciśnienie:

Z racji tego, że produkt został stworzony dla profesjonalistów, producent wyposażył je w silnik generujący dość duże ciśnienie.  160 barowe uderzenie poradzi sobie nawet z bardzo trudnymi do usunięcia nieczystościami.

Gumowy wąż:

Wiele myjek ciśnieniowych wyposażonych jest w plastikowe węże. Model Karcher K7 Premium posiada rurkę zrobioną z gumy, dzięki czemu jest bardziej wytrzymała i łatwiejsza w naprawie.

Wyposażenie:

Urządzenie wyposażone zostało w szereg gadżetów, które pomogą Ci umyć nie tylko rower czy samochód ale również płytki, elewację czy basen.

Wady
Cena:

Jedną z największych wad produktu jest jego cena. Za urządzenie musisz zapłacić ponad 1700 zł.

Mocowanie końcówek:

Niektórzy konsumenci uważają, że dołączone do zestawu końcówki zbyt mało stabilnie trzymają się pistoletu.

 

 

Black & Decker PW 1700 SPL

 

Jeśli nadal rozważasz, jaką myjkę ciśnieniową kupić, to kolejną propozycją w naszym zestawieniu jest ten budżetowy model Black & Decker. Dzięki zastosowaniu lancy wachlarzowej urządzenie szybciej wyczyści większą powierzchnię. Produkt umożliwia nam całkowitą mobilność, ponieważ wszystkie dodatkowe akcesoria możemy schować we wnętrzu urządzenia. Dzięki temu po zakończonej pracy możemy schować lancę czy przewód.

Warto zwrócić uwagę na fakt posiadania zbiornika na środek czyszczący. Wystarczy napełnić półitrowy pojemnik, a detergent będzie stopniowo dostarczany do wody w wężu. Wygodna szpula do zwijania kabla pozwoli pozostawić sprzęt w estetycznym stanie po zakończeniu używania. Dzięki swojej mocy 1600 watów oraz ponad pięciometrowej długości węża to doskonała myjka do usuwania zabrudzeń z chodnika, tarasu, fasady domu czy samochodu.

Urządzenie jest wyposażone w duże, dobrze wykonane koła, dlatego płynnie przemieszcza się po płaskiej powierzchni zgodnie z naszymi ruchami. W swojej budowie przypomina odkurzacz, dlatego od pierwszego użycia będziesz się nim posługiwał intuicyjnie, bez potrzeby „wprawienia się”.

Black & Decker PW 1700 SPL to wysokiej klasy sprzęt. Model ten jest łatwy w użyciu i przy tym uważany jest za wysoce bezawaryjny.

Zalety
Wytrzymałość:

Model wyróżnia się przede wszystkim wytrzymałością. Możemy być pewni, że nie zniszczy się, nawet w przypadku codziennego używania.

Dobrze wyprofilowana rączka:

Rączka łopaty jest dobrze wyprofilowana, dlatego możemy pewnie ją chwycić. Istotne jest to, że przy odśnieżaniu możemy mieć na dłoniach grube rękawice.

Pozwala szybko odśnieżyć posesję:

Z pomocą odgarniacza szybko odśnieżymy posesję, wjazd do garażu czy chodnik. Głowica jest szeroka i jednorazowo pozwala na odgarnięcie znacznej ilości śniegu.

Nie rdzewieje:

Z uwagi na wykorzystane do produkcji materiały, łopata nie jest podatna na korozję. Można jej używać nawet przez kilka sezonów.

Wygodne odgarnianie mokrego śniegu:

Mając ten model możemy z łatwością odgarnąć nawet mokry i ciężki śnieg. Nie przywiera on do głowicy, ponieważ jej materiałem wykonania jest tworzywo sztuczne.

Wady
Za ciężka:

Są osoby, które twierdzą, że łopata jest za ciężka. Jeśli nabierzemy na nią zbyt dużo śniegu, możemy mieć problem z odrzuceniem go na bok.

 

 

Ryobi RPW2400

 

To urządzenie marki Ryobi zasługuje na uwagę przede wszystkim ze względu na mocną ramę, która zabezpiecza cały korpus myjki. Dzięki temu, nawet jeżeli sprzęt miałby się przewrócić, nie ulegnie żadnemu uszkodzeniu – sztywna, metalowa konstrukcja doskonale zamortyzuje uderzenie. Urządzenie przemieszcza się na bardzo dużych kołach, dlatego będzie mogło być bez problemu używane na nierównej powierzchni czy na gęstej trawie w Twoim ogrodzie.

Producent dostarczył w zestawie aż cztery wymienne dysze, dzięki czemu myjka z powodzeniem wyczyści taras, ławkę, rower czy samochód. Dodatkowe nakładki mają różny kąt natrysku, dzięki czemu mogą dostosować się do czyszczonej przez Ciebie powierzchni.

Ta sama, dwufunkcyjna dysza jest wykorzystywana do nanoszenia środka czyszczącego oraz spłukiwania, dzięki czemu nie musimy niepotrzebnie wymieniać tych elementów ani ich przechowywać po zakończonej pracy.

Ta myjka spalinowa przemieszcza się na tyle łatwo i sprawnie, że może być używana przez każdą osobę, niezależnie od posiadanej siły. Ośmiometrowy wąż obejmie swoim zasięgiem wszystkie meble ogrodowe oraz inne elementy wymagające czyszczenia.

Model Ryobi RPW2400 to jedno z nielicznych urządzeń spalinowych,  które szybko zyskało uznanie tysiąca konsumentów.

Zalety
Paliwo:

Myjka nie jest zasilana energią elektryczną, a paliwem. Z tego względu może być wykorzystywana praktycznie wszędzie, bez ograniczeń związanych z gniazdkami.

Długi wąż:

Wielu konsumentów decyduje się na zakup tego sprzętu ze względu na długi wąż. Dzięki niemu możemy umyć auto bez konieczności przestawiania urządzenia.

Konstrukcja:

Ryobi RPW2400 jest myjką o bardzo wytrzymałej i stabilnej konstrukcji. Duże koła i metalowe podpory powodują, że nawet pod wpływem silnego szarpnięcia produkt nie przewróci się.

Wady
Wielkość:

Ze względu na dość rozbudowaną konstrukcję, urządzenie jest trudne w magazynowaniu. Zorganizuj więc wcześniej odpowiednio dużo miejsca.

Ekologia:

Biorąc pod uwagę fakt, że produkt jest zasilany paliwem, wydala sporą ilość szkodliwych dla zdrowia i środowiska substancji.

 

 

Lavor Vertigo 28

 

Lavor Vertigo 28 to myjka o mocy 2,8 kW, w efekcie czego generuje ciśnienie o mocy aż 180 bar. Dlatego usuwanie nawet starych zanieczyszczeń nie jest żadnym problemem. Z pomocą myjki można bardzo dokładnie czyścić kostkę brukową, samochód i wszystkie jego części oraz inne przedmioty i pojazdy na zewnątrz. 

Model waży 22 kg. Ma on dwa duże koła, które umożliwiają łatwiejsze przenoszenie  z miejsca na miejsce. Pistolet jest dobrze wykonany i ma energooszczędną funkcję “Auto Stop”. Woda nie jest rozpryskiwana przez cały czas, lecz tylko w momencie korzystania z pistoletu. Wymiary myjki wynoszą 40,5 cm x 40 cm x 60 cm. 

Do zestawu dołączone są dodatkowe końcówki, a są to między innymi: szczotka rotacyjna, patio cleaner, szczotka lavor i inne. Z ich pomocą czyszczenie różnych powierzchni nie jest wyzwaniem. Wąż myjki ma 8 m długości i jest dobrze wykonany. Filtr skutecznie ochrania delikatne mechanizmy wewnętrzne sprzętu. 

Lavor Vertigo to myjka z wężem o długości 8 m. Jej moc wynosi 2,8 kW. Nadaje się ona do czyszczenia tarasów, kostki brukowej, części zewnętrznych oraz wewnętrznych samochodu.

Zalety
Końcówki:

W zestawie znajduje się bardzo dużo różnych końcówek, dzięki którym można dokładnie wyczyścić różne powierzchnie. Wśród nich jest szczotka rotacyjna, która usuwa zanieczyszczenia obracając się.

Wykonanie:

Myjka jest solidnie wykonana. Świadczą o tym metalowe oraz mosiądzowe elementy łączące poszczególne części, a także obudowa z wysokiej jakości, grubego plastiku.

Skuteczność:

Sprzęt bardzo szybko usuwa zanieczyszczenia nawet z trudno dostępnych miejsc. Po kilku sekundach rozpryskiwania wody możesz się spodziewać, że zanieczyszczenie zostanie usunięte.

Wady
Waga:

Myjka waży prawie 25 kg. Operowanie nią nie jest dla wszystkich łatwe, pomimo że zostało ono ułatwione poprzez zastosowanie dwóch dużych kół i solidnych uchwytów.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
5 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
fus
fus
2 years ago

Materiał propagandowy podszywający się pod “obiektywną ocenę” Nie podano kryteriów oceny, czyli za jaką funkcję przyznaje się ile punków i która myjka ile punktów zdobyła. Kompletny brak sensu w ocenie, ocenia się modele o różnej wydajności z różnych półek cenowych co jest bez sensu. W ocenie niektórych jako zaletę podaje się aluminiową pompę, a w innych wypadkach nie podaje się informacji z czego jest wykonana pompa, np u zwycięzcy 🙂 Kolejny zadziwiający argument na nie, u autore to wielkość i waga myjki. Jego zdaniem jeśli myjka jest duża i ciężka to źle. To wielkość determinuje jej wydajność, a waga (jakość… Read more »

PięknyRoman
PięknyRoman
1 year ago
Reply to  fus

Dokładnie!
Jestem tego samego zdania, myjka Black & Decker PW 1700 SPL opisywana w pierwszych zadaniach jako sprzęt budżetowy który jednak posiada obudowę pompy aluminiową.
Natomiast na zakończanie cyt. Black & Decker PW 1700 SPL to wysokiej klasy sprzęt. Model ten jest łatwy w użyciu i przy tym uważany jest za wysoce bezawaryjny.
Czyta to ktoś w ogóle?

Robert
Robert
2 years ago

Z mojej strony mogę dać negatywna opinie myjce Stihl, na dzień dzisejszy jest to jedyne urządznie które za każdym uruchomieniem ulega awarii
Myjka Stihl= kłopoty

DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir